Hairway Παρενεργειες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σταυρος

New Member
Ξεκινησα να βαζω hairway πρωϊ-βραδυ εδω και περιπου καμια εβδομαδα,και ειχα πρηξιμο στο προσωπο,και τριχοφυια γυρω απο τα φριδια.Απο χθες το εχω σταματησει,και δεν εχω σκοπο να το ξαναχρησιμοποιησω,αλλα εχω αγωνια για το αν θα μεινουν οι παρενεργεις!?
Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να καλυτερευσω τα πραγματα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

Θα φυγουν απο οτι ειδα εχει minox 5% μη τρελενεσαι δοκιμασε μια φορα την μερα αντι για δυο κ αν παλι τα ιδια ανα μια μερα .
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

Εφοσον επιθυμεις να την κοψεις κοψτη δε τρεχει κατι απλα δεν ξερω την κατασταση απο το μαλλι σου την ηλικα κτλ διοτι για να στην εδωσε ο γιατρος καποιο θεμα λογικα ειχε το μαλλι σου .
 

Σταυρος

New Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

εχω πολυ βαθυ μετωπο και ειμαι 18 χρονων.η αληθεια ειναι οτι εχω δει κατι λιγα χνουδια στο μαλλιηδη,απλα την αλλη εβδομαδα πηγαινω Αθηνα να δω το κοριτσι μου(ειναι και ψιλοκαινουργιο),και δεν θελω να με δει πρησμενο!Απλα δεν ξερω αν θα ''ξεπριστει''μεχρι τοτε... :down
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

Χμμ κ με για ;) αλλα δεν ξερω αν ξεπρηστει μεχρι τοτε(πιθανον ναι απλα δεν ειχα τετοιο θεμα ως τωρα αλλα ψαξε μηπως βρεις καμια απαντησει σε αυτο το θεμα) αν δεις οτι δεν γινεται τιποτα βγες εξω κ τρεχε μπορει να βοηθησει ;D .
 

sofo85

New Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

πιες πολλα νερα και κανε αεροβια γυμναστικη(τρεξιμο οπως σου ειπε o akishellas),νομιζω υπαρχει ενα θεμα στο φορουμ για το πως να αντιμετωπισεις το πρηξιμο.Μεσα σε μια εβδομαδα χρησης ειχες παρενεργειες???
 

kakashi

Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

σε ποιο σημειο τ προσωπου πρηστηκες?μηπως ειναι ιδεα σ??γιατι μ φαινεται νωρις για παρενεργειες η μια εβδομαδα. παντως αν οντως εχεις δικιο τοτε πινε πολλα νερα κ πολυ τρεξιμο
 

tatini

New Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

2 λίτρα νερό την ημέρα, απόφυγε το αλάτι και κάνε αερόβια άσκηση όσο μπορείς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σταυρος

New Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

ευχαριστω πολυ παιδια,για της πληροφοριες! :worshipper ναι πινω πολυ νερο,και θα αρχισω και ασκηση!
οντως και εμενα μου φανηκε περιεργο που πρηστηκα τοσο γρηγορα,αλλα γενικα το δερμα μου ειναι πολυ επιρρεπες και πρηζεται ευκολα!
στα μαγουλα πρηστηκε,και ενταξει δεν με νοιαζει αν ειναι προσωρινο,αλλααα :down
 

Σταυρος

New Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

και κατι τελευταιο : δεν βρηκα τιποτα το συγκεκριμενο για τις τριχουλες γυρω απο τα φρυδια που βγαινουν.Ξερει κανεις τιποτα?
::)
 

Hairboost

Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

παρε ενα τσιμπιδακι και βγαλτες
Εγω παντως δεν ειχα ποτε πρηξιμο με την μινοξιδιλη οσο καιρο εβαζα
 

Σταυρος

New Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

αφου σταματησα την θεραπεια δεν θα φυγουν απο μονες τους?δεν ειναι και το καλυτερο μου να ξεκιναω τσιμπιδακια τωρα.. :p
ναι,απο οτι διαβασα καπου μονο το 7 % πρηζεται στην αρχη της θεραπειας... ::)
αλλα ουσιαστικα αυτο που θελω να μαθω ειναι αν οι παρενεργεις που μπορει να εμφανιστουν(τριχοφυια στα φρυδια,πρηξιμο),φευγουν οταν τελειωσει η δραση του hairway.(το χω σταματησει 2 μερες τωρα)
edit : σε ενα ξενο site που γραφουν γιατροι,διαβασα για την minoxidil γενικα,οτι οτι τριχα εχει βγει(στο σκαλπ η οχι)μετα απο λιγο καιρο πευτει σιγουρα.Ισχυει το ιδιο και για την hairway?(μιας και ειναι και αυτο απο minoxidil)
 

Σταυρος

New Member
Απ: Hairway Παρενεργειες

παιδια,λεω να το ξαναρχισω,τι δοσολογια μου προτεινετε,για να μην ξαναδω παρενεργειες?
ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Hairway Παρενεργειες

ποσους ψεκασμους χρησιμοποιουσες και ειδες πρηξιμο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα