Captainman, Dr. Michalis Georgiou, FUE, 2959 grafts, 23-24/1/2023

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Φαίνεται θα έχεις ένα ωραίο αποτέλεσμα!!!Πλησιάζεις στο 6 μηνό και εκεί θα αρχίσεις να βλέπεις πλέον την διαφορά!!!Όλα με το καλό σου εύχομαι!!!!Φίνα καθημερινή δόση?Είχες καμία παρενέργεια?
 
Φαίνεται θα έχεις ένα ωραίο αποτέλεσμα!!!Πλησιάζεις στο 6 μηνό και εκεί θα αρχίσεις να βλέπεις πλέον την διαφορά!!!Όλα με το καλό σου εύχομαι!!!!Φίνα καθημερινή δόση?Είχες καμία παρενέργεια?
Σας ευχαριστώ όλους. Φίνα έπαιρνα από παλιά για χρόνια αλλά όλο την σταματαγα. Τώρα ναι, σε καθημερινή βάση αλλά μικρή δόση οπότε δεν έχω δει κάτι τραγικό περα από τα συνηθισμένα.
 

TopBoy

Member
Σας ευχαριστώ όλους. Φίνα έπαιρνα από παλιά για χρόνια αλλά όλο την σταματαγα. Τώρα ναι, σε καθημερινή βάση αλλά μικρή δόση οπότε δεν έχω δει κάτι τραγικό περα από τα συνηθισμένα.
ποια ειναι τα συνηθισμένα που λες ;
 
Έχοντας κλείσει πλέον το περιβόητο εξάμηνο ανεβάζω μερικές ακόμα φωτο. Η hairline έχει δέσει μετά υπόλοιπα μαλλιά και έχει σχηματιστεί καλά. Περιμένω και τα πίσω να δώσουν περισσότερο γιατί υπαρχουν κάποια κενα. Ο γιατρός μου είπε στον χρόνο είναι το 100% του αποτελέσματος, οπότε περιμένουμε. Συνεχίζω θεραπείες κανονικά. Γενικά η εικόνα μου έχει αλλαξει πολύ. Αυτά και προχωράμε.
 

Συνημμένα

  • IMG_20230805_221731.jpg
    IMG_20230805_221731.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 309
  • IMG_20230805_221811.jpg
    IMG_20230805_221811.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 295
  • IMG_20230805_221853.jpg
    IMG_20230805_221853.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 282
  • IMG_20230805_222034.jpg
    IMG_20230805_222034.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 292

montecristo

Well-Known Member
Έχοντας κλείσει πλέον το περιβόητο εξάμηνο ανεβάζω μερικές ακόμα φωτο. Η hairline έχει δέσει μετά υπόλοιπα μαλλιά και έχει σχηματιστεί καλά. Περιμένω και τα πίσω να δώσουν περισσότερο γιατί υπαρχουν κάποια κενα. Ο γιατρός μου είπε στον χρόνο είναι το 100% του αποτελέσματος, οπότε περιμένουμε. Συνεχίζω θεραπείες κανονικά. Γενικά η εικόνα μου έχει αλλαξει πολύ. Αυτά και προχωράμε.
Φιλε πας πολυ καλά και η φύτρωση σου εξελίσσεται πολυ καλά. Κοίτα πως ήσουν πριν (εντελώς καραφλός) και πως εισαι τώρα... η μέρα με τη νύχτα!

image (2).jpg
 

LoverBoy

Well-Known Member
Έχοντας κλείσει πλέον το περιβόητο εξάμηνο ανεβάζω μερικές ακόμα φωτο. Η hairline έχει δέσει μετά υπόλοιπα μαλλιά και έχει σχηματιστεί καλά. Περιμένω και τα πίσω να δώσουν περισσότερο γιατί υπαρχουν κάποια κενα. Ο γιατρός μου είπε στον χρόνο είναι το 100% του αποτελέσματος, οπότε περιμένουμε. Συνεχίζω θεραπείες κανονικά. Γενικά η εικόνα μου έχει αλλαξει πολύ. Αυτά και προχωράμε.
Πολύ καλός φίλε μου!Όντως μεγάλης διαφορά!Να χαίρεσαι την νέα σου εικόνα και απόλαυσε το!
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλο φαινεται αλλα λιγο υποφωτισμενες οι φωτο και με κακη αναλυση, στο επομενο update βαλε καλυτερες αν μπορεις
 
Κλείνοντας πλέον 10 μήνες κάνω μια ανασκόπηση της κατάστασης:
από θεραπείες συνεχίζω regaine Kai fina 0.5
Η hairline έχει σχεδιαστεί άρτια και έχει πυκνώσει καλά. Όπως επίσης έχει κατέβει σε σωστό σημείο και έχει δέσει με τα υπόλοιπα μαλλιά και το αποτέλεσμα δείχνει ωραίο και φυσικό.
Από εκεί και πέρα μετα τα 2 με 3 εκατοστά από την hairline το υπόλοιπο κεφάλι δεν δείχνει "γεμάτο" . Οι γέφυρες ευτυχώς είναι ψηλά και και κάπως δεν πολύ φαίνεται το κενό.
Σε επικοινωνία που είχα με τον γιατρό μου είπε ότι στην δεύτερη μμ με 40cm/m2 μπορούμε να καλύψουμε όλο το υπόλοιπο κεφαλι και να πιάσουμε μια καλή πυκνότητα (όχι βέβαια της hairline).
Βέβαια το σενάριο αυτό μου φαίνεται λίγο αισιοδοξίο καθως η έκταση αγγίζει σε τετ εκ τα 80 με 90(με πρόχειρους υπολογισμούς)
Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι η πρώτη μμ πήγε πολύ καλά και ίσως δώσει και λίγο ακόμη στο επόμενο δίμηνο/τετράμηνο .
 

Συνημμένα

  • IMG_20231109_111156.jpg
    IMG_20231109_111156.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 194
  • IMG_20231109_110932.jpg
    IMG_20231109_110932.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 193
  • IMG_20231109_110849.jpg
    IMG_20231109_110849.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 186
  • IMG_20231109_110827.jpg
    IMG_20231109_110827.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 188
  • IMG_20231109_110804.jpg
    IMG_20231109_110804.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 185
  • IMG_20231025_101334.jpg
    IMG_20231025_101334.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 184
  • IMG_20231025_100942.jpg
    IMG_20231025_100942.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 194

LoverBoy

Well-Known Member
Μια χαρά φίλε μου!Μεγάλη διαφορά το πρίν και το μετά Καθώς δεν υπήρχε καθόλου μαμά μαλλί εκεί που έγινε η ΜΜ!Πάντα αυτό έχουμε ως σύγκριση και ποτέ το αποτέλεσμα που βλέπουμε σε άλλα κεφάλια!
Πάνω προς το παρόν αν θες να έχεις μια ομοιόμορφη εικόνα και μέχρι να μπεις για την επόμενη επέμβαση σου μπορείς να βάζει λίγο τόπικ!
 

montecristo

Well-Known Member
Κλείνοντας πλέον 10 μήνες κάνω μια ανασκόπηση της κατάστασης:
από θεραπείες συνεχίζω regaine Kai fina 0.5
Η hairline έχει σχεδιαστεί άρτια και έχει πυκνώσει καλά. Όπως επίσης έχει κατέβει σε σωστό σημείο και έχει δέσει με τα υπόλοιπα μαλλιά και το αποτέλεσμα δείχνει ωραίο και φυσικό.
Από εκεί και πέρα μετα τα 2 με 3 εκατοστά από την hairline το υπόλοιπο κεφάλι δεν δείχνει "γεμάτο" . Οι γέφυρες ευτυχώς είναι ψηλά και και κάπως δεν πολύ φαίνεται το κενό.
Σε επικοινωνία που είχα με τον γιατρό μου είπε ότι στην δεύτερη μμ με 40cm/m2 μπορούμε να καλύψουμε όλο το υπόλοιπο κεφαλι και να πιάσουμε μια καλή πυκνότητα (όχι βέβαια της hairline).
Βέβαια το σενάριο αυτό μου φαίνεται λίγο αισιοδοξίο καθως η έκταση αγγίζει σε τετ εκ τα 80 με 90(με πρόχειρους υπολογισμούς)
Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι η πρώτη μμ πήγε πολύ καλά και ίσως δώσει και λίγο ακόμη στο επόμενο δίμηνο/τετράμηνο .
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα φίλε και άλλαξε τελειως η μπροστινή σου όψη. Αμα μπεις και για το πίσω θα κανεις ολική επαναφορά. Να το χαίρεσαι !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μια χαρά φίλε μου!Μεγάλη διαφορά το πρίν και το μετά Καθώς δεν υπήρχε καθόλου μαμά μαλλί εκεί που έγινε η ΜΜ!Πάντα αυτό έχουμε ως σύγκριση και ποτέ το αποτέλεσμα που βλέπουμε σε άλλα κεφάλια!
Πάνω προς το παρόν αν θες να έχεις μια ομοιόμορφη εικόνα και μέχρι να μπεις για την επόμενη επέμβαση σου μπορείς να βάζει λίγο τόπικ!
Σε ευχαριστώ πολύ... Το toppik το χρησιμοποιώ. Απλά τις φωτό που ανεβάζω τις στέλνω καθαρές. Αν δεις φώτο με toppik το απογειώνει το αποτέλεσμα και φαίνεται ομοιόμορφο το αποτέλεσμα.
 

TopBoy

Member
Μια χαρά φαίνεται να πήγες φίλε, για την δευτερη μεταμόσχευση σου ειπε αριθμό grafts ο Γεωργίου ;
 

Peter Pan

Active Member
Σε ευχαριστώ. Πάλι για 3000 μου είπε. Από ότι έχω καταλάβει δεν είναι υπέρ των μεγάλων εξαγωγών.
Έτσι κάνει πάντα ο Γεωργίου, δίνει μεγάλη έμφαση στην μη καταπόνηση της δότριας, επίσης δουλευει μόνο manual κ όχι motorized όπου θα μπορούσε να βγάλει πολλά περισσότερα. Τεσπα πιστεύω μια 2ημερη δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 3500 τριχθ.
 

TopBoy

Member
Σε ευχαριστώ. Πάλι για 3000 μου είπε. Από ότι έχω καταλάβει δεν είναι υπέρ των μεγάλων εξαγωγών.
Ναι γενικά δεν κάνει μεγάλες εξαγωγές ο Γεωργίου μέχρι 3000 max δηλαδή σε διήμερο. Πάντως κάνει πολύ καλη διαχείρηση δότριας με Manual punch.
 
Θέλω να ρωτήσω την ομάδα το εξής: τώρα είμαι στους 11 μήνες και το τελευταίο δίμηνο έχω παρατηρήσει έντονη τριχόπτωση κατά τα λουσιματα και από την περιοχή όπου βάλαμε. Είναι φυσιολογικό αυτο ?? Υπάρχει περίπτωση η μοσχευμενη περιοχή να αραιώσει πάλι, γιατί έχω αγχωθει λίγο. Από θεραπείες συνεχίζω minoxidil και από fina έχω κόψει λίγο γιατί περιμένω το φαρμακείο να μου τα φτιάξει.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Θέλω να ρωτήσω την ομάδα το εξής: τώρα είμαι στους 11 μήνες και το τελευταίο δίμηνο έχω παρατηρήσει έντονη τριχόπτωση κατά τα λουσιματα και από την περιοχή όπου βάλαμε. Είναι φυσιολογικό αυτο ?? Υπάρχει περίπτωση η μοσχευμενη περιοχή να αραιώσει πάλι, γιατί έχω αγχωθει λίγο. Από θεραπείες συνεχίζω minoxidil και από fina έχω κόψει λίγο γιατί περιμένω το φαρμακείο να μου τα φτιάξει.
Πόσο διάστημα έχεις κόψει φίνα?Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος άγχους?Εφόσον ακολουθείς την θεραπεία όλα καλά!Μινοξιδίλη ποιά βάζεις?Επίσης γιατί δεν παίρνεις proscar?
 
Πόσο διάστημα έχεις κόψει φίνα?Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος άγχους?Εφόσον ακολουθείς την θεραπεία όλα καλά!Μινοξιδίλη ποιά βάζεις?Επίσης γιατί δεν παίρνεις proscar?
Κάνα μήνα περίπου την έχω κόψει. Μου φτιάχνει το φαρμακείο χάπια 1mg πρέπει να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί proscar η propecia η κάτι άλλο. Από minoxidil παίρνω την Kirkland 5% από eBay. Ελπίζω να είναι τυχαίο όλο αυτό.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Κάνα μήνα περίπου την έχω κόψει. Μου φτιάχνει το φαρμακείο χάπια 1mg πρέπει να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί proscar η propecia η κάτι άλλο. Από minoxidil παίρνω την Kirkland 5% από eBay. Ελπίζω να είναι τυχαίο όλο αυτό.
Θα σου πρότεινα να τα κόβεις μόνος σου!Δεν είναι δύσκολο φίλε μου!
 
Μπλουζα