Akishellas3, fue, 2500 grafts, 2/3/2016

akishellas3

Well-Known Member
Φιλέ Άκη σορρυ που θα το πω λίγο χύμα αλλά είσαι λίγο πρέφα...και στο λέω έχοντας διπλό σκοπό
Α) να ξεαγχωθεις
Β) να κατανοήσεις το τι μπορείς να περιμένεις.

Οι λόγοι που το γράφω είναι πολλοί...Θα αναφέρω μερικούς:
- βλέπεις το δικό μου αποτέλεσμα κ αποθαρυνεσαι ωστόσο, σε εμένα δεν υφίσταται ακόμα αποτέλεσμα καθόσον ειναι πολύ νωρίς ακομα-δες τις φωτό του Δήμητρη στο 2μηνο κ σύγκρινε τες με τώρα και θα καταλάβεις τι εννοώ.
- εγώ έχω ξυρισμένο μαλλί άρα μηδενικό illusion, ακόμα κ ο Δημήτρης που έχει εκπληκτικό αποτέλεσμα, αν τα πάρει 3 χιλιοστά θα έχει εμφανή διάφορα με την πίσω(υγειη) περιοχή, γτ οκ άλλο είναι να βλέπεις 30-35 κεφάλακια ανά εκατοστό κ άλλο να βλέπεις 90-100.Με απλά λόγια με μαλλί 5mm δε νομιζω να υπάρχει ληπτρια που να είναι απόλυτα ομοιογενής με υγειεις περιοχές. Πχ εγώ στο Τσουλούφι έχω 100gts/cm2 και όταν πηγα στη κλινική μου είπαν θα πιασουμε την ίδια πυκνοτητα- θα ήμουν αφελης να τους πιστέψω...εννοούσαν θα πιασουμε σχεδόν την ίδια εικόνα με αρκετά μεγάλο μήκος μαλλιού.

Οποίος κάνει μμ πρέπει να είναι ρεαλιστής παιδιά... Και τυχερός...τώρα εσύ αν όπως λες έχεις λεπτή τρίχα, και έχεις κ μικρό λόγο τριχών/gt, ε είσαι άτυχος.
Ο Δημήτρης που έχει καλό λόγο, χοντρή τρίχα κ μεγάλο μήκος μαλλιου, σε συνδιασμό με την φυτρωση φυσικά, είναι τυχερός..

Πάντως χαλιεμαι γτ ενώ το αποτέλεσμα του Δημητρη είναι καλό, βλέπω ότι υπάρχει κόσμος που αντί να διαβάσει να δει πως προέκυψε και τι ακριβώς είναι αυτό το αποτέλεσμα, απλά πάει στο Β με μόνο κριτήριο αυτές τις φωτό( που εγω προσωπικά επ ουδενί δε τις θεωρώ παραπλανητικές τις φωτό του Μήτσου). Το αποτέλεσμα δεν είναι σε όλους το ίδιο κ δε παίζει ρόλο μόνο το ποσοστο φυτρωσης...

Ωπα andy δεν αντιλεγω στο μπορει να βιαζομαι προς τα αποτελεσματα ειδικα οταν βλεπω τα δικα σου ,παμε στο δικο μου κ τι εννοω,τους το ειχα πει οτι η τριχα μου ειναι λεπτη οπως κ αλλωστε το ειδανε...επισης αν στεκει οτι μπορουσανε να βαλουν περισσοτερα grafts μπροστα μια που εχω ψιλη τριχα δεν βλεπω το λογο γιατι να μην το κανανε ?Επισης μιλησα για λεπτςς τριχες ειχα κ 4-5 κ 3 τριχες σε καθε τριχοφυλακιο τις μονες τις εβαζε απο τι καταλαβα μονο κατω κατω στην hairline να δειχνει πιο φυσικο το αποτελεσμα πολυ απλα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μαλιστα.
Κανονικα θα πρεπε πριν κανεις να σε πουνε που και ποσα θα μπυνε για να κανεις και εσυ της ερωτησεις σου σε μας.
anyway...αναμενεις τωρα για το αποτελεσμα φιλος.υπομονη.
 

andy.k

Active member
Προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει πάνω απ όλα να θεωρείται νο1 παράγων επιτυχίας το ποσοστό φυτρωσης. Το αν τελικά αυτά που εβαλες θα φτάσουν αυτό είναι άλλο θέμα. Ελπίζω να πιάσεις απόλυτα ποσοστά λοιπο ν...
 

akishellas3

Well-Known Member
ευχαριστω παιδια ,ελπιζω ολα καλα ,αυτο το nanogen shampoo τελικα υπαρχει ελλαδα κ αν ναι απο που διοτι μου το εχουν δωσει στις οδηγιες για λουσιμο σε λιγες μερες .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
δεν ξερω εγω αν υπαρχει..θα παρεις απαντηση απο καπου υπομονη.
 

andy.k

Active member
Ακη, αν βάλει κάποιος παραπάνω απ όσα μπορεί με το implanter, μπορεί να καταστρέψει κ τα γειτονικά κ τότε το ποσοστό φυτρωσης κ το τελικό αποτέλεσμα πάει κατά διάολου...Κ επειδή έχουμε σημείο αναφοράς το Δημητρη, εσύ μπορεί να εχεις βάλει 40 gts/cm2 και ο Δημήτρης 30- αλλά λόγω πάχους τρίχας κ μήκους μαλλιών να έχει διπλάσια καλύτερο αποτέλεσμα από εσένα, ακόμα και αν έχετε πιάσει κ οι 2 απόλυτη φυτρωση, απλά μαθηματικα-γεωμετρια είναι...και φυσική σε ότι αφορά το illusion.
 

akishellas3

Well-Known Member
andy δεν ρωτησα εκει ,απλα το ειδα στις οδηγιες κ το εψαξα τωρα στο ιντερνετ κ δεν το βισκω ,εσυ το βρηκες παο την κλινικη σε αυτη τι τιμη?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ακη το σαμπουαν το ειχα παρει απο gleek.com αν θυμαμαι καλα τελευταια φορα. Θα το βρεις. Λοιπον οσο για τη φυτρωση. Βλεπεις την εικονα του andy οπως λες και ταραζεσαι. Δεν εχεις μαθει την πορεια μιας μμ μεσα στους μηνες. Μπες κ διαβασε κ δες φωτο. Μεχρι τους 2-2,5 μηνες τα μοσχευματα που βαζεις ριχνουν τις τριχες και το κεφαλι αδειαζει. Απο εκει κ περα αρχιζουν να ξαναφυτρωνουν. Αργα στην αρχη και στον 4ο 5ο 6ο μηνα φυτρωνουν πολυ καλα και βελτιωνεται πολυ η εικονα σου. Μεχρι το 12μηνο εχεις φυτρωση και παχυνση τριχων οπου κ βλεπεις τι καταφερες με τη μμ σου. Οσο για τη μινοξιδιλη εσυ αποφασιζεις αν θα βαλεις. Σχεδον ολοι βαζουν τουλαχιστον το 1ο εξαμηνο για να βοηθησεις τη φυτρωση σου. Μετα αραιωσε την σε 1 φορα τη μερα οπως εκανα εγω και στον χρονο κοψτην. Αλλοι παιρνουν φινα για χρονια που επηρρεαζει ορμονες τη μινοξιδιλη θα φοβηθουμε για μικρο χρονικο διαστημα; αγχωνεσαι υπερβολικα παντως. Χαλαρωσε ολοι στο λεμε
 

imouthis

Active Member
η Χρυσα η κοπελα που εκανε την δουλεια καποια στιγμη δεν ειχε που να βαλει τα μοσχευματα απο οτι καταλαβα ,οποτε να μην ειδε οτι ελειπαν στην hairline ως προς την πυκνωση...? τι να πω

Κατά την δική μου άποψη εδώ προκύπτει ότι αυτή είναι η μέγιστη πυκνότητα που μπορούν να πετύχουν.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Επισης επειδη οι φωτο ειναι οντως πολυ καθαρες και ξεχωριζει το καθε γκραφτ εμενα μ φαινεται πυκνη η τοποθετηση. Εδω ο piros πηγε για μικρη πυκνοτητα στην 1η για να εχει 100% φυτρωση με στρατηγικη πυκνωσης μετα κατι που προσωπικα δεν συμφωνω. Ψεκαζε καθε μιση ωρα με ορο κ χαλαρωσε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Ακη θα σου εστελνα το site για το σαμπουάν σε προσωπικό μύνημα, για να μη χαλαω κ την πιάτσα κανενος, αλλά εφόσον το ανέφερε ο Μήτσος που μαζί τα παραγγειλαμε, σου στελνω το link αυτούσιο...

https://www.gleek.gr/el/σαμπουάν-/523-nanogen-thickening-shampoo-men.html?search_query=nanogen&results=7

Στην κλινική είχε 30€. Αν δε το εχουν μειώσει πήγαινε παρε το από εκεί που σου έστειλα η παρειγγειλε το. Έχει διάφορα στην τιμή ακόμα και αν χρεωθεις μεταφορικά...
 

Tasmania

Active Member
Επισης επειδη οι φωτο ειναι οντως πολυ καθαρες και ξεχωριζει το καθε γκραφτ εμενα μ φαινεται πυκνη η τοποθετηση.

Οι φωτο οντως ειναι πολυ καλες και ειναι το πρωτο περιστατικο απο την κλινικη Β. που ανεβαζει τις φωτο και μπραβο του. Δημητρη χωρις να εισελθουμε σε μετρησεις με χαρακα ανα 1cm2 , η περιοχη μπροστα που καλυψε ο Ακης με 1500 γραφτς δεν μπορει να χαρακτηριστει ως πυκνη τοποθετηση..ουτε και αραιη τοποθετηση σιγουρα δεν την λες !!!...αλλα δεν ειναι πυκνη! Αυτο δεν προδικαζει οτι ο Ακης δεν θα εχει αξιοπρεπες αποτελεσμα που ολοι εδω μεσα του το ευχομαστε ολοψυχα (στο ιδιο καζανι βραζουμε ολοι).
 

Συνημμένα

  • P_20160303_221413_1_p (1).jpg
    P_20160303_221413_1_p (1).jpg
    2.1 MB · Προβολές: 278

akishellas3

Well-Known Member
λοιπον μολις μιλησα με την κλινικη μου ειπαν οτι μπηκαν 2496 τριχοθυλακια 5242 τριχες , τα οποια ηταν 590 μονα,1195 διπλα,590 τριπλα,113 τετραπλα ,8 πενταπλα ...
:(
 

akishellas3

Well-Known Member
λογικα τα περισσοτερα διπλα τριπλα τετραπλα πρεπει να μπηκαν μπροστα στην hailrine διοτι αλλωστε απο εκει ξεκινησε οποτε αυτο καλο δεν ειναι :) ?
 

andy.k

Active member
Το αντίθετο απο αυτό που λες ισχύει λογικά...Λογικά έχουν μπει μπροστά τα μόνα και τα δίτριχα για λόγους φυσικοτητας. Δλδ σε βαθος 1-1,5cm έχουν μπει τα 1-2τριχα και πιο πίσω τα 3-4-5 τρίχα...αλλά μη σε απασχολεί αυτό...ο λόγος σου είναι 2,1τριχες/gt που είναι φυσιολογικός. Το μόνο κακό είναι αυτό με το παχος της τρίχας που ανέφερες...Ειδωμεν...
 

billaros

Active Member
σορρυ παιδια επειδη αναφεροσασταν πιο πριν για την προσοχη που χρειαζεται η δοτρια και ληπτρια μετα την μμ.ηθελα να ρωτησω ποσο καιρο θα χρειαστει να μην κουβαλαω βαρια φορτια?επειδη η δουλεια μου ειναι μεταφορες κλπ.
 

aeratos28

Just aeratos
ένα μήνα billaros σίγουρα χρειάζεται.ειδικά και τόσα βάρη από την δουλειά θα έχεις θέμα..να το προσεξεις
 

billaros

Active Member
ωχ με δυσκολευει λιγο αυτο.υπαρχει περιπτωση να μπορω καλυτερα τον αυγουστο ομως.αλλα ειναι δυσκολη περιπτωση λογω ηλιου μπανιων κλπ. ετσι δεν ειναι?
 
Μπλουζα