μμ στα 23 :)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε και από μένα,
Σίγουρα θες φίνα για ένα χρόνο όπως είπαν και οι συμφoρουμίτες.
Αν υποθέσουμε τώρα κάνεις τη θεραπεία και η φίνα δε σου δώσει κάτι στο μπροστινό κομμάτι (που είναι το πιο πιθανό), απλά σου διατηρεί τα υπόλοιπα και αυξήσει το πάχος από τα υπάρχοντα μαλλάκια, δηλαδή με λίγα λόγια αν η εικόνα σου μετά από 1 χρόνο είναι αυτή που βλέπουμε στις φώτος, για ένα πυκνό αποτέλεσμα που να σε ικανοποιεί και να δένει με τα υπόλοιπα θες περίπου 2500 grafts μπορεί και λίγο λιγότερα (εξαρτάται από το που θεσ τη hairline)
 

oreo

Well-Known Member
Φίλε μιας και τα υπόλοιπα παιδιά σου είπαν για τις θεραπείες στο τριχωτό πριν την μετ και έχουν δίκιο, να σε προτρέψω για τα γένια να προτιμήσεις την περιοχή κάτω απο το σαγόνι για 2 λόγους. α. Να μην χαραμίσεις πολύτιμα head-hair-grafts που θα σου χρειαστούν
β. Μια και η fue αφήνει dots , ψάχνεις το σημείο που φαίνεται λιγότερο - εκτός και αν έχεις προγούλι :p

Επίσης το survival rate στην μεταμόσχευση στα γένια είναι αρκετά μικρότερο και αν δεν γίνει καλή δουλειά, πολλές φορές έχει έκτροπα που όπως καταλαβαίνεις στο πρόσωπο δεν καλύπτονται.
Θα ήθελα να απαντήσουν και τα μέλη στην τελευταία ερώτηση ,γιατί να μην πάρουμε όλα τα grafts απο πίσω και να κάνουμε smp
Υ.Γ πολύ θα ήθελα να δω τις απαντήσεις
:rolleyes:
 

leas

Well-Known Member
Το step είναι αγωγή με φίνα, στην περιπτωσή του αποκλείεται το low dose. Αναμονή 1 χρόνου και μετά συντηρητική μεταμόσχευση στο μπροστινό κομμάτι. Αυτή είναι η σωστή μεθοδολογία.


Cvial καλησπέρα,γιατί όχι low dose,λόγω ηλικίας.;
 

Bigk

Well-Known Member
Καλησπερα φίλε
Συμφωνώ με όλους... γράφω και εγώ την ίδια συμβουλή : ΜΗΝ ΧΑΛΆΣΕΙΣ GRAFTS ΓΙΑ ΓΕΝΙΑ!!! sorry για τα κεφαλαία αλλά έπρεπε να το δεις ...
Αν θέλεις να κάνεις μμ πήγαινε σε γιατρούς, κάνε consultations, δες εδώ αποτελέσματα, γιατί όντως τα grafts δεν είναι ανεξάντλητα... το smp δεν πιάνει τέλεια πάνω σε scar.. έστω και αν αυτό είναι μικρό όπως τα white dots ... το μελάνι διαχέεται. Γνώμη μου, μπορεί και να κάνω λάθος...Μπορείς να ρωτήσεις τα πιο έμπειρα μέλη εδώ..
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Φίλε μιας και τα υπόλοιπα παιδιά σου είπαν για τις θεραπείες στο τριχωτό πριν την μετ και έχουν δίκιο, να σε προτρέψω για τα γένια να προτιμήσεις την περιοχή κάτω απο το σαγόνι για 2 λόγους. α. Να μην χαραμίσεις πολύτιμα head-hair-grafts που θα σου χρειαστούν
β. Μια και η fue αφήνει dots , ψάχνεις το σημείο που φαίνεται λιγότερο - εκτός και αν έχεις προγούλι :p

Επίσης το survival rate στην μεταμόσχευση στα γένια είναι αρκετά μικρότερο και αν δεν γίνει καλή δουλειά, πολλές φορές έχει έκτροπα που όπως καταλαβαίνεις στο πρόσωπο δεν καλύπτονται.
Θα ήθελα να απαντήσουν και τα μέλη στην τελευταία ερώτηση ,γιατί να μην πάρουμε όλα τα grafts απο πίσω και να κάνουμε smp
Υ.Γ πολύ θα ήθελα να δω τις απαντήσεις
:rolleyes:
Χωρίς πλάκα το είχα σκεφτεί και εγώ αυτό. Αν πάρεις όλη τη δότρια περιοχή με τα πλαινά κλπ φτάνει να χτυπήσεις σε κάθε εκατοστό της λήπτριας καλούς λόγους ακόμα και σε NW6 νομίζω. Απλά μετά δε θα είναι περίεργο στο μάτι ; Να είσαι πύκνα πάνω και μόνιμα δέρμα στο πλάι ; Σαν Μοικανος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα ήθελα να απαντήσουν και τα μέλη στην τελευταία ερώτηση ,γιατί να μην πάρουμε όλα τα grafts απο πίσω και να κάνουμε smp
Υ.Γ πολύ θα ήθελα να δω τις απαντήσεις
:rolleyes:

Εννοείς smp στο κεφαλοτύρι της δότριας?
 

vlafo

Well-Known Member
Χωρίς πλάκα το είχα σκεφτεί και εγώ αυτό. Αν πάρεις όλη τη δότρια περιοχή με τα πλαινά κλπ φτάνει να χτυπήσεις σε κάθε εκατοστό της λήπτριας καλούς λόγους ακόμα και σε NW6 νομίζω. Απλά μετά δε θα είναι περίεργο στο μάτι ; Να είσαι πύκνα πάνω και μόνιμα δέρμα στο πλάι ; Σαν Μοικανος.
Για το γάμο του καραγκιόζη καλός θα είσαι. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό ρωτάει ο νηματοθέτης !!!

Φαντάζεσαι μια δότρια σαν κεφαλοτύρι, με ένα δέρμα φουλ στην ίνωση να πας να του κάνεις smp? Από την διάχυση του μελανιού θα είσαι σαν αριστούργημα αφηρημένης τέχνης.
 

Disco

Well-Known Member
2.500 ευρώ για να βάλεις 500g στα γένια !!!!!!!!!! ΑΧΑΑΑΧΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ
Το τρελό της υπόθεσης δεν είναι μόνο το κόστος για τα γένια που του είπαν, αλλά και οτι θα του χαράμιζαν 500 υπερ-πολύτιμα grafts της δότριας για τα γένια του που δεν έχουν καν αναπτυχθεί πλήρως στα 23 του...Τι να πεις πραγματικά
 

oreo

Well-Known Member
Χωρίς πλάκα το είχα σκεφτεί και εγώ αυτό. Αν πάρεις όλη τη δότρια περιοχή με τα πλαινά κλπ φτάνει να χτυπήσεις σε κάθε εκατοστό της λήπτριας καλούς λόγους ακόμα και σε NW6 νομίζω. Απλά μετά δε θα είναι περίεργο στο μάτι ; Να είσαι πύκνα πάνω και μόνιμα δέρμα στο πλάι ; Σαν Μοικανος.
Πιο εύκολο θα ήταν να γυρίσεις το κεφάλι ανάποδα !!!!
 

oreo

Well-Known Member
Μια καλή ερώτηση θα ήταν πόσο μπορείς να αφαιμάξεις την δότριαα πάνω απο το 50% , με την προϋπόθεση να την έχεις ξυρισμένη, αλλά να μην δείχνει σαν γαλοπούλα ξεπουπουλιασμένη ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μια καλή ερώτηση θα ήταν πόσο μπορείς να αφαιμάξεις την δότριαα πάνω απο το 50% , με την προϋπόθεση να την έχεις ξυρισμένη, αλλά να μην δείχνει σαν γαλοπούλα ξεπουπουλιασμένη ?

Είναι πολύπαραγοντικό θέμα και δεν έχει καθαρή απάντηση. Εξαρτάται πολύ και από το healing του δέρματος, το contrast τρίχας, δέρματος, το pattern εξαγωγής, κλπ. Δεν είναι safe bet.
 

oreo

Well-Known Member
Είναι πολύπαραγοντικό θέμα και δεν έχει καθαρή απάντηση. Εξαρτάται πολύ και από το healing του δέρματος, το contrast τρίχας, δέρματος, το pattern εξαγωγής, κλπ. Δεν είναι safe bet.
Δεν έχει τύχει πάντως να δω ανάλογη περίπτωση με την περιγραφείσα, πουθενά ως τώρα. Έχεις τέτοια εικόνα εσύ?
 
Μπλουζα