2013!!!!!

hairlosscursed

Well-Known Member
2013 λοιπον και καλη χρονια σε ολους με υγεια πανω απ ολα....μετα λυπης μου παρατηρω πως μετα απο τοσα χρονια δεν αλλαξε τιποτα.απο το 1997 που ασχολουμαι με αυτην την καταρα αδυνατω να πιστεψω πως ακομα ασχολουμαστε με finasteride, minoxidil και μεταμοσχευσεις.για καποιο λογο τοτε πιστευα και ελεγα με μεγαλη σιγουρια:οκ παλεψε την τωρα για κανα 2-3 χρονια με minoxopropecia και μεταμοσχευση εεεεε και δεν μπορει... Το 2000 ειναι κοντα.ΣΙΓΟΥΡΑ κατι θα βγει οριστικο να τελειωνουμε μπας και σωσουμε οτι προλαβαινουμε απο τα καλυτερα μας χρονια.τελικα το 2000 ηρθε και εφυγε οπως και 13 ολοκληρα χρονια ακομα και ξανα τιποτα.ετσι εγω κοντευω να 40αρησω με αναμνησεις φινας, μινοξιδιλης και μεταμοσχευσεων.καποιος τωρα θα πει ευτυχως που υπαρχουν και αυτα ...οκ...ΑΛΛΑ προοδος και προκοπη μηδεν...πολυ κριμα για το δουλεμα που φαγαμε,τρωμε και θα τρωμε....κριμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
τι να σου ρε φιλε αδικο δεν εχεις αλλα οτι ειναι στο χερι μας το πραττουμε ειναι φυσικο να απογοητευσε/μαστε αλλα δυστυχως τα μαλλια για εμας δεν ειναι κατι σιγουρο παλευουμε και ελπιζουμε η αληθεια ειναι οτι υπαρχει στασιμοτητα και δεν αντιλαμβανομαι το γιατι,αισθηση μου ειναι οτι τωρα κατι κανουν απο ερευνεσ/πειραματα για να κανουν το βημα παραπανω και δυστυχως σε μια 10ελπιζω σε κατι εγω..το θεμα ειναι στε τι κοστος..ισως μια κλωνοποιηση να ταν μια λυση παρε μια τριχα μου και φτιαξε μου εκκατομυρια τριχες κοστος ομως..τι να πω..ακομα και η κλωνοποιηαη πολυπλοκη φαινεται διοτι δεν εχουν καταφερει κατι μεχρι σημερα σε προοδο αξιοσημειωτη..
 

dk1984

Member
Παλι μαλλια σε δοσεις θα εχουμε θα κανεις ενεσεις θα βγαζεις καποιες τριχες μετα ξανακανεις κι αλλες ενεσεις για πυκνωση και η μεταμοσχευση δεν νομιζω να σταματησει θα χρειαζεται να την κανεις οταν θα εισαι ενα μεγαλο norwood για να οριοθετησεις μια hairline απλα ισως να γλιτωνεις τα χιλιαδες τρυπηματα κανοντας την σε συνδιασμο με καποιες ενεσεις.Το magic pill το περιμενω σε 10 χρονια Καποιοι θα πουν κατι ειναι και αυτο ειναι μια εξελιξη μη μιζεριαζεις. Τι να το κανω τοτε θα ειμαι 40αρης και τα χρονια που εφαγα σε snake oils και αντικαταθληπτικα και αποτυχημενες μεταμοσχευσεις δε προκειται να μου τα γυρισουν πισω.ΜΑΚΑΡΙ να κανω λαθος να κοιταω αυτο το ποστ σε 2 χρονια και να λεω τι εγραφα ο μα*ακας
 

3746741

Member
dk1984 είπε:
Παλι μαλλια σε δοσεις θα εχουμε θα κανεις ενεσεις θα βγαζεις καποιες τριχες μετα ξανακανεις κι αλλες ενεσεις για πυκνωση και η μεταμοσχευση δεν νομιζω να σταματησει θα χρειαζεται να την κανεις οταν θα εισαι ενα μεγαλο norwood για να οριοθετησεις μια hairline απλα ισως να γλιτωνεις τα χιλιαδες τρυπηματα κανοντας την σε συνδιασμο με καποιες ενεσεις.Το magic pill το περιμενω σε 10 χρονια Καποιοι θα πουν κατι ειναι και αυτο ειναι μια εξελιξη μη μιζεριαζεις. Τι να το κανω τοτε θα ειμαι 40αρης και τα χρονια που εφαγα σε snake oils και αντικαταθληπτικα και αποτυχημενες μεταμοσχευσεις δε προκειται να μου τα γυρισουν πισω.ΜΑΚΑΡΙ να κανω λαθος να κοιταω αυτο το ποστ σε 2 χρονια και να λεω τι εγραφα ο μα*ακας
θα συμφωνησω απολυτα!!!!!
αυτο που εχουμε περασει ολοι στο ψυχολογικο κομματι εδω μεσα,δεν πληρωνεται με τιποτα ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Δυστυχως ετσι ειναι.Με μινοξιδιλη κ φιναστεριδη δεν παμε πουθενα.Ειδικα με φιναστεριδη μονο κακο κανουμε στους οργανισμους μας.Εγω εχοντας ζυγισει τα παντα,εχω καταληξει οτι μεγαλες προσδοκιες δεν μπορουμε να εχουμε.Την μεταμοσχευση δεν την γλυτωνει κανενας απο εδω μεσα!Απλως μια καλη μεταμοσχευση και μια θεραπεια νορμαλ με μινοξιδιλη κατα κυριο λογο και εχοντας ενα κοντο λουκ στο κεφαλι μετριαζει το κακο κατα πολυ.Αυτη ειναι η πραγματικοτητα δυστυχως.Και ειδικα τωρα με τις τιμες να κρατιουνται ψηλα η μεταμοσχευση ειναι ονειρο μακρινο για παρα πολλους.Καλο κουραγιο κ υπομονη!


ΜΙΚΕΣ είπε:
Δυστυχως ετσι ειναι.Με μινοξιδιλη κ φιναστεριδη δεν παμε πουθενα.Ειδικα με φιναστεριδη μονο κακο κανουμε στους οργανισμους μας.Εγω εχοντας ζυγισει τα παντα,εχω καταληξει οτι μεγαλες προσδοκιες δεν μπορουμε να εχουμε.Την μεταμοσχευση δεν την γλυτωνει κανενας απο εδω μεσα!Απλως μια καλη μεταμοσχευση και μια θεραπεια νορμαλ με μινοξιδιλη κατα κυριο λογο και εχοντας ενα κοντο λουκ στο κεφαλι μετριαζει το κακο κατα πολυ.Αυτη ειναι η πραγματικοτητα δυστυχως.Αν και ειδικα τωρα με τις τιμες να κρατιουνται ψηλα η μεταμοσχευση ειναι ονειρο μακρινο για παρα πολλους.Καλο κουραγιο κ υπομονη!
 

somari

Active Member
Συμφωνω με τον rocknrolla, είναι το ίδιο να έλεγε κάποιος το 1950 πως "επειδή δεν πήγαμε ακόμα στο φεγγάρι δε θα πάμε ποτέ"
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε hairlosscursed, μετά απο τόσα χρόνια στα φάρμακα και τις μεταμοσχεύσεις, σε τι σημείο είσαι τώρα; Δηλώνεις ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα στο κεφάλι σου; Η υγεία σου πως ειναι;

Να προσθέσω πως ούτε εγώ πιστεύω πως θα βρεθεί λύση οριστική γιατί χρήμα του φέρνουν όλα τα άλλα. Εγώ ειμαι ικανοποιημένος απο την αγωγή μου αφού δεν έχω παρενέργειες, όμως βρίσκομαι πιο κοντά απο ποτέ στην πρώτη μου μεταμόσχευση αυτό το Πάσχα.
 
Μπλουζα