Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

Tsek

Well-Known Member
Γιώργο, ΠΡΙΝ κάνεις επέμβαση, έπρεπε να είχες ανοίξει νήμα και να σε ενημερώσουν τα παιδιά για ότι ρωτάς τώρα.
Απο την στιγμή που έκανες, έχεις σχηματίσει την άποψή σου και ότι και αν σου λένε τώρα δεν μπορείς να το αποδεχθείς. Αυτό βλέπω εγώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Πρωτον δεν ηξερα καν την ύπαρξη φορούμ γι αυτο το πραγμα κ το μαθα εκ των υστέρων ουσιαστικα στο παρα πέντε ...κ δευτερον τι παει να πει εχω σχηματίσει μια αποψη ; διαμορφώνεται αναλογα με τις καταστασεις....δεν μπορω να κτλ γιατι ειστε τοσο απόλυτοι κολλημένοι σε καποια πραγματα χωρις να κρατάτε κ μια πισινη ; υπομονη κ δω θα μαστε να τα δουμε ολα ...
 

aeratos28

Just aeratos
Giorgos-3 ,φίλε μου δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει ακόμα ,αλλά είσαι σε ένα φόρουμ το οποίο ασχολείται με θεραπειες και μεταμοσχεύσεις..εδω και αρκετά χρόνια,και όχι απλά για να περνάει η ώρα, πολλά παιδιά έχουν πολλές γνώσεις τις οποίες ούτε καν φαντάζεσαι.απο εκεί και πέρα ,όσο για αυτό που λες ότι είμαστε κολλημένοι και απολυτοι και να κρατάμε μια πισινη και να κάνουμε υπομονή και θα τα δούμε όλα..να σε πληροφορήσω πως δεν περιμεναμε εσένα ούτε και κάποιον άλλον να μας δείξει μια επέμβαση για να ενημερωθούμε..εμείς ξέρουμε τι να περιμένουμε και προσπαθούμε να σου πούμε και εσένα τι να περιμένεις αλλά δεν λες να το καταλάβεις..αν έχεις την εντύπωση ,η σου την δημιούργησε ο γιατρός ότι με 1800grafts περίπου που έβαλες σε αυτή την έκταση θα έχεις καλό αποτέλεσμα και με άλλη μια λίγο μπροστά και λίγο πίσω θα είναι οκ το κεφάλι σου τοτε,υπομονή και θα τα δεις ολα σε κάνα 7-8 μηνες από τωρα...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οχι σε 7-8 μήνες αλλα σε 1,5 χρονο υποθετω να μαστε καλα ...τεσπα ....για να δουμε λοιπον αν επιβεβαιωθειτε....
 

aeratos28

Just aeratos
Σε 8 μήνες θα κοντεύεις να φτάσεις 10 μήνες μετά από την επέμβαση σου..δηλαδή στο 95% του αποτελέσματος..για να μην πω 100% ,οπότε να μην υποθέτεις ,γιατί το κάνεις συνέχεια και δυστυχώς για σένα πέφτεις έξω με τις υποθέσεις που κανεις..το θέμα δεν είναι αν θα επιβεβαιώθουμε εμείς..αυτό είναι σίγουρο...το θέμα είναι να μην έχεις εξαφανιστεί εσύ μεχρι τότε για τον λόγο ότι δεν θα είναι όπως τα λες εσύ τα πράγματα τώρα..
 

DoctorWho

Well-Known Member
Νομιζω πως πλεον η κατασταση δεν εχει νοημα να συζητηθει. Η επεμβαση εγινε και αν οντως του εχουν μεινει 3000 τριχες δλδ 1500grafts δεν υπαρχουν και πολλα περιθωρια για μεγαλες αλλαγες. Καλο κακο αυτο ειναι. Ο ιδιος φαινεται να πιστευει στην πιθανοτητα να γινει καποιο θαυμα. Αν ομως εχεις βαλει 20 μοσχευματα ανα τετραγωνικο εκατοστο τοτε δεν γινεται να καταληξεις με 50. Για να καταλαβεις φιλε γιωργο τι παει να πει 20 μοσχευματα ανα τετραγωνικο σκεψου οτι ενα φυσιολογικο μαλλι εχει περιπου 80! Και μαλιστα αρχιζει να φαινεται ορατη η αραιωση οταν χαθει το 50% της πυκνοτητας. Δλδ με 40gr/cm το μαλλι φαινεται αραιο. Στην καλυτερη περιπτωση (οπου δλδ οσα μαλλια σου βαλαν βγουν) θα εχεις τα μισα απο οσα χρειαζονται για να εχεις αραιο μαλλι. Αρα ακομα και αν ευθυγραμμιστουν οι πλανητες θα εχεις ενα πολυ πολυ πολυ αραιο μαλλο. Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να εχεις ικανοποιητικο μαλλι γιατι δεν γινεται να φυτρωσουν επιπλεον μαλλια απο αυτα που εχουν μπει. Τον χρονο πισω να γυρισουμε δεν γινεται, επομενως εσυ θες να σε καθησυχασουν και να σου πουν οτι τα πραματα θα πανε καλα, η μαλλον οτι υπαρχει πιθανοτητα να γινει καποιο θαυμα. Αλλα τα πρωτα εχουν οπως σου εξηγησαν. Ωστοσο δεν στο λεει κανενας για να σε κανει να νιωσεις ασχημα. Θελουν ολοι απλως να σε προσγειωσουν και να μπορεσεις να σκεφτεις πιο ωριμα πως και που θα κανεις τη δευτερη μμ με τα εναπομειναντα 1500 grafts. Εκει ειναι το ολο ζουμι. Οπως ειπα δεν μπορεις να κανεις μεγαλες αλλαγες με τοσα λιγα μοσχευματα, αρα θες εξυπνες αλλαγες και πολυ πολυ σκεψη και σχεδιασμο πλάνου για να δεις ποια πτυχη του μαλλιου σου θα θυσιασεις και σε ποια θα δωσεις περισσοτερη βαση (πχ πθκνοτερη hairline- αλλα αραιο ολο το πισω)

Απορω ομως πως γινεται τοσοι ανθρωποι που εχουν ενα τετοιο προβλημα να πηγαινουν στην πρωτη κλινικη που βρισκουν. Χωρις την απαραιτητη ερευνα αγορας. Και αντε εδω πηγε στη dhi που ειναι μια ικανοποιητικη για ελλαδα επιλογη. Ολοι αυτοι που βλεπουν διαφημιση στη μενεγακη εναν γιατρο και πανε τυφλα να ριξουν 4-5 χιλιαρικα που δεν τους περισσευουν κιολας χωρις να ερευνησουν οσκ χρειαζεται. Αυτοκινητο οταν θες να παρεις καθεσαι και τ ψαχνεις. Δεν πας στην πρωτη αντιπροσωπεια που βλεπεις να διαφημιζουν. Η μεταμοσχευση κατι αντιστοιχο ειναι και με αντιστοιχο κοστος. Θελει τουλαχιστον 1-2 χρονια ερευνας.. να δεις αποτελεσματα σε φωτο, βιντεο αλλα και απο κοντα, να μιλησεις με γιατρους...
 

Tsek

Well-Known Member
Είναι λίγο ταμπού το θέμα και επικρατεί μυστικότητα για αυτό υπάρχει σκοταδισμός και την πατάνε. Λίγοι λένε ότι θα πάνε να κάνουν μμ στους φίλους, όπως και κανένας δεν θα πει παίρνω φίνα προς τα έξω, αντε μέχρι κανα ριγκέιν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
ωραια ειναι ολα αυτα που λετε αλλα ενα ειναι το σιγουρο.....ουτε θα εξαφανιστω ουτε θα χαθω...για πιο λογο να το κανω?εχω να φοβηθω κατι?δεν το κτλ απο που το διαπιστωσεσ αυτο αερατε....και επειδη τα γραπτα μενουν ολων μας καλο θα ταν να μαστε λιγο πιο προσεκτικοι στο τροπο μας......ο γιατρος υποσχεθηκε κ μου ειπε κατι που ειτε σας αρεσει εσας ειτε οχι εμενα με ικανοποιει....οπως ειναι8 τα πανω του στριπ θα γινει η περιοχη που μπηκαν τωρα.....ναι αραια...και ναι δεν εχω αυταπατες.....με μια στοιχειωδη πυκνωση πανω στο στριπ ευελπιστω ενα αξιοπρπεπες αποτελεσμα στο τελος....τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο...με την φυση δεν μπορουμε να τα βαλουμε εξαλλου σωστα?λιγο να την ξεγελασουμε προσπαθουμε....νομιζω οτι μια μμ ειναι απλα μαθηματικα?τι απωλειες εχεις στην ληπτρια?τοσα...τι δινει η δοτρια? τοσα....κ τελοσ η ιστορια....
 

aeratos28

Just aeratos
Καλά ότι να ναι είσαι και εσύ..τι κάθομαι και ασχολουμαι ήθελα να ήξερα..εδώ δεν ξέρεις τα βασικά και καθόμαστε και συζητάμε τι?? Που σου είπα εγώ ότι διαπιστωσα ρε μεγάλε ότι θα εξαφανιστεις σίγουρα??να διαβάζεις ξέρεις?ξαναδιάβασε πάλι τι γράφω και αν δεν καταλάβεις μην με ρωτήσεις τι εννοω..αντε να στο πω..μη σε δυσκολευω..απο την απογοήτευση του μη αναμενόμενου αποτελέσματος που έχεις στο μυαλό σου, να βαρεθείς και να μην ασχοληθείς ούτε για ενημέρωση καν,αυτό εννοώ να εξαφανιστεις ρε τυπος..και φρόντισε να μην πετάς κουταμαρες οπως μέχρι τώρα σε ότι παράδειγμα σου δίνουμε βάση αυτών που ρωτας..μια και τελευταία θα σου τα πω και δεν ξανασχολουμε πάλι γιατί δεν αξιζει..λοιπον,εσύ να είσαι προσεκτικός και να προσέχεις πως μιλάς εδώ μέσα γιατί κουβέντες του στυλ είτε μας αρέσει είτε όχι,δεν είναι καθόλου αποδεκτες..λες και θέλει κανείς το κακο ή το δικό σου ή όποιου αλλου..συμβουλες από γνωστες του θεματος παιρνεις εχε υπόψη σου..αυτα που θα ακούσεις εδώ δεν θα τα ακούσεις ΠΟΤΕ από τον αγαπημένο σου γιατρο..μην ξεχνάς ότι μπηκες στο φόρουμ και ζητούσες συμβουλές για διάφορα πράγματα..το παίζεις και ιστορια τώρα?άντε μαζέψου λίγο..πιστεύεις ότι σου λέει ο γιατρός σαν χαπατο που είσαι και έρχεσαι και μας τα λες εδώ με υφακι και μας ζαλίζεις κιόλας.για αξιοπρεπές αποτέλεσμα,θες τουλάχιστον άλλα τόσα πίσω που έβαλες τώρα και άλλα 1500-2000 grafts και όχι τρίχες,μπροστά..για να ειναι αξιοπρεπές..με αυτά που βάζεις τώρα θα πεις στο τέλος τζάμπα τα λεφτά που έδωσα..έτσι για να τελειώνουμε..αν δεν θες να το καταλάβεις δικό σου το πρόβλημα..
Υ.γ. Κόψε αυτό με τις τελειες..δεν είμαστε γκόμενες εδώ για να αφήνεις υπονοούμενα και χαζά..οκ?
Καληνύχτα και ότι καλύτερο εύχομαι..
Και τέλος η ιστορια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Το πως θα γραφω κ τι θα λεω δεν θα μου το υποδείξεις εσυ ...μπορεις απλα εσυ προσωπικα να αγνοεις το νήμα μου ....προτιμω ατομα σαν το τασο η τον τσεκ η τον Ανάργυρο να μου λύνουν τις απορίες μου κ να με συμβουλεύουν γιατι ξερουν να φερθούν στον αλλον κ να κριτικάρουν ....εξυπνάκηδες σαν κ εσενα δεν μου ειναι χρήσιμοι ....
 

aeratos28

Just aeratos
δεν θες να σου κάνω υποδείξεις,αλλά να μου κάνεις εσύ υποδείξεις δεν έχεις πρόβλημα..αν δεν θες υποδείξεις τότε να μην κανεις ούτε εσύ..και εγω τότε όπως και εσύ, σε αυτά που γράφω και στο τι θα λέω δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου κάνεις υποδείξεις..οκ? και βέβαια θα αγνοήσω το νήμα σου ..δεν έχω κάποιο όφελος να μαθω από εσένα,άχρηστος μου είσαι..και ας μιλήσει κανένας άλλος για να πει ότι ξέρει να φερθεί κτλ.οχι εσύ που μας την λες κιολας με κουβέντες τύπου είτε σας αρέσει είτε όχι ο γιατρός μου,μου είπε αυτό..όπως μιλησες πήρες την ανάλογη απάντηση..
Άσε μας ρε μεγάλε ..κάτσε εκεί και περιμενε αυτό το αξιοπρεπής που σου είπε ο γιατρός σου..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Τα λεγόμενα του τύπου "ασε μας" κ " δεν ξανα στελνω " κ "ασχολουμαι " τα πες κ παραπανω αλλα βλεπω οτι συνεχιζεις να απαντας ....
 

aeratos28

Just aeratos
Άντε καληνυχτα..για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα ζούμε ..σαν την αξιοπρέπεια της αριστεράς θα είναι...............................
Χαχαχα μη μου στέλνεις για να μην σου απαντάω..............................
 

tol

Well-Known Member
Σοφος ειναι αυτος που εχει επιγνωση της αγνοιας του.
Αντιθετα ανοητος ειναι αυτος που νομιζει οτι τα ξερει ολα και προσπαθει με "υφος χιλιων καρδιναλιων" και με ΑΓΕΝΕΙΑ να το παιζει ο κηνσορας του forum.

Πραγματικα ο τροπος ομιλιας και γραφης ειναι ενδεικτικος του ηθους ολων μας. Και δυστυχως στο forum υπαρχουν ατομα (που θεωρουν τους εαυτους τους παντογνωστες) και το μονο που κανουν ειναι να επιτιθενται με αγενεια και προσβλητικες εκφρασεις σε άλλα μελη (ειδικα στα νεα μελη).

Εχουμε πλεον αγανακτησει. Μπαινουμε στο site να διαβασουμε και να περασουμε την ωρα μας και καθε τρεις και λιγο.......πεταγεται ο καθε αγενεστατος με προσβλητικο υφος να το "παιζει ο μαγκας του forum". Ελεος πια!!!!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπερα στο φόρουμ .βρίσκομαι ακριβως στο μηνα κ οπου να ναι τελειωνει κ το σαμπουάν που μου εδωςαν στην dhi.οπως εχω αναφερει επισης εδω κ μια εβδομαδα εχω ξεκινησει το Kirkland χωρις Τουλαχιστον ακομα την παραμικρή παρενέργεια .πλεον ομως καθε φορα που κανω μπάνιο η βαζω την λοσιόν κ κανω το μασάζ στο κεφαλι μου κολανε καμια 10αρια τριχες στα δαχτυλα μου .να ανησυχώ ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
εχω δρομο ακομα το ξερω. απο την μινοξ ποτε να περιμενω αποτελεσμα?στο 3μηνο πανω? τωρα χρησιμοποιω 2 φορες την μερα αλλα σκεφτομαι απ τον 6μηνο και επειτα να το καθιερωσω νια φορα την μερα επ αοριστον.ειναι σωστος τροπος σαν σκεψη?
 
Giorgos 3 αυτο που σε ενδιαφερει ειναι η φυτρωση και η δοτρια . δε θα γεμισεις αλλα να πετυχεις το καλυτερο δυνατο γιαυτα που εβαλες.

τωρα που συπμληρωσες 1 μηνα εχεις καμια καλη φωτο να μας βαλεις;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ηθελα να βαλω αλλα εδω οι έμπειροι του φόρουμ μου παν δεν εχει νοημα ακομα κ να περιμενω τουλαχιστον ενα 4μηνο ....
 

Mogan

Active Member
@Giorgos-3 καλημερα.
Παει κανας μηνας απο τοτε που ανεβασες τελευταια φωτο. Θα ηταν χρησιμο θεωρω να ανεβασεις και τωρα μια για να δουμε την εξελιξη σου μεσα σε αυτες τις 30 πρωτες μερες που η "κινητικοτητα" ειναι εντονη. Για μενα μεχρι και το 8-9μηνο θεωρω ειναι χρηστικο ενα μηνιαιο update.
 
Μπλουζα