εχω απελπιστει πολυ

krhtikos21

Member
εν τω μεταξύ το γκριζάρισμα έχει πολλή γοητεία και αρέσει σχεδόν σε όλες τις γυναίκες ούτε αλλοιώνει χαρακτηριστικά προσώπου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

user3498

New Member
Soralteno είπε:
user3498 είπε:
λιγες ειναι στα μαλλια ειναι κανενα μηνα που το παρατηρησα πηγα σε δερματολογο αλλα δεν ηξερε τιποτα ειπε γονιδια ειναι ενω στην οικογενεια δεν υπαρχει ατομο εχω αρχισει skin nails hair της solgar paba vitamin e και q10 εσυ εαν επιτρεπεται εχεις παρατηρησει ασπρες τριχες? και αν υπαρχει καποια θεραπεια και αν πιστευειες στην κυταρικη θεραπεια? αν θελεις απαντησε μου σε ευχαριστω

Όχι, ακόμα δεν έχω άσπρες τρίχες στα 38, μόνο στο μούσι λίγες. Τα συμπληρώματα που παίρνεις δεν χρειάζονται, μόλις τελειώσουν μπορείς να τα σταματήσεις. Μερικές θεραπείες υπάρχουν, λύση δεν υπάρχει.

Ας αρχίσουμε από τα βασικά:
- Έχεις προβλήματα με το θυρεοειδή;
- Έχεις έλλειψη Β12;
- Έχεις λεύκη;
- Καπνίζεις;
Τα παραπάνω έχουν συνδεθεί με πρόωρο γκριζάρισμα.

Επίσης υπάρχει και κάτι άλλο που επηρεάζει: ο πολύς αυνανισμός ή το πολύ σεξ. Αν μπορείς να κρατηθείς κάνα χρόνο, δοκίμασε το.

Υπάρχουν δυο κινέζικα βότανα που κάνουν κάποια δουλειά αλλά αν στα πω, τα πάρεις και δεις τα ραδίκια ανάποδα εμένα θα πάνε μέσα, οπότε άσε αυτή την οδό (στα λέω χύμα, μην παρεξηγιέσαι).

Φέτος είχαμε νέα πάνω στο θέμα που είναι υποσχόμενα, αν περιμένεις μέχρι το 2015:
- A Pill To Prevent Gray Hair - Is It Finally On The Way?
- A cure for grey hair?

για θυροειδη εκανα εξετασεις δεν εχω δεν εχω λευκη δεν καπνιζω για ελλειψη b12 πρεπει να κανω αναλυση για σιδηρο και φεριτινη λογικα οσο για το sex απεχω αρκετα
 

ermis

New Member
το δαφελαιο λενε πωσ κανει αλλα τωρα δεν ξερω ποσο

http://fysikaproionta.blogspot.com/2007/03/laurus-nobilis.html
Το δαφνέλαιο σταματάει την τριχόπτωση, και μαυρίζει το μαλλί.

το διαβασα και σε βιβλιο με βοτανα
100 ΒΟΤΑΝΑ 1000 ΘΕΡΠΕΙΕΣ Κώστας Μπαζαίος
http://www.scribd.com/doc/15567701/100-1000-

exei kai alla

http://www.scribd.com/doc/62316337/Iatrikes-Xrhseis-Botanwn-Malamas
http://www.scribd.com/doc/27052126/%CE%93%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CE%9B%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%98%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B1
 

thester

New Member
Γεια σου, ακούγονται αυτά τα δύο
fair hair ΛΟΣΙΟΝ Χ
GREY AWAY από την telemarketing

ότι αντιμετωπίζουν τις άσπρες τρίχες ενεργοποιώντας τον φυσικό τρόπο χρώματος των μαλλιών, τώρα δεν ξέρω άμα έχουν αποτελέσματα η Λοσιόν Χ πωλείτε και στα φαρμακεία.
Λένε ότι πάνω στον μήνα έχεις τα πρώτα αποτελέσματα.
Ξέρει κανένας να μας πει περισσότερα από προσωπική του εμπειρία ή από κάποιον άλλον που ξέρει?
 
Soralteno είπε:
user3498 είπε:
λιγες ειναι στα μαλλια ειναι κανενα μηνα που το παρατηρησα πηγα σε δερματολογο αλλα δεν ηξερε τιποτα ειπε γονιδια ειναι ενω στην οικογενεια δεν υπαρχει ατομο εχω αρχισει skin nails hair της solgar paba vitamin e και q10 εσυ εαν επιτρεπεται εχεις παρατηρησει ασπρες τριχες? και αν υπαρχει καποια θεραπεια και αν πιστευειες στην κυταρικη θεραπεια? αν θελεις απαντησε μου σε ευχαριστω

Όχι, ακόμα δεν έχω άσπρες τρίχες στα 38, μόνο στο μούσι λίγες. Τα συμπληρώματα που παίρνεις δεν χρειάζονται, μόλις τελειώσουν μπορείς να τα σταματήσεις. Μερικές θεραπείες υπάρχουν, λύση δεν υπάρχει.

Ας αρχίσουμε από τα βασικά:
- Έχεις προβλήματα με το θυρεοειδή;
- Έχεις έλλειψη Β12;
- Έχεις λεύκη;
- Καπνίζεις;
Τα παραπάνω έχουν συνδεθεί με πρόωρο γκριζάρισμα.

Επίσης υπάρχει και κάτι άλλο που επηρεάζει: ο πολύς αυνανισμός ή το πολύ σεξ. Αν μπορείς να κρατηθείς κάνα χρόνο, δοκίμασε το.

Υπάρχουν δυο κινέζικα βότανα που κάνουν κάποια δουλειά αλλά αν στα πω, τα πάρεις και δεις τα ραδίκια ανάποδα εμένα θα πάνε μέσα, οπότε άσε αυτή την οδό (στα λέω χύμα, μην παρεξηγιέσαι).

Φέτος είχαμε νέα πάνω στο θέμα που είναι υποσχόμενα, αν περιμένεις μέχρι το 2015:
- A Pill To Prevent Gray Hair - Is It Finally On The Way?
- A cure for grey hair?

Φίλε και ομοιοπαθή (έχω αρκετές άσπρες τρίχες) σε παρακαλώ αγνόησε όλα τα παραπάνω. Είναι εντελώς άσχετα με τις λευκές τρίχες. (ήμαρτον λέμε!)

Είναι αποκλειστικά ζήτημα γονιδίων εκτός αν έχεις περάσει κάποιο σοκ.
Οπότε αν έχεις γενικά καλή υγεία:
1) Δεν χρειάζεται να κάνεις εξέταση θυρεοειδούς
2) Δεν χρειάζεσαι πρόσθετη β12
3) Η λεύκη είναι άσχετη όπως και ο "δρόμος με τις λεύκες"

4) Αν καπνίζεις να το κόψεις πάρ' αυτα! (γιατρός είμαι, τί περιμένεις να πω;)

Επίσης μπορείς να αυνανιστείς όσο θέλεις ή να κάνεις σεξ όσο αντέχεις ή και τα δύο. Όσο και να την κάνεις "λάστιχο" δεν θα ασπρίσουν τα μαλλιά ούτε θα σου πέσουν αν είναι στα γονίδια σου.

Χάπια για να θεραπεύσεις τα γκρίζα δεν υπάρχουν. Μπορείς όμως να τα βάψεις αν και δεν είναι πια της μόδας το "κομοδινί" ή το "σάπιο μήλο" που είναι πρακτικά τα μοναδικά "διαθέσιμα" χρώματα.
 
Μπλουζα