η Κριτικη μου στο google για την εμπειρια μου απ την Αναστασακης Ηair Clinic , ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ!!

Aldo

Well-Known Member
Kαλησπερα σε ολους,


Μολις εντποισα πως η google κριτικη η αρχικη οπως και η μετεπειτα ενημερωση της για το τελικο αποτελεσμα που ειχα κανει στην Αναστασακης Hairclinic δεν εμφανιζεται πλεον.

Παρακαλω και τα μελη να κοιταξουν να βρουν την εν λογο κριτκη.


Και επισης ζητω ευγενικα απο την κλινικη να αποκαταστησει τυχων αστοχια εντος 24ωρων .



Παραθετω screenshot με την κριτικη.
Αποδεικτικα υπαρχουν και το εμαιλ μου για την εν λογο κριτικη .
 

Συνημμένα

  • BBEFCDB7-7FED-4E5C-803B-261245B68DCD.png
    BBEFCDB7-7FED-4E5C-803B-261245B68DCD.png
    735 KB · Προβολές: 479

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Kαλησπερα σε ολους,


Μολις εντποισα πως η google κριτικη η αρχικη οπως και η μετεπειτα ενημερωση της για το τελικο αποτελεσμα που ειχα κανει στην Αναστασακης Hairclinic δεν εμφανιζεται πλεον.

Παρακαλω και τα μελη να κοιταξουν να βρουν την εν λογο κριτκη.


Και επισης ζητω ευγενικα απο την κλινικη να αποκαταστησει τυχων αστοχια εντος 24ωρων .



Παραθετω screenshot με την κριτικη.
Αποδεικτικα υπαρχουν και το εμαιλ μου για την εν λογο κριτικη .
Αν είναι δυνατόν!
 

Aldo

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic μια απαντηση για το συμβαν αυτο ????

στισ 21"20 ωρα αγγλιας εγινε ελεγχος του λογαριασμου απ τον οποιο εγινε η κριτικη και υπαρχει το αντιστοιχο αποδεικτικο (σε καθε περιπτωση), ο λογαριασμος δεν δειχνει πλεον την κριτικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jacksmith

Active Member
Συγνώμη που ρωτάω αλλά πως γίνεται να κατέβει μία κριτική? Μπορεί να το κάνει η επιχείρηση, η google , ποιός ?
 

seeker

Verified MM member
Ο ιδιοκτήτης μπορεί να κάνει flag μια κριτική και να πείσει μετά την Google ότι ειναι εσφαλμένη. Αν πειστεί, την κατεβάζει.
 

witcher

Well-Known Member
Kαλησπερα σε ολους,


Μολις εντποισα πως η google κριτικη η αρχικη οπως και η μετεπειτα ενημερωση της για το τελικο αποτελεσμα που ειχα κανει στην Αναστασακης Hairclinic δεν εμφανιζεται πλεον.

Παρακαλω και τα μελη να κοιταξουν να βρουν την εν λογο κριτκη.


Και επισης ζητω ευγενικα απο την κλινικη να αποκαταστησει τυχων αστοχια εντος 24ωρων .



Παραθετω screenshot με την κριτικη.
Αποδεικτικα υπαρχουν και το εμαιλ μου για την εν λογο κριτικη .
Τελικά το παιχνίδι της φίμωσης των κριτικών συνεχίζεται και στα google reviews της κλινικής πέρα από το φόρουμ... Τέτοια πράγματα είναι τραγικά να συμβαίνουν.
 

Gianney

Well-Known Member
Ο ιδιοκτήτης μπορεί να κάνει flag μια κριτική και να πείσει μετά την Google ότι ειναι εσφαλμένη. Αν πειστεί, την κατεβάζει.
Δεν νομίζω να ναι έτσι ,η google δεν ασχολείται με τέτοια μόνο αν είναι ανάγκη.Δηλ πως να τη πείσει;Να πει ότι ο άλλος είναι ικανοποιημένος και λέει ψέματα ότι δεν είναιπχ;
 

Disco

Well-Known Member
Δεν νομίζω να ναι έτσι ,η google δεν ασχολείται με τέτοια μόνο αν είναι ανάγκη.Δηλ πως να τη πείσει;Να πει ότι ο άλλος είναι ικανοποιημένος και λέει ψέματα ότι δεν είναιπχ;
Έτσι ειναι όπως τα λέει ο @seeker . Η επιχείρηση οταν θέλει να διαγράψει μια κριτική κάνει flag την κριτική, στην συγκεκριμένη περίπτωση η κλινική, μπορεί να κάνει flag την κριτική ως ψευτικη ή οτι δεν συμφωνεί με τα Google's review policies και να ακολουθήσει μια διαδικασία με τους λόγους που επιθυμεί να σβηστεί η κριτική.

Can you delete a Google review?
Unfortunately, Google doesn't offer a simple "delete" option for its reviews. Instead, there are only two ways that a review can be removed. The person who posted the review can delete it or your business can "flag the review as inappropriate." Flagging the review alerts Google that the review is fake or that it doesn't comply with Google's review policies.

After that, you'll be guided to the landing page below where you'll need to complete a brief report of the issue and submit your email for follow-up communication.


 

Gianney

Well-Known Member
Έτσι ειναι όπως τα λέει ο @seeker . Η επιχείρηση οταν θέλει να διαγράψει μια κριτική κάνει flag την κριτική, στην συγκεκριμένη περίπτωση η κλινική, μπορεί να κάνει flag την κριτική ως ψευτικη ή οτι δεν συμφωνεί με τα Google's review policies και να ακολουθήσει μια διαδικασία με τους λόγους που επιθυμεί να σβηστεί η κριτική.

Can you delete a Google review?
Unfortunately, Google doesn't offer a simple "delete" option for its reviews. Instead, there are only two ways that a review can be removed. The person who posted the review can delete it or your business can "flag the review as inappropriate." Flagging the review alerts Google that the review is fake or that it doesn't comply with Google's review policies.

After that, you'll be guided to the landing page below where you'll need to complete a brief report of the issue and submit your email for follow-up communication.


Και πώς όμως αποφασίζει κάποιος ότι είναι fake;Με ποια κριτήρια;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Και πώς όμως αποφασίζει κάποιος ότι είναι fake;Με ποια κριτήρια;
Υπάρχει διαδικασία, αμα την διαβάσεις. Η επιχείρηση συμπληρώνει ενα brief report με τους λόγους που επιθυμεί να κατεβάσουν την κριτική. Αν το κυνηγήσει πολύ η επιχείρηση και έχει καλή επιχειρηματολογία στους λόγους που θα αναφέρει θα πείσει την google να την κατεβάσει.
 

jacksmith

Active Member
Εγώ ειλικρινά δεν είχα σκοπό να γράψω κριτική στην Google γιατί απλα δεν με ενδιέφερε. Μ ενδιέφερε μόνο να ενημερώσω το φόρουμ. Μετά από αυτό αν δεν αποκατασταθεί η κριτική, έχω σκοπό να γράψω κριτική και εκεί και με link που θα παραπέμπει στο φορουμ.
 

Aldo

Well-Known Member
Νιωθω φοβισμενος απ την κατασταση αυτη και μεγαλη ανυσηχια ταυτοχρονα, θεωρω οτι εχει γινει καποιο λαθος.
 

Disco

Well-Known Member
Νιωθω φοβισμενος απ την κατασταση αυτη και μεγαλη ανυσηχια ταυτοχρονα, θεωρω οτι εχει γινει καποιο λαθος.
aldo 2 τρόποι υπάρχουν για να σβηστεί μια google review κριτική. Είτε να την σβήσεις εσύ είτε η επειχήρηση να την κάνει report για να κατέβει. Αφού δεν την έσβησες εσύ μάντεψε τι έγινε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
εγώ για να είμαι ειλικρίνης με όλα αυτά που βλέπω από τη συγκεκριμένη κλινική, απείλες για μυνήσεις κλπ κλπ έχω αρχίσει και σκέφτομαι να διαγράψω τελιώς το λογαριασμό μου και να διακόψω και τη παρουσιάση μου. Δεν μπορώ να καταλάβω αφού υπάρχει τόσο μεγάλη αντιπάραθεση ανάμεσα στην κλινική και στα μέλη σε πολλά επίπεδα, γιατί 1. η κλινική παραμένει στο φόρουμ αφού το θεωρεί ένα φόρουμ ανίδεων μη ιατρών 2. Γιατί οι αρμόδιοι του φόρουμ επιλέγουν να φιλοξενούν την κλινική με τόσες εντάσεις, απειλές για μηνύσεις κλπ κλπ.
 

Aldo

Well-Known Member
Δεν ειχα καποιο λογο να την σβησω, επισης η κριτικη μου ειχε δυο σκελη. το πρωτο λιγες μερες αφοτου εκανα την μεταμοσχευση επειτα απο παρακληση του γιατρου να κανω κριτικη και το δευτερο καπου τον οκτωμβρη αφου θεωρησα πως ειχα σιγουρευθει πως ειχε περασει το 12μηνο και δεν περιμενα πλεον κατι αλλο στην εικονα μου οσον αφορα το μαλλι. το δευτερο σκελος ηταν το update οπως ειχα γρψει στην αρχικη οτι θα κανω!!! Η κριτικη μου απλα ενημερωθηκε στο 14 μηνο.
 

nick90

Well-Known Member
εγώ για να είμαι ειλικρίνης με όλα αυτά που βλέπω από τη συγκεκριμένη κλινική, απείλες για μυνήσεις κλπ κλπ έχω αρχίσει και σκέφτομαι να διαγράψω τελιώς το λογαριασμό μου και να διακόψω και τη παρουσιάση μου. Δεν μπορώ να καταλάβω αφού υπάρχει τόσο μεγάλη αντιπάραθεση ανάμεσα στην κλινική και στα μέλη σε πολλά επίπεδα, γιατί 1. η κλινική παραμένει στο φόρουμ αφού το θεωρεί ένα φόρουμ ανίδεων μη ιατρών 2. Γιατί οι αρμόδιοι του φόρουμ επιλέγουν να φιλοξενούν την κλινική με τόσες εντάσεις, απειλές για μηνύσεις κλπ κλπ.

Φανταστείτε πόσες αρνητικές κριτικές θα έχουν κατέβει με τον ίδιο τρόπο, όπως και η κριτική του aldo που ηταν και αληθινή κριτική..
 

panos1234

Well-Known Member
Θα δοθεί άραγε επίσημη απάντηση από την κλινική???
Συνήθως λένε.... Καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται...... Ή τελικά φοβάται???
 

Xristos87

Well-Known Member
ρε Αλντο γιατι δεν ρωτας απ ευθειας την κλινικη και το γραφεις πρωτα εδω δημιουργωντας εντυπωσεις; παλαιοτερα π ειχες το θεμα σου κ πρωτα επικοινωνησες μαζι τους κ μετα μας ενημερωσες.

εντωμεταξυ εζω χασει επεισοδια μεταξυ εσενα κ της κλινικης.
 
Μπλουζα