dutasteride και πιο νεανική επιδερμίδα;!

malloumpas

New Member
Ύστερα από χρήση avodart επί 3 μήνες (πλέον όμως 2 φορές τη βδομάδα μόνο και όχι κάθε μέρα) έχω την εντύπωση ότι κάνει το δέρμα μου να φαίνεται νεότερο. Μη γελάσετε, ψάξτε το σε φόρουμς και θα δείτε ότι κάποιοι (ελάχιστοι πάντως) έχουν την ίδια εντύπωση. Αλλοι πάλι λένε ότι κάνει την επιδερμιδα τους να φαίνεται πιο γερασμένη (ειδικά για φιναστερίδη). Οι ελάχιστοι που παίρνουν avodart έχουν νιώσει κάτι ανάλογο;

Ως προς τις παρενέργειες ας το αφήσουμε καλύτερα, η φιναστερίδη μπροστά του είναι παγωτό. Αφού σκέφτομαι πλέον σοβαρά να το εγκαταλείψω οριστικά. Δεν παλεύεται. Αλλά έχω αυτήν την απορία για το πιο νεανικό δέρμα.

ΥΓ: Δε συστήνω σε κανέναν (ειδικά) αυτό το φάρμακο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
μπορει να ισχυει κατι τετοιο ισως προσωρινα και μετα να αρχισει να συμβαινει το αντιθετο....
δλδ στην αρχη ο οργανισμος αρχιζει να δουλευει σε πολλους τομεις καλυτερα και μετα λογο υπερλειτουργιας κλαταρει..
οπως ακριβως συμβαινει κ με τα ναρκωτικα ας πουμε....
Μια αλλη πληροφορια που εχω ειναι οτι πολυ χρηστες φινας με ληψη πανω απο 10ετια και αφου περασουν τα 40 εμφανιζουν εντονες σακουλες κατω απο τα ματια....
το εχω δει σε φορουμς του εξωτερικου αυτο...και λεγανε οτι τα ματια αντικατροπτιζουν την εσωτερικη υγεια του οργανισμου και οι σακουλες ηταν δειγμα χρονιας κοπωσης ας πουμε λογω φινας...μερικοι αφαιρουσαν τις σακουλες με χειρουργικη επεμβαση...
αλλοι τις ειχαν και ηταν σαν τον στουρναρα....
 
malloumpas είπε:
Ύστερα από χρήση avodart επί 3 μήνες (πλέον όμως 2 φορές τη βδομάδα μόνο και όχι κάθε μέρα) έχω την εντύπωση ότι κάνει το δέρμα μου να φαίνεται νεότερο. Μη γελάσετε, ψάξτε το σε φόρουμς και θα δείτε ότι κάποιοι (ελάχιστοι πάντως) έχουν την ίδια εντύπωση. Αλλοι πάλι λένε ότι κάνει την επιδερμιδα τους να φαίνεται πιο γερασμένη (ειδικά για φιναστερίδη). Οι ελάχιστοι που παίρνουν avodart έχουν νιώσει κάτι ανάλογο;

Ως προς τις παρενέργειες ας το αφήσουμε καλύτερα, η φιναστερίδη μπροστά του είναι παγωτό. Αφού σκέφτομαι πλέον σοβαρά να το εγκαταλείψω οριστικά. Δεν παλεύεται. Αλλά έχω αυτήν την απορία για το πιο νεανικό δέρμα.

ΥΓ: Δε συστήνω σε κανέναν (ειδικά) αυτό το φάρμακο.

φίλε malloumpas,

ειδικά με τη φιναστερίδη και έχοντας κλείσει 8 χρόνια χρήσης, μπορω να πω ότι μάλλον με δείχνει πιο μικρό, αυτό έχει βεβαιωθεί και από άλλους ανθρώπους που με έχουν παρατηρήσει, ότι δείχνω πολύ μικρότερος από την ηλικία μου, συμβάλλει και το κομμάτι μμ σε αυτο εννοείται.
Έχω την εντύπωση και το λέω έτσι, γιατί αυτό έλαβε χώρα μέσα σε κάποια χρόνια, ότι η τριχοφυία σε όλο μου το σώμα μειώθηκε αισθητά, γεγονός που επιβεβαιώθηκε και από ανθρώπους που είχαν να με δουν καιρό..
Και προφανώς είναι να πω αναμενόμενο; από τη στιγμή που μπλοκάρει ένα τόσο ισχυρό ανδρογόνο..

Τώρα για το avodart που λες έχω 2 και μήνες που το έχω ξεκινήσει, δεν εχω παρατηρήσει στο δέρμα κάτι ανάλογο..ότι η φιναστερίδη είναι καραμέλα μπροστά του δεν το συζητώ..μιλάμε για πολύ δυνατή ουσία - το κατάλαβα από τις πρώτες κιόλας λήψεις - και ελάχιστοι είναι αυτοί που κάνουν χρήση, άρα και η πληροφόρηση είναι αντίστοιχα περιορισμένη..

Να συμφωνησω απόλυτα σε αυτο που λες στο υγ. δεν προτείνω σε κανέναν αυτό το φάρμακο.
 

Georgex6

Well-Known Member
ξερετε ποιο ειναι το κακο με τη ντουτα? τη φινα τη παιρνεις τρως τις φρικες σου την κοβεις και και μετα απο λιγες μερες εισαι κομπλε η ντουτα ομως για να φυγει απο το σωμα σου πρεπει να περασει καιρος ...
 

Jimlykos

Member
Panos1982 είπε:
μπορει να ισχυει κατι τετοιο ισως προσωρινα και μετα να αρχισει να συμβαινει το αντιθετο....
δλδ στην αρχη ο οργανισμος αρχιζει να δουλευει σε πολλους τομεις καλυτερα και μετα λογο υπερλειτουργιας κλαταρει..
οπως ακριβως συμβαινει κ με τα ναρκωτικα ας πουμε....
Μια αλλη πληροφορια που εχω ειναι οτι πολυ χρηστες φινας με ληψη πανω απο 10ετια και αφου περασουν τα 40 εμφανιζουν εντονες σακουλες κατω απο τα ματια....
το εχω δει σε φορουμς του εξωτερικου αυτο...και λεγανε οτι τα ματια αντικατροπτιζουν την εσωτερικη υγεια του οργανισμου και οι σακουλες ηταν δειγμα χρονιας κοπωσης ας πουμε λογω φινας...μερικοι αφαιρουσαν τις σακουλες με χειρουργικη επεμβαση...
αλλοι τις ειχαν και ηταν σαν τον στουρναρα....



Ε δεν μπορώ! Σαν τον Στουρνάρα λέει, χα χα χα!!! Πολύ καλό.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ είχα κάνει σακουλάρες και δεν ήξερα αν ειναι απο φινα η μινοξ, κόβωντας την μινόξ 6 μήνες τώρα λύθηκε η απορεία, τα σακούλια έφυγαν τελείως, απο την μινόξ ήταν.
 
Μπλουζα