Frezyderm hair lotion Basic

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Γνωριζει κανεις αν η συγκεκριμενη λοτιον περιεχει μινοξ ????και αν ναι σε τι ποσοτητα? ποια η διαφορα της με το regain 5%?ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

FD HAIR LOTION BASIC
(Σμηγματορρυθμιστική - Αντιπυτιριδική - Τριχοτονωτική δράση)

Μινοξιδίλη
Κορτικοστεροειδή
Δραστικές υδατοδιαλυτές
ουσίες
Ιδιοσκευάσματα o/w

αναλογίες δεν γράφει-σαν δ/μα αυτά έχουν ξαναγραφεί στο φόρουμ και τα μέλη είχαν αποτελέσματα :chinscratch
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

μετά από 5-6 χρόνια θεραπεία με απλή μινοξιδίλη 5%,
θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει και άλλη/άλλες δραστικές ουσίες σε ένα δ/μα μινοξιδίλης

ακόμα και σε σχετικές έρευνες φαίνεται ότι ο συνδυασμός σε 1 δ/μα μινοξ. και αντιανδρογόνου (σπιρο,κορτικοστεροειδές κ.α) αποδίδει μέγιστα :chinscratch
 

George3V

Member
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

Σπύρο,

επειδή σε θεωρώ αξιόπιστο και σοβαρό άτομο και παρακολουθώ με προσοχή αυτά που λες κατά καιρούς θα ήθελα να σε ρωτήσω τι είναι αυτό που σε κάνει μετά απο 6 χρόνια θεραπείας με μινοξ να αλλάζεις σε λίγους μήνες τόσο δραστικά άποψη πάνω στο θέμα ανάμιξη ή μη ανάμιξη μινοξ με αντιανδρογόνα.
Συγκεκριμένα θυμάμαι ότι το καλοκαίρι έγραφες :

Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές. « Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 09, 2009, 01:52:16 μμ »

τέλος-όλα θέλουν ξεχωριστά,ιδιαίτερα η ντουτα.... ::)

Αυτό έρχεται σε αντίθεση με αυτό που υποστηρίζεις τώρα.Δεν έχω καμία διάθεση να σου "την πω", ούτε να το παίξω έξυπνος.Mπορεί να μην έχω καταλάβει εγώ κάτι καλά και να παρανόησα.Σε κάθε περιπτωση ρωτάω από καθαρό ενδιαφέρον,έναν άνθρωπο που για μένα η άποψη του έχει βαρύτητα.
Θα περιμένω την αιτιολόγηση σου ...Thanx ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

θα σου απαντησω και εγω για ενα λογο οτι πιθανον να το εχω κανει και εγω και ο ακης
και αρκετα μελη στο φορουμ

λοιπον ειναι φυσικο καθως περναει ο καιρος ανα αναθεωρουμε καποια πραγματα
τιποτα δεν ειναι στανταρ σε αυτην την ζωη

υπαρχουν πολλες περιπτωσεις οπου γιατροι και επιστημονες βγαζουν φαρμακο το οποιο ειναι ΟΚ και μετα απο χρονια η μηνες να ανακαλυψουν οτι κανει ζημια καπου αλλου
εχει γινει αρκετες φορες αυτο

τωρα πισω στο θεμα
λοιπον με τα τοτε δεδομενα που γνωριζαμε γρφαμε οτι ειναι καλυτερο
δηλαδη και τωρα σου γραψω για το revivogen με τα σημερινα δεδομενα
αυριο αν βγει κατι αλλο πολυ καλυτερο θα σου πω
καλα ακομη στο revivogen εχεις μενει

γενικα καποια απο αυτα που δοκιμασαν ατομα δεν τους καθισαν η στην πραξη δεν βγηκαν οπως αναμενοταν
οποτε ειναι φυσικο να αναθεωρησεις η να αλλαξεις αποψη
η να βρεις καποιον καλυτερο συνδιασμο

η επιστημη προχωρα και το ιδιο και εμεις

ελπιζω να σε καλυψα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

George3V είπε:
Σπύρο,

επειδή σε θεωρώ αξιόπιστο και σοβαρό άτομο και παρακολουθώ με προσοχή αυτά που λες κατά καιρούς θα ήθελα να σε ρωτήσω τι είναι αυτό που σε κάνει μετά απο 6 χρόνια θεραπείας με μινοξ να αλλάζεις σε λίγους μήνες τόσο δραστικά άποψη πάνω στο θέμα ανάμιξη ή μη ανάμιξη μινοξ με αντιανδρογόνα.
Συγκεκριμένα θυμάμαι ότι το καλοκαίρι έγραφες :

Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές. « Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 09, 2009, 01:52:16 μμ »

τέλος-όλα θέλουν ξεχωριστά,ιδιαίτερα η ντουτα.... ::)

Αυτό έρχεται σε αντίθεση με αυτό που υποστηρίζεις τώρα.Δεν έχω καμία διάθεση να σου "την πω", ούτε να το παίξω έξυπνος.Mπορεί να μην έχω καταλάβει εγώ κάτι καλά και να παρανόησα.Σε κάθε περιπτωση ρωτάω από καθαρό ενδιαφέρον,έναν άνθρωπο που για μένα η άποψη του έχει βαρύτητα.
Θα περιμένω την αιτιολόγηση σου ...Thanx ;)
αν και με πρόλαβε ο ΤιτανοΜέγιστος,
θα σου απαντήσω προσωπικά τι παίζει με αυτά που δοκιμάζω-πάντα 4-6 μήνες έως 1 χρόνο :
-ό,τι δεν μου δίνει το επιθυμητό αποτέλεσμα το απορρίπτω (προσωπικά μιλάω πάντα) και ψάχνω να βρω τι πήγε λάθος και που έχασα σε σχέση με την ποιότητα της θεραπείας πριν
-δοκιμάζω σχήματα που είναι στα όρια του big 3-παραλλαγές/εναλλακτικές αν θες
-ενημερώνομαι για τυχόν εξελίξεις και προσπαθώ να κάνω το βήμα παραπάνω μόνος μου
-ποστάρω πάντα τι βλέπω και ποια η διαφορά που διαπιστώνω με όποιο σχήμα κάνω
-ό,τι γράφω είναι προσωπική άποψη και δεν υπάρχει κανένα συμφέρον να πείσω ή να αποθαρρύνω
 

Jon

New Member
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

Καλησπερα παιδια !
Τελικα δοκιμασε κανεις τις 2 λοσιον της Frezyderm ?
Τις ζητας στο φαρμακειο και στις φτιαχνουν ?

FD HAIR TONIC EXTRA LOTION
(Τριχοτονωτική δράση)

Μινοξιδίλη + Mometazone
Furoate

FD HAIR LOTION BASIC
(Σμηγματορρυθμιστική - Αντιπυτιριδική - Τριχοτονωτική δράση)

Μινοξιδίλη
Κορτικοστεροειδή
Δραστικές υδατοδιαλυτές
ουσίες
Ιδιοσκευάσματα o/w
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

η Ntia χρησιμοποιούσε συνδυαστικές λοσιόν της frezyderm και ήταν πολύ ικανοποιημένη-άλλωστε οι περισσότεροι κάτι ανάλογο κάνουμε με τις προσθήκες στην απλή μινοξιδίλη

τις λοσιόν τις ζητάς/παραγγέλνεις όπως ακριβώς είναι(έτοιμο προϊόν)-δεν τις φτιάχνει ο φαρμακοτρίφτης ;D
 

magic810

New Member
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

Jon είπε:
Καλησπερα παιδια !
Τελικα δοκιμασε κανεις τις 2 λοσιον της Frezyderm ?
Τις ζητας στο φαρμακειο και στις φτιαχνουν ?

FD HAIR TONIC EXTRA LOTION
(Τριχοτονωτική δράση)

Μινοξιδίλη + Mometazone
Furoate

FD HAIR LOTION BASIC
(Σμηγματορρυθμιστική - Αντιπυτιριδική - Τριχοτονωτική δράση)

Μινοξιδίλη
Κορτικοστεροειδή
Δραστικές υδατοδιαλυτές
ουσίες
Ιδιοσκευάσματα o/w

πολυ καλα αποτελεσματα με την πρωτη επιλογη...
Μου το ειχε προτεινει δερματολογος με εναλλαγη καθε 2 μηνες του mometazone με elocon slt.
δεν ηξερα οτι η frezyderm τις προτεινει...
 

jdim

New Member
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

πως τις παραγγελνει δηλ καποιος απο το φαρμακειο?αν εχει καποιος ας ανεβασει καποια συνταγη αναλογιων?η ειναι ετοιμο μπουκαλι απο frezyderm?δεν κανει δηλ καποια μιξη ο φαρμακοποιος?ξερει καποιος κοστος για αυτες τις 2 λοσιον της frezyderm FD HAIR TONIC EXTRA LOTION και FD HAIR LOTION BASIC??ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

είναι έτοιμο δ/μα(μπουκάλι) και ο φαρμακοποιός δεν κάνει καμία μίξη

για την τιμή και την παραγγελία ρωτάς τον φαρμακοποιό ;D
 

jdim

New Member
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

Ρωτησα τον φαρμακοποιο κ μου πε οτι εχουν καταργηθει τα δυο αυτα προιοντα.Πηρα τηλ κ στην ετιαρεια frezyderm και ρωτησα για τα 2 αθτα προιοντα κ μου ειπαν οτι εχουν αντικατασταθει με τα
Hair Force Lotion και Sebum Control Lotion αντιστοιχα.Και οτι και τα προηγουμενα προιοντα δεν ηταν ετοιμα με την μινοξιδιλη μεσα κ αυτα που περιεχει στην ενοτητα γαληνικα σκευασματα απλα ηταν προταση συνταγης γιατρου.Και αν το λεγε η συνταγη προσθετες μεσα μινοξιδιλη,κορτικοστεροειδη κτλ.Το ετοιμο προιον ηταν το αντιστοιχο τωρα Hair Force Lotion και Sebum Control Lotion που υπαρχουν στην κατηγορια σειρα μαλλιων στοι σιτε.Καποιος που να ειχε αγορασει αυτα τα προιοντα με συνταγη γιατρου τι του ειχε γραψει να μπει μεσα στο μπουκαλι εκτος απο το ετοιμο προιον?Και αν τυο κανε σαν θεραπεια βοηθησε?εχω παρει το frezyderm mask που διαβασα εδω στο σιτε κ μου φαινεται πολυ καλο κ θα θελα να δοκιμασω κ αυτες τις λοτιον της εταιρειας αντι για σκετη μινοξιδιλη.Επισης σκεφτομαι κ το σπεκτραλ...ποιοο προτεινετεαι μεταξυ των 2?
 

Teri

New Member
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το Frezyderm Shampoo. Το ποστάρω εδώ γιατι δεν βρήκα στην αναζήτηση κάποιο topic συγκεκριμένο για το σαμπουάν.

Για σαμπουάν λοιπόν, χρησιμοποιώ το Revivogen και το Fungoral. Διάβασα όμως σε κάποιο άρθρο του φίλου Παναγιώτη ότι καλό μεν το Revivo αλλά αν βάζουμε στο κεφάλι μας ήδη πολλά "χημικά" καλό είναι να χρησιμοποιούμε κάποιο πιο απαλό σαμπουάν. Να είμαι ειλικρινής, λίγο ανησυχώ τώρα, επείγει δηλαδή να αλλάξω το Revivogen με το Frezyderm, ή χαλαρά να περιμένω να τελειώσει πρώτα και μετά να το αλλάξω?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Frezyderm hair lotion Basic

χαλαρά ρε Λευτέρη-αλλάζεις (αν θες) όταν τελειώσει
το σχετικό θέμα - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,214.0.html
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα