CG 210

malloumpas

New Member
Τελικά ακόμη και μόνο όγκο (έστω και για κάποιους μήνες) να δίνει όπως πολλοί λένε, αξίζει. Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα ότι θα έκανε κάτι, αλλά βλέπω θετικά σχόλια από παλαιά μέλη. Το παραγγέλνω τώρα και βλέπουμε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
εχω την αισθηση οτι εχει αυξηθεί η τριχοπτωση.. δεν μπορω να προσδιορισω αν ειναι λογω της λοσιον η για καποιον αλλο λογο..αραίωση δεν εχω δει ομως..γι αυτο και εχω αμφιβολιες εντονες οτι ειναι σεντινγκ.. θα δουμε στην πορεια αν θα σταθεροποιηθει η κατασταση.. μια αύξηση παντως στο παχος της τριχας το δινει.. υπολογιζω(προχειρα) οτι χανω καμια 100 αρια ημερισιως πλεον..

* υπενθυμιζω ομως οτι εγω εχω α/α μον σε κροταφους κυριως ως τωρα οποτε μην περιμενετε να κρινετε το αν δινει τριχες η οχι απο εμενα,διοτι εινα δυσκολο να δωσει τριχες εκει (αν και αμφιβαλλω γενικοτερα αν μπορει να το κανει )
 

jimys

Member
ειμαι στα μισα του 2ου μπουκαλιου και btw wez και εγω τις τελευταιαες δυο μερες εχω εντονη τριχοπτωση αλλα μπορει και να περασει..

Τελικά βρήκατε ποια είναι η πιο φθηνή πηγή για να το αγοράσουμε;
 

tetoulas

New Member
Παιδιά, μια ερώτηση μόνο για αυτούς που το χρησιμοποιούν μαζί με μινοξ. Διάβασα ότι αφήνετε μια ώρα διαφορά ανάμεσα στα 2 σκευάσματα, πρώτα το cg και μετά μινοξ. Πριν, λοιπόν, την εφαρμογή της μινοξ., λούζεστε να φύγει το cg ή το εφαρμόζετε από "πάνω"?

Σας ευχαριστώ
 

gianniskritikos2

Active Member
εγω εχω την εντυπωση οτι ειναι εποχιακο παιδια καθε φορα που λετε εδω για αυξηση της τριχοπτωσης εχ ωκαι εγω αλλα και ατομα σε αλα θεματα.. και εγω προ 3 μερες δεν ειχα καθολου τριχοπτωση... αλα τις 2 τελευτεες μερες χανω παραπολες τριχες.. (δεν βαζω cg) σε σημειο να σκεφτομαι να σταματη για λιγο το μασαζ να χαλαρωσει λιγο το κεφαλι να δω τι θα γινει αλλα βλεπω οτι ολοι εχετε αυξημενη τριχοπτωση
 

gus210

Member
Γράφω και εγώ τις εμπειρίες μου για το προϊόν μετά από μεγάλο διάστημα αποχής.

Το ξεκίνησα προς το τέλος Οκτωβρίου, μεσημέρι, βράδυ από δέκα ψεκασμούς. Είμαι στο δεύτερο μπουκαλάκι, κλείνοντας περί τις 55 με 60 μέρες (δε θυμάμαι ακριβώς). Στην αρχή, για κάποιο διάστημα παρατηρούσα σχεδόν μηδενικές τρίχες μετά το τέλος του λουσίματος.

Εδώ και ένα μήνα (ίσως και παραπάνω) η τριχόπτωση έχει αυξηθεί δραματικά και παρατηρώ και εμφανής πια αραίωση.

Επίσης δεν παρατηρώ πάχυνση της τρίχας ή δυνάμωμα αυτής.

Θα το συνεχίσω γιατί δεν έχω και άλλη επιλογή.
 

Atermon

Member
gus210 είπε:
Γράφω και εγώ τις εμπειρίες μου για το προϊόν μετά από μεγάλο διάστημα αποχής.

Το ξεκίνησα προς το τέλος Οκτωβρίου, μεσημέρι, βράδυ από δέκα ψεκασμούς. Είμαι στο δεύτερο μπουκαλάκι, κλείνοντας περί τις 55 με 60 μέρες (δε θυμάμαι ακριβώς). Στην αρχή, για κάποιο διάστημα παρατηρούσα σχεδόν μηδενικές τρίχες μετά το τέλος του λουσίματος.

Εδώ και ένα μήνα (ίσως και παραπάνω) η τριχόπτωση έχει αυξηθεί δραματικά και παρατηρώ και εμφανής πια αραίωση.

Επίσης δεν παρατηρώ πάχυνση της τρίχας ή δυνάμωμα αυτής.

Θα το συνεχίσω γιατί δεν έχω και άλλη επιλογή.

Πριν το cg, τι θεραπεία ακολουθούσες;
 

gus210

Member
Atermon είπε:
gus210 είπε:
Γράφω και εγώ τις εμπειρίες μου για το προϊόν μετά από μεγάλο διάστημα αποχής.

Το ξεκίνησα προς το τέλος Οκτωβρίου, μεσημέρι, βράδυ από δέκα ψεκασμούς. Είμαι στο δεύτερο μπουκαλάκι, κλείνοντας περί τις 55 με 60 μέρες (δε θυμάμαι ακριβώς). Στην αρχή, για κάποιο διάστημα παρατηρούσα σχεδόν μηδενικές τρίχες μετά το τέλος του λουσίματος.

Εδώ και ένα μήνα (ίσως και παραπάνω) η τριχόπτωση έχει αυξηθεί δραματικά και παρατηρώ και εμφανής πια αραίωση.

Επίσης δεν παρατηρώ πάχυνση της τρίχας ή δυνάμωμα αυτής.

Θα το συνεχίσω γιατί δεν έχω και άλλη επιλογή.

Πριν το cg, τι θεραπεία ακολουθούσες;

Rogain foam 5% (1 φορά την ημέρα)
1 σαμπουάν για ξηροδερμία
1 σαμπουάν καθημερινής χρήσης του εμπορίου
 
gianniskritikos2 είπε:
χερω πολυ.... απολυτος λογικο και το εχουμε πει... ειναι αδυνατο να κρατησει τριχες απο μινοξ...
Ποιος το πε?Αν δεν κανεις παραλληλη εφαρμογη μινοχ και cg για 3 μηνες και μετα να κοψεις τη μινοχ δεν μπορεις να ξερεις αν θα στακρατησει η οχι.Απλα ολοι κοβουν μινοχ και ξεκινανε cg. 1 τριμηνο παιδια αφηστε.Δε λεω οτι θα τα κρατησει σιγουρα αλλα ειναι ο μονος τροπος να μαθετε αν θα το κανει.
 

gus210

Member
gianniskritikos2 είπε:
χερω πολυ.... απολυτος λογικο και το εχουμε πει... ειναι αδυνατο να κρατησει τριχες απο μινοξ...

Το βάζω παράλληλα με το rogaine (1 φορά την ημέρα).
Η διαφορά είναι ότι έχω αλλάξει το σαμπουάν σε frezyderm και Ultrex για ξηροδερμία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

horsetail

New Member
Γειά στην παρέα. Ξεκίνησα το cg 210 πριν δυό μήνες, παράλληλα με regain 5ml, δύο φορές τη μέρα.Ως τώρα, ελάχιστη τριχόπτωση και περισσότερος όγκος μαλλιών. Είμαι στο δεύτερο μπουκάλι και ψεκάζω δυό φορές τη μέρα, με διαφορά τριών ωρών από το regain.Σκέφτομαι να το συνεχίσω για άλλους δυό μήνες και μετά να σταματήσω τη minox, που μου φέρνει κάποιες παρενέργειες.
 

jimys

Member
horsetail είπε:
Γειά στην παρέα. Ξεκίνησα το cg 210 πριν δυό μήνες, παράλληλα με regain 5ml, δύο φορές τη μέρα.Ως τώρα, ελάχιστη τριχόπτωση και περισσότερος όγκος μαλλιών. Είμαι στο δεύτερο μπουκάλι και ψεκάζω δυό φορές τη μέρα, με διαφορά τριών ωρών από το regain.Σκέφτομαι να το συνεχίσω για άλλους δυό μήνες και μετά να σταματήσω τη minox, που μου φέρνει κάποιες παρενέργειες.

regaine 5% εννοεις ετσι; γιατι αν ειναι 5ml τοτε ειναι λγοικο που εχεις παρενεργειες.. εγω προτεινω πριν τη κοψεις μαχαιρι να την ελαττωσεις σε μια φορα την ημερα και να δεις αν θα εχεις παρενεργειες
 

horsetail

New Member
Σωστά Jimy 5% εννοούσα. Επειδή η minox μου φέρνει κατακράτηση - πρήξιμο σκέφτομαι να δοκιμάσω να την σταματήσω για ένα διάστημα. Σίγουρα θα τη μειώσω πρώτα σε μια εφαρμογή τη μέρα όπως προτείνεις κ εσύ. Μετά ανάλογα με τα αποτελέσματα.
 

Atermon

Member
jimys είπε:
εγω πλεον στα μεσα της τριτης εβδομαδας μπορω να πω οτι αρχιζει και
1)μειωνει τη τριχοπτωση σημερα στο λουσιμο μου θυμισε εποχες 3ου μηνα μινοξιδιλης που ειχε σχεδον μηδενιστει
2)δινει ογκο στη τριχα και τα διεχνει σιγουρα πιο ζωντανα..


βασικα και μονο το (1) να καταφερει νομιζω ειναι αρκετο αλλα ειδομεν..

horsetail είπε:
Γειά στην παρέα. Ξεκίνησα το cg 210 πριν δυό μήνες, παράλληλα με regain 5ml, δύο φορές τη μέρα.Ως τώρα, ελάχιστη τριχόπτωση και περισσότερος όγκος μαλλιών. Είμαι στο δεύτερο μπουκάλι και ψεκάζω δυό φορές τη μέρα, με διαφορά τριών ωρών από το regain.Σκέφτομαι να το συνεχίσω για άλλους δυό μήνες και μετά να σταματήσω τη minox, που μου φέρνει κάποιες παρενέργειες.


Αν σκέφτεσαι να κόψεις τη μινοξιδίλη, μπορείς να το κάνεις σταδιακά από τώρα. Δηλαδή τις επόμενες δύο εβδομάδες να το παίρνεις μέρα παρά μέρα, μετά να το παίρνεις κάθε τρεις μέρες και στο τέλος δυο φορές τη βδομάδα.
 

horsetail

New Member
Atermon είπε:
Αν σκέφτεσαι να κόψεις τη μινοξιδίλη, μπορείς να το κάνεις σταδιακά από τώρα. Δηλαδή τις επόμενες δύο εβδομάδες να το παίρνεις μέρα παρά μέρα, μετά να το παίρνεις κάθε τρεις μέρες και στο τέλος δυο φορές τη βδομάδα.
Θα συνεχίσω παράλληλα cg και regain από δύο εφαρμογές το καθένα για ένα μήνα ακόμα. Μετά θα πάω σε μια φορά τη μέρα regain.Άν αυξηθεί η τριχόπτωση μάλλον θα επιστρέψω στις δύο φορές, αφού φαίνεται ότι μόνο η minox μου δίνει αποτέλεσμα, παρά τα sides...
 

aetos

Member
Το cg δεν δινει ιδιαιτερη επανεκφυση..το θεμα ειναι κατα ποσο διατηρει τα υπαρχοντα μαλλια και για ποσο καιρο..διαρκεια θεραπειας 2 μηνες και 20 μερες..:'(
 

jimys

Member
aetos είπε:
Το cg δεν δινει ιδιαιτερη επανεκφυση..το θεμα ειναι κατα ποσο διατηρει τα υπαρχοντα μαλλια και για ποσο καιρο..διαρκεια θεραπειας 2 μηνες και 20 μερες..:'(

κοιταξε αν δινει επανεκφυση λενε οτι θα δινει μετα το 3μηνο .. μειωση στη τριχοπτωση εχεις δει;
 

al_gi

Member
ειμαι στις 26 μερες και απο προχτες λες και εκλεισε καποιος διακοπτης μειωθηκε πολυ η τριχοπτωση. ελπιζω να μην ξαναρχισει στους δυο μηνες οπως διαβαζω απο τους υπολοιπους...επισης ειναι λιγο απογοητευτικο το γεγονος οτι δεν δινει επανεκφυση
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Κυριοι...αν δεν περασει τουλαχιστον 2ετια ασφαλη συμπερασματα για το προιον δεν θα εχουμε.ξερετε εσεις κανενα φαρμακο να δινει επανεκφυση στο 3μηνο;
Και που σταματαει λιγο την τριχοπτωση και δινει ογκο θεωρω πως ειναι ηδη πολυ...το θεμα ειναι μεχρι ποτε...
Αυτο θα το γνωριζουμε σε βαθος χρονου οπως ακριβως με την μινοξ,φινα κλπ...
 
Μπλουζα