Derma roller 1,5mm μονο του.

lalakis

Active Member
Εγώ κάνω μεταγραφή σε derminator πολύ τα φοβάμαι τα ρολερ για άσχημες παρενεργειες μετά από χρόνια χρήση. Αύριο το παραγγείλω. Αν δεν έβλεπα αποτελέσματα δε θα θυσία ζά τόσα λεφτά αλλά επειδή βλέπω ότι όσο περνάει ο καιρός αποκτάω όλο και περισσότερες τρίχες σε νεκρός περιοχές αξίζει τα λεφτά του.γιατι πολύ απλά δε θα ξανά δώσω για τίποτα άλλο oυτε για ρολερ ούτε για αν αισθητικές κρέμες. με 170 ευρώ ξεμπερδεψα μια για πάντα. Πιστευψ ειναι η καλυτερη επενδυση για το μαλλι μου.Έχω φάει μέσα σε 8 χρόνια 1500 με 2000 (proscar,crescina,minoxidil,aldactone,revivogen,folligen,romesary oil safflower oil,extract,priorin αμπουλες,ουτε που θυμαμαι τι αλλο εχω δωκιμασει)ευρώ για τα μαλλιά τζάμπα.τωρς που βρήκα την λύση δε θα τσιγκουνευτω να δώσω τα τελευταία λεφτά μου για οριστικό τέλος στα έξοδα. Ας μου πει κάποιος που να ξέρει πιο αποτελέσματικο είναι το ρολερ η το derminator σαν θεραπεια;και σε πόση ώρα θα ξεμπερδευω με το derminator όλο το κεφάλι.πηρα την απόφαση γιατί έφαγα σφαλιάρα την τελευταία φορά που κάνα με ρολερ 2mm νιώθω πονοκέφαλος στο crown σαν να χτύπησα νεύρα ακόμα και 4 μερες μέτά την χρηση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μολις εκανα και εγω την αγορα μου απο την μακρια κινα!Το περιμενω τελος του μηνα οποτε θα μπω και εγω στην ομαδα!Καπα 192 βελονες 1,5μμ πηρα ειμαι κομπλε?
ναι 192 βελονες 1,5mm.
θα γυρισω και εγω στο 1,5mm απο την επομενη συσκευη μου και μετα.
μια μικρη λεπτομερεια για το 2mm και 1,5mm...δεν υπαρχει διαφορά.
ολα εχουν να κανουν με την πιεση που θα βαλουμε στην συσκευη το ποσο βαθια θα μπουν οι βελονες.
ενα περασμα με 2mm και λιγο λιγοτερη πιεση ειναι σαν να περναμε με 1,5mm.
το διαστημα που δεν χρησιμοποιουσα αναισθησια εκανα καλυτερο τραυματισμο με 1,5 απο οτι με 2.
με το 2 δεν μου το επετρεπε ο πονος
 

arhs

Member
Κάπα το κεφάλι μετά το ρολαριζμα με το αίμα τη κανείς το ξεπλένεις , το περνάς με οινόπνευμα η υπάρχει κάποιο σαμπουάν
η το πλένεις με ότι σαμπουάν θέλεις ? .
 

Dynamics

Active Member
ναι 192 βελονες 1,5mm.
θα γυρισω και εγω στο 1,5mm απο την επομενη συσκευη μου και μετα.
μια μικρη λεπτομερεια για το 2mm και 1,5mm...δεν υπαρχει διαφορά.
ολα εχουν να κανουν με την πιεση που θα βαλουμε στην συσκευη το ποσο βαθια θα μπουν οι βελονες.
ενα περασμα με 2mm και λιγο λιγοτερη πιεση ειναι σαν να περναμε με 1,5mm.
το διαστημα που δεν χρησιμοποιουσα αναισθησια εκανα καλυτερο τραυματισμο με 1,5 απο οτι με 2.
με το 2 δεν μου το επετρεπε ο πονος
οκ το σωστο πηρα!Με το καλο να μου ερθει θα αρχισω και εγω!Θα ενημερωσω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Κάπα το κεφάλι μετά το ρολαριζμα με το αίμα τη κανείς το ξεπλένεις , το περνάς με οινόπνευμα η υπάρχει κάποιο σαμπουάν
η το πλένεις με ότι σαμπουάν θέλεις ? .
μια μερα μου με τραυματισμο παει καπως ετσι.
θα παω στην δουλεια,θα σχολασω,θα κανω μπανιο,θα κοιμηθω,θα ξυπνησω,θα πιω καφε,θα βαλω κρεμα,θα ξανα βαλω κρεμα,θα ξεπλυνω με σαμπουαν,θα τραυματισω,θα ξεπλυνω με νερο της βρυσης.
εχω μηνες που κατηργησα το οινοπνευμα σε δερμα και συσκευη.
δεν χρησιμοποιω σαμπουαν μετα τον τραυματισμο,αλλα πριν για να ξεπλυνω την κρεμα,τα σαμπουαν εχουν συστατικα μεσα και το δερμα ειναι γεματο τρυπες εκεινη την στιγμη.
το επομενο μπανιο ειναι την επομενη μερα μετα την δουλεια παλι,δεν εχω αλαξει κατι στην καθημερινοτητα μου.
δεν μενει αιμα στο δερμα μου μετα το ξεπλυμα με νερο,τραυματιζω πολυ γρηγορα,εχω εξοικειωθει παρα πολυ με την χρηση του και οι κινησεις μου ειναι fast forward.
οταν ξεπλενω στον νεροχυτη κοκκινιζει λιγο το νερο,τραβαω και μια τζουρα με γευση σιδερο,η μυρωδια του αιματος:p
 

leas

Well-Known Member
θα διαπιστωσετε μετα απο αρκετο καιρο οτι τα αποτελεσματα του τραυματισμου ειναι μονιμα,αυτο ειναι που κανει την θεραπεια μοναδικη.
προσοχη ομως....οταν σταματησετε να τραυματιζετε θα φυγουν.
εμενα οι κροταφοι μου ειναι καμμενο χαρτι και εχουν πολυ συντομο κυκλο,2 μηνες μου κρατανε τα αποτελεσματα των τοπικων.
Φίλε κάπα κάθε φορά που διαβάζω τα ποστ σου πραγματικά γεμίζω αισιοδοξία πως τελικά κάτι δουλεύει. Αλλά μετά ταυτόχρονα σκέφτομαι πως είσαι τόσο σίγουρος πως το derma roler θα συνεχίσει να δουλεύει και είναι ικανό να αποτρέψει ακόμη και την μεταμόσχευση. Είσαι απο τα πιο έμπειρα μέλη και απόψεις σου είναι βαρυσήμαντες. Θεωρείς πραγματικά πως έχουμε μετά απο καιρό ένα τόσο δυνατό όπλο και αξίζει όλοι να ακολουθήσουμε αυτήν την θεραπεία;;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Φίλε κάπα κάθε φορά που διαβάζω τα ποστ σου πραγματικά γεμίζω αισιοδοξία πως τελικά κάτι δουλεύει. Αλλά μετά ταυτόχρονα σκέφτομαι πως είσαι τόσο σίγουρος πως το derma roler θα συνεχίσει να δουλεύει και είναι ικανό να αποτρέψει ακόμη και την μεταμόσχευση. Είσαι απο τα πιο έμπειρα μέλη και απόψεις σου είναι βαρυσήμαντες. Θεωρείς πραγματικά πως έχουμε μετά απο καιρό ένα τόσο δυνατό όπλο και αξίζει όλοι να ακολουθήσουμε αυτήν την θεραπεία;;
και εγω ειμαι πολυ αισιοδοξος,αν προσεξεις τα πρωτα ποστ μηνες πριν ειμαι εντελως απαισιοδοξος και επιφυλακτικος.
τωρα εκ του αποτελεσματος μιλαω.
ο τραυματισμος εχει την 5πλασια διαρκεια αποτελεσματων απο την μινοξιδιλη,αλλα επειδη εχω ακομα επανεκφυση βλεπω οτι θα παει πολυ περισσοτερο.
οποτε αν υποθεσουμε οτι η μινοξιδιλη θα σας εδινε μαλλια για εναν χρονο η 2 χρονια,με τον τραυματισμο να υπολογιζετε τουλαχιστον τα 5πλασια χρονια.
και συνεχιζει....ακομα δεν βλεπω πτωση αποδοσης.
ειναι με διαφορα η πιο αποτελεσματικη θεραπεια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καταρχήν πως ανεβαζουμε;
βαλε την φωτογραφια στην επιφανεια εργασιας.
σε καθε μηνυμα απο κατω εχει επιλογη ανεβασμα αρχειου,το πατας και σου βγαζει εναν πινακα.
πας εκει που εχεις αποθηκευμενη την φωτογραφια επιφανεια εργασιας κατεβαινεις μεχρι να δεις απο διπλα την φωτο.
μολις φτασεις στην φωτο πατας η ανοιγμα η διπλο κλικ
μετα πατας υποβολη απαντησης και θα ερθει το μηνυμα σου μαζι με την φωτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
Θα εβασω σένα μηνα από τώρα γιατί πρέπει να ψαξω φώτο παλιές. Δεν έχω πισι .πρέπει να ψάχνω σε παλιές φώτο και να βγάλω και καινούργιες σένα μηνα από τώρα θα τις έχω κοινοποιησει απλά τώρα πλέον γεμίζουν οι κρόταφοι και αρχίζει και φαίνεται εμφανή η διαφορά απλά θα περιμένω λίγο ακομα
 

lalakis

Active Member
Μη ανγζωνεστε όλοι θα τις βγάλω το θέμα είναι να βρω παλιά φώτο που να φαίνεται πως είμαι γιατί αποφεύγα τις φώτο για να μη βλέπω τα χάλια μου. Με το μαλλι έτσι όπως φαινοταν
 

lalakis

Active Member
Και το crown μου έχει μαυρισει ως ένα βαθμό απτο κενό που χα και τα μαλλιά στους κρόταφους κατεβαίνουν σιγα σιγά στην όριο γραμμή που μαν καποτε
 

lalakis

Active Member
Σενα μηνα απο τωρα υποσχομαι οτι θα εχω ανεβασει φωτο θα ψαχτω για παλιες και θα βγαλω και μια καινουργια.Καπα τη άποψη έχεις που θα το γυρίσω σε derminator και γκομι?
 

lalakis

Active Member
Ω μη μου λες τέτοια ξενερωνω.και τα πάω μια χαρά ως τώρα.φοβηθηκα πολύ τις τοιχον παρενεργειες απο ρολερ και την συχνή χρήση αν αισθητικής γιαυτό παράγγειλα derminator.ενας λόγος παραπάνω ήταν και ο πονος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ω μη μου λες τέτοια ξενερωνω.και τα πάω μια χαρά ως τώρα.φοβηθηκα πολύ τις τοιχον παρενεργειες απο ρολερ και την συχνή χρήση αν αισθητικής γιαυτό παράγγειλα derminator.ενας λόγος παραπάνω ήταν και ο πονος
δεν εχω διαβασει κατι,μια σκεψη κανω.:p
 
Μπλουζα