το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

jiovan

New Member
βοηθεια
το πεος μου μικρυνε και δε λεει να ξαναμεγαλωσει
ειναι απιστευτο
πηρα proscar 1/4 για 4-5 μηνες, σαν περυσι σεπτεμβριο μεχρι πριν τα χριστουγενα
ενα καλο πρωι ξυπναω και απορω που πηγαν οι πρωινες στυσεις που ειχα να δω μια βδομαδα τουλαχιστον
πιανω το πεος μου παω στο καθρεφτη και αρχιζω να βαραω
τιποτα ξαναβαραω τιποτα και παλι
στη καλυτερη σηκωνοταν για 5 δευτερα
και σηκωνοταν στα 2/3 του προηγουμενου μεγεθους
με ολη μου τη διαθεση και ενεργεια προσπαθω καθε μερα και δεν καταφερνω ουτε στυση ουτε εχω καμια αισθηση

πηγα σε ψυχιατρο προσφατα και με χωσε σε αντικαταθλιπτικα δεν την παλευω την ασεξουαλικη ζωη με τη καμια

εσεις ρε μαγκες εδω μεσα πως τη βγαζετε εχετε δει τετοιες παρενεργειες απο το βρομοπροσκαρ

edit: Κεφαλαία --> Πεζά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καταρχήν γράφε μόνο με μικρά γράμματα, Όχι όλα κεφαλαία.
Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, εφόσον λες ότι δεν μπορείς να έχεις πλήρης δυνατή στύση πως κατάλαβες ότι έχει μικρύνει το μέγεθος? Απλά όταν είναι χαλαρό μπορεί να ξεγελάει σε μέγεθος.
Επίσης σου έχει γίνει έμμονη ιδέα όλο αυτό, θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις λίγο, δεν θα καταφέρεις κάτι με το να πιέζεσε έτσι.
 

computerfan

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

προσωπικα πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο και εχω την εντυπωση οτι ειναι περισσοτερο ψυχολογικο παρα παθολογικο. Τοσες ερευνες εχουν γινει και ολες αναφερονται σε στυτικες δυσλειτουργιες κατα τη διαρκεια χρησης του φαρμακου και σε καμια περιπτωση στο βαθμο που μας αναφερεις εσυ! εισαι σιγουρος φιλε μου οτι επαιρνες 1/4 και οχι ολοκληρο το χαπι??? σε ενα αλλο ποστ σου σε αλλο θεμα, αναφερεις οτι ουτε με βιαγκρα καταφερες κατι...! Χωρις να γνωριζω πολλα απο θεραπειες, εχω την αισθηση οτι απλα σε εχει παρει απο κατω. Η ψυχολογια ειναι μεγαλο πραγμα! αμα χαλαρωσεις και την δεις την κατασταση με ηρεμια πιστευω οτι θα επανελθεις..
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σίγουρα το proscar μπορεί να αποτελέσει επιβαρυντικό παράγοντα στην ποιότητα της στύσης...
Τώρα όσο αφορά το μέγεθος αυτό που λες φίλε jiovan δεν υπάρχει. Απλά μια κακή στύση δεν μπορεί να δώσει στο πέος το μέγιστο μέγεθος του...
Να έχεις πάντως υπόψιν σου ότι με τον καιρό και όταν επέλθει μια ισορροπία στις ορμόνες σου η κατάσταση σου σταδιακά σίγουρα θα βελτιωθεί ... θέλει λίγο υπομονή και όχι άγχος ...

Εγώ όταν πριν 6,5 χρόνια ξεκίνησα το avodart υπήρξε περίοδος στην αρχή που είχα ξεχάσει τι σημαίνει στύση !!!

Να σου κάνω και μια ερώτηση. Από τότε που ξεκίνησες το proscar έχεις πάρει κιλά; Και αν ναι πόσα;;;
 

icesensei

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν γνωρίζω τη κατασταση σου ...αλλά σου λέω ότι σε πιστεύω. Κάτι λιγο να μειωθούν οι στύσεις , άλλοι εξατομικευμλενοι παράγοντες εε..θα μαζέψει. Πάρε αυτό να το κάνεις λιγο μεγαλυτερο, http://www.andromedical.com/(επιτρέψτε μου να γράψω το λινκ δεν κάνω διαφήμιση αλλά υπάρχουν μελέτες :grandpa: ειναι το πιο χρήσιμο σχόλιο μου σε έναν άντρα ever).
Λόγω του πρόσφατου θέματος που είχε με το μικρότερο μέγεθος πιστεύω ότι όχι απλά θα το ξανακερδίσεις αλλά και πολύ γρήγορα .πόντοι δε χάθηκαν κρύβονται, και το προσκαρ πιστεύω να το συνεχίσεις τώρα που θα σε...μακρύτερος ;D
 

mindtrapper

Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jiovan είπε:
πηγα σε ψυχιατρο προσφατα και με χωσε σε αντικαταθλιπτικα δεν την παλευω την ασεξουαλικη ζωη με τη καμια

Μην τα πάρεις για πολύ, αν για την φίνα έχουμε υποψίες ότι προκαλεί σε όλους μια κάποια μορφή σεξουαλικής δυσλειτουργίας για τα αντικαταθλιπτικά δεν έχουμε καμία αμφιολία.

Επίσης κάνε ένα relax και μάθε ότι και η ασεξουαλική ζωή παλεύεται. Εγώ είμαι 26, το εργαλείο δουλεύει μια χαρά, αλλά γκόμενα δεν είχα στο κρεβάτι μου τα τελευταία 4 χρόνια. Δεν ντρέπομαι να το πω, είναι στην ουσία από επιλογή μου μιας και εχω μπλέξει με τη σχολή και με οικογενειακές υποθέσεις υγείας (εμφράγματα, καρκίνους, απόλα έχουμε στην οικογένεια) και one night stand δεν κάνω. Τι μένει; Αυτο που θέλω να σου πω είναι ότι πρώτα θα ηρεμήσεις και μετά θα επανέλθεις. Αλλιώς δεν γίνεται.
 

HealingMinD

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παιδια εχω δει σε ελληνικα και ξενα forums 5-6 ιδια συμβαντα...παιζει οντως τετοια περιπτωση? εστω και με απειροελαχιστες πιθανοτητες?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν ειμαι υπερμαχος της φινας, ομως εδω κατι βρωμαει και το ποστ σιγουρα ειναι μουφα. Φιλε ποσταρε ολες σου τις εξετασεις και πες μας τι εψαξες με λεπτομερειες πολλες.
 

roukoun

Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοιταχτε το οτι το προσκαρ μπορει να μειωσει ο πεος μπορει..
αλλα ειναι εξαιρετικα σπανιο και αν συμβει αντε να μειωθει 1,5 μαξιμουμ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geo.

Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παιδία δεν νομίζω οτι τρολάρει το παλικάρι για τον εξής πολύ απλό λόγο , η σμίκρυνση γεννητικών οργάνων είναι πολύ συχνό φαινόμενο στις μεγάλες ηλικίες , και αυτό συμβαίνει λόγο χαμηλής ποσότητας ορμονών για μεγάλο χρονικό διάστημα . Εάν λοιπών κάποιος μέσο χαπιών ρίξει τις ορμόνες του για μεγάλο χρονικό διάστημα, γιατί να μην πάθει το ίδιο ; και τέλος το συγκεκριμένο που αναφέρεις icesensei μου το είχε προτείνει πριν απο χρόνια ουρολόγος για την διόρθωση της καμπυλότητας του πέους , αλλά ποτέ δεν το έβαλα γιατί ήθελε να το φοράς πολλές ώρες και ήταν ταλέπα αλλά στις οδηγίες του γράφει ξεκάθαρα οτι αν το χρησιμοποιείς για αύξηση πέους δεν πρέπει να παίρνεις φάρμακα για τη ενίσχυση του τριχωτού του κεφαλιού γιατί δεν θα δεις αποτελέσματα λόγο χαμηλής dht. Άρα είναι ξεκάθαρο ότι η συγκεκριμένη ορμόνη παίζει πολύ σημαντικό ρόλο για την καλή σεξουαλική υγεία.
 
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ρε μαγκεσ σασ φενεται.. απλα μειωνει την ποιοτητα της στησης το ειχα παθει και εγω. απλα το <<θεμα >> γινεται λιγο πιο μελατο..
 

jiovan

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αμ δε μου φαίνετε και καθόλου
είναι 100% σίγουρο και σε πλάτος και σε μήκος μιλάμε για διαφορά 4 εκατοστών και βάλε μερικές φορές. Πάντως πάνω από 13 εκατοστά δε φτάνει με καμία παναγία

δε συζητώ για σκληρότητα, σαν γομολάστιχα είανι
θα γίνει της π.....ας μόνο αυτό έχω να πω
 

badday

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jiovan είπε:
αμ δε μου φαίνετε και καθόλου
είναι 100% σίγουρο και σε πλάτος και σε μήκος μιλάμε για διαφορά 4 εκατοστών και βάλε μερικές φορές. Πάντως πάνω από 13 εκατοστά δε φτάνει με καμία παναγία

δε συζητώ για σκληρότητα, σαν γομολάστιχα είανι
θα γίνει της π.....ας μόνο αυτό έχω να πω

φαντασου να μεγαλωνε +4 εκατ τι θα γινοτανε
 

computerfan

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παντως τετοια θεματα τα αντιμετωπιζουν πολλοι κατα τις πρωτες τους σεξουαλικες επαφες λογω αγχους κτλ. γι αυτο σου λεω φιλε jiovan οτι ειναι ψυχολογικο του θεμα. Απαξ και το ξεπερασεις θα δεις οτι δεν εχει αλλαξει τιποτα η τουλαχιστον οχι στο βαθμο που το παρουσιαζεις. Τετοια φαινομενα ειναι πααααρα πολυ σπανια! θα πρεπει να σαι υπερβολικα ατυχος για να σου χει τυχει....


επισης, ο μεσος ορος μεγεθους του πεους στην ελλαδα ειναι συμφωνα με στατιστικες 12-15 ποντους.
 

JackSheppard

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν γινεται να μειωθει το μεγεθος του πεους μετα την ενηλικιωση. Αν μειωνεται στα βαθια γηρατεια, δεν πιστευω οτι μειωνεται λογω μειωσης των ανδρογονων. Λογω του οτι μετα απο καποια ηλικια αρχιζει ο οργανισμος να μη μπορει να διατηρησει τη μυικη μαζα και την διαλυει το θεωρω πιθανο.

Πτωση λιμπιντο (ερωτικης επιθυμιας) ειναι πιθανη παρενεργεια. Μαλακοτερη στυση το ιδιο. Πιο νερουλο σπερμα το ιδιο. ΤΟ ΠΕΟΣ ΔΕ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙ ΣΕ ΥΓΙΗ ΕΝΗΛΙΚΑ. Μη μπαινετε σε συζητησεις που βιαζουν τη λογικη.

Συμμετειχα σε ξενα φορουμ σχεδον 8 χρονια. Υπαρχουν καποιοι που ριχνουν τα προβληματα τους στη φινα, εχουν φτιαξει ενα σαιτ, και σπαμαρουν τα ιδια και τα ιδια μηπως το πιστεψει κανεις. Μπορει να εχουν τα προβληματα που ισχυριζονται, αλλα σιγουρα δεν φταιει η φινα, και σιγουρα εχουν κι αλλα προβληματα, σοβαροτερα.
 

jiovan

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οκ έκλεισα ραντεβού με Ασκητή σήμερα. Την άλλη βδομάδα θα με κάνει τον έλεγχο αιμάτωσης και αν κατάλαβα καλά θα δει τη διάρκεια που κρατιέται όρθιο το ρημάδι. Τώρα πως θα γίνει αυτό; Φαντάζομαι να με βάλει σε ένα σκοτεινό δωμάτιο να βλέπω τσόντες; χαχχαχα
Πέρα από τη πλάκα όμως δεν βλέπω καθόλου εύκολα τα πράγματα. Αν ήταν κάτι άλλο δεν θα έπρεπε να είχε φανεί τόσο καιρό, τον Οκτώβριο έκανα μαγνητική εγκεφάλου και ήταν καθαρή. Φοβήθηκα για κάτι πολύ πιο σοβαρό αλλά όπως φαίνεται είναι τοπικό το πρόβλημα
Γιατί όμως δεν μπορώ να επανέλθω είναι εκνευριστικό αυτό το πράγμα. Είναι σχεδόν μικρότερο από τη χούφτα μου το όργανο μου
Στα εικοσιέξι μου γέρασα τόσο πολυ δεν το νομίζω
 

geo.

Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JackSheppard είπε:
Δεν γινεται να μειωθει το μεγεθος του πεους μετα την ενηλικιωση. Αν μειωνεται στα βαθια γηρατεια, δεν πιστευω οτι μειωνεται λογω μειωσης των ανδρογονων. Λογω του οτι μετα απο καποια ηλικια αρχιζει ο οργανισμος να μη μπορει να διατηρησει τη μυικη μαζα και την διαλυει το θεωρω πιθανο.

Πτωση λιμπιντο (ερωτικης επιθυμιας) ειναι πιθανη παρενεργεια. μακακοτερη στυση το ιδιο. Πιο νερουλο σπερμα το ιδιο. ΤΟ ΠΕΟΣ ΔΕ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙ ΣΕ ΥΓΙΗ ΕΝΗΛΙΚΑ. Μη μπαινετε σε συζητησεις που βιαζουν τη λογικη.

Συμμετειχα σε ξενα φορουμ σχεδον 8 χρονια. Υπαρχουν καποιοι που ριχνουν τα προβληματα τους στη φινα, εχουν φτιαξει ενα σαιτ, και σπαμαρουν τα ιδια και τα ιδια μηπως το πιστεψει κανεις. Μπορει να εχουν τα προβληματα που ισχυριζονται, αλλα σιγουρα δεν φταιει η φινα, και σιγουρα εχουν κι αλλα προβληματα, σοβαροτερα.

Φίλε μου sorry κιόλας αλλά δεν ξέρεις τι λές , και προφανώς και όλοι στα forum που λες οτι έψαχνες.
Υπάρχουν ακλόνητες επιστημονικές αποδείξεις για συρρίκνωση γεννητικών οργάνων μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα με χαμηλές ορμόνες και το αντίθετο. Ακόμα έχει παρατηρηθεί υπερτροφία γεννητικών οργάνων σε αθλητές μετά από χρήση αναβολικών τα οποία επηρεάζουν τις ορμόνες . Τι μας λες τώρα αυτά είναι χρόνια γνωστά άσχετα αν κάποιοι θέλουν να εθελοτυφλούν.
 

JackSheppard

New Member
Απ: το πεος μου μικρυνε μετα απο 4 μηνες proscar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

geo. είπε:
Φίλε μου sorry κιόλας αλλά δεν ξέρεις τι λές , και προφανώς και όλοι στα forum που λες οτι έψαχνες.
Υπάρχουν ακλόνητες επιστημονικές αποδείξεις για συρρίκνωση γεννητικών οργάνων μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα με χαμηλές ορμόνες και το αντίθετο. Ακόμα έχει παρατηρηθεί υπερτροφία γεννητικών οργάνων σε αθλητές μετά από χρήση αναβολικών τα οποία επηρεάζουν τις ορμόνες . Τι μας λες τώρα αυτά είναι χρόνια γνωστά άσχετα αν κάποιοι θέλουν να εθελοτυφλούν.

Δειξτες μου. Εμενα με τη φινα μου εχει μεγαλωσει 4 ποντους και εφτασα τους 20! Βαλτε φινα, βαλτε φινα!! :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα