follon caps

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
το συγκεκριμένο θέμα το ανοίγω,
γιατί πρέπει να είμαι δεκτικός σε μελετημένα/εγκεκριμένα προϊόντα από FDA και το χρωστάω σε μέλος του forum,
που το'ψαξε και με πληροφορεί ότι γίνεται μελέτη από ελληνική δερματολογική κλινική και ετοιμάζεται δημοσιοποίηση των αποτελεσμάτων σε περιοδικό δερματολογίας... ;D

Σύνθεση :
β-σιτοστερόλη 10mg,
β-D γλυκοζίτης της β-σιτοστερόλης 0.10mg,
Silicate Magnesium 101.90mg,
Fenugreek 100mg,
Εκχύλισμα τσουκνίδας 100mg,
Φυτικά λιπαρά οξέα 160mg,
Βιταμίνη Β2 1.60mg,
Νικοτιναμίδιο 18mg,
Παντοθενικό οξύ 5mg,
Βιταμίνη Β6 2mg,
Φολικό οξύ 0.20mg.

από τα συστατικά βλέπουμε ότι περιέχει πολλά φυτικά/φυσικά dht blockers & growth stimulants (για όλα έχουμε γράψει θέματα)

δεν θέλω να σας τρελάνω ότι βρέθηκε φυτική/φυσική θεραπεία για την ανδρ. αλωπεκία,
απλά πιστεύω ότι τα συστατικά του είναι αξιόλογα ενισχυτικά μίας βασικής θεραπείας...


Χρήση :
Προτεινόμενη δοσολογία: Δύο-τρεις κάψουλες ημερησίως με άδειο στομάχι, τουλάχιστον μία ώρα πριν από το φαγητό.
Δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται ως υποκατάστατο μιας ισορροπημένης διατροφής.

η εταιρία στηρίζει την επιτυχία του προϊόντος σε :
- φυτικά/φυσικά συστατικά
- απουσία του φαινομένου "έλλειψης" από την διακοπή της χρήση μινοξιδίλης => τα μαλλιά που επανεκφύονται με μινοξιδίλη,πέφτουν σε περίπτωση διακοπής της χρήσης
- απουσία των συχνών ερεθισμών(κοκκινίλες,σμηγμ. δερματίτιδα) που δίνουν τα γνωστά τοπικά προϊόντα κατά της τριχόπτωσης
- μηδέν οργανικές παρενέργειες(στύση,ήπαρ κ.α) σε σύγκριση με φιναστερίδη/ντουταστερίδη

η τιμή τους είναι περίπου 49 € οι 60 κάψουλες (δλδ 20 ημέρες θεραπεία...πανάκριβες!!!)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: follon caps

σπυρο 36,80 ευρω κανουν και με δυο καψουλες την μερα περνα κανεις 1 μηνα(οχι πως και παλι εινα φτηνο...).υπαρχουν και οι καψουλες της ιδιας εταιρειας folliplus extra στην ιδια τιμη.τωρα τι διαφορες εχουν δεν το γνωριζω!οπως υπαρχει και λοσιον και σαμπουαν.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

το ξέρω άρχοντα,το ξέρω...

το σαμπουάν follon περιέχει οργανικό πυρίτιο, α-Υδροξυοξέα, λιποπρωτεΐνες βρώμης, πυριδοξίνη, λιποαμινοξέα

και η λοσιόν follon - Isocomplex konzentrat, Retinol, Urtica Dioica, Biotin, Tocopherol, Niacinamide, Panthenol, Malva Silvestris, Tussilago Farfara, Sereona Serrulate, Hamamelis, Urea Hydractive, Piroctone Olanine, Olea Europa, Alcohol Dena.


απλά η μελέτη γίνεται με τις κάψουλες follon και εγώ είδα την παραγγελία από internet και υπολόγισα 3 καψ. την ημέρα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

αν αυτα τα χαπια εχουν μεσα υγρο μπορει καποιος να βαλει 6 απο αυτα μεσα σε μια λοσιον


αλλα να παιρνω τοσα πραγματα στον οργανισμο μου αχρειαστα και να τα μεταβολιζω για να φτασει μια αλφα ποσοτητα στον θυλακα μου δεν αξιζει
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

αν είναι κάψουλες που ανοίγουν,το περιεχόμενο χαλαρά διαλύεται σε σπιρο,μινοξ. κ.α
 

magic810

New Member
Απ: follon caps

σπυρο τα ειχα χρησμοποιησει στο παρελθον για τρεις μηνες χωρις ιδιαιτερα αποτελεσματα....τωρα θα μου πεις οτι δεν εκανα ολοκληρωμενη 6μηνη θεραπεια.....
Μακαρι παντως γιατι κ εγω οταν το πρωτοαγορασα το πηρα σαν πολλα υποσχομενο σκευασμα...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

magic810 είπε:
σπυρο τα ειχα χρησμοποιησει στο παρελθον για τρεις μηνες χωρις ιδιαιτερα αποτελεσματα....τωρα θα μου πεις οτι δεν εκανα ολοκληρωμενη 6μηνη θεραπεια.....
Μακαρι παντως γιατι κ εγω οταν το πρωτοαγορασα το πηρα σαν πολλα υποσχομενο σκευασμα...
πρώτα απ'όλα - δεν πιστεύω ότι είναι βασική θεραπεία

μου κίνησαν το ενδιαφέρον,γιατί ασχολήθηκε το δερματολογικό του Συγγρού και πρώτη φορά κάνουν έρευνα...
 

dim74

Member
Απ: follon caps

περα απο αποτελεσματα που μπορει να δωσουν...αυτα τα σκευασματα τυπου follon,provillus,procerin,nanocaps,hairgenesis εχουν καποιον κινδυνο απο την μακροχρονια ληψη?σκεφτομαι αν σταματησω το προσκαρ να παω σε ενα απο αυτα...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

η εταιρία υποστηρίζει ότι δεν έχουν παρενέργειες σε μακροχρόνια χρήση... :-\

μένει να ανακοινωθεί καμιά μελέτη... :-\
 

jdim

New Member
Απ: follon caps

σπυρο εγω ξεκινησα την ερωτηση για τα follon.λοιπον το ψαξα παρηγγειλα κ μου στειλαν κ μια μελετη του συγγρου...αλλα επειδη πηγα κ σε παθολογο μου ειπε τα εξης: η μελετη που στειλαν ειναι πολυ μικρη 30 ατομα.δεν εχει ακομα δημοσιευθει κ δεν λεει ξεκαθαρα αποτελεσματα.2ον το προιον τους το κουτι το πηρα κ λεει εοφ: κ ενα νουμερο διπλα.οχι κωδικο εγκρισης εοφ αρα μου πε ο παθολογος οτι δεν εχει παρει εγκριση κ μπορει να πληρωνεις πολλα λεφτα για σκονη κ να μην εχει τις ουσιες που πρεπει.εγω το ψαχνω ακομα κ περιμενω δεν τα χω αρχισει ακομα τα χαπια παρολο που τ αγορασα.θελω να κανω πρωτα εξετασεις για dht να δω που βρισκεται κ μετα να τα παρω κ ν ατσεκαρω να δω ανα κανουν δουλεια κ αν εχουν παρενεργειες.παντως μ ενδιαφερει το θεμα κ οσοι το ψαξετε ενημερωστε.θα το κοιταζω κ εγω κ αν βρω κατι θα τ αναφερω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

αν θέλεις,
ποσταρε την μελέτη του Συγγρού στις έρευνες/μελέτες να το δούμε
 

jdim

New Member
Απ: follon caps

μετα απο τηλ ξανα στη εταιρεια να ρωτησω μου ειπαν απο ινπα οτι βαλαν στο site τα εξης απο την μελετη.μου εστειλαν ταχυδρομικα προιον που παρηγγειλα με τη μελετη τυπωμενη σε χαρτι με ονοματα νοσοκομειου κτλ...τωρα ελπιζω οτι ειναι σοβαρη εταιρεια κ για να χρησιμοποιει τη μελετη κατι θα υπηρξε...οχι βεβαια οτι δειχνει κατι φοβερο αποτελεσμα...απλα σαν βοηθητικο σε καποιον πυ δεν θελει να παρει προσκαρ κ θελει κατι βοηθητικο...εγω θα παρω για κανα 2μηνες το προιον κ βλεπουμε...τα folliplus caps εννοω...τα βρηκα κ στο pharmacy4u.gr πολυ φτηνοτερα...οποιος θελει μπορει να το ψαξει περισσοτερο μου ειπαν οτι αν βρω κ το περιοδικο δερματολογιας θα δω αναλυτικα μελετη κ οχι μονο abstract...οποιος εχει προσβαση σε τετοιο περιοδικο ας μας πει...καλη συνεχεια κ καλο καλοκαιρι σε ολους με λιγοτερη τριχοπτωση!
 

jdim

New Member
Απ: follon caps

http://www.inpa-gr.com/ εκει στο κατω της σελιδας εχουν αρχειο μελετης που δεν λεει κ κατι φοβερο βεβαια...αλλα το οτι εχει γινει μια μελετη καλο ειναι δεν θα ειναι κατι εντελως της πλακας ελπιζω. κ pharmacy4u.gr το εχει 29 euro...εγω παιρνω 2 καψουλες τη μερα οποτε με 60 βγαζω ενα μηνα.
 

dim74

Member
Απ: follon caps

το ερωτημα ειναι αν αυτα τα σκευασματα απο το στομα περα της φιναστεριδης βοηθανε...κυκλοφορουν πολλα(provillus,procerin,hair genesis,nanocaps...).αξιζει καποιο να το παρεις?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

για μενα δεν αξιζουν

εχω παρει στο παρελθον αλλα βοηθεια καμια δεν ειδα

αν ηθελα να επαιρνα κατι τετοιο θα προτιμουσα να παρω το nexxus
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

το nexxus το έχεις ξαναγράψει ρε Ωκεανοτεράστιε-κάνε ένα θέμα να το αναλύσουμε 8)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: follon caps

Σπύρος είπε:
το nexxus το έχεις ξαναγράψει ρε Ωκεανοτεράστιε-κάνε ένα θέμα να το αναλύσουμε 8)

ελα Brother

ειχα γραψει ενα θεματακι στο φορουμ
οχι καμια τρελη αναλυση αλλα την γνωμη μου κυριως

δες περισσοτερα εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,689.0.html
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα