χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

werty

New Member
καλησπερα σε ολο to forum θα ηθελα να μου λυσει οποιος γνωριζει τις παρακατω αποριες. Εχω ξεκινησει εδω και 5μιση μηνες περιπου και κανω χρηση Minoxidil στην αρχη οπως διαβασα και στο forum αρχισα να εχω παρα πολυ τριχοπτωση η οποια ομως στους 4 μηνες ξεκινησε να μειωνεται αισθητα τις τελευταιες ομως 20 μερες περιπου για καποιο λογο η τριχοπτωση επεστρεψε και αυτη τη φορα σε ακομα χειροτερο βαθμο καθημερινα χανω παρα πολλες τριχες και δεν μπορωνα καταλαβω ποιος ειναι ο λογος. Και η δευτερη απορια μου ειναι η εξης ειχα διαβασει στο forum οτι οι τριχες που πεφτουν το πρωτο καιρο λογο χρησης Minoxidil ξαναβγενουν πιο δυνατες τι γινεται ομως με ολες εκεινες τις τριχες που εχουν φυγει απο τους κροταφους και εχουν αδειασει εντελως? ευχαριστω πολυ περιμενω τις απαντησεις απο οποιους μπορει να γνωριζουν κατι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

werty είπε:
καλησπερα σε ολο to forum θα ηθελα να μου λυσει οποιος γνωριζει τις παρακατω αποριες. Εχω ξεκινησει εδω και 5μιση μηνες περιπου και κανω χρηση Minoxidil στην αρχη οπως διαβασα και στο forum αρχισα να εχω παρα πολυ τριχοπτωση η οποια ομως στους 4 μηνες ξεκινησε να μειωνεται αισθητα τις τελευταιες ομως 20 μερες περιπου για καποιο λογο η τριχοπτωση επεστρεψε και αυτη τη φορα σε ακομα χειροτερο βαθμο καθημερινα χανω παρα πολλες τριχες και δεν μπορωνα καταλαβω ποιος ειναι ο λογος. Και η δευτερη απορια μου ειναι η εξης ειχα διαβασει στο forum οτι οι τριχες που πεφτουν το πρωτο καιρο λογο χρησης Minoxidil ξαναβγενουν πιο δυνατες τι γινεται ομως με ολες εκεινες τις τριχες που εχουν φυγει απο τους κροταφους και εχουν αδειασει εντελως? ευχαριστω πολυ περιμενω τις απαντησεις απο οποιους μπορει να γνωριζουν κατι.
χρησιμοποιεις dht blocker?
 

werty

New Member
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

Μα η τριχοπτωση ειναι πολυ χειροτερη και απο πριν αρχισω τη Minoxidil και επισης υπαρχει περιπτωση να εχει να κανει και με τη διατροφη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

werty είπε:
Μα η τριχοπτωση ειναι πολυ χειροτερη και απο πριν αρχισω τη Minoxidil και επισης υπαρχει περιπτωση να εχει να κανει και με τη διατροφη?
ειναι χειροτερη επειδη χανεις τωρα μαζεμενα οσα σου κρατουσε αυτο το διαστημα,ο μονος τροπος να αναστησεις τωρα τους κροταφους ειναι η προσθηκη airol στα σημεια.
απο διατροφη μπορει να ειναι μονο αν κανεις πααααρα πολυ εξαντλητικη διαιτα,αλλα κατα 99% ΑΑ ειναι.
 

werty

New Member
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

κατ'αρχαςσε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σου αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι, λυση ουσιαστικη η οποια να μπορει να λειτουργησει απο καποιο σημειο και μετα χωρις τη χρηση φαρμακων δεν υπαρχει σωστα? εννοω οτι θεραπεια και αν ακολουθησω πρεπει να την κανω για παντα ετσι δεν ειναι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

werty είπε:
κατ'αρχαςσε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σου αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι, λυση ουσιαστικη η οποια να μπορει να λειτουργησει απο καποιο σημειο και μετα χωρις τη χρηση φαρμακων δεν υπαρχει σωστα? εννοω οτι θεραπεια και αν ακολουθησω πρεπει να την κανω για παντα ετσι δεν ειναι?
θα υπαρξει μονο οταν θα επεμβαινουν στο DNA πριν την γεννηση,εμεις που γεννηθηκαμε το χασαμε το πλοιο.αλλα και παλι δεν θα το κανουν ποτε για κατι που εχει να κανει με προβλημα αισθητικο.εσυ θα το εκανες στο παιδι σου?
50 χρονια ακομα θα παλευουμε ;)
 

werty

New Member
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

οχι ετσι ειναι δικιο εχεις, αλλα απο την αλλη οτι και να λεμε το κανεις χρηση χαπιων και γενικοτερα φαρμακων σε βαθος χρονου οσο αθωα και αβλαβη και αν ειναι θεωρω οτι μακροπροθεσμα πολυ πιθανων να επηρεασουν τον οργανισμο...
 

werty

New Member
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

α και κατι αλλο εντελως πληροφοριακα αφου η τριχοπτωση ειναι λογο τεστοστερονης για ποιο λογο καποιοι αντρες δεν χανουν σχεδον καθολου τα μαλλια τους αφου ητεστοστερονη ειναι ουσια που βρισκεται σε ολους?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

werty είπε:
οχι ετσι ειναι δικιο εχεις, αλλα απο την αλλη οτι και να λεμε το κανεις χρηση χαπιων και γενικοτερα φαρμακων σε βαθος χρονου οσο αθωα και αβλαβη και αν ειναι θεωρω οτι μακροπροθεσμα πολυ πιθανων να επηρεασουν τον οργανισμο...
ειναι ρισκα και επιλογες,εγω τις εχω κανει υδη μακροχρονια για τις δυο ουσιες που θα ακολουθησω,απλα πειραματιζομαι λιγο στην πορεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: χρηση minoxidil και παρατεταμενη τριχοπτωση

α και κατι αλλο εντελως πληροφοριακα αφου η τριχοπτωση ειναι λογο τεστοστερονης για ποιο λογο καποιοι αντρες δεν χανουν σχεδον καθολου τα μαλλια τους αφου ητεστοστερονη ειναι ουσια που βρισκεται σε ολους?

επειδη ανδρωγενετικη αλωπεκια σημαινει πως οι θυλακες εχουν ευαισθησια στην διηδροτεστοστερονη.
εχω δει ανθρωπους να μην εχουν χασει ουτε μια τριχα στα 31 τους,οχι τριχοπτωση,να ποιανουμε τον κολλητο μου 2 ατομα απο το μαλλι να τον συκωνουμε στον αερα και να μην ποναει καν,ειναι και 90 κιλα.
ο πατερας του στα 69 πλεον εχουν ενωθει μαλλι και φρυδια
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα