2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

NoMoreLoss

New Member
παιδιά έχω αρχίσει να παίρνω μέντα. θα πετάξω τα πάντα στην θάλασσα(που λέει ο λόγος) minoxidil λάδια χάπια σαμπουάν κτλ στα 2 χρόνια και δεν έχει γίνει τίποτα μάλλον τα αποτελέσματα είναι τόσο φτωχά που δεν αξίζει τον κόπο. μάλλον πρέπει να περιμένω καινούριο φάρμακο η να δεχτώ την κατάσταση όπως είναι απλά....... :'(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

NoMoreLoss είπε:
μάλλον πρέπει να περιμένω καινούριο φάρμακο η να δεχτώ την κατάσταση όπως είναι απλά....... :'(

εγω το χω κάνει ήδη...ψαξε να βρεις τον τρόπο όμως,δηλαδη πως θα σε υποστηρίξεις ψυχολογικά ωσότου να μη σε απασχολει...(όχι συνεχεια τουλάχιστον)

κάνε αλλαγές
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

θελεις να μας πεις μερικες πληροφοριες και να βαλεις καμια φωτο ετσι για να καταλαβουμε καλυτερα ποιο ειναι το προβλημα και τι προσδοκιες εχεις με τη θεραπεια
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

Για μεταμόσχευση το σκέφτεσαι καθολου;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

έλα ρε συ μην απελπίζεσε..., απ'ότι είδα σε φώτος που έχεις βάλει από παλιά σου ποστ, τώρα είσαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από τότε. Μπορεί όντος με τις υπάρχων θεραπείες να μην δεις παραπάνω αποτέλεσμα..., αλλά τουλάχιστον μπορείς να ελπίζεις σε μια σταθεροποίηση... (όσο και αν διαρκέσει)
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

Georgex6 είπε:
θελεις να μας πεις μερικες πληροφοριες και να βαλεις καμια φωτο ετσι για να καταλαβουμε καλυτερα ποιο ειναι το προβλημα και τι προσδοκιες εχεις με τη θεραπεια

@georgex6 εχω ανεβάσει ρε φίλε http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,453.0.html αλλά αλλαγή καμία απο τότε.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

Fenimore είπε:
έλα ρε συ μην απελπίζεσε..., απ'ότι είδα σε φώτος που έχεις βάλει από παλιά σου ποστ, τώρα είσαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από τότε. Μπορεί όντος με τις υπάρχων θεραπείες να μην δεις παραπάνω αποτέλεσμα..., αλλά τουλάχιστον μπορείς να ελπίζεις σε μια σταθεροποίηση... (όσο και αν διαρκέσει)

μόνο αυτό όντος κατα τα άλλα για νέα μαλλιά δεν το βλέπω γ@μοτω #$@$%^!!
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

οκ την ειδα τη φωτο
φιναστεριδη δεν εχεις παρει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

NoMoreLoss είπε:
παιδιά έχω αρχίσει να παίρνω μέντα. θα πετάξω τα πάντα στην θάλασσα(που λέει ο λόγος) minoxidil λάδια χάπια σαμπουάν κτλ στα 2 χρόνια και δεν έχει γίνει τίποτα μάλλον τα αποτελέσματα είναι τόσο φτωχά που δεν αξίζει τον κόπο. μάλλον πρέπει να περιμένω καινούριο φάρμακο η να δεχτώ την κατάσταση όπως είναι απλά....... :'(
ισως η μινοξιδιλη να μην δουλευει και τοσο στην διαχυτη αλωπεκια,το xalantan εκανε τιποτα?
 

sovagg

New Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

NoMoreLoss είπε:
παιδιά έχω αρχίσει να παίρνω μέντα. θα πετάξω τα πάντα στην θάλασσα(που λέει ο λόγος) minoxidil λάδια χάπια σαμπουάν κτλ στα 2 χρόνια και δεν έχει γίνει τίποτα μάλλον τα αποτελέσματα είναι τόσο φτωχά που δεν αξίζει τον κόπο. μάλλον πρέπει να περιμένω καινούριο φάρμακο η να δεχτώ την κατάσταση όπως είναι απλά....... :'(

+1 ρε φιλε.Σε καταλαβαινω απολυτα..Κ γω στην ιδια κατασταση ειμαι..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

NoMoreLoss είπε:
παιδιά έχω αρχίσει να παίρνω μέντα. θα πετάξω τα πάντα στην θάλασσα(που λέει ο λόγος) minoxidil λάδια χάπια σαμπουάν κτλ στα 2 χρόνια και δεν έχει γίνει τίποτα μάλλον τα αποτελέσματα είναι τόσο φτωχά που δεν αξίζει τον κόπο. μάλλον πρέπει να περιμένω καινούριο φάρμακο η να δεχτώ την κατάσταση όπως είναι απλά....... :'(

Αν με τη θεραπεία που ακολούθησες κατάφερες τουλάχιστον να μην αυξηθεί το NW σου, αυτό δεν είναι επιτυχία ;;; :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

st697

Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

Sorry, αλλά κάνεις λάθος.
Και το να μείνεις σταθερός σε μια κατάσταση, είναι επιτυχία.
Δυστυχώς θεραπεία που να μας δίνει πίσω τα μαλλιά μας δεν υπάρχει.
Την εχω πατήσει και εγώ έτσι στο παρελθόν, σταματώντας την minox kai δοκιμάζοντας διάφορα άλλα "θαυματουργά - φυτικά ".
 

mikipitri

Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

sovagg είπε:
[quote author=NoMoreLoss link=topic=2017.msg37167#msg37167 date=1279545710]
παιδιά έχω αρχίσει να παίρνω μέντα. θα πετάξω τα πάντα στην θάλασσα(που λέει ο λόγος) minoxidil λάδια χάπια σαμπουάν κτλ στα 2 χρόνια και δεν έχει γίνει τίποτα μάλλον τα αποτελέσματα είναι τόσο φτωχά που δεν αξίζει τον κόπο. μάλλον πρέπει να περιμένω καινούριο φάρμακο η να δεχτώ την κατάσταση όπως είναι απλά....... :'(

+1 ρε φιλε.Σε καταλαβαινω απολυτα..Κ γω στην ιδια κατασταση ειμαι..
[/quote]

Nα προστεθώ και εγώ στη λίστα... :( :( :(
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

το οτι εβγαλες εβγαλες αλλα μαλλον δεν ηταν αυτο που περιμενες
η απογοητευση ειναι κατι συνηθισμενο

το αν θα σταματησεις ειναι καθαρα δικη σου αποφαση

επισης ισως θα επρεπε να εκτιμησεις στο οτι εστω και το λιγο αυτο κατι εκανες
πιστευω οτι αν φτασεις στο αρχικο σου σταδιο μετα απο λιγους μηνες
πιστευω να επαναεκτιμησεις την κατασταση

το ταβανι του καθε ανθρωπου ειναι εντελως διαφορετικο
απο ανθρωπο σε ανθρωπο
παιζει ρολο και ποσους ενεργους θυλακες εχει ο καθενας μας

σε οτι και αν επιλεξεις σου ευχομαι το καλυτερο
 

geofish

New Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

No moreloss, κρίμα που δεν είχες το αποτέλεσμα που επιδίωκες είσαι από τους άτυχους.
Να πω εδώ κάτι από προσωπική εμπειρία τόσα χρόνια με το θηρίο πέρα από τις έρευνα και τις στατιστικές που διαβάζουμε κάθε τόσο.
Επανέυκφυση μαλλιών ακόμη και με το περίφημο Big 3 κατά την γνώμη δεν ξεπερνά το 30 % των χρηστών, ένα 30 % θα καταφέρει να τα διατηρήσει και το υπόλοιπο δυστυχώς θα τα χάσει ανεξάρτητου θεραπείας και ότι και αν κάνει.
Για να μην πούμε για τα περίφημα snake oil που δεν κάνουν απολύτως τίποτα.
Στην θέση σου No moreloss θα τα παρατούσα για λίγο καιρό μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να ηρεμήσει λίγο το κεφάλι μου και θα ξεκινούσα το φθινόπωρο με μια συντηρητική θεραπεία κυρίως για ψυχολογικούς λόγους (ότι κάνεις κάτι).
θα έκανα μια φορά μινοξιδιλη, κρέμα κετοκοναζολης (όχι σαμπουάν) ανά 3-4 μέρες
και 2 φορές την εβδομάδα το λάδι που κάνεις με την προσθήκη όμως καστορέλαιο και emu oil (αν αντέχεις την λαδίλα)
 
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

Ρε παιδιά μια απορία.

Εχει νικήσει κανένας το "θηρίο" (και όταν λέω νικήσει εννοώ να βλέπει τον εαυτό του στον καθρέφτη με ικανοποίηση)? ;)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

ναι εγω φιλε πριν τη φιναστεριδη η σχεση μου με το καθρεπτη ηταν τραγικη
πανω στο χρονο ηταν πολυ καλη σε σημειο ν απω τελος στο βασανο τωρα ομως 3+ χρονια μετα
επανερχονται τα προβληματα δυστηχως σιγα σιγα βεβαια
 

3746741

Member
Απ: 2 χρόνια θεραπεία και αποτέλεσμα 0

Georgex6 είπε:
ναι εγω φιλε πριν τη φιναστεριδη η σχεση μου με το καθρεπτη ηταν τραγικη
πανω στο χρονο ηταν πολυ καλη σε σημειο ν απω τελος στο βασανο τωρα ομως 3+ χρονια μετα
επανερχονται τα προβληματα δυστηχως σιγα σιγα βεβαια

Γιωργο σε γενικες γραμμες τι θεραπεια χρησιμοποιησες αυτα τα 3 χρονια?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα