edyuser1 nrw7-μεταμοσχευση 3600 grafts fue

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Τι να σε πω ρε φιλε τα αισθηματα μου ειναι αναμικτα να σου πω την αληθεια. Απο την μια αν συγκρινω με πριν την μεταμοσχευση πως ημουν λεω ειμαι πολυ καλα. Απο την αλλη θα το ηθελα λιγο πυκνοτερο αλλα ξερεις αν το βλεπεις καθε μερα το μαλλι παντα βρισκεις ατελειες
Ακριβώς θα συμφωνήσω σε ότι είπες!Το θέμα είναι να τα έχεις καλά εσύ με τον εαυτό σου και να σε ικανοποιεί εσένα η εικόνα σου!Απο εκεί και πέρα την γνώμη μας λέμε ο καθένας και πως θα μπορούσε να είναι καλύτερο!Που θα μπορούσε κανονικά βάση του 3600gr και του ιατρού που επέλεξες
 

ch7.panos

Active Member
Η άποψη μου είναι πως θα μπορούσε να είναι ελάχιστα πυκνότερη πιο πίσω με τόσα γκραφτ αλλά και πάλι δε ξέρουμε τον λόγο τρίχα/γκραφτ. Και πάλι γέμισες ικανοποιητικά κατά 80-90%. Νομίζω μετά από τη 2η και με ένα touch up στη πρόσθια περιοχή θα πάρεις κάτι σούπερ αν το επιτρέπει η δότρια σου!
 

edyuser1

Active Member
Η άποψη μου είναι πως θα μπορούσε να είναι ελάχιστα πυκνότερη πιο πίσω με τόσα γκραφτ αλλά και πάλι δε ξέρουμε τον λόγο τρίχα/γκραφτ. Και πάλι γέμισες ικανοποιητικά κατά 80-90%. Νομίζω μετά από τη 2η και με ένα touch up στη πρόσθια περιοχή θα πάρεις κάτι σούπερ αν το επιτρέπει η δότρια σου!
Φιλε πανο εκει πιο πισω οπως στην τελευταια φωτο οταν βαζω τα δαχτυλα μου επανω νιωθω τριχακια μικρα αγρια οπως οταν βγαζουμε γενια πιστευω δεν εχουν μεγαλωσει πληρως νς δεσουν με τα αλλα που ειναι μεγαλυτερα. Θα δειξει στην πορεια τι γινετε.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Αδερφέ είπες παραπάνω ότι η μίνο σου προκαλεί λαδίλα!Είδα ότι βάζεις regaine!Αφρό ή σε υγρή μορφή?
 

edyuser1

Active Member
Αδερφέ είπες παραπάνω ότι η μίνο σου προκαλεί λαδίλα!Είδα ότι βάζεις regaine!Αφρό ή σε υγρή μορφή?
Σε υγρη μορφη βαζω πλεον γιατι με τον αφρο ειναι σαν να καθεται το πιο πολυ πανω στα μαλλια και ειπα μηπως δεν φτανει ολη πανω στο δερμα
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σε υγρη μορφη βαζω πλεον γιατι με τον αφρο ειναι σαν να καθεται το πιο πολυ πανω στα μαλλια και ειπα μηπως δεν φτανει ολη πανω στο δερμα
Επειδή φαίνεται και απο τις φώτο ότι αφήνει λιπαρότητα δοκίμασε καλύτερα τον αφρο!Συνήθως όταν είναι πολύ πυκνά μαλλιά ή μακριά μπορεί να μην φτάνει στην ρίζα!Ο αφρός δεν αφήνει λιπαρότητα και δίνει ένα ωραίο όγκο στα μαλλιά!Έχω ακούσει και απο κάποιους για την axelan σε λοσιόν που είναι εξίσου καλή με τον αφρό όσον αφόρα την λαδίλα!
 

edyuser1

Active Member
Επειδή φαίνεται και απο τις φώτο ότι αφήνει λιπαρότητα δοκίμασε καλύτερα τον αφρο!Συνήθως όταν είναι πολύ πυκνά μαλλιά ή μακριά μπορεί να μην φτάνει στην ρίζα!Ο αφρός δεν αφήνει λιπαρότητα και δίνει ένα ωραίο όγκο στα μαλλιά!Έχω ακούσει και απο κάποιους για την axelan σε λοσιόν που είναι εξίσου καλή με τον αφρό όσον αφόρα την λαδίλα!
Στις φωτο ειναι φρεσκολουσμενα τα μαλλια και δεν εχουν επανω τιποτα. Πρωτα τα λουζω και μετα τραβαω φωτογραφιες και στο ιδιο σημειο με ιδιο φωτισμο για να ειναι οσο αντικειμενικες πρεπει.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Απο σουπερ μαρκετ της alpecin αυτο με την καφεινη.ξερεις οχι οτι πιστευω οτι κανει τιποτα απλως πηγε εκει το χερι μου:)
Αν θυμάμαι καλά μένεις Γερμανία οπότε το Alpecin όντως το βρίσκεις και σε σούπερ μάρκετ!Είναι πολύ καλό το είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
Αν θυμάμαι καλά μένεις Γερμανία οπότε το Alpecin όντως το βρίσκεις και σε σούπερ μάρκετ!Είναι πολύ καλό το είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα!
ναι γερμανια μενω.ελπιζω να θρπαξει και αλλη κινηση στο μαλλι εχει καμια 2 μερες ειχα βγαλει 2 σπυρακια ξερεις τησ φυτρωσεις με πυον που ειναι.εχει συμβει σε κανεναν να υπαρξει αργη φυτρωσει μηπως ξερεις γιατι εχεις δει πολλες μεταμοσχευσεις εδω μεσα
 

LoverBoy

Well-Known Member
ναι γερμανια μενω.ελπιζω να θρπαξει και αλλη κινηση στο μαλλι εχει καμια 2 μερες ειχα βγαλει 2 σπυρακια ξερεις τησ φυτρωσεις με πυον που ειναι.εχει συμβει σε κανεναν να υπαρξει αργη φυτρωσει μηπως ξερεις γιατι εχεις δει πολλες μεταμοσχευσεις εδω μεσα
Ναι υπάρχουν και τετοιες περιπτώσεις που αργούν και δίνουν ακόμα και μετά τον χρόνο!Βιταμίνες παίρνεις καθόλου?για ενίσχυση
 

edyuser1

Active Member
Ναι υπάρχουν και τετοιες περιπτώσεις που αργούν και δίνουν ακόμα και μετά τον χρόνο!Βιταμίνες παίρνεις καθόλου?για ενίσχυση
παιρνω αλλα οχι σε τακτικη βαση.λες να χτυπησω καμια βιοτινη αυτες με υψηλη δοση που ειναι?
 

Giorgos30

Member
Oχι....χρειαζεται μεταμοσχευση αλλη μια. και αλλη μια μετα για μαζεματα.
Δεν διαφωνώ οτι χρειάζεται άλλη μια και μετά μια για τις λεπτομέρειες . Αλλά μέχρι τότε δεν θα ήθελα να είμαι σαν τον ροναλντο το φαινόμενο π κουρεύτηκε σε ένα Μουντιάλ πριν χρόνια . Θεωρώ ότι η σωστή μεταμόσχευση θα έπρεπε να τον πάει κάποια χρόνια πίσω σαν να έχασε φυσικά τα μαλλιά του . Και η επόμενη ακόμα κάποια χρόνια πίσω . Όχι σαν να περνάμε πλακάκια στο μπάνιο . Μέχρι εδώ φέτος το υπόλοιπο του χρονου και σε δυο χρόνια το γυάλισμα . Άποψη μου βέβαια
 

Giorgos30

Member
Oχι....χρειαζεται μεταμοσχευση αλλη μια. και αλλη μια μετα για μαζεματα.
Δεν διαφωνώ οτι χρειάζεται άλλη μια και μετά μια για τις λεπτομέρειες . Αλλά μέχρι τότε δεν θα ήθελα να είμαι σαν τον ροναλντο το φαινόμενο π κουρεύτηκε σε ένα Μουντιάλ πριν χρόνια . Θεωρώ ότι η σωστή μεταμόσχευση θα έπρεπε να τον πάει κάποια χρόνια πίσω σαν να έχασε φυσικά τα μαλλιά του . Και η επόμενη ακόμα κάποια χρόνια πίσω . Όχι σαν να περνάμε πλακάκια στο μπάνιο . Μέχρι εδώ φέτος το υπόλοιπο του χρονου και σε δυο χρόνια το γυάλισμα . Άποψη μου βεβαιΑ
 

Giorgos30

Member
Επίσης φίνα συνεχίζεις?
Ποιο ήταν το σκεπτικό της αγωγής μιας και δεν έχεις δικά σου μαλλιά? Τι να κρατήσει ?
 

edyuser1

Active Member
Επίσης φίνα συνεχίζεις?
Ποιο ήταν το σκεπτικό της αγωγής μιας και δεν έχεις δικά σου μαλλιά? Τι να κρατήσει ?
Φινα συνεχιζω για να κανω οσο καλο μπορω γενικως στο τριχωτο οπως στην δοτρια και στην ληπτρια. Και μινοξιδιλη βαζω,απλως τα κανω αυτα για να υπαρχει ενα εφορο εδαφος. Κανω θεραπειες αλλα δεν ειμαι τακτικος προσκαρ 1/4μερα παρα μερα και μινοξιδιλη μονο το βραδυ
 

_Johnny_

Member
Αν μπορεις φιλε ανέβασε τις φωτογραφίες που ειπες θα ανέβαζες..μια πανοραμική να δούμε τι γινεται στο πάνω μέρος του κεφαλιού σου και μια με hairline με το μαλλί να χτενίζεται προς τα πίσω, γιατι δεν μπορούμε να δούμε τη hairline σου με τις φωτο που έβαλες.
 
Μπλουζα