CG 210

kolias

Active Member
εχω μια τριχα στην κορυφη του hairline που χαροπαλευει καιρο (το σημειο αυτο ειναι καταστραμενο χρονια)
την παρατηρω καιρο πως και καθε ποτε πεφτει πως ξαναβγαινει γυρω στους 2 μηνες εφαρμογης πεφτει και ξαναβγηκε εδω και 2 εμβδομαδες αισθητα ποιο ορατη και γελειωδως προσπαθει και να σταθει κιολας!!!!!
αν υπηρχε προβλημα δεν πιστευω οτι η συγκεκριμενη θα καταφερνε να βγει........
παρολαυτα κραταω επιφυλαξεις δεν πιστευω οτι μπορει να κανει δουλεια μονο του
θα πρεπει να συνοδευεται με καποιο βασικο φαρμακο ...αυτο απο μονο του δεν ειναι
φοβαμαι μην φαμε στο τελος γενικοτερη σουπα
πως θα αντιδρασουμε στην διακοπη?
θα προτεινα στους συναγωνιστες που εχουν δει αραιωση να το ψαξουν πιο σοβαρα σε εναν γιατρο γιατι μου φαινεται too much αραιωση σε 3 μηνες?
παντα υπαρχει μια αραιωση (αα εχουμε εννοειται οτι υπαρχει μια αραιωση αλλα οχι και αισθητη σε 3 μηνες)
μην μας βρει καμμια λαχταρα............
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias είπε:
πως θα αντιδρασουμε στην διακοπη?

Ξεκινας παραλληλα καινουρια θεραπεια και το κοβεις σιγα σιγα κι οτι γινει.Αν ειναι να το κοψω θα αντικατασταθει απο capilogain.
Σε γεννικες γραμμες με απογοητευσε γιατι δεν μειωσε πολυ την τριχοπτωση αλλα δεν εχω αραιωσει οπως αναφερουν καποιοι.Περιμενω ακομα(ειμαι στους 2 μηνες κ 20 μερες) μπας και δωσει κατι παραπανω (αν δεν... τρωει σουτ) ....αν και με ανησυχει αυτο που αναφερει ο gomi για το περιθυλακιο κολλαγονο καθως υπαρχουν στην αντιπερα οχθη φαρμακα για την τριχοπτωση που ενας απο τους στοχους τους ειναι να εμποδισουν την παραγωγη του(οπως το systatiko aminexil).Απ την αλλη στις ερευνες εχουν δειξει επανεκφυση με απτα στοιχεια.Αν εμποδιζει το regrowth και αυτο ειναι κατι που θα το μαθουμε οπου να ναι εννοειτε πως τρωει κουβα και θα πρεπει να υπαρξουν και νομικες κυρωσεις για την εταιρεια εννοειτε(εφ οσον αυτο αποδειχθει).

Υ.Γ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Η ΤΙΜΗ
 

kolias

Active Member
fousekisss είπε:
kolias είπε:
πως θα αντιδρασουμε στην διακοπη?

Ξεκινας παραλληλα καινουρια θεραπεια και το κοβεις σιγα σιγα κι οτι γινει.Αν ειναι να το κοψω θα αντικατασταθει απο capilogain.
Σε γεννικες γραμμες με απογοητευσε γιατι δεν μειωσε πολυ την τριχοπτωση αλλα δεν εχω αραιωσει οπως αναφερουν καποιοι.Περιμενω ακομα(ειμαι στους 2 μηνες κ 20 μερες) μπας και δωσει κατι παραπανω (αν δεν... τρωει σουτ) ....αν και με ανησυχει αυτο που αναφερει ο gomi για το περιθυλακιο κολλαγονο καθως υπαρχουν στην αντιπερα οχθη φαρμακα για την τριχοπτωση που ενας απο τους στοχους τους ειναι να εμποδισουν την παραγωγη του(οπως το systatiko aminexil).Απ την αλλη στις ερευνες εχουν δειξει επανεκφυση με απτα στοιχεια.Αν εμποδιζει το regrowth και αυτο ειναι κατι που θα το μαθουμε οπου να ναι εννοειτε πως τρωει κουβα και θα πρεπει να υπαρξουν και νομικες κυρωσεις για την εταιρεια εννοειτε(εφ οσον αυτο αποδειχθει).

Υ.Γ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Η ΤΙΜΗ
παλι καλα που στιε μερες μας υπαρχουν και κανα δυο σκευασματα αξια αν μη τι αλλο δοκιμης
μην απογοηυτευομαστε ο αγωνας ειναι μεγαλος απλα με προβληματισανε πολυ οι συναγωνιστες που ειδαν αραιωση
ειναι αρκετοι και δεν λεει για τετοια εδω ειπαμε να ξηλωθουμε μπας και το σωσουμε καπως μην μας καραφλιασουνε και τελειως


καλο ειναι να προσεχουμε και να μην υπερβαινουμε την δοση ενος φαρμακου ιδιαιτερα οταν δεν γνωριζουμε ακριβως την δραση του αν λουζοσατε με το cg210 η οποιο cg210 ειναι λαθος τακτικη που μπορει να φερει ανεπιθυμητα αποτελεσματα γενικοτερα
 

eagle

New Member
gus210 είπε:
gus210 είπε:
Εγώ λέω να το διακόψω για ένα διάστημα μιας και όσο το χρησιμοποιώ έχω δει υπερβολική αραίωση.
Προσπαθώ να συνδυάσω τα γεγονότα και καταλήγω στο ότι ξεκίνησε μετά από τη χρήση του προϊόντος, αφού βέβαια προηγήθηκε μια περίοδο με ελάχιστη τριχόπτωση.

Να συμπληρώσω -με αφορμή κάποια σχόλια που διάβασα- ότι στην περίπτωση μου παρατήρησα ότι τα μαλλιά μου μεγαλώνουν πιο αργά απ' ότι πριν ξεκινήσω το προϊόν. Συγκεκριμένα, πριν από την έναρξη της χρήσης, κάθε δύο μήνες ήθελα κούρεμα. Από τη χρήση και μετά τα μαλλιά μου μένουν σε ένα σταθερό μάκρος.

Δε θέλω να πιστέψω ότι αποτελέσαμε άλλο ένα (?) πειραματικό δείγμα της εταιρείας.

και εγω αυτο ακριβως παρατηρησα.περα απο την παχυνση της τριχας,αργουν να μεγαλωσουν.αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο βεβαια.περιπου 40 ημερες χρησης εχω με το πρωτο μπουκαλακι ακομα.
 

guru_gr

Member
οποιος εχει σκοπο να το σταματησει να βρεθουμε να μου το δωσει ή να το ανταλλαξω με Kirkland Minoxidil 5% Foam.
 

aetos

Member
ρε παιδια μηπως υπερβαλλουμε και λιγακι..το πολυ πολυ να μην κανει τιποτα...οχι και να καραφλιασουμε κιολας...καλα το βλεπω το μαλλακι μου....εκτος βεβαια και αν παψω να το βλεπω στο μελλον...:dodgy:
 

tasos33

Well-Known Member
πλεον ειμαι στον 1,5 μηνα,και κατι ψιλα,η πτωση σταθερη καπου στισ 30-40 τριχες(το οπιο θεωρω και λογικο να πεφτουν καποιες τριχες)μαλλον κατι λιγοτερο απο την μινοξ,παχυνση τριχασ, και καποιεσ ψοφιες εχουν μαυρισει λιγο,οταν δεν εχω βαλει τα μαλλια δειχνουν πιο πυκνα,οταν βαζω ομως ειναι μετρια,κολλανε οι τριχες μεταξυ τουσ,και δειχνουν λιγοτερα,σε γενικες γραμμες και μεχρι τωρα ειμαι πιο ευχαριστημενοσ απο την μινοξ η οποια εκτοσ του οτι με εσκιζε παρενεργειακα,μονο μειωση τησ τριχοπτωσησ εδινε(επανεκφυση μηδεν) ουτε ογκο, και αυτην την μειωση οταν εβαζα αιθεριο ελαιο απο δεντρολιβανο..την μινοξ την εχω κοψει 2 μηνεσ και κατι
 

ANAR

Well-Known Member
Mπορει καποιο μελος να γραψει το λινκ του CG 210 απο το pharmacy4u.gr
Το ψαχνω και δεν μπορω να το βρω.
 

ANAR

Well-Known Member

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

malloumpas

New Member
Εμένα πριν 3 μέρες ήρθε το πρώτο προιον αλλά με αυτά που διαβάζω (για αραίωση σε 4-5 άτομα) πήγε στα σκουπίδια κατευθείαν. Με τρίποντο που λέει και ο Chs.
 

jimys

Member
malloumpas είπε:
Εμένα πριν 3 μέρες ήρθε το πρώτο προιον αλλά με αυτά που διαβάζω (για αραίωση σε 4-5 άτομα) πήγε στα σκουπίδια κατευθείαν. Με τρίποντο που λέει και ο Chs.

εχω την εντυπωση οτι η αραιαωση που μποριει να βλεπουν καποιοι ειναι απο το λαδωμα.. ειναι νωρις για να το κρινουμε σαν προιον! ο axelink που το χρησιμοποιει 6μηνο και βαλε ειχε πει θετικα σχολια...
 

malloumpas

New Member
Κοίτα το προιον μπορεί πραγματικά να δουλεύει, έστω και βραχυπρόθεσμα, αφού πολλοί εντόπισαν μείωση της τριχόπτωσης και αύξηση όγκου. Απλά δεν θέλω να το ρισκάρω.
 

al_gi

Member
για να ειμαστε δικαιοι σιγουρα νερο δεν ειναι.. μου εχει μειωσει κατα πολυ την τριχοπτωση. και οπως ειπα δεν παρατηρω ακριβως αραιωση απλα φαινονται ελαχιστα πιο λαδωμενα ακομα και μετα το λουσιμο. η αληθεια ειναι πως η αυθυποβολή παιζει μεγαλο ρολο. ακουστηκε μια ιδεα για το οτι μπορει να κανει κακο (μπορει και να ισχυει μπορει και οχι δεν το λεω προσβλητικα) και αμεσως ο ενας μετα τον αλλον πανικοβληθηκαμε :dodgy:

εχει μειωσει την τριχοπτωση, μικρες τριχουλες βγαινουν κανονικα (και μερικες καινουριες εχουν βγει) αρα το συνεχιζω εγω..
 

dk1984

Member
aetos είπε:
jimys είπε:
ας πουν αυτοι που το χρησιμοποιουν πανω απο 7 μηνες! εχετε δει αραιωση;

δεν νομιζω οτι υπαρχουν άτομα που να το χρησιμοποιούν τόσο καιρό...εμεις είμαστε οι πρωτοπόροι....:s

mono ο alexlink το χρησιμοποιει αρκετο καιρο


malloumpas είπε:
Κοίτα το προιον μπορεί πραγματικά να δουλεύει, έστω και βραχυπρόθεσμα, αφού πολλοί εντόπισαν μείωση της τριχόπτωσης και αύξηση όγκου. Απλά δεν θέλω να το ρισκάρω.

κριμα φιλε γιατι ημουν πολυ περιεργος πως θα λειτουργουσε μαζι με φινα. Μιας και η ερευνα αναφερει αυξηση της διαμετρου τριχας.... κτλ
 

kolias

Active Member
μετα απο 3.5 μηνες χρησης cg210 αποφασισα να παω να κουρευτω.......
ο κομμωτης δεν πιστεθε στα ματια του
καμμια πενηνταρια με νεανικο λουκ και μαλλι νγ 4 αλλα το κανει να φενεται μαλλι (κομμωτης ειναι αλλωστε)
επαθε σοκ δεν πιστευε στα ματια του
ξερει το μαλλι μου απο εξω και ανακατωτα με κουρεθει 20 χρονια
μου μιλησε για τρομερη ενδυναμωση στηνην τριχα
και για φυτρες χαμος.......
απο την ιδια μερα το απογεθμα πρεπει να το ξεκινησε και αυτος
παιδια πειτε ολοι την προοδο σασ να βγαλουμε μια ακρη


dk1984 είπε:
aetos είπε:
jimys είπε:
ας πουν αυτοι που το χρησιμοποιουν πανω απο 7 μηνες! εχετε δει αραιωση;

δεν νομιζω οτι υπαρχουν άτομα που να το χρησιμοποιούν τόσο καιρό...εμεις είμαστε οι πρωτοπόροι....:s

mono ο alexlink το χρησιμοποιει αρκετο καιρο


malloumpas είπε:
Κοίτα το προιον μπορεί πραγματικά να δουλεύει, έστω και βραχυπρόθεσμα, αφού πολλοί εντόπισαν μείωση της τριχόπτωσης και αύξηση όγκου. Απλά δεν θέλω να το ρισκάρω.

κριμα φιλε γιατι ημουν πολυ περιεργος πως θα λειτουργουσε μαζι με φινα. Μιας και η ερευνα αναφερει αυξηση της διαμετρου τριχας.... κτλ


ο συνδυασμος με φινα θοα σκοτωνει
οι τολμηροι θα κανουν φρατζες
 

Atermon

Member
kolias είπε:
μετα απο 3.5 μηνες χρησης cg210 αποφασισα να παω να κουρευτω.......
ο κομμωτης δεν πιστεθε στα ματια του
καμμια πενηνταρια με νεανικο λουκ και μαλλι νγ 4 αλλα το κανει να φενεται μαλλι (κομμωτης ειναι αλλωστε)
επαθε σοκ δεν πιστευε στα ματια του
ξερει το μαλλι μου απο εξω και ανακατωτα με κουρεθει 20 χρονια
μου μιλησε για τρομερη ενδυναμωση στηνην τριχα
και για φυτρες χαμος.......
απο την ιδια μερα το απογεθμα πρεπει να το ξεκινησε και αυτος
παιδια πειτε ολοι την προοδο σασ να βγαλουμε μια ακρη

Μήπως κατά τύχη χρησιμοποιείς παράλληλα μινοξιδίλη;
 
Μπλουζα