airol+minoxidil στα γένια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dimcal

New Member
Λοιπον το προβλημα δεν ειναι τη τριχοπτωσης αλλα της αναπτυξης γενειων στο προσωπο .... χρησιμοποιω καθημερινα airol για την ακμη σε ολο το προσωπο ... εχω και ενα φαρμακο της hairway με 5% minozidil το οποιο χρησιμοποιουσα για τριχπτωση ... ειχα χρησιμοποιησει ο φαρμακο αυτο στα μαγουλα αλλα για πολυ λιγο .... αναρωτιεμαι εσεις που ασχολειστε αν μπορειτε να μου πείτε αν μπορω να το βαλω μαζι με airol κι αν εχω ελπιδες να βγαλω γενεια ...

ευχαριστω εκ των προτερων .... κι αν εχετε κατι καλυτερο να προτεινετε ευπροσδεκτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

icesensei

New Member
Απ: airol+minoxidil στα γένια

Απο προσωπική εμπειρία κάνει δουλειά, σε εμένα χωρίς αιτία είχε δημιουργηθεί μια τρύπα στα γένια σαν κέρμα στο πηγουνι , ευτυχώς σε σημείο όχι εμφανές.Προς μεγάλη μου ικανοποίηση με λίγες εφαρμογές minoxidil είδα διαφορά, πολύ γρήγορα. το πρόβλημα δεν ήταν πρόσφατο και δεν έκανα κάτι για πολύ καιρό αφού μια γενική γιατρός που είχα δει μου είχε πεί ότι -το δημιουργεί ο οργανισμός μου- και δεν μπορώ να κάνω κάτι. Τεσπά στο παρελθόν η περιοχή άλλες φορές είχε λίγες αραιές τρίχες ως λεία τώρα μια χαρά :))))
Στη δική σου περίπτωση υπάρχει διαφορετική αιτία όμως δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις, στο πρόσωπο για κάποιους αυξάνεται η τριχοφυία πολύ σιγά με την ηλικία ακόμα και στα 30... αρχίζουν να "γεμίζουν" τα κενά στα μάγουλα.
 

dimcal

New Member
Απ: airol+minoxidil στα γένια

απλα βαζω την αιρολ για λογους ακμης και δε ξερω αν προκαλεσει καποια αντιδραση . Διαβαζω οτι η αιρολ επιταχυνει το αποτελεσμα . Μπορω να τα χρησιμοποιω ταυτοχρονα ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol+minoxidil στα γένια

dimcal είπε:
απλα βαζω την αιρολ για λογους ακμης και δε ξερω αν προκαλεσει καποια αντιδραση . Διαβαζω οτι η αιρολ επιταχυνει το αποτελεσμα . Μπορω να τα χρησιμοποιω ταυτοχρονα ?
airol και μινοξ δεν αλληλεπιδρουν.
δεν επιταχυνει τα αποτελεσματα,ενισχυει το αποτελεσμα,δηλαδη παει την μινοξιδιλη ενα σκαλι ποιο πανω
 

dimcal

New Member
Απ: airol+minoxidil στα γένια

φιλε καπαμάρου για να ενισχύσω την minoxidil πρέπει να τα χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα η και ξεχωριστά ???
 

LOK

Member
Απ: airol+minoxidil στα γένια

Βάζω κι εγώ minox στα γένια και μπορώ να πώ οτι κάνει δουλειά.
 

dimcal

New Member
Απ: airol+minoxidil στα γένια

εγω παιδια εχω καλο αποτελεσμα !!!

μεσα σε 2 βδομαδες εχουν βγει τριχακια τα οποια στην αρχη τα εβλεπα μονο κοντα στο καθρευτη αλλα επειδη καθε 3 μερες τα παιρνω με το ξυραφι εχουν αρχισει να σκληραινουνε!!!! και γινονται γενεια σιγα σιγα .... οπως το υπολογιζω σε 1-2 μηνες θα χω καλο αποτελεσμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Απ: airol+minoxidil στα γένια

icesensei είπε:
Απο προσωπική εμπειρία κάνει δουλειά, σε εμένα χωρίς αιτία είχε δημιουργηθεί μια τρύπα στα γένια σαν κέρμα στο πηγουνι

alopecia areata
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα