σχετικα με το λουσιμο

makataki

New Member
πως πρεπει να γινεται το λουσιμο? εγω πχ απλος απλωνω στα μαλλια το αφηνω κανα 2-3 λεπτα και μετα ξεβγαζω εχω δοκιμασει και δυνατο τριψιμο στο σκαλπ αλλα μαδαω απιστευτα και δειχνουν σαν ταλαιπωρημενα μετα, τελικα πως πρεπει να γινεται το σωστο το λουσιμο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Thanos92

Active Member
πως πρεπει να γινεται το λουσιμο? εγω πχ απλος απλωνω στα μαλλια το αφηνω κανα 2-3 λεπτα και μετα ξεβγαζω εχω δοκιμασει και δυνατο τριψιμο στο σκαλπ αλλα μαδαω απιστευτα και δειχνουν σαν ταλαιπωρημενα μετα, τελικα πως πρεπει να γινεται το σωστο το λουσιμο?
τα σαμπουαν είναι για το τριχωτο της κεφαλής (scalp), οποτε κάνε απαλο μασαζ στο scalp και ξεβγαλμα με χλιαρό νερό.
Το conditioner είναι για τα μαλλιά.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Σας επισυνάπτω τις οδηγίες που δινω
στους ασθενείς μου.
Δεν θα χρειαστείτε τιποτε άλλο!


IMG_4764.jpg

IMG_4762.jpg
 

Kostas97

Well-Known Member

Gianney

Well-Known Member
Σας επισυνάπτω τις οδηγίες που δινω
στους ασθενείς μου.
Δεν θα χρειαστείτε τιποτε άλλο!


Προβολή συνημμένου 38183
Προβολή συνημμένου 38184
Γιατρέ μια διευκρίνιση,το πιστολάκι το χρησιμοποιω σχεδόν πάντα,και έχω ακούσει ότι πιο πολύ προκαλεί ψαλίδα στις γυναίκες,σε εμάς τι παίζει;
 

ΛΕΣ

Active Member
Γιατρέ μια διευκρίνιση,το πιστολάκι το χρησιμοποιω σχεδόν πάντα,και έχω ακούσει ότι πιο πολύ προκαλεί ψαλίδα στις γυναίκες,σε εμάς τι παίζει;
Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ, το πιστολάκι με κρύο αέρα κάνει κακο;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σας επισυνάπτω τις οδηγίες που δινω
στους ασθενείς μου.
Δεν θα χρειαστείτε τιποτε άλλο!


Προβολή συνημμένου 38183
Προβολή συνημμένου 38184

Καλησπέρα γιατρέ, σας ευχαριστούμε πάρα πολύ ! Μία ερώτηση, είναι τόσο κακό να χρησιμοποιούμε πιστολάκι πιστεύετε ; Δε λέω να το χρησιμοποιούμε στο πιο δυνατό και με φουλ ζεστό αέρα αλλά στο ''ηρεμο'' και με κρύο αέρα υπάρχουν drawbacks ; Θεωρώ όπως εγώ έτσι και πολλοί είναι μονόδρομος να το χρησιμοποιήσουμε καθώς αν αφήσουμε τα μαλλιά να στεγνώσουν μόνα τους γίνονται στους περισσότερους κυμματιστά, δηλαδή ''μαζευουν'' και οι κενές περιοχές φαίνονται πιο έντονα. Συν ότι αν δε τα στεγνώσουμε ''κάθονται'' και φαίνονται σαν πατικωμενα, δηλαδή τονίζουν περισσότερο το πρόβλημα. Η άποψη σας ;
 
  • Like
Reactions: spi

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καλησπέρα γιατρέ, σας ευχαριστούμε πάρα πολύ ! Μία ερώτηση, είναι τόσο κακό να χρησιμοποιούμε πιστολάκι πιστεύετε ; Δε λέω να το χρησιμοποιούμε στο πιο δυνατό και με φουλ ζεστό αέρα αλλά στο ''ηρεμο'' και με κρύο αέρα υπάρχουν drawbacks ; Θεωρώ όπως εγώ έτσι και πολλοί είναι μονόδρομος να το χρησιμοποιήσουμε καθώς αν αφήσουμε τα μαλλιά να στεγνώσουν μόνα τους γίνονται στους περισσότερους κυμματιστά, δηλαδή ''μαζευουν'' και οι κενές περιοχές φαίνονται πιο έντονα. Συν ότι αν δε τα στεγνώσουμε ''κάθονται'' και φαίνονται σαν πατικωμενα, δηλαδή τονίζουν περισσότερο το πρόβλημα. Η άποψη σας ;

Οι τριχες μπορει να βλαπτούν από τον καυτο άερα, όχι από τον χλιαρο.
Τα μεταμοσχευμενα μαλλια γενικα δεν "μασανε".
τα μαλλια που εχουν αδυνατισει από την ΑΓΑ ειναι τα μονα που ειναι ευαισθητα.
Οπότε χωρις υστεριες, πιστολάκι μπορει κανεις να χρησιμοποιει όσο θελει με χλιαρο άερα και πιο σπανια με ζεστο.
 

Gianney

Well-Known Member
Οι τριχες μπορει να βλαπτούν από τον καυτο άερα, όχι από τον χλιαρο.
Τα μεταμοσχευμενα μαλλια γενικα δεν "μασανε".
τα μαλλια που εχουν αδυνατισει από την ΑΓΑ ειναι τα μονα που ειναι ευαισθητα.
Οπότε χωρις υστεριες, πιστολάκι μπορει κανεις να χρησιμοποιει όσο θελει με χλιαρο άερα και πιο σπανια με ζεστο.
Ευχαριστούμε γιατρέ
 

Gianney

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic γιατρέ κάτι άσχετο αλλά μιας και είστε εδώ,έχω το σαμπουάν της sebamed που έχει και ψευδάργυρο και αφού λουζομαι κάνω εφαρμογή τον αφρό μινοξιδιλης, γνωρίζετε αν ο ψευδάργυρος επηρεάζει την απόδοση της μινοξιδιλης;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα