παρενέργεια έντονη από μινοξ!!!βοήθεια!!!

krhtikos21

Member
πήρα ριγκέιν και έβαλα στο κράουν και την 2η μέρα έγινε χαμός!πολλά εξανθήματα και κοκκινίλες σε όλο το κεφάλι σαν βουναλακια.ευτυχώς δεν έβαλα στα μμ αλλά έπεσαν στα σύνορα και έχει και εκεί τέτοια.τα εξανθήματα είναια αρκετά έντονα.τι να κάνω? κινδυνεύουν τα μεταμοσχευμένα???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
krhtikos21 είπε:
πήρα ριγκέιν και έβαλα στο κράουν και την 2η μέρα έγινε χαμός!πολλά εξανθήματα και κοκκινίλες σε όλο το κεφάλι σαν βουναλακια.ευτυχώς δεν έβαλα στα μμ αλλά έπεσαν στα σύνορα και έχει και εκεί τέτοια.τα εξανθήματα είναια αρκετά έντονα.τι να κάνω? κινδυνεύουν τα μεταμοσχευμένα???

Πάρε Rogaine, έχεις θέμα με την pg και μάλιστα φάνηκε άμεσα..
 

krhtikos21

Member
τα μεταμοσχευμένα λες να πάθουνε ζημιά?μου είπανε όχι αλλά δεν είμαι σίγουρος......
αλλά αν είανι επικίνδυνο γτ τόσοι συμβουλεύουνε μινοξ μετά από μμ?
είμαι στο 1 μήνα ++ δλδ τ δέρμα μ είναι δυνατό σχετικά αλλά έχω σκαλώσει
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
krhtikos21 είπε:
τα μεταμοσχευμένα λες να πάθουνε ζημιά?μου είπανε όχι αλλά δεν είμαι σίγουρος......
αλλά αν είανι επικίνδυνο γτ τόσοι συμβουλεύουνε μινοξ μετά από μμ?
είμαι στο 1 μήνα ++ δλδ τ δέρμα μ είναι δυνατό σχετικά αλλά έχω σκαλώσει

Μην φοβάσαι. Όμως από ότι φαίνεται έχεις θέμα με την pg δεν γίνεται να συνεχίσεις, διέκοψε και γύρισε το σε rogaine.


Άσε και ένα μικρό διάστημα μιας εβδομάδας π.χ. πριν ξεκινήσεις το Rogaine να ηρεμήσει λίγο το δέρμα σου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μπορεις να χρησιμοποιησεις και αλοη τζελ,δεν κανει και θαυματα αλλα βοηθαει σε τετοιες καταστασεις.
ακομα πιο δραστικη ειναι η pepanthol αν αντεχεις την λαδιλα,σε μια μερα θα φυγουν τα σπυρακια.
πολυ μεγαλο ποσοστο εχει τετοια με την προπυλαινογλυκολη
 

panoslydios

New Member
kapa είπε:
μπορεις να χρησιμοποιησεις και αλοη τζελ,δεν κανει και θαυματα αλλα βοηθαει σε τετοιες καταστασεις.
ακομα πιο δραστικη ειναι η pepanthol αν αντεχεις την λαδιλα,σε μια μερα θα φυγουν τα σπυρακια.
πολυ μεγαλο ποσοστο εχει τετοια με την προπυλαινογλυκολη

Οντως η αλοη βοηθαει.Αλλα αν μπορεις παρε ενα δεντρακι(δεν θελει καν ποτισμα απο οσο γνωριζω) και κοβε φρεσκο ζελε.
Το φρεσκο λειτουργει απειρως καλυτερο απο τα σκευασματα αλοης.
 

Dimit

New Member
καλο ειναι το regaine να μην ερχεται σε επαφη με την μτμ περιοχη τους πρωτους μηνες, είχα ακουσει. Και ναι καλυτερα αφρος μετα από μτμ, στα υπολοιπα μαλλια.
 

Tommy h

Member
Εχει παρατηρήσει κανείς παρενέργειες απο αφρό rogaine unscented ?
Εχοντας χρησιμοποίηση στο παρελθόν rogaine αφρό (μπλε μπουκάλι)χωρις κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα με τον καινούργιο αφρό εχω τριχοπτωση δοκιμάζοντας το πρώτο μπουκάλι για ενα μηνα και το παράτησα. Κάποιος που εχει δοκιμάσει και τα δυο παλιό και νέο αφρο πιστεύω θα καταλάβει αμέσως την διάφορα,σίγουρα κάτι έχουν αλλάξει .
 
Μπλουζα