Givrgos athina, fue+fut, 1577 grafts+1674 grafts,26-27/11/2013

giwrgos athina

Active Member
Geroksouraη προταση σου μου φαινεται πολυ καλη...απο γενια και τριχες στο σωμα ειμαι φουλ..το θεμα ειναι θα φτασουν grafts η ειναι λιγα??θελω να καλυψω το κενο που φαινεται στις φοτο και να πυκνωσω και τα υπαρχοντα στο crown...φανταζομαι οτι τα 1000grafts θα χρησιμοποιηθουν για να καλυφτει το κενο και μολις καλυφτει θα μπουν ενδοιαμεσα τα grafts απο το μουσι για πυκνωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
George προχωρατο εαν εχει διαθεσιμο χρημα και σε τρωει τοσο πολυ το θεμα.
Εισαι μικρος ακομη βεβαια και καταλαβαινω πως νιωθεις.
Ειμαι υπερ αν και ισως περιμενα 1 χρονακι ακομη.
Δεν εχω κατι αλλο να πω.Τα υπολοιπα παιδια πιστευω σε καλυψαν.
Κατι ασχετο προς τους διαχειριστες.Γιατι γραφει ωρα 22:47 το τελευταιο μου ποστ ενω ειναι 00:47.
Αυτο το παρατηρω απο παλια ακομη.
 

Stripar

Established Member
John_John1 είπε:
Κατι ασχετο προς τους διαχειριστες.Γιατι γραφει ωρα 22:47 το τελευταιο μου ποστ ενω ειναι 00:47.
Αυτο το παρατηρω απο παλια ακομη.

Πρέπει να μπείς στα settings-Gui του προφίλ σου και να διορθώσεις την GMT ώρα!...
Ένα λεπτό θα σου πάρει.
 

giwrgos athina

Active Member
Jonn δεν νομιζω να περισευουν σε κανεναν τα χρηματα απλα αντι να παμε διακοπες, να παρουμε ενα αμαξι να κανουμε κατι αλλο τελωςπαντων τα ριχνουμε στις κλινικες για να ειμαστε σε ενα καλυτερο επιπεδο στο θεμα της καραφλας και να πολεμαμε με οτι οπλα εχουμε το προβλημα.
 

giwrgos athina

Active Member
Ρε παιδεια με ολα αυτα που γινονται με τις μεταμοσχευσης παρατηρω καθε μερα τα μαλλια μου και μου εχει καρφωθει μια ιδεα πως μπορει να εχει μειωθει η πυκνοτητα των μεταμοσχευμενων..Δεν ειμαι σιγουρος..Νομιζω πως στο 5μηνο ημουν καλυτερα απο τωρα στους 8μιση μηνες..Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει αυτο γιατι στο 5μηνο ημουν 7 μηνες στην φινα και τωρα που την εκοψα να μειωθηκε το παχος της τριχας με αποτελεσμα να φαινονται ποιο αραια?
 

Flosk

Well-Known Member
Δεν γνωριζω ρε Γιωργο αν η φινα επηρεαζει τα μεταμοσχευμενα..κανε ενα google search, ολο και κατι θα βρεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
να μειωθηκε απο τις μεταμοσχευμενες? και σε τοσο λιγο διαστημα?
μηπως επεσαν μαμα τριχες η εχεις αυξημενη τριχοπτωση αυτον τον καιρο?
Οκ πιστευω 5-6 μηνα γινεται το μπαμ και φενονται η και ειναι πιο πυκνα απο ποτε.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Γιώργο μήπως ειναι ιδέα σου? Είμαστε όλοι τρομερά επηρεασμένοι μετά την περίπτωση κρητικού και μπούκλα. Το μυαλό παίζει άσχημα παιχνίδια ξέρεις και παραλίγο να την πατήσω και εγώ, ξαφνικά πριν απο μερικές μέρες έβλεπα το μαλλί μου πιο αραιό, το κοίταγα, το ξανακοίταγα, είχα αγχωθεί, είχα πάθει παράκρουση. Εννοείτε δεν ήταν δυνατόν να έχει συμβεί τίποτα μέσα σε λίγες μέρες, απλά επηρεάστηκα τόσο που το μυαλό μου έπαιζε ύπουλο παιχνίδι. Σιγουρέψου οτι δεν ειναι ιδέα σου. Σίγουρα στα μαμά μαλλιά η φίνα βοηθάει και η διακοπή της θα σε πάει πίσω, αλλά στα μεταμοσχευμένα δεν νομίζω να δεις διαφορά απο την διακοπή της εκτός αν ισχύει αυτό που τον τελευταίο καιρό φοβόμαστε, πως δηλαδή και αυτά τα βοηθάει η φίνα.
 

tasos33

Well-Known Member
το να αραιωνουν τα μτχ μαλλια και τοσο συντομα κομματακι δυσκολο,μη ξεχνατε ειναι καλοκαιρι,ζεστη ηλιος διατροφη και πολλοι αλλοι παραγοντες μπορει να κανουν τα μαλλια να χασουν λιγο σε ογκο,και στην περιπτωση μασ οταν τα χεις μετρημενα και καθε τριχα μετραει,ισως να κανει διαφορα αμεσως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παιδες καμια καλη βιταμινη συμπληρωμα διατροφης που κανει καλο και στα μαλλια ξερεται?
Γιατι εμενα η διατροφη μου ειναι πολυ χαλια.Βοηθαν οι βιταμινες-συμπληρωματα?
 

giwrgos athina

Active Member
Παιδες σιγουρος δεν ειμαι...ομολογω και εγω πως εχω επηρεαστει πολυ απο αυτα που γινονται και μου εχει γινει εφιαλτης αυτο3 ατομα που το πραγμα...Αλλα ατομα που τους ρωτησα μου λενε οτι το ιδιο μαλλι εχω..Δεν ειναι κατη παρατηρησιμο..Ισως ειναι λογο εποχης μειωνεται λιγο ο ογκος το μαλλιων και για αυτο ανησυχησα...Παντος δεν ειναι ζωη αυτη ρε που ζουμε να φοβομαστε καθε μερα μην ξυπνησουμε με λιγοτερα μαλλια..ορωσωπικα σκοπευω να κανω αλλη μια μεταμοσχευση και μετα να μην ξανασχοληθω με το θεμα γιατι θα καταληξω σε κανα ψυχιατρο στο τελος μου εχει γινει εμμονη..,jonnτα μονα συμπληρωματα που ξερω που ισως βοηθησουν ειναι τα ω3.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλα και μενα οι φιλοι μου super-super με λενε οτι ειμαι.Αλλα εμεις ξερουμε καλυτερα.
Εντομεταξυ πρωτα φορα ενας φιλος μου με ανεφερε για το χτενισμα μου οτι δεν στεκει.
Δηλαδη οτι μου λεγανε και τα παιδια εδω μεσα.
Με ειπε οτι απο μπροστα φενομαι μια χαρα σαν χτενισμα αλλα απο πισω απο μια συγκεκριμενη γωνια φενομαι αντε μην πω....
Γιαυτο με χει σπασει τα νευρα το crowm τα χαλαει ολα.
 

Bouklas

Well-Known Member
John_John1 είπε:
Παιδες καμια καλη βιταμινη συμπληρωμα διατροφης που κανει καλο και στα μαλλια ξερεται?
Γιατι εμενα η διατροφη μου ειναι πολυ χαλια.Βοηθαν οι βιταμινες-συμπληρωματα?

Η Βιοτίνη λέγεται ότι κάνει καλό, είναι ίσως το πιο γνωστό συμπλήρωμα για τα μαλλιά. Εγώ περνω 100mcg την ημερα και πριν το λούσιμο βάζω λάδι jojoba που λένε ότι ενυδατώνει το δέρμα, βοηθάει στην τριχόπτωση, δίνει λάμψη στα μαλλιά, καταπολεμάει την ξηροδερμία και την πιτυρίδα. Τώρα σε τι βαθμό τα κάνει όλα αυτά ποιος ξέρει. Σε λίγο μου τελειώνει η βιοτίνη των 1000 και περνάω στην 5.000. Μέχρι στιγμής επιθετική τριχόπτωση δεν έχω, κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα 15 με 30 μάξιμουμ την ημερα.
Από την άλλη συνεχίζω κανονικά τα Ω3 χωρίς να έχω παρατηρήσει κάποια διαφορα απο τότε που τα ξεκίνησα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τοππικ ριχνω στο crown αλλα και παλι.
Bouklas τι τιμη εχουν?Χαπια ειναι? Κανα λινκ?
Αλλο βιοτινη αλλο ω3?
Το 1000 με το 5000 τι ειναι? πενταπλασια δοση?
Σορρυ που ειμαι λιγο τεμπελης να τα ψαχνω.
 

Bouklas

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
Ε jonn ριχνε λιγο τοπικ ρε συ και μια χαρα..ετσι κανω και εγω..
Και εγώ αυτό θα του πρότεινα Γιώργο αλλα προσοχή. Πρέπει να είναι 100% τέλεια κάλυψη και καθόλου παρατηρήσιμη! Είδα τον τραγουδιστή Τζάνη πριν 2-3 βδομάδες σε ένα κανάλι και έμεινα! Τα πλαϊνά του ήταν κατάμαυρα και όλο το υπόλοιπο κεφάλι μαζί με το πίσω μέρος καφετί! Αυτό μαζί με τους κλειστούς κροτάφους λόγο τοππικ τον έκανε να είναι τόσο ψεύτικος και εμφανές ότι έχει ρίξει σκόνη που έλεγα καλύτερα καράφλας παρα να σε πάρουν χαμπάρι. Εκανε μπαμ ο τύπος !


John_John1 είπε:
Τοππικ ριχνω στο crown αλλα και παλι.
Bouklas τι τιμη εχουν?Χαπια ειναι? Κανα λινκ?
Αλλο βιοτινη αλλο ω3?
Το 1000 με το 5000 τι ειναι? πενταπλασια δοση?
Σορρυ που ειμαι λιγο τεμπελης να τα ψαχνω.

Ναι φιλε χάπια είναι. Τα περνω από το iherb.com όπως όλα τα συμπληρώματα και οτιδήποτε άλλο. Τα φαρμακεία μας βλέπεις έχουν ακόμα γ...νες τιμές οποτε δεν θα μπορούσα ποτε να περνω Ω3, Βιοτίνη και οτι αλλο.
Βιοτίνη 100 χάπια, 5 δολάρια (3.7 ευρώ)
http://www.iherb.com/Now-Foods-Biotin-1000-mcg-100-Capsules/445#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=biotin&rc=1971&sr=null&ic=2
Αυτά εδώ είναι τα 5.000. 110 χάπια στην ίδια τιμή με τα από πάνω.
http://www.iherb.com/21st-Century-Health-Care-Biotin-5000-mcg-110-Capsules/41307#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=biotin&rc=1971&sr=null&ic=6


Η βιοτίνη λένε είναι για την καλή διατήρηση του δέρματος, των μαλλιών, νυχιών, γενικά δηλαδή για καλύτερη ποιότητα. Ο οργανισμός μας όμως την συνθέτει από μονος οποτε λίγο σπάνιο να έχουμε ανεπάρκεια. Εγώ την πήρα γιατί δεν είχα τίποτα να χάσω και επειδή το ποσο των 3.7 ευρώ που θα με βγάλει πάνω από 3 μήνες μου φάνηκε καταπλητικό.
Η 5.000 είναι πιο δυνατή δόση, λέω ας την πάρω να δω διαφορές. Πάντως λέγανε καλο είναι να ξεκινήσεις πρώτα με με μια στα 1.000mcg και μετά να ανεβάσεις.


Τα Ω3 υποτίθεται ότι κάνουν την δουλειά της φιναστερίδης χωρίς όμως παρενέργειες. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει τίποτα.
Αυτό εδώ προτάθηκε στο forum ως το πιο γνωστό ας το πούμε. Ειναι 30 δολάρια σχεδόν 23 ευρώ και 180 χάπια που θα σε βγάλουν 6 μήνες.
http://www.iherb.com/Now-Foods-DHA-500-Double-Strength-180-Softgels/10713
 

giwrgos athina

Active Member
Σε μια βδομαδα απο τωρα κλεινω 9μηνο απο την μεταμοσχευση μου και τα πραγματα δεν πηγαινουν και τοσο καλα...Ειχα σταματησει λιγο να ασχολουμαι αλλα με ολα αυτα που συνεβεναν μπηκα στο τρυπακι και τα παρατηρουσα καθε μερα..Στην αρχη μου φαινοντουσαν ποιο αραια στο crown ελεγα μπα η ιδεα μου θα ειναι αλλα ξαφνικα παρατηρω το ιδιο και στηνhairline οπου ενα μηνα πριν ηταν ικανοποιητικη..Δεν ειναι η ιδεα μου ουτε απο το σταματημα της φινας μην ακουσω τετοια...99%ειναι sok loss τωρα αν θα ειναι μονιμο η πρωσωρινο δεν ξερωω..παντως οτι επαθε και booklas exw kai egw...


Εβγαλα με το κινητο μου μια προχειρη φοτο στο ασανσερ
 

Συνημμένα

  • DSC_0062.jpg
    DSC_0062.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 344

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
bouklas ευχαριστω πολυ τωρα τα ειδα.
Γιωργο η φωτο δε βοηθαει πολυ αλλα και γω αλλες φορες τα βλεπω αραια αλλες φορες πυκνα τα μαλλια μου.
Ας περιμενεις λιγο ακομη.
 
Μπλουζα