DHI Θεσσαλονίκη

meow

New Member
Καλησπέρα σε όλους! Αρχίζω και σκέφτομαι σιγά-σιγά στα 38 μου την επιλογή της μεταμόσχευσης. Το θέμα είναι ότι μένω Θεσσαλία και το να πάω σε μία κλινική κάπου κοντά θα ήταν το ιδανικό και όχι να τρέχω Αθήνα. Ήθελα να ρωτήσω τι άποψη υπάρχει για την DHI στη Θεσσαλονίκη. Από ότι έχω δει είναι απ’ τις πιο φημισμένες στην Ελλάδα απλά δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά σημαντική με αυτήν της Αθήνας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους! Αρχίζω και σκέφτομαι σιγά-σιγά στα 38 μου την επιλογή της μεταμόσχευσης. Το θέμα είναι ότι μένω Θεσσαλία και το να πάω σε μία κλινική κάπου κοντά θα ήταν το ιδανικό και όχι να τρέχω Αθήνα. Ήθελα να ρωτήσω τι άποψη υπάρχει για την DHI στη Θεσσαλονίκη. Από ότι έχω δει είναι απ’ τις πιο φημισμένες στην Ελλάδα απλά δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά σημαντική με αυτήν της Αθήνας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ψαξε στο forum τον τιτλο νηματος DHI και θα καταλαβεις πολυ γρηγορα
 

meow

New Member
Ψαξε στο forum τον τιτλο νηματος DHI και θα καταλαβεις πολυ γρηγορα
Έψαξα αλλά οι κριτικές που βρήκα για Θεσσαλονίκη είναι αρκετά παλιές, προφανώς πολλά μπορεί να άλλαξαν όπως και οι γιατροί .. γι’ αυτό είπα να ρωτήσω εν ετη 2024 τι γίνεται
 

montecristo

Well-Known Member
Έψαξα αλλά οι κριτικές που βρήκα για Θεσσαλονίκη είναι αρκετά παλιές, προφανώς πολλά μπορεί να άλλαξαν όπως και οι γιατροί .. γι’ αυτό είπα να ρωτήσω εν ετη 2024 τι γίνεται
Υπάρχουν και άλλες κλινικές να ρωτήσεις στη Θεσσαλονίκη όπως Αγγεκος Κεραμιδάς, Stark (Τυρκαλας), Choi expert (chris tsakalos), Seneca και advanced hair clinics.
 

Bigk

Well-Known Member
Επίσης στην dhi κάνουν τις επεμβάσεις νεότεροι γιατροί. Οι πιο έμπειροι ανοίγουν μετά δικές τους κλινικές (όπως Τσακαλος ,Τυρκαλας , νομίζω και κάποιος από την Seneca.. οπότε καλύτερα να πας σε κάποιους με περισσότερη εμπειρία...
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους! Αρχίζω και σκέφτομαι σιγά-σιγά στα 38 μου την επιλογή της μεταμόσχευσης. Το θέμα είναι ότι μένω Θεσσαλία και το να πάω σε μία κλινική κάπου κοντά θα ήταν το ιδανικό και όχι να τρέχω Αθήνα. Ήθελα να ρωτήσω τι άποψη υπάρχει για την DHI στη Θεσσαλονίκη. Από ότι έχω δει είναι απ’ τις πιο φημισμένες στην Ελλάδα απλά δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά σημαντική με αυτήν της Αθήνας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Τι κοντα ρε μπρο χθες πηγα ημερησια απο Θεσνικη στο Βολο και μου φανηκε λες και πηγα Γιβραλταρ
 

meow

New Member
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, πιο πολύ αυτό με αγχώνει ο γιατρός που θα κάνει την επέμβαση .. Το να είναι δηλαδή κάποιος νέος είναι απαγορευτικό. Από αυτά που έχω διαβάσει ο Τσακαλος είναι μια καλή επιλογή για Θεσσαλονίκη, σωστά ; Προφανώς δεν θα πάω στα τυφλά απλά προσπαθώ να πάρω μία άποψη γιατί τελευταία φορά πριν τρία χρόνια που κατέβηκα Αθήνα για ραντεβού με τον Αναστασάκη απογοητεύτηκα απο το attitude και τη συμπεριφορά του.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου!Έχεις μεγάλο πρόβλημά αραίωσης?Ακολούθησες κάποια θεραπεία?
 

Chris34

Active Member
Στην Dhi όπως είπαν και πιο πάνω πηγαίνουν γιατροί να κάνουν τα πρώτα τους βήματα στη μεταμόσχευση μαλλιών και μόλις αποκτήσουν αυτοπεποίθηση φεύγουν και δουλεύουν μόνοι τους. Το έχουν κάνει ήδη πολλοί. Έχεις και άλλες επιλογές ακόμη και δίπλα σου στη Θεσσαλονίκη. Κάνε επισκέψεις σε μερικές διάβασε και εδώ μέσα και βρες την καλύτερη λύση για σένα. Μπαμ!!
 

meow

New Member
Στην Dhi όπως είπαν και πιο πάνω πηγαίνουν γιατροί να κάνουν τα πρώτα τους βήματα στη μεταμόσχευση μαλλιών και μόλις αποκτήσουν αυτοπεποίθηση φεύγουν και δουλεύουν μόνοι τους. Το έχουν κάνει ήδη πολλοί. Έχεις και άλλες επιλογές ακόμη και δίπλα σου στη Θεσσαλονίκη. Κάνε επισκέψεις σε μερικές διάβασε και εδώ μέσα και βρες την καλύτερη λύση για σένα. Μπαμ!!
Δεν το ήξερα αυτό για την dhi ! Φυσικά μπορεί και ένας νέος γιατρός να κάνει τρομερή δουλειά, αλλά προσωπικά δεν το ρισκάρω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

meow

New Member
Καλησπέρα φίλε μου!Έχεις μεγάλο πρόβλημά αραίωσης?Ακολούθησες κάποια θεραπεία?
Είμαι 38 και από τα 25 περίπου άρχισα αργά και σταθερά να έχω μπιφτεκάκι πίσω και μπροστά αργά και σταθερά βαθαίνουν οι κρόταφοι.. χρησιμοποιώ regaine τα τελευταία 3 χρόνια αλλα δεν είδα και καμία διαφορά να πω την αλήθεια .. Από καιρό σκέφτομαι την μεταμόσχευση απλά ποτέ δεν είχα κανένα μεγάλο κόμπλεξ με την αραίωση οπότε περίμενα λίγο να περάσουν τα χρόνια για να σταθεροποιηθεί..
 

LoverBoy

Well-Known Member
Είμαι 38 και από τα 25 περίπου άρχισα αργά και σταθερά να έχω μπιφτεκάκι πίσω και μπροστά αργά και σταθερά βαθαίνουν οι κρόταφοι.. χρησιμοποιώ regaine τα τελευταία 3 χρόνια αλλα δεν είδα και καμία διαφορά να πω την αλήθεια .. Από καιρό σκέφτομαι την μεταμόσχευση απλά ποτέ δεν είχα κανένα μεγάλο κόμπλεξ με την αραίωση οπότε περίμενα λίγο να περάσουν τα χρόνια για να σταθεροποιηθεί..
Ωραίος!Εφόσον το έχεις πάρει ομαλά έχεις και χρόνο να ψαχτείς λίγο παραπάνω!Είμαστε κοντά στην ηλικία αλλά εγώ το είχα πάρει πολύ άσχημα!Πάντος πλέον και η Θεσσαλία(έχω καταγωγή απο εκεί)δεν είναι μακριά απο την Αθήνα!Οπότε μην επιλέγεις μόνο με γνώμονα το ταξίδι!Μια μέρα θα είναι κοίτα να επιλέξεις σωστά αδερφέ!
 

meow

New Member
Με την ευκαιρία σας ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες να μου πείτε την άποψη σας ως πιο έμπειροι. Ο Αναστασάκης μου είχε πει πως έχω καλή δότρια περιοχή
IMG_2995.jpeg
 

Συνημμένα

  • IMG_2993.jpeg
    IMG_2993.jpeg
    922 KB · Προβολές: 35
  • IMG_2992.jpeg
    IMG_2992.jpeg
    195.9 KB · Προβολές: 34
  • IMG_2991.jpeg
    IMG_2991.jpeg
    114.6 KB · Προβολές: 33

LoverBoy

Well-Known Member
Τζέτ είσαι και έχεις ωραίο σχήμα κεφαλιού!Μπροστά θές τουλάχιστον 2.500-3.000 grafts και πίσω θα έλεγα να παίξεις και με θεραπεία!Δλδ το πλάνο που σου λέω ντύσιμο Α Ζώνης και σε Δεύτερη φάση το crown
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Αν θες να κρατήσεις αυτά που έχεις πρέπει να σκεφτείς το ενδεχόμενο της θεραπείας!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι για θεραπεία μου είχανε προτείνει μόνο το regaine
Έτσι την είχαμε πατήσει όλοι!Είναι πολύ καλή η θεραπεία με το regaine αλλά είναι το 50% της μάχης!Θέλει και Φίνα στο παιχνίδι!Συνέχισε με την μινοξιδίλη αλλά σκέψου σοβαρά για την Φίνα!Σε μερικά χρόνια μπορεί να έχουν χαιρετήσει και τα μαλλιά απο την Β Ζώνη-Γέφυρες και να θέλεις πολύ περισσότερη δουλειά για Κάλυψη!
 

Chris34

Active Member
Σε πρώτη φάση φτιάξε το μπροστά και αν περισσέψει κάτι βάζεις και λίγα πίσω. Βλέπεις μετά από ένα χρόνο τι έχει γίνει και πας για ακόμη μια.
Δεύτερη επιλογή να τα φτιάξεις όλα σε δύο συνεχόμενες ημέρες.
Θεραπεία μινοξιδιλη και φιναστεριδη ή σε χάπι ή σε τοπική φίνα. Αυτά είναι τα όπλα κατά της τριχόπτωσης.
Έχεις αρκετή δουλιτσα πάντως. Πολύ καλή ηλικία για να το επιχειρήσεις. Πετυχημένη μεταμόσχευση σε συνδυασμό με τις θεραπείες θα σε φτιάξουν σούπερ και θα κρατήσεις το αποτέλεσμα για χρόνια.
 
Μπλουζα