HDC Hair Clinic - Dr.Christina Vrionidou - 4014 Grafts FUE - 40 ετών,Nw 4.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 4014 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 4.
~ Ασθενής ετών 40.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 11 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός η Δρ. Χριστίνα Βρυωνίδου.

Αυτός ο ασθενής 41 ετών βαθμίδας Nw 4 είχε μερικές τρίχες στο μπροστινό μέρος και η αρχική ιδέα ήταν να καλύψει τους κροτάφους και την επάνω περιοχή.

Ωστόσο, αφού ξεκινήσαμε τη διαδικασία μεταμόσχευσης μαλλιών, αποφασίσαμε να γεμίσουμε και την μπροστινή περιοχή, γιατί αυτή η τρίχα μπορεί να γίνει πιο λεπτή στα επόμενα 1 ή 2 χρόνια και ο ασθενής να χάσει όλα τα οφέλη του αποτελέσματος.
Προχωρήσαμε λοιπόν σε 4000 μοσχεύματα σε 2 μέρες και καλύψαμε όλη την έκταση.

Εκτός από το αποτέλεσμα που μπορείτε να δείτε, παρουσιάζουμε και τη μετεγχειρητική φωτογραφία του λήπτη και της δότριας περιοχής μία εβδομάδα μετά το χειρουργείο.
Στις φωτογραφίες μετά την επέμβαση, μπορείτε να παρατηρήσετε ότι τα μοσχεύματα έχουν τοποθετηθεί με το σωστό σχέδιο χωρίς κενά ή διαδρόμους ενδιάμεσα.

Στην αμέσως μετά την επέμβαση, μπορείτε να δείτε ότι η διάτρηση έχει κατανεμηθεί ομοιόμορφα σε όλη τη δότρια περιοχή και μια εβδομάδα αργότερα μπορείτε να δείτε τη γρήγορη επούλωση της δότριας περιοχής.
Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα έναν υγιή δότη χωρίς περιοχές με μικρότερη πυκνότητα ή τρύπες στον δότη.

Και όπως λέμε πάντα, το πιο σημαντικό είναι η φυσικότητα του αποτελέσματος χωρίς σημάδι ότι είναι αποτέλεσμα μεταμόσχευσης μαλλιών.

Όταν πληρώνετε για μια μεταμόσχευση μαλλιών δεν πληρώνετε πραγματικά για τη χειρουργική επέμβαση αλλά για την εμφάνιση, την εικόνα και την ακεραιότητά σας.

Page1.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos30

Member
Ωραία αφήσατε την δίκη του φυσική hairline, βγήκε εξαιρετικό! Πυκνό όπως πρέπει! Πήρε κάτι ο Ασθενης σε αγωγή? Επίσης ποια είναι η τιμή?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν γνωρίζω περισσότερες λεπτομέρειες αν ακολουθεί φαρμακευτική αγωγή.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Πολύ ωραίο!Ακολούθησε κάποια θεραπεία ο ασθενής?Το λέω γιατί φαίνεται ότι γέμισε και η πίσω περιοχή!
Με τέτοια δότρια και τρίχα,όπως και ηλικία, δεν ξέρω κατά πόσο θα χρειαζόταν κάποια θεραπεία.
Η πίσω ζώνη καμουφλάρεται από τις μπροστά ζώνες , εννοείται το αποτέλεσμα παίρνει άριστα κυρίως σε επίπεδο φυσικότητας αφού σε τέτοια περιστατικά αυτό έχει σημασία και όχι τόσο η κάλυψη που θεωρείται δεδομένη.
Απλά να καταλάβει και ο κόσμος ότι κάποιος που έχει λεπτή τρίχα δεν θα γίνει έτσι (τουλάχιστον όχι με μια μμ),για κάποιον που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά τότε το αποτέλεσμα αυτο είναι πιο ενδεικτικό του τι μπορεί να αναμένει από μία μμ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με τέτοια δότρια και τρίχα,όπως και ηλικία, δεν ξέρω κατά πόσο θα χρειαζόταν κάποια θεραπεία.
Η πίσω ζώνη καμουφλάρεται από τις μπροστά ζώνες , εννοείται το αποτέλεσμα παίρνει άριστα κυρίως σε επίπεδο φυσικότητας αφού σε τέτοια περιστατικά αυτό έχει σημασία και όχι τόσο η κάλυψη που θεωρείται δεδομένη.
Απλά να καταλάβει και ο κόσμος ότι κάποιος που έχει λεπτή τρίχα δεν θα γίνει έτσι (τουλάχιστον όχι με μια μμ),για κάποιον που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά τότε το αποτέλεσμα αυτο είναι πιο ενδεικτικό του τι μπορεί να αναμένει από μία μμ.
Σωστα καμουφλαρεται απο απο το υπολοιπο μαλλι και καταλληλο χτενισμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cristiano

Member
Εγώ δε νομίζω ότι καμουφλάρεται το crown από τα μπροστά μαλλιά.Ήταν μεγάλη η αραίωση και το σκαλπ έφεγγε. Το πιθανότερο είναι να πήρε φίνα μετά από προτροπή της κλινικής.

Γενικά πάντως πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Η κλινική αποδεικνύει άλλη μια φορά γιατι είναι μια από τις καλύτερες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ δε νομίζω ότι καμουφλάρεται το crown από τα μπροστά μαλλιά.Ήταν μεγάλη η αραίωση και το σκαλπ έφεγγε. Το πιθανότερο είναι να πήρε φίνα μετά από προτροπή της κλινικής.

Γενικά πάντως πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Η κλινική αποδεικνύει άλλη μια φορά γιατι είναι μια από τις καλύτερες.

Ειχε αρκετο μαμα μαλλι+ την μεταμοσχευση, εχει ψηλες γεφυρες και το crown δεν εχει κατεβει πολυ....ειναι πολυ ευκολο το καμουφλαζ. Θα δω αν εχω αλλη φωτο.
 

Harris_G

Well-Known Member
Εγώ δε νομίζω ότι καμουφλάρεται το crown από τα μπροστά μαλλιά.Ήταν μεγάλη η αραίωση και το σκαλπ έφεγγε. Το πιθανότερο είναι να πήρε φίνα μετά από προτροπή της κλινικής.

Γενικά πάντως πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Η κλινική αποδεικνύει άλλη μια φορά γιατι είναι μια από τις καλύτερες.
Σωθηκες η πιο χαλαρη κλινικη σε θεμα φινας ειναι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τελικά έχω και βίντεο να βρω τρόπο να αλλοιώσω το πρόσωπο για να βάλω στο Τiktok.
Στο TikTok είμαι HDC Hair Clinic GREECE-CYPRUS
 
Μπλουζα