Georgie FUE 2318g. 13-14/9/2022. MHRC Dr M. Georgiou / Second hair transplant

Peter Pan

Active Member
7ος ετεροχρονισμένα λόγω απουσίας στο εξωτερικο .
Επειδή θα είμαι πολύ busy η επόμενη ενημερωση θα γίνει σε 2 με 3 μήνες
Θα έχει και πιο πολύ νόημα .
Συνεχίζω low dose Φιναστεριδη μέρα παρά μέρα 1mg χωρίς κανένα πρόβλημα , επίσης έβαλα ξανά και το ordinary multipeptide serum έτσι για να λέω ότι βάζω κάτι .
Ωραίος ο φίλος, keep going!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
7ος ετεροχρονισμένα λόγω απουσίας στο εξωτερικο .
Επειδή θα είμαι πολύ busy η επόμενη ενημερωση θα γίνει σε 2 με 3 μήνες
Θα έχει και πιο πολύ νόημα .
Συνεχίζω low dose Φιναστεριδη μέρα παρά μέρα 1mg χωρίς κανένα πρόβλημα , επίσης έβαλα ξανά και το ordinary multipeptide serum έτσι για να λέω ότι βάζω κάτι .
Πας για πολύ δυνατό αποτέλεσμα Georgie. Ήδη φαινεται να γίνεται μπετό η hairline...να το χαίρεσαι.
 

Georgie

Well-Known Member
Τυχαία ήρθε μια φωτογραφία απο memories στο FB του 2019 λίγο πριν τη πρώτη μεταμόσχευση
Βοηθάει στη σύγκριση before and after
50 τότε 54 τώρα !
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-04-21-14-35-13-275_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-04-21-14-35-13-275_com.google.android.apps.photos.jpg
    11.6 KB · Προβολές: 321
  • IMG_20230420_193937.jpg
    IMG_20230420_193937.jpg
    785.7 KB · Προβολές: 340

montecristo

Well-Known Member
Τυχαία ήρθε μια φωτογραφία απο memories στο FB του 2019 λίγο πριν τη πρώτη μεταμόσχευση
Βοηθάει στη σύγκριση before and after
50 τότε 54 τώρα !
Μπράβο Georgie, φαίνεται πολύ καλό. Γύρισες τον χρόνο πίσω. Τουλάχιστον 15 χρόνια νεότερος τώρα…
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Τυχαία ήρθε μια φωτογραφία απο memories στο FB του 2019 λίγο πριν τη πρώτη μεταμόσχευση
Βοηθάει στη σύγκριση before and after
50 τότε 54 τώρα !
Έχω την εντύπωση ότι σε αυτές τις ηλικίες είναι πιο εντυπωσιακή η αλλαγή από ότι στους νεότερους.
Δεν έχει τύχει να δω φωτογραφία σου "πριν" μέχρι τώρα Gorge.
Η δεκαπενταετία ισχύει για σένα 100%.

Νεαρέ μου!!!!
 

Georgie

Well-Known Member
Έχω την εντύπωση ότι σε αυτές τις ηλικίες είναι πιο εντυπωσιακή η αλλαγή από ότι στους νεότερους.
Δεν έχει τύχει να δω φωτογραφία σου "πριν" μέχρι τώρα Gorge.
Η δεκαπενταετία ισχύει για σένα 100%.

Νεαρέ μου!!!!
Σε ευχαριστώ νεαρέ μου .
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι με το χρόνο δε τα βάζει κανείς.
Το όλο θέμα είναι μαζι με όλα τα άλλα να αλλάξει και η ψυχολογία σου από ένα καλό αποτέλεσμα και να πάρεις ένα boost στην αυτοπεποίθηση.
Στα 30 και στα 40 δε ξαναγυρναω , ούτε θέλω, τα πέρασα όμορφα αυτά τα χρόνια και τα έχω μέσα μου .
Το ζητούμενο είναι να περάσουμε ωραία και ακμαία τα 50+ και τα 60+ αν είμαστε τυχεροί και να εχουμε μαλλάκι να χτενιζουμε.
Να το παλέψουμε τουλάχιστον
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ νεαρέ μου .
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι με το χρόνο δε τα βάζει κανείς.
Το όλο θέμα είναι μαζι με όλα τα άλλα να αλλάξει και η ψυχολογία σου από ένα καλό αποτέλεσμα και να πάρεις ένα boost στην αυτοπεποίθηση.
Στα 30 και στα 40 δε ξαναγυρναω , ούτε θέλω, τα πέρ ασα όμορφα αυτά τα χρόνια και τα έχω μέσα μου .
Το ζητούμενο είναι να περάσουμε ωραία και ακμαία τα 50+ και τα 60+ αν είμαστε τυχεροί και να εχουμε μαλλάκι να χτενιζουμε.
Να το παλέψουμε τουλάχιστον
Αν και νεαρός το χεις πιάσει το νόημα:)
 

Chris34

Active Member
Πολύ καλός Georgie!! Μεγάλη η αλλαγή συνολικά και από τις δύο μεταμοσχευσεις.
Θα συνεχίσεις φίνα γενικά η μέχρι την ολοκλήρωση του αποτελέσματος;
 

Georgie

Well-Known Member
Πολύ καλός Georgie!! Μεγάλη η αλλαγή συνολικά και από τις δύο μεταμοσχευσεις.
Θα συνεχίσεις φίνα γενικά η μέχρι την ολοκλήρωση του αποτελέσματος;
Θα συνεχίσω low dose , νομίζω ότι βοηθάει γενικά και στη ποιότητα της τρίχας ειδικά στις πίσω ζώνες .
Από τη στιγμή που δε με ενοχλεί δε βλέπω το λόγο να τη διακόψω .
Η άποψη μου είναι ότι χωρίς φίνα δε πας μακριά στην αντιμετώπιση της ΑΑ ακόμα και με μεταμοσχεύσεις.
Μακάρι να το γνώριζα νωρίτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Ωραίος φίλε, έχει πυκνώσει και θα δώσει κι άλλο. Εχει κάποια μικρά κενακια στην πανοραμική αλλά σιγά σιγά θα κλείσουν ακόμα και αυτά πιστεύω ... Στο κάτω κάτω ειναι πανοραμική όλο και κάτι θα αποκαλυφθεί. Η hairline είναι πυκνή άνευ αμφιβολιας, το μόνο που ίσως θα πρόσθετα είναι μερικά "μυτακια" για μεγαλύτερη ίσως φυσικοτητα. Όπως και να χει η hairline πάει κουτί στο σχήμα του προσώπου σου. Όντως έχεις γυρίσει πολλά χρόνια πισω... Τη φίνα εφόσον δε σε ενοχλεί καλά κάνεις και δε τη σταματάς. Είναι στις περισσότερες περιπτώσεις απαραίτητη για μακροχρόνια διατήρηση του αποτελέσματος... Σου εύχομαι να το χαρείς το μαλλί σου για πολλά χρονια με ψυχολογία στα ύψη.
 

Georgie

Well-Known Member
Ωραίος φίλε, έχει πυκνώσει και θα δώσει κι άλλο. Εχει κάποια μικρά κενακια στην πανοραμική αλλά σιγά σιγά θα κλείσουν ακόμα και αυτά πιστεύω ... Στο κάτω κάτω ειναι πανοραμική όλο και κάτι θα αποκαλυφθεί. Η hairline είναι πυκνή άνευ αμφιβολιας, το μόνο που ίσως θα πρόσθετα είναι μερικά "μυτακια" για μεγαλύτερη ίσως φυσικοτητα. Όπως και να χει η hairline πάει κουτί στο σχήμα του προσώπου σου. Όντως έχεις γυρίσει πολλά χρόνια πισω... Τη φίνα εφόσον δε σε ενοχλεί καλά κάνεις και δε τη σταματάς. Είναι στις περισσότερες περιπτώσεις απαραίτητη για μακροχρόνια διατήρηση του αποτελέσματος... Σου εύχομαι να το χαρείς το μαλλί σου για πολλά χρονια με ψυχολογία στα ύψη.
Σε ευχαριστώ φίλε Andy και με τη σειρά μου να σου ευχηθώ ξανά τα καλύτερα όπως και σε όλα τα παιδιά που έχουν μπει η πρόκειται να μπουν σε αυτή τη διαδικασία στο μέλλον.
Ότι γράφεις είναι σωστό 100%
Εδώ να αναφέρω ότι δε μπήκα και με τα καλύτερα χαρακτηριστικά στη διαδικασία .
Τα συν που είχα ήταν το σχετικά όχι και τόσο μεγάλο πρόβλημα για την ηλικία και το χρώμα των μαλλιων, αλλά τα αρνητικά ήταν η περιορισμένη δοτρια, χαμηλός λογος και η λεπτη τρίχα.
Ευτυχώς έπιασα και στις 2 καλή φυτρωση
 

jersey

Well-Known Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα με δυνατη πυκνότητα μέχρι στιγμής...και θα βελτιωθεί κι άλλο τους επόμενους μήνες...
 

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλό καλοκαίρι εύχομαι σε όλους με υγεία.
Επίσης καλή τύχη και καλά αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ
Με την ευκαιρία ότι μπήκα σε mood διακοπών αφού φεύγω αύριο για Πορτογαλία και μετά Ελλάδα είπα να κάνω μια ενημέρωση .

Βρίσκομαι περίπου 40 μέρες πριν κλείσω το δωδεκαμηνο και το αποτέλεσμα είναι το τελικό, με αναμονή το καλύτερο στρώσιμο της τρίχας η οποία αν κρίνω από τη πρώτη μου μεταμόσχευση θα πρέπει να περιμένω άλλους 6-8 μήνες για να πάρει τη φόρμα που επιθυμώ.
Γενικά με αφήνει αρκετά ικανοποιημένο και νομίζω ότι άξιζε το κόπο, τουλάχιστον για εμένα.

Αφήνω μια πισινή στο να ξαναμπώ με ότι έχει απομείνει στη δοτρια κάπου στο μέλλον ( ακόμα μικρός είμαι) Το πιθανότερο είναι όχι
Αλλά έτσι έλεγα και στη πρώτη :p

Στα της θεραπείας τώρα έχω σταματήσει από το 5μηνο τη μινοξιδιλη και με μια διακοπή 3 εβδομαδων από τη χρήση της Φιναστεριδης συνεχίζω πια με low dose 3mg την εβδομάδα που δείχνει αρκετά ανεκτή έως τώρα.
Καλή συνέχεια εύχομαι και ίσως ενημερώσω ξανά.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-08-06-19-52-31-952_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-08-06-19-52-31-952_com.google.android.apps.photos.jpg
    688.8 KB · Προβολές: 221
  • Screenshot_2023-08-06-19-50-42-008_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-08-06-19-50-42-008_com.google.android.apps.photos.jpg
    866.7 KB · Προβολές: 209
  • Screenshot_2023-08-06-19-51-45-968_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-08-06-19-51-45-968_com.google.android.apps.photos.jpg
    999.7 KB · Προβολές: 203
  • Screenshot_2023-08-06-19-53-20-495_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-08-06-19-53-20-495_com.google.android.apps.photos.jpg
    1 MB · Προβολές: 204

montecristo

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλό καλοκαίρι εύχομαι σε όλους με υγεία.
Επίσης καλή τύχη και καλά αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ
Με την ευκαιρία ότι μπήκα σε mood διακοπών αφού φεύγω αύριο για Πορτογαλία και μετά Ελλάδα είπα να κάνω μια ενημέρωση .

Βρίσκομαι περίπου 40 μέρες πριν κλείσω το δωδεκαμηνο και το αποτέλεσμα είναι το τελικό, με αναμονή το καλύτερο στρώσιμο της τρίχας η οποία αν κρίνω από τη πρώτη μου μεταμόσχευση θα πρέπει να περιμένω άλλους 6-8 μήνες για να πάρει τη φόρμα που επιθυμώ.
Γενικά με αφήνει αρκετά ικανοποιημένο και νομίζω ότι άξιζε το κόπο, τουλάχιστον για εμένα.

Αφήνω μια πισινή στο να ξαναμπώ με ότι έχει απομείνει στη δοτρια κάπου στο μέλλον ( ακόμα μικρός είμαι) Το πιθανότερο είναι όχι
Αλλά έτσι έλεγα και στη πρώτη :p

Στα της θεραπείας τώρα έχω σταματήσει από το 5μηνο τη μινοξιδιλη και με μια διακοπή 3 εβδομαδων από τη χρήση της Φιναστεριδης συνεχίζω πια με low dose 3mg την εβδομάδα που δείχνει αρκετά ανεκτή έως τώρα.
Καλή συνέχεια εύχομαι και ίσως ενημερώσω ξανά.
ωραιος georgie, πέτυχες υψηλή φύτρωση και έγινε μπετό η hairline..να το χαίρεσαι!
 

Chris34

Active Member
Μια χαρά είναι η πύκνωση που πέτυχες. Στη hairline γιατί δεν έπαιξε λίγο ζιγκ Ζακ στην τοποθέτηση να δείξει λίγο πιο φυσικό; Όπως και να έχει εμείς τα βλέπουμε μόνο αυτά μάλλον. Συνολικά έχεις φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο με τις δύο μεταμοσχευσεις.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Να το χαίρεσαι Georgie!Χρησιμοποιείς άλλο στυλιστικο προιον εκτός από λακ; Κάτι είχες αναφέρει θυμάμαι..
 
Μπλουζα