προσθετικη μαλλιων

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

katsikosg

New Member
Παιδια ειμαι καινουργιος στο σιτε και σκεφτομαι να κανω προσθετικη και οχι μεταμοσχευση, ποια η γνωμη σας; Το εχει κανει κανεις αλλος;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: προσθετικη μαλλιων

katsikosg είπε:
Παιδια ειμαι καινουργιος στο σιτε και σκεφτομαι να κανω προσθετικη και οχι μεταμοσχευση, ποια η γνωμη σας; Το εχει κανει κανεις αλλος;

Προφανως αναφερεσε σαν αυτο που κανει η μοναδικη στο ειδος της ΒΚ http://www.kord.gr/default.asp?pid=115&la=1

Παρε τηλ. δωρεαν ειναι και ρωτησε επιμονα καθε ποσο θελουν αλλαγη... και αμα θες ενημερωσε μας.
 

katsikosg

New Member
Απ: προσθετικη μαλλιων

kos1987 είπε:
Προφανως αναφερεσε σαν αυτο που κανει η μοναδικη στο ειδος της ΒΚ http://www.k**d.gr/default.asp?pid=115&la=1

Παρε τηλ. δωρεαν ειναι και ρωτησε επιμονα καθε ποσο θελουν αλλαγη... και αμα θες ενημερωσε μας.
ναι σ' αυτο αναφερομαι, τα εμφυτευματα μπορουν να κρατησουν μεχρι και 2 χρονια μου παν αλλα χρειαζεται μηνιαια συντηρηση στο gel επαφης.
 

giannis888

New Member
Απ: προσθετικη μαλλιων

και γω καινούργιος είμαι.έχασα πολλά μαλλιά μου από θεραπεία με ρετινοειδή για την ακμή.
δεν μπορώ να κάνω μεταμόσχευση γιατί τα μαλλιά μου καταστράφηκαν.τα ρετινοειδή κατέστρεψαν και
τα μαλλιά (απίστευτη ξηρότητα) και τους θύλακες με φλεγμονές.και για μένα μονη λύση είναι η προσθετική.
επειδή το χω ψάξει πολύ το θέμα υπάρχουν 2 Λυσεις.Η μια στη k**d και η άλλη στην "contactskin" http://www.contactskin.eu/ . στην k**d η μεμβράνη είναι λίγο πιο χοντρή αλλα κρατάει περισσότερο στην "contactskin" είναι πιο λεπτή 0,03 mm αλλα κρατάει λιγότερο 1,2 μήνες και παίρνεις άλλη η παίρνεις πχ 4 μαζί απ τη πρώτη φορα. η λογική είναι ότι ξυρίζεις το πάνω μέρος του κεφαλιού η μεμβράνη είναι διαφανής τα μαλλιά ίδιο χρώμα με το δικό σου και βγαίνει ένα
αποτέλεσμα πχ με το "contactskin" http://imageshack.us/photo/my-images/651/img0129ij.jpg/ .πολλοί κάνουνε χαλάουα,κερί στο πάνω μέρος του κεφαλιού τους η παίρνουν τις αποτριχωτικές μηχανές που βγαίνουν τα μαλλιά απ τη ριζα να φαίνεται πιο φυσικό το αποτέλεσμα τώρα για να κολλήσεις τη μεμβράνη χρησιμοποιείς ειδικά προϊόντα τη κολλα active aqua bond η την ultrahold το προστατευτικό δέρματος skin protector και το διαλυτικός κολλας για να τη βγάλεις c22 citrus solvant που μπορείς να τα παραγγείλεις στο site www.peroukes-sandrakis.gr/ στα προϊόντα. επίσης τα υπολείμματα κολλας φεύγουν με λάδι,οινόπνευμα 97% και στη συνεχεια σαπούνι και νερό.για τη μια τεχνική πας στη k**d για την δεύτερη τη "contactskin" ίσως από τη σελίδα με κούριερ
εξωτερικού.τέλος για να μην γυαλίζει η μεμβράνη και να μη φαίνεται η άκρη της μεμβράνης όπως στη φωτογραφία περνάς στη μεμβράνη 2,3 στρώσεις απ την ειδική κολλα. Η κολλα απλώνεις πολύ λεπτή στρώση είναι άσπρη περιμένεις λίγο γίνεται αδιαφανή απλώνεις k άλλη στρώση πάνω στη προηγουμενη και βυθίζει την άκρη της μεμβράνης με αποτέλεσμα να μη φαίνεται καθόλου ότι υπάρχει η μεμβρανη.η "contactskin" κάνει 240 ευρώ + τα "εξοδα" αποστολής και θέλει κάθε 1,5 2 μήνες αλλαγή η προσθετική, δεν ξέρω πάντως το αποτέλεσμα είναι εντελώς φυσικό και να κολυμπήσεις και να ιδρώσεις.
το μονο άσχημο είναι ότι στην ελλάδα η active aqua bond κολλα ακούω δεν κρατάει γερά και πολλές μέρες ωστόσο για το θέμα της κολλας η παίρνεις άλλη από άλλο κατάστημα πχ stamper η παραγγέλνεις από internet ebay.gr καί είναι συγκεγκριμένες κόλλες η ultrahold που κρατάει και 2 βδομάδες και η ghostbond που κρατάει μια βδομάδα.ελπίζω να βοήθησα.

EDIT: Αλλαγή greeklish σε Ελληνικά
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: προσθετικη μαλλιων

@giannis888 Γράφε μόνο στα Ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ.
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: προσθετικη μαλλιων

giannis888 είπε:
και γω καινούργιος είμαι.έχασα πολλά μαλλιά μου από θεραπεία με ρετινοειδή για την ακμή.
δεν μπορώ να κάνω μεταμόσχευση γιατί τα μαλλιά μου καταστράφηκαν.τα ρετινοειδή κατέστρεψαν και
τα μαλλιά (απίστευτη ξηρότητα) και τους θύλακες με φλεγμονές.και για μένα μονη λύση είναι η προσθετική.
επειδή το χω ψάξει πολύ το θέμα υπάρχουν 2 Λυσεις.Η μια στη k**d και η άλλη στην "contactskin" http://www.contactskin.eu/ . στην k**d η μεμβράνη είναι λίγο πιο χοντρή αλλα κρατάει περισσότερο στην "contactskin" είναι πιο λεπτή 0,03 mm αλλα κρατάει λιγότερο 1,2 μήνες και παίρνεις άλλη η παίρνεις πχ 4 μαζί απ τη πρώτη φορα. η λογική είναι ότι ξυρίζεις το πάνω μέρος του κεφαλιού η μεμβράνη είναι διαφανής τα μαλλιά ίδιο χρώμα με το δικό σου και βγαίνει ένα
αποτέλεσμα πχ με το "contactskin" http://imageshack.us/photo/my-images/651/img0129ij.jpg/ .πολλοί κάνουνε χαλάουα,κερί στο πάνω μέρος του κεφαλιού τους η παίρνουν τις αποτριχωτικές μηχανές που βγαίνουν τα μαλλιά απ τη ριζα να φαίνεται πιο φυσικό το αποτέλεσμα τώρα για να κολλήσεις τη μεμβράνη χρησιμοποιείς ειδικά προϊόντα τη κολλα active aqua bond η την ultrahold το προστατευτικό δέρματος skin protector και το διαλυτικός κολλας για να τη βγάλεις c22 citrus solvant που μπορείς να τα παραγγείλεις στο site www.peroukes-sandrakis.gr/ στα προϊόντα. επίσης τα υπολείμματα κολλας φεύγουν με λάδι,οινόπνευμα 97% και στη συνεχεια σαπούνι και νερό.για τη μια τεχνική πας στη k**d για την δεύτερη τη "contactskin" ίσως από τη σελίδα με κούριερ
εξωτερικού.τέλος για να μην γυαλίζει η μεμβράνη και να μη φαίνεται η άκρη της μεμβράνης όπως στη φωτογραφία περνάς στη μεμβράνη 2,3 στρώσεις απ την ειδική κολλα. Η κολλα απλώνεις πολύ λεπτή στρώση είναι άσπρη περιμένεις λίγο γίνεται αδιαφανή απλώνεις k άλλη στρώση πάνω στη προηγουμενη και βυθίζει την άκρη της μεμβράνης με αποτέλεσμα να μη φαίνεται καθόλου ότι υπάρχει η μεμβρανη.η "contactskin" κάνει 240 ευρώ + τα "εξοδα" αποστολής και θέλει κάθε 1,5 2 μήνες αλλαγή η προσθετική, δεν ξέρω πάντως το αποτέλεσμα είναι εντελώς φυσικό και να κολυμπήσεις και να ιδρώσεις.
το μονο άσχημο είναι ότι στην ελλάδα η active aqua bond κολλα ακούω δεν κρατάει γερά και πολλές μέρες ωστόσο για το θέμα της κολλας η παίρνεις άλλη από άλλο κατάστημα πχ stamper η παραγγέλνεις από internet ebay.gr καί είναι συγκεγκριμένες κόλλες η ultrahold που κρατάει και 2 βδομάδες και η ghostbond που κρατάει μια βδομάδα.ελπίζω να βοήθησα.

EDIT: Αλλαγή greeklish σε Ελληνικά

Τι εννοεις καταστραφηκαν τα μαλλια?γιατι δεν μπορεις να κανεις μεταμοσχευση?Ασε να ηρεμησει το κεφαλι σου και κοιτα διαφορες θεραπειες...οι θυλακες μπορει να νεκρωσαν λογω ανδρογεννητικης αλλωπεκιας....πως διαλυθηκαν ολα?δεν καταλαβαινω....
 

giannis888

New Member
Απ: προσθετικη μαλλιων

δεν εχει σχεση με τεστοστερονη γτ το παθαινουν και γυναικες.ειναι παρενεργειες της χρησης ρετινοειδων τεραστιων ποσοτητων και για πολλους μηνες.εχω περιμενει 6 χρονια και δεν εχει γινει τιποτα.γραψε ακιουταν ηαιρ λοσσ στο γκουκλ σερτσ ιματζις δες τη δευτερη εικονα και ακιουταν κιλς ηαιρ στο γκουγκλ σερτς και θα καταλαβεις. παθαινεις συνδυασμο τεραστιας χρονιας αφυδατωσης+ σταματαει να εκρινεται λαδι απο τους σμηγμ.αδενες εκτος απο πολυ λιγο,θυλακιτιδες,φλεγμονες στα θηλακια οι τριχες αδυνατιζουν γιατι τα ρετινοειδη μικραινουν στενευουν τη περιοχη απ οπου βγαινουν οι τριχες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
RE: Απ: προσθετικη μαλλιων

giannis888 είπε:
και γω καινούργιος είμαι.έχασα πολλά μαλλιά μου από θεραπεία με ρετινοειδή για την ακμή.
δεν μπορώ να κάνω μεταμόσχευση γιατί τα μαλλιά μου καταστράφηκαν.τα ρετινοειδή κατέστρεψαν και
τα μαλλιά (απίστευτη ξηρότητα) και τους θύλακες με φλεγμονές.και για μένα μονη λύση είναι η προσθετική.
επειδή το χω ψάξει πολύ το θέμα υπάρχουν 2 Λυσεις.Η μια στη k**d και η άλλη στην "contactskin" http://www.contactskin.eu/ . στην k**d η μεμβράνη είναι λίγο πιο χοντρή αλλα κρατάει περισσότερο στην "contactskin" είναι πιο λεπτή 0,03 mm αλλα κρατάει λιγότερο 1,2 μήνες και παίρνεις άλλη η παίρνεις πχ 4 μαζί απ τη πρώτη φορα. η λογική είναι ότι ξυρίζεις το πάνω μέρος του κεφαλιού η μεμβράνη είναι διαφανής τα μαλλιά ίδιο χρώμα με το δικό σου και βγαίνει ένα
αποτέλεσμα πχ με το "contactskin" http://imageshack.us/photo/my-images/651/img0129ij.jpg/ .πολλοί κάνουνε χαλάουα,κερί στο πάνω μέρος του κεφαλιού τους η παίρνουν τις αποτριχωτικές μηχανές που βγαίνουν τα μαλλιά απ τη ριζα να φαίνεται πιο φυσικό το αποτέλεσμα τώρα για να κολλήσεις τη μεμβράνη χρησιμοποιείς ειδικά προϊόντα τη κολλα active aqua bond η την ultrahold το προστατευτικό δέρματος skin protector και το διαλυτικός κολλας για να τη βγάλεις c22 citrus solvant που μπορείς να τα παραγγείλεις στο site www.peroukes-sandrakis.gr/ στα προϊόντα. επίσης τα υπολείμματα κολλας φεύγουν με λάδι,οινόπνευμα 97% και στη συνεχεια σαπούνι και νερό.για τη μια τεχνική πας στη k**d για την δεύτερη τη "contactskin" ίσως από τη σελίδα με κούριερ
εξωτερικού.τέλος για να μην γυαλίζει η μεμβράνη και να μη φαίνεται η άκρη της μεμβράνης όπως στη φωτογραφία περνάς στη μεμβράνη 2,3 στρώσεις απ την ειδική κολλα. Η κολλα απλώνεις πολύ λεπτή στρώση είναι άσπρη περιμένεις λίγο γίνεται αδιαφανή απλώνεις k άλλη στρώση πάνω στη προηγουμενη και βυθίζει την άκρη της μεμβράνης με αποτέλεσμα να μη φαίνεται καθόλου ότι υπάρχει η μεμβρανη.η "contactskin" κάνει 240 ευρώ + τα "εξοδα" αποστολής και θέλει κάθε 1,5 2 μήνες αλλαγή η προσθετική, δεν ξέρω πάντως το αποτέλεσμα είναι εντελώς φυσικό και να κολυμπήσεις και να ιδρώσεις.
το μονο άσχημο είναι ότι στην ελλάδα η active aqua bond κολλα ακούω δεν κρατάει γερά και πολλές μέρες ωστόσο για το θέμα της κολλας η παίρνεις άλλη από άλλο κατάστημα πχ stamper η παραγγέλνεις από internet ebay.gr καί είναι συγκεγκριμένες κόλλες η ultrahold που κρατάει και 2 βδομάδες και η ghostbond που κρατάει μια βδομάδα.ελπίζω να βοήθησα.

EDIT: Αλλαγή greeklish σε Ελληνικά




φίλε μου σου χει βγεί καλό το αποτέλεσμα?είσαι ικανοποιημένος??γιατί ενδιαφέρομαι και έχω τρελαθεί να ρωτάω αλλά κανείς δεν έχι κάνει.άμα μπορείς στείλε μου
 

Bouklas

Well-Known Member
2 λόγοι που δεν θα έκανα ποτε προσθετική:
1) Να ζεις με μόνιμο άγχος.
2) Αν κάποτε αποφασίσεις να το πετάξεις σκέψου την αντίδραση των γνωστών σου στο θέαμα.
 

tresoli

New Member
gianniskritikos2 είπε:
εδω μιλαμε για 250 ευρο το μηνα δεν ειναι και λιγα..

to 250 από που το έβγαλες ? 70 - 100 το μήνα είναι.
Για να ξαναδείς της πληροφορίες ... , στον σύζυγο μου κοστίζει 1000 €,το χρόνο.
Αυτό που χρειαζετε είναι να το θέλεις και να είσαι έτοιμος να δεχτής ξανά τον εαυτό σου με πυκνό μαλλί.!!

Ότι άλλο θέλεις ρώτα θα σου πω, έχω γιο με μεταμόσχευση και σύζυγο με προσθετικό μαλλί.
 

thimios72

Member
tresoli είπε:
gianniskritikos2 είπε:
εδω μιλαμε για 250 ευρο το μηνα δεν ειναι και λιγα..

to 250 από που το έβγαλες ? 70 - 100 το μήνα είναι.
Για να ξαναδείς της πληροφορίες ... , στον σύζυγο μου κοστίζει 1000 €,το χρόνο.
Αυτό που χρειαζετε είναι να το θέλεις και να είσαι έτοιμος να δεχτής ξανά τον εαυτό σου με πυκνό μαλλί.!!

Ότι άλλο θέλεις ρώτα θα σου πω, έχω γιο με μεταμόσχευση και σύζυγο με προσθετικό μαλλί.
η συντηρηση του ειναι δυσκολη?? καθε 25 μερες δηλαδη το βγαζεις και το ξανατοποθετης με τις κολες που σου δεινουν??
 

tresoli

New Member
thimios72 είπε:
tresoli είπε:
gianniskritikos2 είπε:
εδω μιλαμε για 250 ευρο το μηνα δεν ειναι και λιγα..

to 250 από που το έβγαλες ? 70 - 100 το μήνα είναι.
Για να ξαναδείς της πληροφορίες ... , στον σύζυγο μου κοστίζει 1000 €,το χρόνο.
Αυτό που χρειαζετε είναι να το θέλεις και να είσαι έτοιμος να δεχτής ξανά τον εαυτό σου με πυκνό μαλλί.!!

Ότι άλλο θέλεις ρώτα θα σου πω, έχω γιο με μεταμόσχευση και σύζυγο με προσθετικό μαλλί.
η συντήρηση του ειναι δύσκολη?? καθε 25 μερες δηλαδη το βγαζεις και το ξανατοποθετης με τις κόλες που σου δινουν??
κάθε 15 - 25 μέρες η`` όποτε θέλεις το βγάζεις και το τοποθετηθείς και μόνος σου , δεν είναι κάτι τρομερό ειδικα με τις ταινίες διπλής επικόλλησης.
Αν έχεις μπορείς να το στηριξεις οικονομικά , 1000 € , τον χρόνο μην το σκεφτεσαι καθόλου θα γίνεις άλλος άνθρωπος , βρες μόνο την κατάλληλη εταιρία κυκλοφορούν πολλές μέτριες.


tresoli είπε:
thimios72 είπε:
tresoli είπε:
gianniskritikos2 είπε:
εδω μιλαμε για 250 ευρο το μηνα δεν ειναι και λιγα..

to 250 από που το έβγαλες ? 70 - 100 το μήνα είναι.
Για να ξαναδείς της πληροφορίες ... , στον σύζυγο μου κοστίζει 1000 €,το χρόνο.
Αυτό που χρειαζετε είναι να το θέλεις και να είσαι έτοιμος να δεχτής ξανά τον εαυτό σου με πυκνό μαλλί.!!

Ότι άλλο θέλεις ρώτα θα σου πω, έχω γιο με μεταμόσχευση και σύζυγο με προσθετικό μαλλί.
η συντήρηση του ειναι δύσκολη?? καθε 25 μερες δηλαδη το βγαζεις και το ξανατοποθετης με τις κόλες που σου δινουν??
κάθε 15 - 25 μέρες η`` όποτε θέλεις το βγάζεις και το τοποθετηθείς και μόνος σου , δεν είναι κάτι τρομερό ειδικα με τις ταινίες διπλής επικόλλησης.
Αν μπορείς να το στηριξεις οικονομικά , 1000 € , τον χρόνο μην το σκεφτεσαι καθόλου θα γίνεις άλλος άνθρωπος , βρες μόνο την κατάλληλη εταιρία κυκλοφορούν πολλές μέτριες.
 

gpeiraias

Member
Παιδιά καλησπέρα.Αν και παρακολουθώ το site αρκετό καιρό, σπάνια θα μπω να κάνω κάποιο σχόλιο.Συνήθως χαζεύω περισσότερο να δώ μπας και έχει βγει καμιά θεραπεία για την τριχόπτωση.Όσον αφορά στο κομμάτι της προσθετικής, το έιχα ψάξει και εγώ αρκετά, και μάλιστα είχα επισκευτεί 2-3 κέντρα στην Αθήνα που ασχολούνται με αυτήν.Αυτά που γράφονται για 1000 ευρώ το χρόνο ,είναι τουλάχιστον αστεία.Το θέμα είναι να μην κάνεις το λάθος και μπεις στο τρυπάκι να κάνεις προσθετική την πρώτη φορά....Φυσικά και το αποτέλεσμα που έχει το παλικάρι στο video είναι πάρα πολύ ωραίο, αλλά αυτο το "σύστημα" που φοράει διαρκει maximum 2 μήνες και στοιχίζει τουλάχιστον 1000 ευρώ...Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως κάποιοι ισχυρίζονται ότι με 1000 ευρώ το χρόνο , μπορούν να έχουν τέτοια αποτελέσματα και μάλιστα με την συντήρηση στην τιμή αυτή.Επίσης θα ήθελα να πω ότι κάποιος που ξεκινάει την προσθετική μαλλιών θα πρέπει να προμηθευτεί με το "καλημέρα" 2-3 τέτοια συστήματα για να έχει "backup", όχι μονο για να μην του πάθει τίποτα αυτο που φοράει , αλλά γιατί για να παραγγέιλει το επόμενο θα χρειαστέι 1-2 μήνες για να ετοιμαστέι από όπου φτιάχνεται(κίνα κ.λ.π).Τέλος στεναχωριέμαι γιατί βλέπω ότι δυστυχώς το site έχει καταντήσει να γίνεται τόπος διαφημίσεων σε βαθμό που δεν υπήρξε ποτέ ξανα.Ξαφνικά ας πούμε ---μιας και αναφέρομαι στο συγκεκριμένο θέμα ---, βλέπω κάποια κυρία που εντελώς τυχαία γίνεται μέλος και με μόνο 4 ποστς(εκ των οποίων τα 3 αφορούν το θέμα της προσθετικής) μας λέει οτι ο άνδρας της έχει κάνει προσθετική και είναι super duper wow και τέτοια κουλά...Πραγματικά είναι για γέλια η κατασταση.Τέσπα, το νου σας απο τους πονηρούς παιδια.1000 ευρω το προσθετικό ανα 2 μήνες θελει κάποιος, και όχι το χρόνο.Εκτος και αν η "κυρία" αναφέρεται σε προσθετικό τύπου χαλασμενου κουναβιου σαν αυτα που φοράνε κάποιοι γέροι και δεν λένε να το βγάλουν ποτέ απο πανω τους :) Ανυπομονώ για απαντήσεις σχόλια..Να στε καλά.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
gpeiraias είπε:
Τέλος στεναχωριέμαι γιατί βλέπω ότι δυστυχώς το site έχει καταντήσει να γίνεται τόπος διαφημίσεων σε βαθμό που δεν υπήρξε ποτέ ξανα.

Είσαι υπερβολικός, με την έννοια οτι και στα αντίστοιχα site του εξωτερικού τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα.
Είναι λογικό σε ενα τόσο επιτυχημένο στον τομέα του forum να υπάρχουν και άτομα που ψάχνουν πελατάκια.
Νομίζω οτι οι περισσότεροι έχουν άμυνες απέναντι σε τέτοια φαινόμενα άλλωστε η πλειοψηφία απο τους χρήστες-πωλητές νομίζουν τι βρισκόμαστε στην δεκαετία του 80 και τα καταπίνουμε όλα αμάσητα.
Η γνώση είναι δύναμη.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα