fight club...

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: fight club...

Τι δεν καταλάβατε ρε παιδιά στο ποστ του vinnie? Και εγώ το έγραψα σε δικό μου ποστ που μίλησα σε ενα τελικό consultation με τον Γεωργίου. Ο άνθρωπος έχει θιχτεί με ορισμένα γραφόμενα που εμμέσως υπονοούν πως κάνει την δουλειά του λάθος και πιθανώς προκαλούν ζημιά σε μελλοντικούς ενδιαφερόμενους. Έχει ήδη κινήσει νομικές διαδικασίες, οχι εναντίον του φόρουμ αλλά συγκεκριμένων χρηστών, δεν ξέρω και εγώ περισσότερα αλλά θα υπάρξουν εξελίξεις προφανώς που θα τις μάθουμε, δεν μπορούσα να ρωτήσω τέτοιες λεπτομέρειες τον γιατρό και δεν μου πέφτει και λόγο, απλά όντως υπήρξε μια αναφορά και ο vinnie δεν λέει κάτι στραβό. Τώρα αν στέκει ή αν δεν στέκει, μην πέσετε να με φάτε, δεν ειμαι δικηγόρος και δεν μου πέφτει και λόγος, απλά επιβεβαιώνω κάτι. Πάντως το μέτωπο της ενδοκυπριακής διαμάχης φαίνεται να έχει αρχίσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stpanos

New Member
Απ: fight club...

Κανείς δεν είπε ότι ο γιατρός κάνει λάθος την δουλειά του το ότι δεν είναι σοβαρός άνθρωπος η επιστήμονας που θα έθετε σε κίνδυνο την όποια επέμβαση, ωστόσο υπάρχουν πράγματα προς βελτίωση, σαφώς και υπάρχουν και σίγουρα θα υλοποιηθούν.

Ωστόσο η οποία δικαστική ενέργεια εναντίον μελών του forum θα μου επιτρέψετε να πω ότι είναι μεγάλο λάθος, ο καθένας έχει την γνώμη του την άποψη του και στα πλαίσια ενός δημοκρατικού διαλόγου εκφράζει .

Προσωπικά ο εν λόγο επιστήμονας δεν νομίζω ότι ενεργεί έτσι, θα κοιτάξει να κάνει την δουλειά του όσο καλύτερα γίνεται και τα αποτελέσματα θα τον δικαιώσουν όπως γινόταν εδώ και χρόνια.

Πιστεύω ότι αυτά τα θέματα δημιουργούνται γιατί δεν υπάρχει βήμα για τις απόψεις του κάθε επιστήμονα.

Άλλο μέσω μελών και άλλο κατ ιδίαν

Πάντως δεν σας κρύβω ότι θα ήθελα να ακούσω και την άποψη του.
 

PANOS101

Member
Απ: fight club...

φιλε vinnie
περασανε 15 ημερες απο την επεμβαση σου
ελπιζω να πανε ολα καλα
θα μπορουσες καποια στιγμη να βαλεις μια φωτο
να δουμε την δοτρια πως φαινεται τωρα;
η τομη του στριπ ξεχωριζει;απο την fue φαινεται κατι;
πεσανε μοσχευματα;
 

okyalos1

Member
Απ: fight club...

Οντας Κυπριος, φαρμακοποιος και στον χωρο της υγειας για χρόνια, θα ηθελα να κανω ενα σχόλιο και ας το παρει το ποτάμι. Γνωριζω τους περισσοτερους γιατρους εδω κατω, και για να πω την αληθεια αγνοουσα οτι η HDC (η οποια ειναι και στην γειτονια μου) ειχε τοσο καλό όνομα .Γνωριζα και τον Κωσταντινιδη αλλα νομιζα οτι ηταν μονο παθολογος, καθως σχετικά με αυτό το θεμα της εμφυτευσης υπαρχει ακομα ενα ταμπου στην Κυπρο.
Τωρα, με εκπληξη διαβασα αυτα περι απειλών κλπ. Ο γιατρος πρεπει να ειναι ευτυχισμενος που έχει δωθει χωρος για καποιον να αναρτησει θετικά σχολια και για καποιους να ασκησουν καλοπιστη κριτική, ακριβως επειδη τους ενδιάφερει προσωπικά. Επειδη εδω στν Κυπρο ακουγονται για ολους ψυθιροι, ατεκμηριωτοι και υπογειοι, μου φαινεται τουλαχιστον αστοχο να θιγεται. Εγω προσωπικά αποκομισα την καλυτερη εικόνα για αυτόν, αποκλειστικά μεσω του φορουμ, και μαλιστα σκεφτομαι να στειλω και φιλικο μου προσωπο κοντά του.Ακομα και πισω απο τις ερωτησεις που εθεσε καποιος εδω, πιστευω οτι δεν κρυβοταν κακοηθεια, αλλα πραγματικό ενδιαφερον και για τον ίδιο.
Επαναλαμβανω οτι η καλοπιστη κριτική, που εγω σαν τετοια την κρινω, πρεπει να ειναι το ζητουμενο απο καθε γιατρο.
 

max_os

New Member
Απ: fight club...

Αυτό προσπάθησα να πω και εγώ στο γιατρό στα emails που μου στέλνει, στα οποία (να το πω και "ανοιχτά", γιατί προσωπικά δεν μου άρεσε) απειλεί να με πάει στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, αν δεν δώσω ότι στοιχεία έχω των μελών που τον "συκοφαντούν" (το συκοφαντούν με εισαγωγικά γιατί κανένας δεν συκοφάντησε τον συγκεκριμένο γιατρό.
εδω θα πρέπει να τοποθετηθούμε ΟΛΟΙ σ'αυτό εδώ το φόρουμ. .... ίσως σε νέο νήμα.
Θελουμε ελευθερο βήμα να εκράζουμε τις απόψεις - εμπειρίες μας ή να είμαστε φυμωμένοι σε βάρος της αλήθειας και της ορθής πληροφόρησης?
Διότι φίλοι μου χωρίς διάλογο (θέση και αντίθεση) δεν μπορούμε να έχουμε ΑΛΗΘΕΙΑ.
--------------------------------Προσωπικά συντάσσομαι με τον Ακη στην παραπάνω τοποθέτησή του.
Επίσης συμφωνώ με τον @okyalos1
 
Απ: fight club...

Μάχος είπε:
εδω θα πρέπει να τοποθετηθούμε ΟΛΟΙ σ'αυτό εδώ το φόρουμ. .... ίσως σε νέο νήμα.
Θελουμε ελευθερο βήμα να εκράζουμε τις απόψεις - εμπειρίες μας ή να είμαστε φυμωμένοι σε βάρος της αλήθειας και της ορθής πληροφόρησης?
Διότι φίλοι μου χωρίς διάλογο (θέση και αντίθεση) δεν μπορούμε να έχουμε ΑΛΗΘΕΙΑ.
--------------------------------Προσωπικά συντάσσομαι με τον Ακη στην παραπάνω τοποθέτησή του.
Επίσης συμφωνώ με τον @okyalos1

Επειδή το φόρουμ με έχει βοηθήσει πολύ παραπάνω απο ότι μπορεί να φανταστεί κάποιος νιώθω την ανάγκη να τοποθετηθώ και εγώ.Θέλουμε ελεύθερο βήμα αλλά νομίζω ότι η παρεξήγηση ξεκίνησε γιατί κάποια μέλη την πέσαν στον vinnie.Και επειδή δεν θέλω να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου μιλάω για σένα Μάχο όπου εγώ εξέλαβα αυτά που είπες (για την ζωή των μεταμοσχευμάτων) ως κάτι παραπάνω από μια απορία.Ίσως να εννοουσες κάτι άλλο αλλά με ένα μνμ δύσκολα κάποιος να καταλάβει τις προθέσεις σου.Δεν δικαιολογώ τον γιατρό για τις νομικές κινήσεις του αλλά με προβλημάτισες πολύ με την στάση σου γιατί ενώ έχεις μπει στην διαδικασία των μεταμοσχεύσεων (έχεις φοβερό αποτέλεσμα) γνωρίζεις το κόστος και την ψυχολογική φθορά που έχει κάποιος που μπάινει σε αυτή την διαδικασία (κλεισμένος στο σπίτι για μέρες,αναμονή για τα αποτελέσματα κτλ) δεν δίστασες λεπτό να του μεταδώσεις πίεση και αμφιβολίες για το αποτέλεσμα του.Πιστεύω ότι προέχει να αποφασίσουμε αν θέλουμε στο φόρουμ μέλη όπου ίσως να έχουν διαφορετικό τρόπο σκέψης, ή μέλη που ξέρουν να επικροτούν την δουλειά αναγνωρισμένων γιατρών,σε όποια κλινική και να ναι αυτοί.Δεν μου αρέσει να μπαίνω σε αντιπαραθέσεις,νιώθω όμως ότι έχω χρέος στο φόρουμ και σε όλα τα παιδια που είναι σε αυτό
 

max_os

New Member
Απ: fight club...

.... αυτά που εξέλαβες θα έπρεπε ισως να τα έχεις κρινει με γνώμονα το ποιος είμαι και τι έχω πει στο φόρουμ όλον αυτό τον καιρό.
Απλα έθεσα κάποιες απορίες μου, στα ίσια χωρις δηθεν και τάχα και χωρίς υπαινιγμους. Καθαρά.
Πιστευω αυτό να τρομακρατησε κάποιον (-οιους) οι οποίοι και επιτέθηκαν φραστικά. Αυτό δεν αμφισβητείται ! ή νομίζω?
Θέλω να κρατήσω από την "κουβέντα" μας το σημαντικό και αδιαπραγμάτευτο "ελευθερο βήμα ".
thanks @marmaromenos
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

Αυτό που βλέπουμε να διαδραματίζεται είναι απλά το κερασάκι στην τούρτα.

Αν είχε κάποιος την δυνατότητα να δει τι γίνεται μέσω προσωπικών μηνυμάτων απλά θα έμενε με το στόμα ανοιχτό.

Επειδή εγώ προσωπικά έχω γίνει αποδέκτης τέτοιων παρεμβάσεων (ένα μήνα πριν κάνω την μεταμόσχευση μου από τον Σεπτέμβριο) και ενώ είχα κλείσει για την επέμβαση που με προέτρεπαν να κάνω η να μην κάνω κάτι που και γιατί.

Προειδοποιώ ότι αν στραφεί κανείς εναντίον διαχειριστή η συντονιστή η σε οποιοδήποτε μέλος του forum θα αναρτήσω δημόσια σε νήμα τις συγκεκριμένες προτροπές από τα προσωπικά μηνύματα που δέχτηκα καθώς και email και τηλεφώνα.

Και επίσης που και κάτω από ποιες συνθήκες διαδραματιστήκαν.

Δεν θα απαντήσω σε κανένα μέλος οι πληροφορίες αυτές είναι στην διάθεση του διαχειριστή και αυτό μόνο αν μου ζητηθεί.

Ελπίζω να τοποθετήθηκα…….

Φιλικά πάντα.
 
Απ: fight club...

Μάχος είπε:
.... αυτά που εξέλαβες θα έπρεπε ισως να τα έχεις κρινει με γνώμονα το ποιος είμαι και τι έχω πει στο φόρουμ όλον αυτό τον καιρό.
Απλα έθεσα κάποιες απορίες μου, στα ίσια χωρις δηθεν και τάχα και χωρίς υπαινιγμους. Καθαρά.
Πιστευω αυτό να τρομακρατησε κάποιον (-οιους) οι οποίοι και επιτέθηκαν φραστικά. Αυτό δεν αμφισβητείται ! ή νομίζω?
Θέλω να κρατήσω από την "κουβέντα" μας το σημαντικό και αδιαπραγμάτευτο "ελευθερο βήμα ".
thanks @marmaromenos

Η απορία σου για την ζωή των μοσχευμάτων και το πόσες ώρες κράτησε η μεταμόσχευση κατέδειξε ότι ίσως να υπάρχει πρόβλημα οργάνωσης και μάλιστα εις βάρος του αποτελέσματος στην συγκεκριμένη κλινική.Ναι ή όχι?Πιστεύεις οτι κάποιος που διάβαζε το συγκεκριμένο νήμα συμπέρανε κάτι το αντίθετο?Αντί να παροτρύνουμε μέλη να εμπιστεύονται σωστά χέρια για την μεταμόσχευση τους εμείς τους δημιουργούμε αμφιβολίες.Τα σχόλια σου μετέδωσαν τεράστια πίεση στον vinnie ναι ή όχι? όταν μάλιστα εσύ τα έχεις περάσει 3 φορες μέχρι τώρα και ξέρεις πως αισθάνεται κάποιος τις πρώτες μέρες που έχει μπει σε αυτή την διαδικασία.Όσο για την μέχρι τώρα παρουσία σου στο φόρουμ είμαι ο τελευταίος που θα σε κρίνω απλά ελπίζω τώρα που αυξήθηκε ο ανταγωνισμός στο νησί να μην νιώθεις την ανάγκη να υπερασπιστείς ή να αμφισβητήσεις κάποιον και μάλιστα αδιαφορώντας για την ψυχική κατάσταση άλλων μελών.Αυτό το εύχομαι και για σένα αλλά και για το φόρουμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stpanos

New Member
Απ: fight club...

Eίναι μεγάλη η διαφορά ανάμεσα στο καταλαβαίνω και στο αντιλαμβάνομαι.

Ο τρόπος με τον οποίο ο κάθε ένας επεξεργάζεται μια πληροφορία είναι διαφορετικός όπως διαφορετικός είναι και ο τρόπος που την εκφράζει.

Ειδικά αν αυτή βγαίνει από τον γραπτό λόγο ο οποίος δημιουργεί παρεξηγήσεις διότι δεν εκφράζει συναισθήματα πάντα.

Και αν τα εκφράζει τα εκφράζει με τρόπο που αν δεν είναι μυημένος ο αναγνώστης δεν θα το αντιληφτεί, με αποτέλεσμα να οδηγηθεί σε λάθος συμπεράσματα.

Και δεν μιλώ για μυθιστορήματα η διηγήματα που αναλύουν τις συνθήκες με τις οποίες εξελίσσονται τα γεγονότα και σου δίνουν μια εικόνα για τον τρόπο που διαδραματιστήκαν.

Συνήθως οι πιο πολλοί αναγνώστες το αντιλαμβάνονται σωστά και με τον τρόπο που ο συγγραφέας ήθελε να καταλάβουν άλλοι πάλι δίνουν τις δικές τους ερμηνείες.

Η χρήση ειδικών εικονιδίων είναι γι αυτό ακριβώς τον λόγο για να δείξουν μέσα από τον γραπτό λόγο την διάθεση του συγγραφέα την στιγμή εκείνη, και αναφέρω ένα παράδειγμα για να γίνω πιο κατανοητός

1) Ο stpanos έχει ξεφύγει τελείως. :D ;D :p

Όπως θα δείτε στο πρώτο παράδειγμα η διατύπωση έχει γίνει χαριτολογώντας με εύθυμο και αστείο τρόπο με σκοπό να πειράξει τον αναφερόμενο άρα δεν τίθεται θέμα παρεξηγήσεις.

2) Ο stpanos έχει ξεφύγει τελείως.

Στο δεύτερο παράδειγμα η διάθεση και τα συναισθήματα του συγγραφέα είναι απροσδιόριστα με αποτέλεσμα πιθανότατα ο αναφερόμενος να προσβληθεί και να δημιουργηθούν αντιδράσεις.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: fight club...

Να κατονομαστουν και να απομονωθουν οσοι προσπαθουν να μανιπιουλαρουν τα μελη του forum στελνοντας τα σε συγκεκριμενα κεντρα αποκαταστασης για ιδιον οφελος.Δεν ειμαστε εδω για να καθοδηγουμε τους αλλους,αλλα για να μοιραζομαστε εμπειριες που αποκτουμε με σκοπο να τους βοηθησουμε να παρουν την αποφαση τους με δικα τους μετρα και σταθμα.Ειναι αμαρτια να παιζεις με το κεφαλι του συνανθρωπου σου για το προσωπικο σου οφελος,μονο με το δικο σου κεφαλι μπορεις να παιξεις.Οποτε εγω θεωρω τα προσωπικα μηνυματα με σκοπο την διαφημιση συγκεκριμενων κεντρων δολια και θα πρεπει ν αναφερονται αμεσως στον συντονιστη,κατι που επρεπε να κανεις απο την αρχη κατα την γνωμη μου πανο για να μην παιρνει εκταση και σε αλλα παιδια του forum.
Υ.Γ+1 στον marmaromeno γιατι πιστευω οτι η ψυχολογια του vinnie ειναι ευθραυστη αυτη την περιοδο για να του τιθονται ερωτησεις που πιστευω οτι δεν εχουν δολο αλλα οσο και να το κανουμε ειναι ιατρικα θεματα που δεν ειναι αρμοδιος για ν απαντησει ο vinnie και μονο αχρειαστο κατα την γνωμη μου προβληματισμο του δινουν,χωρις να συντρεχει λογος ανησυχιας(τι να πει και ο hasson που τα δωδεκαωρα τα χει ψωμοτυρι).Τα παραπανω δεν αναιρουν το δικαιωμα του καθενος να εκφραζεται και να κανει ερωτησεις και μακαρι να χαμε γιατρους στο forum να μας απαντουν υπευθυνα.
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

hair_dreamer είπε:
Να κατονομαστουν και να απομονωθουν οσοι προσπαθουν να μανιπιουλαρουν τα μελη του forum στελνοντας τα σε συγκεκριμενα κεντρα αποκαταστασης για ιδιον οφελος.Δεν ειμαστε εδω για να καθοδηγουμε τους αλλους,αλλα για να μοιραζομαστε εμπειριες που αποκτουμε με σκοπο να τους βοηθησουμε να παρουν την αποφαση τους με δικα τους μετρα και σταθμα.Ειναι αμαρτια να παιζεις με το κεφαλι του συνανθρωπου σου για το προσωπικο σου οφελος,μονο με το δικο σου κεφαλι μπορεις να παιξεις.Οποτε εγω θεωρω τα προσωπικα μηνυματα με σκοπο την διαφημιση συγκεκριμενων κεντρων δολια και θα πρεπει ν αναφερονται αμεσως στον συντονιστη,κατι που επρεπε να κανεις απο την αρχη κατα την γνωμη μου πανο για να μην παιρνει εκταση και σε αλλα παιδια του forum.
Υ.Γ+1 στον marmaromeno γιατι πιστευω οτι η ψυχολογια του vinnie ειναι ευθραυστη αυτη την περιοδο για να του τιθονται ερωτησεις που πιστευω οτι δεν εχουν δολο αλλα οσο και να το κανουμε ειναι ιατρικα θεματα που δεν ειναι αρμοδιος για ν απαντησει ο vinnie και μονο αχρειαστο κατα την γνωμη μου προβληματισμο του δινουν,χωρις να συντρεχει λογος ανησυχιας(τι να πει και ο hasson που τα δωδεκαωρα τα χει ψωμοτυρι).Τα παραπανω δεν αναιρουν το δικαιωμα του καθενος να εκφραζεται και να κανει ερωτησεις και μακαρι να χαμε γιατρους στο forum να μας απαντουν υπευθυνα.
Θεώρησα το γεγονός αυτό μεμονωμένη περίπτωση που συνέβη μόνο σε μένα, και έτσι δεν θεώρησα ότι βλάπτει η θα βλάψει κάποιον, και αυτό διότι δεν είχα αντιληφτεί το μέγεθος και την έκταση του προβλήματος όπως αυτό εξελίχτηκε μέχρι τώρα.

Δυστυχώς πέρα από το δημόσιο forum που εκφράζουμε τις δημοκρατικές απόψεις με βάση την ελευθερία του λόγου και της σκέψεις μας, δικαίωμα που έχει κάθε ελεύθερος άνθρωπος, παρασκηνιακά κινείτε και ένα δεύτερο.

Αναφορά έγινε στον συντονιστή όταν αδικαιολόγητα και άνευ λόγου δέχτηκα επιθετική συμπεριφορά όταν έκανα μια ερώτηση που δεν έκρυβε δόλο από την μεριά μου.

Εκεί άρχισα να καταλαβαίνω ότι δημιουργείτε ένα κλίμα αντιπαλότητας προϊόν πιθανόν παρασκηνιακών καταστάσεων που ακόμη μέχρι εκείνη την στιγμή δεν είχα αντιληφτεί.

Με πολύ απλό τρόπο στα επόμενα πόστ μου προέτρεπα να σταματήσουμε γιατί έχει κουράσει το θέμα αλλά μάταια έως ότου άρχισαν οι απειλές εναντίον μελών του forum και του διαχειριστή, εκεί το ποτήρι ξεχείλισε από την μεριά μου.
 

Souzie

Member
Απ: fight club...

stpanos είπε:
Αυτό που βλέπουμε να διαδραματίζεται είναι απλά το κερασάκι στην τούρτα.

Αν είχε κάποιος την δυνατότητα να δει τι γίνεται μέσω προσωπικών μηνυμάτων απλά θα έμενε με το στόμα ανοιχτό.

Επειδή εγώ προσωπικά έχω γίνει αποδέκτης τέτοιων παρεμβάσεων (ένα μήνα πριν κάνω την μεταμόσχευση μου από τον Σεπτέμβριο) και ενώ είχα κλείσει για την επέμβαση που με προέτρεπαν να κάνω η να μην κάνω κάτι που και γιατί.

Προειδοποιώ ότι αν στραφεί κανείς εναντίον διαχειριστή η συντονιστή η σε οποιοδήποτε μέλος του forum θα αναρτήσω δημόσια σε νήμα τις συγκεκριμένες προτροπές από τα προσωπικά μηνύματα που δέχτηκα καθώς και email και τηλεφώνα.

Και επίσης που και κάτω από ποιες συνθήκες διαδραματιστήκαν.

Δεν θα απαντήσω σε κανένα μέλος οι πληροφορίες αυτές είναι στην διάθεση του διαχειριστή και αυτό μόνο αν μου ζητηθεί.

Ελπίζω να τοποθετήθηκα…….

Φιλικά πάντα.

Αγαπητέ stpanos,

Τώρα έρχεται και εμάς εις υπόψη μας ότι ενώ ο Δρ Γεωργίου εργαζόταν στην HDC κάποιοι χρήστες παρακινούσαν πελάτες που ήδη ήταν στο πρόγραμμα μεταμοσχεύσεων της HDC και όπως φαίνεται και άλλους υποψήφιους πελάτες.

Θέλω να πληροφορήσω το φόρουμ ότι ένας από τους όρους εργοδότησης του Δρ Γεωργίου ήταν ότι ενόσω εργάζεται στην HDC και μετά την τυχόν αποχώρηση του από αυτήν “δε θα παρακινήσει ή συμβουλέψει οποιονδήποτε ασθενή ή προτιθέμενο ασθενή της HDC για ιδίων όφελος”.

Εδώ βλέπω μια ξεκάθαρη παρακίνηση ασθενή της HDC.

Μια απλή επισήμανση για την ώρα.

Stpanos, καλό θα ήταν να έδινες τα ονόματα των χρηστών που σε προέτρεπαν να μην προχωρήσεις με την HDC στο διαχειριστή του φόρουμ για να γνωρίζει ότι αυτοί οι χρήστες προωθούν τον εν λόγο ιατρό.
 

billy91

Member
Απ: fight club...

Καλά αποτελέσματα φίλε μου.. ( θα πρότεινα στους moderators να βάλουν σε άλλο νήμα τα "άσχετα" comments για να παρακολουθούμε καλύτερα το νήμα αυτό )
 

romario

Member
Απ: fight club...

εχει δικιο η σουζι...εδω παιζεται το θεατρο του παραλογου...ας μας πουνε τους χρηστες που προωθουν συγκεκριμενους ιατρους κ κεντρα αποκαταστσης...δεν γινεται απο την μια να μην επιτρεπεται σε ελληνικα κεντρα αποκαταστασης(d..) να προωθουνται και να διχνουν την δουλεια τους και απ την αλλη να παραμενουν χρηστες και ιατροι να διαφημιζονται και να δημιουργουν και προβληματα..και εγω εχω επηρεαστει το τελευταιο διαστημα..κια ενω ειχε κανονιστει με την hds τηλεφωνο για να φιξαρουμε ημερομηνια επεμβασης...επηρεαστηκα απο ολα αυτα που συμβαινουν το τελευταιο διαστημα και το τρεναρω...unfair...!
 

n094

Active Member
Απ: fight club...

όντως έχει δίκιο η Souzie… αλλά ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, αυτό: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html ισχύει μόνο για τους υπόλοιπους γιατρούς και κλινικές πλην της HDC; και ρωτάω γιατί η μόνη κλινική που «ποστάρει» με εκπρόσωπο, ενημερώνει για το ότι ο Cole θα είναι στην Κύπρο για συνεργασία με την HDC ή ότι το ιατρικό επιτελείο της HDC είναι άριστο, ή ότι παρέχει έκπτωση στα μέλη του φόρουμ ή ότι ποστάρει για χάρη «πελατών» που δεν μπορούν να ποστάρουν και άλλα πολλά είναι μόνο η Souzie από την HDC. Κατ’ εμέ… καλά κάνει και ποστάρει… μας ενημερώνει και μας βοηθά όλους…. αλλά αν είναι έτσι, πρέπει να δοθεί βήμα και στον Γεωργίου και στην DHI και σε όποιον άλλον για παράδειγμα θέλει…. Ας το κάνουμε έτσι λοιπόν και ας τους βάλουμε όλους στο παιχνίδι, μόνο προς όφελος μας θα είναι…. Δεν μπορεί οι κανόνες να είναι ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΟΙ…
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: fight club...

n094 είπε:
όντως έχει δίκιο η Souzie… αλλά ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, αυτό: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html ισχύει μόνο για τους υπόλοιπους γιατρούς και κλινικές πλην της HDC; και ρωτάω γιατί η μόνη κλινική που «ποστάρει» με εκπρόσωπο, ενημερώνει για το ότι ο Cole θα είναι στην Κύπρο για συνεργασία με την HDC ή ότι το ιατρικό επιτελείο της HDC είναι άριστο, ή ότι παρέχει έκπτωση στα μέλη του φόρουμ ή ότι ποστάρει για χάρη «πελατών» που δεν μπορούν να ποστάρουν και άλλα πολλά είναι μόνο η Souzie από την HDC. Κατ’ εμέ… καλά κάνει και ποστάρει… μας ενημερώνει και μας βοηθά όλους…. αλλά αν είναι έτσι, πρέπει να δοθεί βήμα και στον Γεωργίου και στην DHI και σε όποιον άλλον για παράδειγμα θέλει…. Ας το κάνουμε έτσι λοιπόν και ας τους βάλουμε όλους στο παιχνίδι, μόνο προς όφελος μας θα είναι…. Δεν μπορεί οι κανόνες να είναι ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΟΙ…

@n094 Είναι η τελευταία φορά που αφήνεις υποννοούμενα περί μη τήρησης των κανονισμών για συγκεκριμένες κλινικές. Σου έχω πει και έχεις διαβάσει τι έγινε για τους εκπροσώπους της κλινικής που πήγες και που τόσο υπεραγαπάς αλλά δεν το καταλαβαίνεις. Επίσης σου έχω πεί ότι ο κάθε εκπρόσωπος μπορεί να να ποστάρει μηνύματα στο φόρουμ και να λύνει απορίες ή να κάνει ενημερώσεις αρκεί να μην κάνει εσκεμένη διαφήμιση (πχ δικά του θέματα με φωτογραφίες και μεγάλα λόγια) αλλά ούτε αυτό το καταλαβαίνεις. Και ο comb ως εκπρόσωπος από την κλινική του Hasson μπορεί να ποστάρει, αν το κάνει αραιά και που είναι δική του επιλογή όχι επειδή του το απαγόρευσε κανείς. Εδώ είναι η souzie και την παρακαλώ πολύ να επιβεβαιώση αν μηνύματά της που έχουν διαγραφεί λόγο της αλλαγής στους κανόνες και αν εγώ προσωπικά έχω επέμβει στα λεγόμενά της με edit. Ένα ναι ή ένα όχι.
Επίσης για απάντησέ μου εσύ θα καλούσες κάποιον στον "σπιτι" σου αν προηγουμένος είχε απειλήσε εσένα και γνωστούς σου με μηνύσεις?
 
Μπλουζα