ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

xDante τι να πω φιλε...θα δοκιμασω τη λυση σου.....παντως εγω εχω αρκετα σπυρια στην πλατη κατα περιοδους.....δεν ξερω εσυ τι ειχες και ποσα ειχες αλλα εμενα γεμιζει η πλατη μου με σπυρια χοντροκομμενα με πυον.....αλλα θα το δοκιμασω δεν εχω τιποτα να χασω.....ποσες φορες τη μερα εβαζες περιπου και πως????


οσον αφορα για το κεφαλι αστο...εχω σχετικα μαυρο μαλλι οποτε δεν...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

[sup].δεν ξερω εσυ τι ειχες και ποσα ειχες αλλα εμενα γεμιζει η πλατη μου με σπυρια χοντροκομμενα με πυον.....αλλα θα το δοκιμασω δεν εχω τιποτα να χασω.....ποσες φορες τη μερα εβαζες περιπου και πως[/sup]

φίλε γιαννη κυστική ακμή με σπυράκια Τούμπανα και το πύον να τρέχει ποτάμι..................... δεν έχεις ιδέα ειδικά το καλοκαίρι αλλα και το χειμώνα μιλάμε δεν φόραγα μπλούζα χωρίς φανελάκι...

Εφαρμογή......... όποτε έχεις χρόνο οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας και είσαι σπίτι...... απλό... επάλειψη όλης της πλάτης με οξυζενέ άφθονο και όσες φορές την ημέρα μπορείς ..... δεν υπάρχει περιορισμός.. δεν είναι τοξικό , ούτε έχει παρενέργειες....... κάντο 1-2 μήνες εντατικά και θα με θυμηθείς.........

επειδή τα περισσότερα οξυζενέ της αγοράς ειναι ΤΙΓΚΑ στα συντηριτηκά θα σου πρότεινα είτε να σου φτιάξει ο φαρμακοποιός χωρίς συντηρητικα οπότε θα πρέπει να το διατηρείς στο ψυγείο είτε να χρησιμοποιείς αυτό που βάζω εγώ και δεν γράφει τπτ για συντηριτηκά επάνω στα συστατικά
αυτό είναΙ

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=4189&cat=100

αγοράζω το τούμπανο το μεγάλο το μπουκάλι και με κρατάει για περίπου 2-3 εβδομάδες.......... 2 και κάτι έχει ;)
 

Pierre

Member
Απ: ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

Γιατί όχι...σωστή η κίνηση...

Το οξυζενέ έχει αντισηπτική δράση...

Σκέψου ότι για κάτι σπυράκια που έβαζα στο στέρνο, ο δερματολόγος μου είχε προτείνει octanysept....που πιστεύω ότι έχει ανάλογει αντιβακτηριδιακή δράση.
 

xDante

Member
Απ: ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

[sup]Γιατί όχι...σωστή η κίνηση...

Το οξυζενέ έχει αντισηπτική δράση...

Σκέψου ότι για κάτι σπυράκια που έβαζα στο στέρνο, ο δερματολόγος μου είχε προτείνει octanysept....που πιστεύω ότι έχει ανάλογει αντιβακτηριδιακή δράση.[/sup]

σωστότατος ο φίλος Pierre
το οξυγόνο εκτος απο αντισηπτική δράση έχει και θρεπτική δράση για τα κύτταρα...... σκέψου οτι με την βοήθεια του τα κύτταρα και οι βλενογόνοι που είναι προβληματικοί θα αποκτήσουν αρκετή ποσότητα οξυγόνου ωστε να διορθώσουν την βλάβη απο μόνα τους............ και χωρίς να καταστρέψεις τους βλενογόννους με το ρεκιουτάν..... γιατί περι αυτού πρόκειται........
 

show_palmettos

New Member
Απ: ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

Όσο για το μείγμα οξυγόνου-το όζον, η συγκέντρωση μπορεί να διαφέρει από το 1 (ένα) μικρογραμμάρια O3/ml.O2 έως 40 (σαράντα) μικρογραμμάρια O3/ml.O2, ενώ η ποσότητα που μπορεί να κυμαίνεται από 5 (πέντε) έως 60 (εξήντα) κυβικά εκατοστά.

Εν λόγω αξίες διαφέρουν ανάλογα με τις επεκτάσεις της φαλάκρας και την αντιδραστικότητα θεραπεία του προσώπου: η πραγματική φύση της θεραπείας καθιστά αδύνατο να καθοριστεί ένα «ιδανικό» τρόπο για την εκτέλεση της μεθόδου, που έχει να δώσει τη δέουσα προσοχή στις συνθήκες της μεμονωμένης περίπτωσης .

Το ίδιο ισχύει και για την ποσότητα και τη συχνότητα των ενέσεων. Είναι obviuos ότι, προκειμένου να επιτευχθούν ικανοποιητικά και μόνιμα αποτελέσματα, μια σειρά ενέσεων είναι απαραίτητη: ένας λογικός τρόπος να προχωρήσουμε αποτελείται από ενέσεις επαναλαμβάνονται δύο φορές την εβδομάδα για περίπου πέντε εβδομάδες και στη συνέχεια μία φορά την εβδομάδα για δύο επόμενους μήνες. Στη συνέχεια, οι ενέσεις συντήρησης είναι συνήθως αναγκαία, μηνιαία ή διμηνιαία.

Τα χαρακτηριστικά του αποφασίζει περιγραφόμενη μέθοδος περαιτέρω επεσήμανε με ένα παράδειγμα εφαρμογής, λαμβάνοντας υπόψη ως μια απλή εικονογράφηση και όχι για να εξασφαλίζουν όλα να είναι εξαντλητικός.

Σε ένα αρσενικό θέμα, 48-ετών, με φαλάκρα αναπτύχθηκαν πριν από είκοσι χρόνια και το ενδιαφέρον του 80% του τριχωτού της κεφαλής, η θεραπεία ξεκίνησε με την ένεση - με τη βοήθεια μιας βελόνας 2 εκατοστών, με διάμετρο 27 G - που αφορά μια ποσότητα 20 cc. του μείγματος02-03,με συγκέντρωση 2 μικρογραμμάρια O3/ml 0.02.

Δεδομένου ότι το αέριο δεν αυθόρμητα εξαπλωθεί (λόγω της πρόσφυσης του τριχωτού της κεφαλής με την κρανιακή theca), δύο επιπλέον ενέσεις (με τις ίδιες παραμέτρους) έγιναν σε διαφορετικά σημεία του κρανίου.

Μετά την ένεση, ένα μαλακό χέρι μασάζ έγινε, προκειμένου να διευκολυνθεί η διάδοση του φυσικού αερίου για ολόκληρη την περιοχή του κεφαλιού που αντιστοιχεί στη θέση του τριχωτού της κεφαλής.

Στη συνέχεια, άλλες συνεδρίες έγιναν, με την εξής συχνότητα: για τα πρώτα πέντε εβδομάδες, δύο φορές την εβδομάδα? Για τους επόμενους δύο μήνες, μία φορά την εβδομάδα.

Στη σύνοδο οκτώ, η συγκέντρωση αυξήθηκε σε 6 O3/ml.O2 μικρογραμμάρια και την ποσότητα έως 40 cc.

Κατά τη διάρκεια κάθε συνεδρίας, το ανωτέρω περιγραφόμενο μασάζ έγινε.

Μετά την πέμπτη σύνοδο, η τριχόπτωση σταμάτησε και το τριχωτό της κεφαλής άρχισαν να εμφανίζονται περισσότερα τροφικά. Σε κάθε σύνοδο, παρατηρήθηκε ότι τα νέα τριχοθυλάκια είχε γεννηθεί.

Μετά από περίπου ένα μήνα και μισό μετά τη θεραπεία είχαν ξεκινήσει, η διαδικασία regrowth τρίχας ήταν αυτονόητη. Ειδικότερα, η διαδικασία regrowth ήταν σταθερό, έτσι ώστε μετά από ένα έτος από την αρχή, η ισχυρή μαλλιά ήταν παρόντες σε περίπου 90% της κρανιακής αψίδα, με πυκνότητα 50%.

Τα νέα μαλλιά ήταν μαύρο (ενώ το χρονικό περιφέρειες έδειξε αρκετές λευκές τρίχες) και ανθεκτική σε έλξη.

Βιομηχανικά Applicabilitv Η περιγραφόμενη μέθοδος βιομηχανικώς εφαρμόσιμες, δεδομένου ότι μπορούν να τηρηθούν, στον τομέα των αισθητικών θεραπείες, σε αόριστο αριθμό προσώπων που επηρεάζονται από φαλάκρα ή τριχόπτωσης. Είναι εύκολο να αναπαραχθεί, καθώς χρειάζεται μόλις ένα άτομο εξειδικευμένο σε εισφορά (καλύτερα εάν ένας γιατρός) και η διαθεσιμότητα μιας σύγχρονης γεννήτριες όζοντος, ικανή να παρέχει οξυγόνο όζοντος μείγματα που απαιτούνται ποσά.




μαυρα γινονται τα νεα μαλλια.......ΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ..Ε ΝΑΙ ΤΟ ΧΝΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΟ!!!
ΜΑΥΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ

το οξυζενε φιλοι μ ειναι πολυεργαλειο!!!!
ειχα κατι πληγες στα χερια και εβαζα καθε μερα οξυζενε! κ εξαφανιστηκαν εντελως!!!!!! οχι μονο κλεισανε αλλα τις εθρεψε κιολας τις εκανε υγιεστατο δερμα
τωρα θα μου πειτε..τι σχεση εχουν οι πληγες με την τριχοπτωση? δεν ξερω τι σχεση εχουν αλλα δειχνει ποσο πολυ το οξυζενε βοηθα το δερμα
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ.......ΕΦΑΡΜΟΣΗ ΟΞΥΖΕΝΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΚΙ ΑΣ ΕΧΩ ΚΑΣΤΑΝΟΜΑΥΡΑ ΜΑΛΛΙΑ !!!
 

xDante

Member
Απ: ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

καλή επιτυχία φίλε show_palmettos σε 1-2 μήνες είναι σίγουρο οτι θα παρατηρήσεις regrowth............
όλοι θέλουμε περισσότερους που θα ξεκινήσουν την εν λόγω θεραπεία όπως εγώ για να έχουμε ασφαλέστερα αποτελέσματα-συμπεράσματα κλπ κλπ
η συνέχεια στο νήμα που έχω ανοίξει για την συγκεκριμένη θεραπεία.......... ;)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

καλως θα βαζω στην πλατη και θα δειξει...παντως και στο στερνο που εχω πολυ λιγα δεν θα δοκιμασω να βαλω γτ φοβαμαι μην εχουμε κανα γκριζαρισμα της τριχας......
 

xDante

Member
Απ: ισοτρετινοινη-ακμη-τριχοπτωση

φιλε γιάννη μην φοβάσαι για γκριζάρισμα των τριχών σου βάλε άφοβα.................. και εγώ είχα στο στέρνο και έβαζα καθημερινά ............ ούτε μια τριχα δεν άλλαξε χρώμα........
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα