CG 210

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
εγω δεν καταλαβαινω ενα πραμα... γιατι κανεις δεν βγαζει φοτογραφιες? και τα εχουμε πει αυτα... τωρα αμα μπαινει ο καθε ενας και λεει δουλευει γεμισα μαλλια θα του λεμε αντε ρε βλακα... οποτε μην απορει ο καθε ενας αμα τον βριζουμε... εσυ φιλε κολιας μονος σου δεν εβλεπες αν πυκνωσες και στο πε ο κομμωτης σου και το πηρες χαμπαρι κατι δεν παει καλα... αν ηταν τοσο μεγαλω το ρεγκ σου ωστε να κανει ετσι ο κομμωτης σου επρεπε να ειχες μπει μερες πριν και να λες παιδια! σωθηκα... βαλε καμια φοτο να μας πησεις αν εχεις αλλιως τι να μας πεις.(δεν εχω καμια αρνιτικη διαθεεση μακαρι να εχεις δικιο αλλα οπως βλεπεις τα στοιχια σε βγαζουν ψευτη αν οχι ψευτη υπερβολικο και μεσα απο μια υπερβολη μπορεις να παρεις πολους στο λεμο σου ποσο μαλλον απο ενα ψεμα)
 

aetos

Member
tonymontana7 είπε:
Kolias νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός εγώ με δύο μήνες χρήσης και το μόνο που βλέπω είναι αραίωση


Μια σκεψη θα κανω....μηπως το προιον βοηθάει αυτους που χανουν τα μαλλια τους λογω στρες ή άλλων ψυχολογικών θεμάτων...και το προιον δεν χτυπάει την ανδρογενετική αλωπεκία αλλα την αλλωπεκία που ωφείλεται σε ψυχολογικούς λόγους..ετσι αν κάποιος πασχει απο ραγδαιας μορφης ανδρογενετικη αλωπεκια δεν μπορει να κανει τιποτα με το cg210...αν όμως πασχει εν μερει απο ανδρογενετικη πχ μονο κροταφους και χανει τα υπολοιπα μαλλια του απο το αγχος, το προιον βγαζει τα υπόλοιπα μαλλια, στους κροταφους ομως δεν μπορει να κανει τιποτα...:huh:
 

al_gi

Member
gianniskritikos2 είπε:
εγω δεν καταλαβαινω ενα πραμα... γιατι κανεις δεν βγαζει φοτογραφιες? και τα εχουμε πει αυτα... τωρα αμα μπαινει ο καθε ενας και λεει δουλευει γεμισα μαλλια θα του λεμε αντε ρε βλακα... οποτε μην απορει ο καθε ενας αμα τον βριζουμε... εσυ φιλε κολιας μονος σου δεν εβλεπες αν πυκνωσες και στο πε ο κομμωτης σου και το πηρες χαμπαρι κατι δεν παει καλα... αν ηταν τοσο μεγαλω το ρεγκ σου ωστε να κανει ετσι ο κομμωτης σου επρεπε να ειχες μπει μερες πριν και να λες παιδια! σωθηκα... βαλε καμια φοτο να μας πησεις αν εχεις αλλιως τι να μας πεις.(δεν εχω καμια αρνιτικη διαθεεση μακαρι να εχεις δικιο αλλα οπως βλεπεις τα στοιχια σε βγαζουν ψευτη αν οχι ψευτη υπερβολικο και μεσα απο μια υπερβολη μπορεις να παρεις πολους στο λεμο σου ποσο μαλλον απο ενα ψεμα)

σωστος.. σε μενα μονο μειωση τριχοπτωσης μονο προς το παρον.. τπτ παραπανω
 

aetos

Member
Μια σκεψη θα κανω....μηπως το προιον βοηθάει αυτους που χανουν τα μαλλια τους λογω στρες ή άλλων ψυχολογικών θεμάτων...και το προιον δεν χτυπάει την ανδρογενετική αλωπεκία αλλα την αλλωπεκία που ωφείλεται σε ψυχολογικούς λόγους..ετσι αν κάποιος πασχει απο ραγδαιας μορφης ανδρογενετικη αλωπεκια δεν μπορει να κανει τιποτα με το cg210...αν όμως πασχει εν μερει απο ανδρογενετικη πχ μονο κροταφους και χανει τα υπολοιπα μαλλια του απο το αγχος, το προιον βγαζει τα υπόλοιπα μαλλια, στους κροταφους ομως δεν μπορει να κανει τιποτα...:huh:


Μια σκεψη θα κανω....μηπως το προιον βοηθάει αυτους που χανουν τα μαλλια τους λογω στρες ή άλλων ψυχολογικών θεμάτων...και το προιον δεν χτυπάει την ανδρογενετική αλωπεκία αλλα την αλλωπεκία που ωφείλεται σε ψυχολογικούς λόγους..ετσι αν κάποιος πασχει απο ραγδαιας μορφης ανδρογενετικη αλωπεκια δεν μπορει να κανει τιποτα με το cg210...αν όμως πασχει εν μερει απο ανδρογενετικη πχ μονο κροταφους και χανει τα υπολοιπα μαλλια του απο το αγχος, το προιον βγαζει τα υπόλοιπα μαλλια, στους κροταφους ομως δεν μπορει να κανει τιποτα...
 

LuckyLuke

Member
Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούριο μέλος αν και παρακολουθώ το site κάμποσο καιρό. Το ανακάλυψα όταν είδα μια διαφήμιση για το προϊόν dercos neogenic το έψαξα στο google και με έφερε στο αντίστοιχο thread του hairloss, ύστερα είδα αυτά που γράφατε για το cg210 και αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω γιατί είναι φυτικό χωρίς sides effects. Χρησιμοποιώ μόνο αυτό, μου τελειώνει σύντομα το 2ο μπουκαλάκι και βάζω από 12 ψεκασμούς πρωί - βράδυ.

Απολογισμός: Μείωση τριχόπτωσης, μείωση φαγούρας, επανέκφυση μόνο στην κορυφή στο μπροστινό μέρος 15-20 τριχών (100%). Κροτάφους - μπιφτέκι τίποτα.. τουλάχιστον κάτι που να φαίνεται. Βέβαια με τα τελευταία σας posts με προβληματίσατε λίγο. Επίσης έβαλα έναν φίλο μου που πήγε σε μια δερματολόγο που εμπιστεύομαι να την ρωτήσει για το προϊόν και είπε ότι είναι καλό και έχει δουλέψει μαζί του αλλά καλό είναι πρώτα να έχεις κάνει άλλες θεραπείες και να έχεις ενεργοποιήσει όλους τους θύλακες.. και σκέφτηκα μήπως έχει σχέση με αυτά που λέτε για την γενική αραίωση.

Τέλος επιγραμματικά να αναφέρω το ιστορικό μου, είμαι 30 χρονών και κατά το παρελθόν είχα κάνει 3 τρίμηνες θεραπείες με χρονική διαφορά μεταξύ τους (χωρίς ωστόσο να είναι ιδιαίτερα συνεπής) με φίνα και διάφορες λοτιον που περιείχαν μίνοξ και είδα μεγάλη διαφορά ειδικά στην 3η, δεν ήξερα όμως τι είδους φάρμακα έπαιρνα και μόλις το ανακάλυψα τα έκοψα, αν και μου περνάει από το μυαλό να ξαναρχίσω φίνα.
 

jimys

Member
να προσθεσω κατι στο σωστο σχολιο περι φωτογραφιων..

ασφαλη συμπερασματα εχουμε απο αυτους που χρησιμοποιουν μνονο cg και οχι μαζι με μινοξ τουλαχιστον οχι στα αρχικα της μινοξ!
 

weznem

Well-Known Member
κανει δουλεια.. η τριχοπτωση μειωθηκε ξανα..νεες τριχες φαινονται..τωρα δεν μπορω να ξερω αν μας εκαναν την τιμή αποκλειστικα λογω cg αλλα σιγουρα βοηθησε,,το ποσο θα κρατηθουν επισης αγνωστο..δεν εχουν το ιδιο παχος με τις μεγαλες οι περισσοτερες,δεν ξερω τι θα γινει..θελει πολυ υπομονη για ασφαλη συμπερασματα και απο πολλους χρηστες.. καποια στιγμη θα ανεβασω φωτος...στο νημα μου..
 

kolias

Active Member
δεν λεω ψεμματα δεν εχω κανενα λογο!!! το βλεπω καιρο οτι εχουνη τουμπανιασει οι τριχες ξερω το κεφαλι απεξω γιατι ασχολουμε 25 χρονια τωρα και ναι χρησιμοποιω διαφορα αλλα σκευασματα γιατι να μην το κανω αλλωστε
αλλα τα μαλλια ηρθανε με το cg210 φιλοι
πολλοι ειμαστε που εχουμε καλα αποτελεσματα
μπορει να ειναι αυτο που ελλειπε σε εμασ τουε συγκεκριμενους
ποιος μπορει να ξερει οθτως η αλλως που θα καταληξει αυτο?
εγω ειχα να κουρευτω 3 μηνες.......
αρχιζουν να παιρνουν τα μαλλια μου αερα!!!!
και ναι μπορω να πω οσο αναφορα το χτενισμα και το στησιμο του μαλλιου ποθ για μενα ειναι σημαντικοτατο ναι μπορω να πω οτι σωθηκα
λουζομαι βεβαια δεν βγαινω με τα διαφορα εξω
και το μαλλι καθεται σαν κεικ!!!!!!


οσο αφορα τις ραγδαιες και επιθετικες μορφες αα η για τους κροταφους....
δηλαδη υπαρχει καποιος που πιστεθει οτι θα δει φως στους κροταφους?
δεν πιστευω οτι μπορει να σταθει εκει το cg210
τα ορμονικα και αμα
 

George3V

Member
Θα ήμουν επιφυλακτικός με οποιονδήποτε συμμετείχε αποκλειστικά και μόνο σε 1 thread. Και είναι αξιοπερίεργο κάποιοι απ όλα τα θέματα του φόρουμ να βρίσκουν ενδιαφέρον να γράψουν μόνο για το cg210.
kolias μη το πάρεις προσωπικά,γενική είναι η παρατήρηση .
 

gkast

Active Member
weznem είπε:
κανει δουλεια.. η τριχοπτωση μειωθηκε ξανα..νεες τριχες φαινονται..τωρα δεν μπορω να ξερω αν μας εκαναν την τιμή αποκλειστικα λογω cg αλλα σιγουρα βοηθησε,,το ποσο θα κρατηθουν επισης αγνωστο..δεν εχουν το ιδιο παχος με τις μεγαλες οι περισσοτερες,δεν ξερω τι θα γινει..θελει πολυ υπομονη για ασφαλη συμπερασματα και απο πολλους χρηστες.. καποια στιγμη θα ανεβασω φωτος...στο νημα μου..

Και σε μένα έχει κάνει δουλειά παω στο δεύτερο μήνα με το cg210 έχει μειωθεί η τριχόπτωση και είναι η πρώτη φορά που δεν μου έχει δημιουργηθεί ΣΔ.
Περισότερο έχει αντιφλεγμονική δράση παρά να κάνει υπερεμάτωση όπως με το ρεγκαιν.
Δεν ξέρω με τα κολαγόνα τη παίζει μιας και έχει γίνει αναφορά εαν θυμάμαι καλά απο τον gomi ή kapa αυτοί είναι εξπερ με τις δραστικες ουσίες.
Παιδιά δύο είναι τα φάρμακα για την τριχόπτωση φίνα και μινοξιδύλη με ότι αυτο συνεπάγετε με τα υπερ τους και τα κατά τους.
Μην ξεχνατε πριν μια τετραετία τη γινόταν με το revivogen τρέχαμε να πάρουμε το μαγικό ζουμί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
παιδια αυτο ειναι το πειραμα μου για την παρουσα περιοδο και φαινεται να τα παει πολυ καλα
για καποιο λογο πιστευω οτι βρηκαμε και ενα ακομη οπλο
οκ ειμαι ενθουσιασμενος γιατι το τελευταιο καιρο με ειχε παρει η κατω βολτα δεν μπορουσα να βρω χτενισμα ολο και ποιο κοντα και συνεχως πατικομενα
με το cg210 ειμαι σαν να εχω κανει πιστολακι και οφειλω να το αναφερω
οπως οφειλω να αναφερω οτι μαλλια δεν εβγαλα με τηην εννοια της επανεκφυσης αλλα εχω φυτρες στο κεντρο?
εχω να δω φυτρες εκει πολυ καιρο
αυτα βλεπω αυτα λεω
και δεν μπορω να ξεχασω και την εκφραση του καραφλοκομμωτη με τιποτα
συνεχιζω με φρεσκο στα χερια μου το τριτο μπουκαλι μεχρι τους 3 και κατι μηνεσ χρησιμοποιησα 2 γενικα παιρνω παντα μικρες δοσεις γιατι δεν τα σταματαω σχεδον ποτε τα σκευασματα που μου εχουν κατσει
αμα δω κατι στραβο θα το αναφερω αμεσως
 

al_gi

Member
καλημερα! υπαρχει καποιος που το σταματησε να μας πει αν υπηρξε μεγαλη αυξηση της τριχοπτωσης?
 

jimys

Member
kolias είπε:
παιδια αυτο ειναι το πειραμα μου για την παρουσα περιοδο και φαινεται να τα παει πολυ καλα
για καποιο λογο πιστευω οτι βρηκαμε και ενα ακομη οπλο
οκ ειμαι ενθουσιασμενος γιατι το τελευταιο καιρο με ειχε παρει η κατω βολτα δεν μπορουσα να βρω χτενισμα ολο και ποιο κοντα και συνεχως πατικομενα
με το cg210 ειμαι σαν να εχω κανει πιστολακι και οφειλω να το αναφερω
οπως οφειλω να αναφερω οτι μαλλια δεν εβγαλα με τηην εννοια της επανεκφυσης αλλα εχω φυτρες στο κεντρο?
εχω να δω φυτρες εκει πολυ καιρο
αυτα βλεπω αυτα λεω
και δεν μπορω να ξεχασω και την εκφραση του καραφλοκομμωτη με τιποτα
συνεχιζω με φρεσκο στα χερια μου το τριτο μπουκαλι μεχρι τους 3 και κατι μηνεσ χρησιμοποιησα 2 γενικα παιρνω παντα μικρες δοσεις γιατι δεν τα σταματαω σχεδον ποτε τα σκευασματα που μου εχουν κατσει
αμα δω κατι στραβο θα το αναφερω αμεσως
χωρις να θελω να σε αμφισβητισω πραγματικα.. κ εγω για καποιες μερες κοιτουσα τη hairline και εβλεπα μικρες τριχουλες και νομιζα οτι ηταν φυτρες.. κοιτωντας προσφατα παλιες μου φωτογραφιες διαπιστωσα οτι ηταν τριχες που πριν ηταν μεγαλες και πλεον ειχαν μπει σε τελογενη φαση.. οποιος θελει πραγματικα να δει αν εχει επανεκφυση πρεπει να κανει τριχογραμμα..

Εχει κανει κανενας;;
 

kolias

Active Member
δεν ξερω αν αμφισβητω και εγω ο ιδιοσ τον ευατο μου!!!
μαλλον εχεται δικιο ειασται πολλοι και ειμαι ενας
μπορει να εχω ενθουσιαστει
μαλλον το ειχα αναγκη
παιδια σας μεταφερω οτι και σε εμενα αυτα βλεπω αυτα λεω
μπορει να εχω καραφλοτριχοπαραισθησεις
 

al_gi

Member
να ενημερωσω απλα πως βρισκομαι στις 50 μερες με cg210 και 3 μερες τωρα η τριχοπτωση εχει επανελθει.
 

dk1984

Member
εγω μετα απο 3 μηνες cg εχω να πω οτι ναι μεν ειχα μειωση στη τριχοπτωση αλλα παρολα αυτα η αραιωση μεγαλωσε δυστυχως
 

gus210

Member
dk1984 είπε:
εγω μετα απο 3 μηνες cg εχω να πω οτι ναι μεν ειχα μειωση στη τριχοπτωση αλλα παρολα αυτα η αραιωση μεγαλωσε δυστυχως

Και σε εμένα η τριχόπτωση τις τελευταίες δύο εβδομάδες έχει και πάλι μειωθεί (όσο μπορεί να είναι κριτήριο το σιφόνι της μπανιέρας :) ). Παρόλα αυτά, η αραίωση είναι η μεγαλύτερη που είχα σε διάστημα 3 μηνών. Δεν ξέρω αν πρέπει να το σταματήσω ή όχι. Το μείωσα στη μια φορά την ημέρα και μάλλον θα πάω σε μέρα παρά μέρα.
 
Μπλουζα