κηλη μεσης

kapa

Μέλος του προσωπικού
κραταει χρονια η κολωνια.
συνεχιζω στα ιδια,ποναω μονο οταν βαριεμαι να κανω ραχαιους.
3 σετακια την ημερα μου ειναι αρκετα αλλα δεν ειμαι παντα συνεπης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο 4 χρονια χωρις πονο μπορω να πω οτι ελυσα οριστικα το προβλημα μου.
δεν θυμαμαι αν το εχω αναφερει αλλα οταν ειχα κανει μαγνητικη και την ειδε ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι για επεμβαση.
τελικα βρηκα μονος μου την λυση.
 

bullshit

Member
Πόσοι απο σας που έχετε κηλη στη μέση παίρνατε φιναστερίδη όταν την πάθατε? Εγώ πάντως είμαι ένας και πιστεύω οτι το έπαθα εν μέρει απο τη φινα.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο αρκετα χρονια ταλαιπωριας οι κηλες φηγανε μονες τους.
εχω αρκετους μηνες που δεν κανω ραχαιους.
καποτε οταν ακομα το εψαχνα ειχα διαβασει οτι οι κηλες ατροφουν με τα χρονια.
ερμα γεραμματα:p
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
απο οσο θυμαμαι το προβλημα ξεκινησε το 2007.
μαγνητικες,γιατροι,φυσιοθεραπειες,παυσιπονα....
αναρωτικες,πονος.μερες που δεν περπατουσα.....
 

bullshit

Member
Πω ρε φίλε απίστευτο που απάντησες σήμερα. Απο χτες το βράδυ τραυματιστηκα παιζοντας σκουος και πρέπει να έβγαλα πάλι κηλες στη μέση. Είχε όντως περάσει με τα χρόνια και τώρα το ξαναπαθαίνω. Απίστευτος πόνος δεν μπορώ ούτε να ντυθώ

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Πω ρε φίλε απίστευτο που απάντησες σήμερα. Απο χτες το βράδυ τραυματιστηκα παιζοντας σκουος και πρέπει να έβγαλα πάλι κηλες στη μέση. Είχε όντως περάσει με τα χρόνια και τώρα το ξαναπαθαίνω. Απίστευτος πόνος δεν μπορώ ούτε να ντυθώ

Sent from my D5803 using Tapatalk
οι ραχαιοι,για την ακριβεια οι εκτασεις ραχαιων σαν ασκηση ειναι η πιο πολυτιμη,απαραιτητη και παραμελημενη ασκηση απο ολους,στηριζει ολο το σωμα,διωχνει τον πονο πιο αποτελεσματικα απο οτιδηποτε αλλο,προστατευει απο τραυματισμους.
αν ξεκινησεις 5 σετακια μερα παρα μερα θα με θυμηθεις;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τώρα πολύ αργά :(

Sent from my D5803 using Tapatalk
πιστεψε με δεν ειναι αργα.οι κηλες και ο πονος θα φυγουν επιτοπου στα πρωτα δεπτερολεπτα της ασκησης.
δοκιμασμενο,κατα εναν περιεργο τροπο οι εκτασεις ραχαιων παραλυουν το νευρο του πονου,στην στιγμη απο το δευτερο σετ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
την εχω ξανα βαλει την φωτο αυτην αλλα ας ξανα δουμε παλι τι ειναι κηλη μεσης.
το υγρο που ξεχειλισε και πιεζει το νευρο του πονου,οι εκτασεις ραχαιων παραλυουν το νευρο για ενα διαστημε 2 με 3 μερες,επιτοπου ομως
images.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bullshit

Member
Όχι διαφωνώ. Η δισκοκήλη δημιουργείται όταν εξερχεται το μαλακό υλικό που βρίσκεται ανάμεσα στους σπονδύλους.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Παιδια εχω υποφερει φρικτα απο δισκοκηλη η οποθα μου προκαλεσε ζημια στο ισχιακο νευρο με αποτελεσμα να μη μπορω να περπατησω για περισοτερο απο μηνα, σε περιπτωση προπτωσης της δισκοκηλης πρεπει να γινει αφαιρεση...σε περιπτωση απλης δισκοκηλης ακομη και με ισχιαλγια...οι ασκησεις μακενζυ και ο καιρος θεραπευουν το προβλημα...το θεμα ειναι οτι ενω σωστα οι κηλες αφυδατωνονται με το.χρονο, ατροφουν, το δυναμωμα του κορμου.με ραχιαιους κ κοιλιακους ειναι εφ ορου ζωης διοτι διαφορετικα θα επανελθουν. Περαστικα φιλε, κανε μαγνητικη για να δεις την κατασταση.
 

bullshit

Member
Ευχαριστώ φίλε, δυστυχώς είμαι Ολλανδία οπότε μάλλον θα την βγάλω με παρακεταμόλη.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Μπλουζα