Clarelux

papaki20

New Member
Γεια σας είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ και θα ήθελα να θέσω δυο ερωτήσεις!!Είναι φυσιολογικό που το φάρμακο από αφρός γίνετε σχεδόν αμέσως υγρό?επίσης έτυχε να πέσει λίγο υγρό στο χείλος μου (δεν το κατάπια,σταγόνα ήτανε) και λίγο παραπάνω στον λαιμό μου αλλά μόλις ολοκλήρωσα την διαδικασία ξέπληνα τα σημεία με άφθονο νερό και σαπούνι!!θα έχω παρενέργειες?γιατί ειδίκα για το χείλος φοβάμαι επειδή διάβασα δεν πρεπει να πάει στο στόμα,μάτια και μύτη!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Γεια σου.
Πιθανών να είναι φυσιολογικό που από αφρός γίνεται υγρό, έχει να κάνει με την θερμότητα στο δέρμα.
Θα πρέπει να το αναφέρει επάνω στο μπουκάλι του.

Αφού το ξέπλυνες με νερό, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα, πιστεύω. Αλλά και πάλι, θα πρέπει να διαβάσεις στις οδηγίες του, να δεις τι ακριβώς αναφέρει σε τέτοιες περιπτώσεις, πέραν του ότι δεν πρέπει να πάει (έτσι σκέτο) στα χείλια.
 

papaki20

New Member
Βασικά επειδή διάβασα τις οδηγίες έλεγε ότι πρέπει να τοποθετώ τον αφρό στο καπάκι του φαρμάκου.Με το που έρχετε σε επαφή σε δευτερόλεπτα γίνετε υγρό ενώ αργούσε στην αρχή!!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
papaki20 είπε:
Βασικά επειδή διάβασα τις οδηγίες έλεγε ότι πρέπει να τοποθετώ τον αφρό στο καπάκι του φαρμάκου.Με το που έρχετε σε επαφή σε δευτερόλεπτα γίνετε υγρό ενώ αργούσε στην αρχή!!!

:welc: Καλωσόρισες φίλη και καλή συνέχεια!

Μια λύση είναι να βάλεις την σκέυασμα στο ψυγείο. Δεν ξέρω αν με το συγκεκριμένο θα κάνει δουλειά, με το rogaine foam πάντως δούλεψε αυτή η μέθοδος, που πολλοί έχουν αυτό το πρόβλημα με την γρήγορη υγροποίηση.

Αλήθεια για πιο λόγο βάζεις clarelux? Αν το βάζεις για λόγους τριχόπτωσης καλύτερα να το ξανασκεφτείς... Οι κορτιζόνες δεν είναι λύση, μόνο χειρότερα θα γίνουν τα πράγματα.
 

papaki20

New Member
το βάζω γιατί έχω γηροειδή αλωπεκίαση και πλέον το μαλλί μου είναι ελάχιστο.πήγα στον δερματολόγο που είναι στο Ρίο το νοσοκομείο και μου έδωσε χάπια κορτιζόνης και τον αφρό!τι εννοείς θα γίνουν χειρότερα?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
papaki20 είπε:
το βάζω γιατί έχω γηροειδή αλωπεκίαση και πλέον το μαλλί μου είναι ελάχιστο.πήγα στον δερματολόγο που είναι στο Ρίο το νοσοκομείο και μου έδωσε χάπια κορτιζόνης και τον αφρό!τι εννοείς θα γίνουν χειρότερα?

Για γυροειδής αλωπεκία έχω ακούσει ότι χρησιμοποιούντε τοπικά ενέσεις κορτιζόνης. Απλά το ανέφερα το συγκεκριμένο γιατί πολλοί γιατροί δίνουν λανθασμένα τοπικά κορτιζονούχα για ΑΑ... τα οποία κορτιζονούχα δίνουν στην αρχή πολύ επανέκφυση, αλλά έχουν ως περενέργεια μακροχρόνιας χρήσης την λέπτυνση του δέρματος με αποτέλεσμα να κινδυνέυουν τα μαλλιά που έβγαλες αλλά και τα δικά σου να πέσουν... Αυτή η παρενέργεια σε μεγάλο βαθμό είναι μη αναστρέψιμη. Οπότε για ΑΑ είτε την συνεχίσεις την κορτιζόνη τοπικά είτε την σταματίσης χάνονται και τα αποτελέσματα...
Για γυροειδής δεν γνωρίζω αν συμβαίνει κάτι το αντίστοιχο...
 

papaki20

New Member
Α μάλιστα!!!Δεν ξέρω η μητέρα μου έχει παρατηρήσει αλλαγή στο δέρμα μου!!!Θα δείξει!!
 
Μπλουζα