εχω απελπιστει πολυ

user3498

New Member
εγω εχω προβλημα με ασπρες τριχες και εχω απογοητευτει αρκετα ειμαι 31 ετων πηγα σε δερματολογο χθες αλλα δεν ηξερε τιποτα γονιδια ειπε ενω στην οικογενεια κανεις δεν ειχε ασπρες τριχες νεος εχω αρχισει απο χθες να παιρνω skin nalis hair της solgar paba vitamin e και q10 μπορω να παρω και βιοτινη μαζι ελπιζω να με βοηθησουν εστω λιγο εχετε ακουσει κατι για κυταρικη θεραπεια?ο αιματοκριτης μου ειναι 42.7 μηπως πρεπει να κανω εξετασεις για σιδηρο και φεριτινη και αν ο ηλιος κανει τοσο κακο στα μαλλια ας μου πει καποιος τι θα με συμβουλευατε να κανω εκτος απο βαφη και τετοια εχω ακουσει θετικα σχολια για κυταρικη θεραπεια απο εμβρυα μωρων και προβατων οτι ειναι αν ξερει καποιος κατι που θα βοηθησει ας μου πει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Για πολλες ασπρες τριχες μιλαμε?
Εισαι και 31 ετσι?Ειναι σε καποιον βαθμο λογικο να εχεις λιγες ασπρες.Πολλοι εχουν.
 

gianniskritikos2

Active Member
ελεος..... ο αλλος απελπιζεται επιδει του ασπριζουν τα μαλλια...εμεις τι να πουμε που μας πεφτουν? και ανοιγει θεμα με ονομα εχω απελπιστει... μακαρι να μου ασπριζαν αυριο ολλες οι τριχες μα ολλες και να μην μου πεφταν μετα


και ειμαι 20 δεν ειμαι 31...
 

mimis giova

Active Member
χαχχαχαχαχαχαχαχαχααχ....τον καταλαβενω ομως..κατι το εκτιμας αν δεν το εχεις...αν δεν ειχε μαλλια θα ελεγε οτι κ εμεις..τωρα τον προβληματιζει π ασπριζουν..
 

elderberry

New Member
Μελασσα

Χυμος παντζαρι-σπαραγγι στον αποχυμωτη.Καλη τυχη με το να το πινεις αυτο το πραγμα καθε μερα!!!!

Αυτο προς το παρον γνωριζω οτι βοηθανε.

Επισης βαλε στη διατροφη οτιδηποτε εχει τανινες(καρυδια κτλ).
 

tropheus

Well-Known Member
elderberry είπε:
Μελασσα

Χυμος παντζαρι-σπαραγγι στον αποχυμωτη.Καλη τυχη με το να το πινεις αυτο το πραγμα καθε μερα!!!!

Αυτο προς το παρον γνωριζω οτι βοηθανε.

Επισης βαλε στη διατροφη οτιδηποτε εχει τανινες(καρυδια κτλ).

Λυπάμαι που το λέω (αν και το έχω πει στο φίλο μας και σε pm) αλλά δεν υπάρχει απολύτως τίποτα αυτή τη στιγμή που να μπορεί να κάνει τα άσπρα μαλλάκια του να ξαναβρούν το χρώμα τους.
Σε αυτό πρέπει να είμαστε ξεκάθαροι ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

elderberry

New Member
tropheus είπε:
elderberry είπε:
Μελασσα

Χυμος παντζαρι-σπαραγγι στον αποχυμωτη.Καλη τυχη με το να το πινεις αυτο το πραγμα καθε μερα!!!!

Αυτο προς το παρον γνωριζω οτι βοηθανε.

Επισης βαλε στη διατροφη οτιδηποτε εχει τανινες(καρυδια κτλ).

Λυπάμαι που το λέω (αν και το έχω πει στο φίλο μας και σε pm) αλλά δεν υπάρχει απολύτως τίποτα αυτή τη στιγμή που να μπορεί να κάνει τα άσπρα μαλλάκια του να ξαναβρούν το χρώμα τους.
Σε αυτό πρέπει να είμαστε ξεκάθαροι ...

Αυτο ειναι απλα μια απλη απψη ενος ανθρωπου ;)
 

tropheus

Well-Known Member
elderberry είπε:
Αυτο ειναι απλα μια απλη απψη ενος ανθρωπου ;)

Συγγνώμη αλλά δείξε μου μια έρευνα ή έστω κάποιο περιστατικό που να δείχνει ότι αυτό που λες ξαναδίνει στα μαλλάκια το χαμένο τους χρώμα.

Όχι μόνο δεν υπάρχει έρευνα αλλά πουθενά στο κόσμο δεν έχω δει αναφορά για άτομο που επανέφερε το χρώμα των μαλλιών του με οποιαδήποτε αγωγή ...

Στο λέω εγώ που άσπρισα εντελώς από τα 20 μου χρόνια !!!
 

elderberry

New Member
tropheus είπε:
elderberry είπε:
Αυτο ειναι απλα μια απλη απψη ενος ανθρωπου ;)

Συγγνώμη αλλά δείξε μου μια έρευνα ή έστω κάποιο περιστατικό που να δείχνει ότι αυτό που λες ξαναδίνει στα μαλλάκια το χαμένο τους χρώμα.

Όχι μόνο δεν υπάρχει έρευνα αλλά πουθενά στο κόσμο δεν έχω δει αναφορά για άτομο που επανέφερε το χρώμα των μαλλιών του με οποιαδήποτε αγωγή ...

Στο λέω εγώ που άσπρισα εντελώς από τα 20 μου χρόνια !!!

http://www.earthclinic.com/CURES/home-remedies-for-grey-hair.html

http://www.earthclinic.com/CURES/home-remedies-for-grey-hair.html
Εδω η μελασσα εχει 18 ναι ψηφους δες ολες τις αναφορες.Καποιες θετικες ,καποιες αρνητικες.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Elderrberry, ανεβάζεις έρευνες, φωτογραφικό υλικό (αληθές) με πολλά περιστατικά, χειροπιαστές αποδείξεις με λίγα λόγια.. διότι αλλιώς και αυτά που λες εσύ είναι "απλά μια απλή άποψη ενός ανθρώπου ;)"


elderberry είπε:
http://www.earthclinic.com/CURES/home-remedies-for-grey-hair.html

Εδω η μελασσα εχει 18 ναι ψηφους δες ολες τις αναφορες.Καποιες θετικες ,καποιες αρνητικες.

18 ψήφους.. Τώρα εσύ αυτό το θεωρείς έγκυρο;

Είπαμε.. όταν είσαι απόλυτος, φρόντισε να έχεις τις ανάλογες αποδείξεις
 

elderberry

New Member
Chs είπε:
Elderrberry, ανεβάζεις έρευνες, φωτογραφικό υλικό (αληθές) με πολλά περιστατικά, χειροπιαστές αποδείξεις με λίγα λόγια.. διότι αλλιώς και αυτά που λες εσύ είναι "απλά μια απλή άποψη ενός ανθρώπου ;)"

Οταν ομως ειδα μια ασπρη τριχα να ειναι περιεργη και οταν την εβγαλα με το τσιμπιδακι ηταν μιση μαυρη και καταμαυρη ριζα τοτε παυει να ειναι απλη αποψη ;).

Με φρουτοφαγια και αποφυγη κρεατος.Οσπρια ,μελι κτλ οχι ψαρι ,ουτε γαλακτοκομικα,ουτε συμπληρωματα ουτε αλλα γλυκα.

Θα βαλω αργοτερα και μελασα στο παιχνιδι αν και εχω καπου 3-4 ασπρες τριχες στο κεφαλι μου.Ελπιζω να μεινει ετσι.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
elderberry είπε:
Οταν ομως ειδα μια ασπρη τριχα να ειναι περιεργη και οταν την εβγαλα με το τσιμπιδακι ηταν μιση μαυρη και καταμαυρη ριζα τοτε παυει να ειναι απλη αποψη ;).

Με φρουτοφαγια και αποφυγη κρεατος.Οσπρια ,μελι κτλ οχι ψαρι ,ουτε γαλακτοκομικα,ουτε συμπληρωματα ουτε αλλα γλυκα.

Θα βαλω αργοτερα και μελασα στο παιχνιδι αν και εχω καπου 3-4 ασπρες τριχες στο κεφαλι μου.Ελπιζω να μεινει ετσι.

Μιλάμε δεν παίζεσαι... :-/

Να σου θυμίσω.. εσύ μιλάς με θεωρίες και για "μια" άσπρη τρίχα που έπαψε να είναι άσπρη.. θα σοβαρευτούμε;;;

Σου το έχω ξανά πει, αν θέλεις να είσαι απόλυτος φρόντισε να μιλάς με έγκυρα λόγια, μην μου θυμίζεις τι είχε γίνει με παρόμοια θέματα στο forum πριν λίγο καιρό.. Ο άνθρωπος παραπάνω ζητάει μια λύση στο θέμα του. Στο κάτω κάτω υπάρχουν βαφές φυτικές που μπορεί να βάλει ακόμα και να φτιάξει μόνος του και να είναι σουπερ!
 

tropheus

Well-Known Member
elderberry είπε:
http://www.earthclinic.com/CURES/home-remedies-for-grey-hair.html
Εδω η μελασσα εχει 18 ναι ψηφους δες ολες τις αναφορες.Καποιες θετικες ,καποιες αρνητικες.

Site σαν αυτό "κρυφοδιαφημιστικά" να σου δείξω δεκάδες ...

Μη δίνουμε ψεύτικες ελπίδες. Τα άσπρα μαλλάκια ότι και να δοκιμάσεις δεν ξαναβρίσκουν το χρώμα τους.

Εγώ αυτό είχα να πω και δε θα μπω με κανέναν σε αντιπαράθεση. Αν θέλει ο φίλος μας ας δοκιμάσει. Απλά δε θα δει κανένα απολύτως αποτέλεσμα.
 

elderberry

New Member
!!!!! Εχω να κανω με δυο χρηστες φιναστεριδης και ντουταστεριδης.
Που να δω φως.

Η μελασσα ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ SITE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΦΟΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ Η ΜΕΛΑΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΜΦΘΗΝΗ,
ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΛΙ ΣΑΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕΛΙΟΥ!!!!

Απο τις 5 τριχες η μια μαυρισε και μαλιστα χωρις θεραπειες.Συνεπεσε οταν ειχα κοψει ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ.Μου φτανει αυτο !!!!!

Ειχα ποσταρει και ενα σπρευ που της ξαναμαυριζει αλλα ο τυπος δεν μεταφερει εκτος αμερικης.Ειναι συνδυασμος βοτανων.


3.60 ΕΧΕΙ Αντε ρε παιδια ξυπνηστε λιγο.

http://www.e-biogreek.gr/index.php?target=products&product_id=34007
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Και εγώ έχω να κάνω με έναν τυχάρπαστο ιντερνετάκια που δεν ξέρει τι του γίνεται.. εσύ ξύπνα και άλλαξε συμπεριφορά.

Σου το έχω ξανα πει, για να είσαι σε αυτό το forum θα προσέχεις τι λες στον κόσμο, άλλο λέω τη γνώμη μου άλλο την επιβάλω. Ο τροφέας και εγώ συμφωνούμε στο ότι πέρα από βαφή δεν υπάρχει κάτι άλλο αποδεδειγμένα να κάνει δουλειά.
 
Μπλουζα