CG 210

jimys

Member
hairlosscursed είπε:
Κυριοι...αν δεν περασει τουλαχιστον 2ετια ασφαλη συμπερασματα για το προιον δεν θα εχουμε.ξερετε εσεις κανενα φαρμακο να δινει επανεκφυση στο 3μηνο;
Και που σταματαει λιγο την τριχοπτωση και δινει ογκο θεωρω πως ειναι ηδη πολυ...το θεμα ειναι μεχρι ποτε...
Αυτο θα το γνωριζουμε σε βαθος χρονου οπως ακριβως με την μινοξ,φινα κλπ...

συμφωνω απολυτα ..μονο η μινοξ σε καποιες περιπτωσεις δινει επανεκφυση στο 3 μηνο ...

εγω πιστευω στο 8 μηνο θα μπορουμε να πουμε σιγουρα..

παντως εγω ειμαι στον εναμησι μηνα και εδω και 5 μερες εχει επιστρεψει εντονη τριχοπτωση!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aetos

Member
jimys..εχω δει μειωση στην τριχοπτωση...περιπου στο μισο..εκει που εχανα 120 τριχες ημερησιως..τωρα χανω 60..κατα καποιον τρόπο μου εχει πυκνωσει το μαλλι..φαινεται πιο πυκνο..απο επανεκφυση λιγα πραγματα...τουλαχιστον στα σημεια που εχω σταμπαρει..απλα περιμενα περισσοτερα πραγματα και μου κακοφανηκε..
 

Reve

Active Member
Το πιο εκνευριστικό απ' όλα είναι η τιμή του. 30 ευρώ το μπουκαλάκι. Πλέον η μινοξιδίλη (kirkland) μπορεί να φτάσει και τα 8 ευρώ το μήνα. Τραγικό...
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Πριν από λίγες μέρες συμπλήρωσα τρεις μήνες χρήσης CG210 και έχω δει ενθαρρυντικά αποτελέσματα ως προς το πάχος της τρίχας και τη γενικότερη μείωση της τριχόπτωσης, αλλά δεν μπορώ να βγάλω ακόμα ασφαλές συμπέρασμα για την ευρύτερη αποτελεσματικότητα του σκευάσματος επειδή:
α) ξεκίνησα παράλληλα βούρτσισμα το οποίο σαφώς βοήθησε και διευκόλυνε την απορροφητικότητα όχι μόνο του CG210 αλλά και της μινοξιδίλης (χρήση της οποίας κάνω σταθερά εδώ και χρόνια),
β) μεσολάβησε μια βαρβάτη εποχιακή τριχόπτωση (εικάζω το «εποχιακή» καθώς πολλά παιδιά στο φόρουμ αναφέρουν παρόμοιες καταστάσεις) που με γύρισε αρκετά πίσω.

Θα συνεχίσω βέβαια να χρησιμοποιώ το CG210 καθώς χωρίς αυτό θα είχα στάνταρ καραφλιάσει.
 

jimys

Member
παιδιά παχος εχει το μαλλί , δεν πυκνωνει.. δλδ οσοι ξερετε καλα το μαλλι σας θα δειτε οτι δε εχει βγει καμια τριχα απλα εχει αλλο ογκο.. και οχι οτι αυτο δεν ειναι καλο.. αλλα για τα 30 ευρω δεν ειναι αρκετο.. ελπιζω το σταματημα της τριχοπτωσης να ειναι μονιμο γιατι εμενα δεν ειναι :-/
 

mikegad

Well-Known Member
Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ (ακόμα τουλάχιστον) αλλά αν σε τόσα ατόμα έχει μειώσει τόσο πολύ την τριχώπτωση λογικά η επόμενη φάση είναι η μεγαλύτερη πυκνώτητα.
Από την στιγμή που λίγες τρίχες περνάνε στην τελογενη φάση και αυτές που ούτος η άλλως ήταν προγραμματισμένες να βγουν ξανά μετά την πτώση τους ,θα βγουν κάποια στιγμή ,τότε την αύξηση της πυκνώτητας την θεωρώ δεδομένη.
Αν απλά αυξάνει τον όγκο σιγά τα αυγά.Και η homemade σπιρονολακτόνη μου έκανε τρομερή αυξηση στον όγκο με 2-3 ευρώ το μήνα κόστος ,δεν είναι ανάγκη να σκάμε 30ευρα μόνο για αυτό
 

gianniskritikos2

Active Member
Mikegad το σκεπτικο σου φιλε μου φενεται τελειος λανθασμενο.... το οτι μειωνει κατι την τριχοπτωση δεν σημενει την μηδενιζει αν την μηδενιζε τοτε ναι θα λεγαμε οτι θα δουμε σιγουρα επανεκφυση οταν ομως καποιος χανει 200 τριχες και λογικα αραιωνει με την παροδο του χρονου γιατι χανοντας 200 ξαναβγαινουν οι 100 ασπουμε οταν λοιπον ερθει στα ισια τις η τριχοπτωση δηλαδει αυτο που λεει το cg οτι κανει τοτε θα χανεις περιπου 100 τριχες οσες ξαναβγαινουν αρα απλα δεν αραιωνεις αλλο αρα σαν να σταματας το προβλημα.... το να εχεις φυσιολογικη τριχοπτωση δεν σημαινει οτι θα δεις ρεγκ...
 

mikegad

Well-Known Member
Φίλε Γιάννη έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες.Δεν το έθεσα εγώ καλά.
Υπάρχουν άτομα σε προηγούμενα σχόλια που γράφουν ότι έχει μειώση την τριχόπτωση σε τρομερό βαθμό (μιλάνε για μετρημένες τρίχες στα δάχτυλα).Σε αυτά τα άτομα λοιπόν πιστεύω πως το επόμενο στάδιο λογικά θα είναι η αύξηση της πύκνωσης.
Σε όσους δίνει απλά όγκο και τίποτα άλλο μέτα από μήνες χρήσης ,τότε θεωρώ πεταμένα λεφτά τα 30 το μήνα.Δεν είναι και λίγα.
ότι γράφω είναι καθάρα άποψη μου αφού όπως αναφέρω και πριν δεν χρησιμοποιώ το προιόν
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Αν καποτε αποδειχτει πως αυτο το ρημαδι δουλευει και σε βαθος χρονου δεν χανει σε αποδοση και σε sides,τοτε σιγουρα θα βρεθουνε και generics cg210 πολυ πιο φτηνα απο τωρα οπως ακριβως εγινε με φινα-μινοξ.
Απλα οπως προανεφερα ειναι παρα παρα πολυ νωρις για ασχοληθουν να βγαλουν generic.πρωτα θα πρεπει να παρει παγκοσμια εκταση και φημη για τα αποτελεσματα του,να το εγκρινει το FDA που δεν γνωριζω αν εχει γινει για να συζηταμε σοβαρα για ενα γερα υποσχομενο σκευασμα ή αλλο ενα snake oil.
Εχει πολυ δρομο ακομα
 

Atermon

Member
Αν δεν κάνω λάθος, το cg υπόσχεται επανέκφυση.

Btw υπάρχει κάποιος που το χρησιμοποιεί πάνω από τρίμηνο και σκέτο, να μας πει πως πάει;
 

jimys

Member
Atermon είπε:
Αν δεν κάνω λάθος, το cg υπόσχεται επανέκφυση.

Btw υπάρχει κάποιος που το χρησιμοποιεί πάνω από τρίμηνο και σκέτο, να μας πει πως πάει;

ναι υποσχεται , αλα το τι υποσχεται καθε φαρμακο ειναι αλλο θεμα..

ο axelink το χρησιμοποιει καιρο τωρα και μ ειχε πει πριν μερες οτι μαλλον εχει δει και επανεκφυση..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Atermon

Member
jimys είπε:
ναι υποσχεται , αλα το τι υποσχεται καθε φαρμακο ειναι αλλο θεμα..

ο axelink το χρησιμοποιει καιρο τωρα και μ ειχε πει πριν μερες οτι μαλλον εχει δει και επανεκφυση..

Έχει σημασία τι υπόσχεται για να ξέρουμε πριν το αγοράσουμε. Αλλιώς δε διαφέρει από τα διάφορα φιδέλαια που κυκλοφορούν και τάζουν ράστα.
 

ANAR

Well-Known Member
Εγω εκλεισα 3 μηνες μονο με CG 210.
Ενω τους δυο πρωτους μηνες ημουν σταθερος τον τελευταίο μηνα εχω εμφανής και εντονη αραίωση.
 

jimys

Member
Atermon είπε:
jimys είπε:
ναι υποσχεται , αλα το τι υποσχεται καθε φαρμακο ειναι αλλο θεμα..

ο axelink το χρησιμοποιει καιρο τωρα και μ ειχε πει πριν μερες οτι μαλλον εχει δει και επανεκφυση..

Έχει σημασία τι υπόσχεται για να ξέρουμε πριν το αγοράσουμε. Αλλιώς δε διαφέρει από τα διάφορα φιδέλαια που κυκλοφορούν και τάζουν ράστα.

googlare cg 210 και στη σελιδα του κατασκευαστη θα βρεις τι υποσχεται αναλυτικα.. αλλα εχεις δει κανενα φαρμακο κατα της τριχοπτωσης που να μην υποσχεται επανεκφυση; εστω και λιγη;
 

dk1984

Member
εγω ειδα επανεκφυση δυο τριχες κοντα hairline που με το capillogain δεν ειχαν εμφανιστει παρολα αυτα δεν περασα αλωβητος απο την τελευταια εποχιακη τριχοπτωση του σεπτεμβριου
 

kolias

Active Member
3 μηνες cg210 παρεα με μινοξ και κολλαγονο .......το διαστημα αυτο δεν εχω κουρευτει καθολου θα τα μακρυνω λιγακι !!!! αυτο το σεναριο ηταν αδυνατο να γινει προ cg210 . κραταω βεβαια επιφυλαξεις αλλα συνεχιζω
τριχοπτωση σε ολη την διαρκεια μηδεν
οφειλω να αναφερω επανεκφυση 3 τριχων αλλα δεν εχουν φτασει ακομα το μηκος ασφαλειας για να χαρω
 

aetos

Member
το cg μου εχει προκαλεσει καλή επανεκφυση στο μαλλι πανω απο το μετωπο...πιο φτωχα πραγματα με τασεις βελτιωσης στους κροταφους...γενικοτερα καινουργιες φύτρες σε σημεία μεσα στο κεφάλι...έτσι είπε ο γιατρος μου...εγω δεν περίμενα να ακουσω τόσο θετικα λογια..είχα βεβαια παρατηρησει καποιες καινουριες τρίχες πανω απο το μετωπο...τεσπα βλεπουμε...κάποιες φορες σκέφτομαι οτι η καλη ψυχολογια βοηθαει...αυτην την περιοδο είμαι στα πανω μου...
 

mimis giova

Active Member
2 μηνες ουτε κρυω ουτε ζεστη..παραγγειλα αλλα δυο μπουκαλακια μωλις σμερα..αρα θα με παει 2 μηνεσ ακομα αν δεν δω εμφανη διαφορα..τελος!γιατι ειναι τσιμπιμενη η τιμη τ!
 

al_gi

Member
εγω ειμαι στις 33 μερες και 4-5 μερες τωρα βλεπω ελαχιστη τριχοπτωση. περιπου 15 τριχες την ημερα. τετοια μειωση στην τριχοπτωση δεν ειδα ουτε στο ρογκαιν, αν και σε επανεκφυση δεν εχει καμια σχεση με το ρογκαιν, με το οποιο στον ενα μηνα γεμισα με φυτρες ενω εδω εχω παρατηρησει μονο 2 νεες τριχουλες που ξεπεταχτηκαν.

παντως διαβαζοντας το "τι να περιμενετε" στο site του cg ο πρωτος στοχος δηλαδη η μειωση της τριχοπτωσης ουσιαστικα επετευχθη κοντα στο χρονικο διαστημα που ανεφερουν και οι ιδιοι, γεγονος που μου δινει ελπιδα..

προσωπικα για να ανεχτω την τιμη του και να χρησιμοποιησω πανω απο τριμηνο θα πρεπει να δω αυξηση του ογκου, μειωση της τριχοπτωσης η οποια θα παραμεινει κιολας, και μια μικρη εστω επανεκφυση

χρονια πολλα σε ολους
 

Reve

Active Member
Μετά από 2,5 μήνες με το cg αποφάσισα να το σταματήσω για 10 μέρες να δω πως θα πάει. η τριχόπτωση αυξήθηκε πολύ. Η αλήθεια είναι ότι αν δεν αυξανόταν πολύ δεν θα το ξαναχρησιμοποιούσα κυρίως λόγω τιμής. Αλλά αυξήθηκε σε εκνευριστικό βαθμό. Άρα σε μένα σίγουρα κάνει κάτι στην τριχόπτωση. Σε καμία περίπτωση δεν την σταμάτησε σε μεγάλο βαθμό (χάνω γύρω στις 90-100 τρίχες μαζί με βούρτσισμα) αλλά την μείωσε. Τα μαλλιά μου έχασαν τον όγκο που είχαν, μοιάζουν σαν λιγδωμένα ακόμα και μετά από μπάνιο-στέγνωμα που τότε είχαν τον μάξιμουμ όγκο.
 
Μπλουζα