Alpecin

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
είπα ότι θα ψάξω για φυτικά(υποκατάστατα) growth stimulants & dht blockers,
και σταδιακά θα τα ποσταρω

το alpecin είναι ένα φυτικό προϊόν που υπόσχεται regrowth,με βάση την καφεΐνη(έχει ξαναγραφτεί η ιδιότητά της σαν φυτικό growth stimulant)

το alpecin με βάση την καφεΐνη-υποστηρίζει η εταιρία ότι :
- βοηθάει να μεγαλώσουν οι φάσεις της τριχοφυΐας σε άτομα με κληρονομική τριχόπτωση
- διατηρεί/καλυτερεύει την τροφική των θυλάκων,ενισχύει τους ενεργούς θύλακες και δυναμώνει την τρίχα

Συστατικά :

Aqua, Alcohol Denat, Parfum, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Menthol, Caffeine, Niacinamide, Zinc PCA, Limonene, Linalool, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citral, Retinyl, Acetate.

χρησιμοποιείται μετά το λούσιμο,σε στεγνά μαλλιά και δεν ξεβγάζεται


η σειρά έχει και σαμπουάν(με καφεΐνη) με συστατικά - Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Caffeine, Panthenol, Parfum, PEG-120, Methyl Glucose Dioleate, Salicyclic Acid, Hydrolyzed Sodium Citrate, Potassium Sorbate, Critic Acid, Polyquaternizoate, Niacinamide, Zinc, PCA, Limonene, Tetrasodium Etidronate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, BHT, CI60730.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Teri

New Member
Απ: Alpecin

Γιώργο περιμένουμε εντυπώσεις. Μετά απο πόσο είδες αποτελέσματα, αν λαδώνει, αν ερεθίζει το δέρμα..

Αν και -εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση- έπρεπε μόνος σου να είχες ήδη ανοίξει αυτό το topic (μιας και το χρησιμοποίησες και είσαι πολύ ευχαριστημένος όπως λες) και όχι να περιμένουμε απο τον Σπύρο η τον "Χ" Σπύρο να ανοίγει. Και αυτό που λέω αφορά και μένα και όλους μας βέβαια.

Με σεβασμό, ;)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Alpecin

το παρήγγειλα για δοκιμή/από περιέργεια-μαζί με το σαμπουάν Alpecin & revivogen που τελειώνει ;D
 

jdim

New Member
Απ: Alpecin

το alpecin φαινεται ενδιαφερον κ θα ηθελα κ εγω να δω εντυπωσεις απο σενα σπυρο...απο που το παρηγγειλες?τιμη?μου φαινεται σοβαρη εταιρεια κ γενικα στη γερμανια ειναι αυστηρα τα πραγματα οποτε για να εχει αναφορα σε ερευνες φανταζομαι θα ισχυουν.μακαρι να ειναι καλο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Alpecin

η καφεινη επισης εχει και αντιοξειδωτικες ιδιοτητες

δεν το εχω τσεκαρει το προιον ισως ειναι καλο

αν γραξουν τα παιδια εντυπωσεις

θα προσπαθησω να βρω χρονο να αναλυσω τα συστατικα του να δω τι παιζει εκει μεσα
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Alpecin

το παραγγειλα και γω το alpecin γιατι διαβασα οτι βοηθαει το χνουδι π.χ. στους κροταφους να γινει τριχα.
το προβλημα ειναι αποτι διαβαζω σε αλλα φορουμ, οτι δεν πρεπει να περνεις μινοξιδιλη ταυτοχρονα γιατι αλληλοεξουδετερωνονται :-\
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Alpecin

δεν το χρησιμοποίησα ακόμη-τέλος της εβδομάδας το περιμένω

απλά κοιτάω το site της εταιρίας με τα F.A.Q
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Alpecin

παιδιά το έχω χρησιμοποιήσει για 6 μήνες δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ. έχω ένα μπουκάλι γεμάτο θα το πετάξω είναι μούφαααααααααααααα
 

giorgos 29

New Member
Απ: Alpecin

Teri είπε:
Γιώργο περιμένουμε εντυπώσεις. Μετά απο πόσο είδες αποτελέσματα, αν λαδώνει, αν ερεθίζει το δέρμα..

Αν και -εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση- έπρεπε μόνος σου να είχες ήδη ανοίξει αυτό το topic (μιας και το χρησιμοποίησες και είσαι πολύ ευχαριστημένος όπως λες) και όχι να περιμένουμε απο τον Σπύρο η τον "Χ" Σπύρο να ανοίγει. Και αυτό που λέω αφορά και μένα και όλους μας βέβαια.

Με σεβασμό, ;)
Τeri δεν ανοιξα topic γιατι χρησιμοποιησα μονο το σαμπουαν και δε το θεωρησα αναγκαιο να το ανοιξω γιατι το βαζω ενναλαξ με tricomin revivo, nizoral
 

Teri

New Member
Απ: Alpecin

giorgos 29 είπε:
[quote author=Teri link=topic=626.msg9675#msg9675 date=1238178565]
Γιώργο περιμένουμε εντυπώσεις. Μετά απο πόσο είδες αποτελέσματα, αν λαδώνει, αν ερεθίζει το δέρμα..

Αν και -εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση- έπρεπε μόνος σου να είχες ήδη ανοίξει αυτό το topic (μιας και το χρησιμοποίησες και είσαι πολύ ευχαριστημένος όπως λες) και όχι να περιμένουμε απο τον Σπύρο η τον "Χ" Σπύρο να ανοίγει. Και αυτό που λέω αφορά και μένα και όλους μας βέβαια.

Με σεβασμό, ;)
Τeri δεν ανοιξα topic γιατι χρησιμοποιησα μονο το σαμπουαν και δε το θεωρησα αναγκαιο να το ανοιξω γιατι το βαζω ενναλαξ με tricomin revivo, nizoral
[/quote]

Α, εντάξει, εντάξει όλα οκ λοιπόν ;)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Alpecin

NoMoreLoss είπε:
παιδιά το έχω χρησιμοποιήσει για 6 μήνες δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ. έχω ένα μπουκάλι γεμάτο θα το πετάξω είναι μούφαααααααααααααα
φιλε μου 1)εννοεις τι λοσιον, το σαμπουαν η και τα δυο?
2)τι αλλο χρησιμοποιεις σαν κυρια θεραπεια?
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Alpecin

την λοσιον έβαζα. από σαμπουάν μόνο με το fungoral εχω δει αποτέλεσμα όλα τα άλλα δεν μου έκανα τίποτα. τα άλλα που χρησιμοποιώ είναι τοπικά πάντα spironolactone και dutasteride.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Alpecin

και εγώ το σαμπουάν για τις ενδιάμεσες μέρες του fungoral το παρήγγειλα

σε κανένα μήνα θα γράψω πρώτες εντυπώσεις...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα