Flosk, fut+fue, 3200+460 grafts, 8-9/8/2011

gkast

Active Member
John με γ*μ*τε με τον Gkast!!!Ειχα αρχισει να χαιρομαι..
Πάντα να κοιτάς πίσω σου .....πως είσουν πριν δύο χρόνια και πως είσαι τώρα ....δηλαδή τώρα την εικόνα σου δεν την χαίρεσε.......
Ανεξάρτητα από αυτό βάλε κάποια μοσχεύματα στο crown αλλά δεν ξέρεις πόσο θα ανοίξει μελλοντικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Αν σε καίει να το καλύψεις βάλε μίξη γένια δότρια και με το blend αυτό θα εισαι οκ. Ο Μάρας ειναι πολύ καλός δεν θα έχεις πρόβλημα. Αν εχεις το μαρούλι προχώρα το. Αν έκανες και θεραπεία θα κλείδωνε η εξέλιξη για καιρό αλλά δεν θες και καλά κάνεις. Κατα τα άλλα σε βρισκω μια χαρά!!
 

Flosk

Well-Known Member
Gkast εννοειται πως χαιρομαι πολυ την εικονα μου τωρα, μην το συζητας καν, απλα σε ενα βαθμο με τρωει και το crown. Ελπιζω ο Μαρας να εκτιμησει σωστα το ολο εγχειρημα και να μην τραβαω τα μαλλια μου στο μελλον..
 

Flosk

Well-Known Member
Dance εχω ηδη στειλει mail στον Φιουρη για το blend μαζι με φωτο της καταστασης του πατερα μου και περιμενω απαντηση. O stripar το σκεφθηκε πριν μερικες μερες και ανακατεψε την τραπουλα.. Για να δουμε τι θα πει και ο Μαρας..
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ο Φιουρής τι να σου πει φιλε flosk, ένας πωλητής ειναι, ο γιατρός να δούμε τι θα σου πει. Πιστεύω θα σου δώσει το οκ να προχωρήσεις, δεν εισαι δύσκολη περίπτωση.
 

Flosk

Well-Known Member
Οταν λεω περιμενω απαντηση εννοω πως περιμενω να μεταφερει ο Φιουρης τις ανησυχιες μου στον γιατρο φιλε Dance, οχι γνωματευση του Φιουρη. Απο την αλλη κατι ξερει και αυτος ομως τοσα χρονια στο κουρμπετι. Ειναι πολλα χρονια στο χωρο των μμ και εχουν δει πολλα τα ματια του. Βεβαια ο γιατρος εχει τον τελευταιο λογο ασυζητητι..
 

tropheus

Well-Known Member
Εγώ πάλι Flosk είμαι υπερ του να μη βάλεις καθόλου μούσι σε αυτή τη φάση. Η λογική που γενικά επικρατεί ανάμεσα στους γιατρούς είναι ότι πάμε σε μουσάκι, στήθος κτλ. εφόσον δεν υπάρχει δότρια και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
Όταν (και αν) στο μέλλον χρειαστεί μπορείς να χρησιμοποιήσεις την όποια δότρια θα σου έχει μείνει σε συνδυασμό με το μούσι.

Φυσικά και ο Φιούρης έχει μια πολύ καλή άποψη αφού έχει δει εκατοντάδες περιστατικά (εδώ έχουμε άποψη εμείς)...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε συ dance εδω εμεις μεσο φορουμ μπορουμε να εκφερουμε γνωμη πλεον στο τι χρειαζεται ο καθενας και ολοι γιναμε και ειδημονες απο πανω ,ο Φιουρης τι θα του πει τωρα?
Δεν ειναι και πωλητης της Avon
 
Τελευταία επεξεργασία:

gkast

Active Member
Ρε συ dance εδω εμεις μεσο φορουμ μπορουμε να εκφερουμε γνωμη πλεον στο τι χρειαζεται ο καθενας και ολοι γιναμε και ειδημονες απο πανω ,ο Φιουρης τι θα του πει τωρα?
Δεν ειναι και πωλητης της Avon
Avon τι είναι ελαστικά ....
Ρε συ John τα μαλλιά του φιουρή είναι αληθινά ...ή τα βάφει
Όταν είχα πάει στην συναντήσει και μου μιλούσε τα τσιπριακά δεν τον πρόσεχα καθόλου ....κοιτούσα τα μαλλιά του και μου έμπαινε η ιδέα μου να του τα τραβούσα ........ άστα να πάνε είμαι νούμερο μεγάλο δεν θα σοβαρευτό ποτέ..........
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Χαχαχαχαχ πρεπει να κανει καμια βαφη δεν ειμαι σιγουρος.Στειλε τον mail
Avon ειναι καλλυντικα.Πλασιε.
 

Flosk

Well-Known Member
Εγώ πάλι Flosk είμαι υπερ του να μη βάλεις καθόλου μούσι σε αυτή τη φάση. Η λογική που γενικά επικρατεί ανάμεσα στους γιατρούς είναι ότι πάμε σε μουσάκι, στήθος κτλ. εφόσον δεν υπάρχει δότρια και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
Όταν (και αν) στο μέλλον χρειαστεί μπορείς να χρησιμοποιήσεις την όποια δότρια θα σου έχει μείνει σε συνδυασμό με το μούσι.

Φυσικά και ο Φιούρης έχει μια πολύ καλή άποψη αφού έχει δει εκατοντάδες περιστατικά (εδώ έχουμε άποψη εμείς)...
Έχω την αίσθηση ότι την 2η φορά που ειχα πάει Κύπρο πρέπει να μου είχε πει ο Μαρας όταν τον ρώτησα για να έβαζα στην ουλή απο μούσι πως όσο έχω δοτρια απο κεφάλι και μην χρησιμοποιήσω απο μούσι ακόμα και για αυτό. Όποτε παίζει και να έχεις δίκιο. Θα δούμε τι θα μου πει τώρα ρε Tropheus..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Ναι αλλά ΌΛΗ η συζήτηση γίνεται για να έχεις και δότρια στο μέλλον!!!...

γιατί βάση του feedback σου Flosk:
Σε λιγες μερες κλεινω τα 32. Εχω παρει 3660 περιπου και αν κανω το crown θα φτασω λογικα τα 5000 grafts. Μια δοτρια συνηθως εχει 6000-8000 grafts να δωσει. Αν πουμε οτι εχω κατα μ.ο. 7000 θα μου μεινουν αλλες 2000 grafts καβα για το μελλον.

Και από την στιγμή που οδεύεις για μεγάλο NW & δέν παίρνεις Fina...και εξαντλώντας την δότριά σου πριν περάσεις σε μούσι , 40 ετών θα έχεις τερματίσει!.

Τώρα πού θα είναι πίο ωραίο να έχεις τα μαμά μαλλάκια σου , στο Crown ή στο middle A & B ?...

Για να δούμε τί θα πεί ο Μάρας.
Άν και εγώ προβλέπω (για διάφορους λόγους) ότι θα πεί να μπούνε όλα απο κανονική δότρια.
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ο τροφεας ειναι αντιθετος να βαλει απο μουσι στο κραουν...
 

Flosk

Well-Known Member
Με πηρε σημερα ο Φιουρης τηλ και μου ειπε πως βλεποντας τις φωτο του πατερα μου φαινεται πως εχουμε πολυ ομοιο pattern. Αυτο θα ειναι μεχρι 5 για μενα στο μελλον (οπως και του πατερα μου) και οχι 6 ή 7. Αυτο σημαινει (κατα Φιουρη) πως δεν εχω προβλημα στο να προχωρησω τωρα σε επομενη μμ και πως θα το επιβεβαιωσει για το 1% με το Μαρα οταν ευκαιρησει να το δουνε μαζι. Απλα με πηρε οπως ειπε για να μην εχω την αγωνια καθως βλεποντας και το pattern του πατερα μου του φανηκε πως δεν θα υπαρχει προβλημα δοτριας στο μελλον.
Αναφορικα με το μουσι τωρα μου ειπε πως αυτο στρατηγικα χρησιμοποιειται οταν εξαντληθει η δοτρια του κεφαλιου και μπαινει μετεπειτα αν χρειαστει αναμεσα στα υπολοιπα μοσχευματα του κεφαλιου και δεν χρησιμοποιειται για οικονομια της δοτριας του κεφαλιου και ειδικα για περιπτωση σαν την δικη μου.
Αυτα παιδια.. ημερομηνια ζητησα με τον κολλητο μου στις 10 Αυγουστου και θα κανουμε τα 2 χειρουργεια την ιδια μερα. Απλα αυτος επειδη χρειαζεται περισσοτερα θα κανει σιγουρα και την επομενη μερα στις 11.
 

tropheus

Well-Known Member
...
Αναφορικα με το μουσι τωρα μου ειπε πως αυτο στρατηγικα χρησιμοποιειται οταν εξαντληθει η δοτρια του κεφαλιου και μπαινει μετεπειτα αν χρειαστει αναμεσα στα υπολοιπα μοσχευματα του κεφαλιου και δεν χρησιμοποιειται για οικονομια της δοτριας του κεφαλιου και ειδικα για περιπτωση σαν την δικη μου.
...

Ναι έτσι είναι. Αυτή είναι η πρακτική που εφαρμόζεται διεθνώς.

...
Αυτα παιδια.. ημερομηνια ζητησα με τον κολλητο μου στις 10 Αυγουστου και θα κανουμε τα 2 χειρουργεια την ιδια μερα. Απλα αυτος επειδη χρειαζεται περισσοτερα θα κανει σιγουρα και την επομενη μερα στις 11.
...

Με το καλό Flosk!
 

Flosk

Well-Known Member
image.jpg
 

Flosk

Well-Known Member
Παιδια κουρευτηκα σημερα πιο κοντα στα πλαινα μετα απο 4 χρονια σχεδον και ανεβαζω φωτο για να δειτε πως ειναι η ουλη. Δεν ξερω ποσα χιλιοστα ειναι γιατι πηγα και σε αλλο κομμωτη σημερα και μου τα εκοψε πιο κοντα απο οτι του ειπα. Δεν του ειπα φυσικα οτι εχω κανει στριπ και εκοψε παραπανω ..
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    105.3 KB · Προβολές: 311
Τελευταία επεξεργασία:

tropheus

Well-Known Member
Flosk, έχει γίνει πάρα πολύ καλή δουλειά.

Με ελάχιστο toppik (για καμιά 10αριά μέρες το πολύ) δε θα φαίνεται τίποτα.
 
Μπλουζα