Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa εμενα δε μ ποιανει το ρολερ παω για νω3 απο νω2 ασε εχω φρικαρει
βαλε και μινοξιδιλη τις υπολοιπες 6 μερες αν δεν παλευεται το θεαμα
Εγώ το παρατήρησα στους κροτάφους ότι ξεφλουδίζει μετά από 2 μέρες περίπου.Στο μπιφτέκι δεν μπορώ να δω αν συμβαίνει.Ρολλερ 1,5.
στην αρχη νομιζα πως ηταν ξηροδερμια,αλλα δεν μου καθοταν καλα σαν σεναριο,χρησιμοποιω head and shoulders.
την μερα που ρολαρω και τις 2 επομενες το σημειο ειναι λιπαρο-υγρο,μετα αρχιζει να ξεφλουδιζει μεχρι το επομενο ρολαρισμα που θα γινει παλι υγρο.
τριβω με το δαχτυλο και φευγει;)
μπααααααα... για σένα kapa πιο πολύ μου κάνει η φράση "πονάω και μ'αρέσει" :D
:cool:
 

Συνημμένα

  • 5111728.jpg
    5111728.jpg
    8.6 KB · Προβολές: 23

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkok

Member
στην αρχη νομιζα πως ηταν ξηροδερμια,αλλα δεν μου καθοταν καλα σαν σεναριο,χρησιμοποιω head and shoulders.
την μερα που ρολαρω και τις 2 επομενες το σημειο ειναι λιπαρο-υγρο,μετα αρχιζει να ξεφλουδιζει μεχρι το επομενο ρολαρισμα που θα γινει παλι υγρο.
τριβω με το δαχτυλο και φευγει;)

:cool:[/QUOTE]
Και σε μένα το τρίβω με το δάκτυλο και φεύγει.Εγώ δεν λούζομαι την επόμενη μέρα μόνο νερό ρίχνω.Τις υπόλοιπες 6 μέρες κανονικά minox.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο ενα ρολαρισμα xylocream http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/xylocream
και το επομενο ρολαρισμα emla http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/emla#content
εχω να πω πως η δευτερη ειναι πολυ πιο αποτελεσματικη.
οχι οτι κανει θαυματα,μιλαμε για ενα 30% αναισθησια με την δευτερη.
η πρωτη νομιζω οτι δεν δουλευει καθολου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο αιμα δακρυα και ιδρωτα καταφερα να φτασω την μιση επανεκφυση της μινοξιδιλης,εχω σημπληρωσει 4μηνο με σκετη συσκευη.
βαδιζω παρα πολυ αργα,θα θελα να μπορουσα να ριξω μια ματια 5 μηνες μετα,για το αν συνεχισει η εδω ειμαστε.
ειναι φανερό οτι η θεραπεια ξεπερναει τα τοπικα σε διαρκεια,αν ηταν μινοξ τωρα θα την ειχα σταματησει λογω πτωσης
 

lalakis

Active Member
Ωραιος καπ κ σε μενα κατι φαινεται θα σ πωε σιγουρια σε κανα διμηνο.λεει καλυτερα μονο ντερμα ρολερ η λες να βαζω και φολι με νου χερ μετα το ρολαρισμα.σκςφτομαι να βαζω κ ρεγκαιν μια φορα την βδομαδα την επομενη μερα μετα το ρολαρισμα.δεν θελω καθε μερα γιατι δε μαρεσουν οι παρενεργειες τριχοφυια πρηξιμοπροσωπου σακουλες στα ματια ρυτιδες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ωραιος καπ κ σε μενα κατι φαινεται θα σ πωε σιγουρια σε κανα διμηνο.λεει καλυτερα μονο ντερμα ρολερ η λες να βαζω και φολι με νου χερ μετα το ρολαρισμα.σκςφτομαι να βαζω κ ρεγκαιν μια φορα την βδομαδα την επομενη μερα μετα το ρολαρισμα.δεν θελω καθε μερα γιατι δε μαρεσουν οι παρενεργειες τριχοφυια πρηξιμοπροσωπου σακουλες στα ματια ρυτιδες
θα το δεις οτι απο ενα σημειο και μετα θα αρχισει να δουλευει,απλα θα παρει πολυ χρονο...
υποτιθεται τιποτα ταυτοχρονα και 6 μερες μινοξιδιλη για να δουμε την ερευνα η μονο συσκευη.
μπορεις να κανεις τραυματισμο μια μερα και τις υπολοιπες 6 μινοξ 2% μια φορα την ημερα για να μην εχεις παρενεργειες
 

lalakis

Active Member
Εγω κανω την βλακεια κ βαζω φολι με νουχερ μετα το ρολαρισμα.καπα προχωρα η αργη επανεκφυση;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγώ λέω να ξεκινήσω κατευθείαν με 1.5mm βρήκα αυτό να το πάρω πως σας φαίνετα?

http://www.pharm16.gr/gr/el/product...logy-therapy-system-drs150-150mm#.VVzEP4GgHqB
οχι,θελουμε 192 βελονες το πολυ 200.
οι πολλες βελονες δεν μπορουν να εισχωρησουν στο δερμα.
Εγω κανω την βλακεια κ βαζω φολι με νουχερ μετα το ρολαρισμα.καπα προχωρα η αργη επανεκφυση;
δεν ακολουθεις αυτην την θεραπεια τοτε.
παει παρα πολυ αργα που πρεπει να περασει 2μηνο για να δω ενα κλικ
 

zafi1988

Member
Kapa ,θελει δηλαδη το καθε σημειο 40 περασματα με το ρολλερ;Mε τη φορα της τριχας ρολαρουμε;Αν αμεσως μετα βαλουμε καποιο τοπικο γιατι ειναι λαθος;δεν θα απορροφηθει πολυ καλυτερα;
 
Μπλουζα