δαφναιελαιο ποια ειναι η γνωμη σας?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andrew1988

Member
...αγνωστο...παντως στην μυτη δεν μου ειναι καθολου δυσαρεστη η μυρωδια.θα δω αν συνεχιστει και στις επομενες εφαρμογες...
 

cool11

Well-Known Member
Εχουμε κανεναν που να χρησιμοποιει δαφνελαιο για χρονια, να μας πει εμπειρία & αποτελέσματα;
 

George46

New Member
Εχουμε κανεναν που να χρησιμοποιει δαφνελαιο για χρονια, να μας πει εμπειρία & αποτελέσματα;[/QUOTE
Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και 2 μήνες περίπου χρησιμοποιώ το salkano. Το βάζω 1-2 φορές τη βδομαδα. Δε χρησιμοποιώ τίποτα άλλο. Σε κάθε εφαρμογή χάνω τουλάχιστον 20-30 τρίχες. Το ιδιο συνέβη και πριν λίγο. Και μετά στο λούσιμο πάλι χάνω. Η τριχόπτωση μ συνεχίζεται κανονικά και αρκετά επιθετικά. Το παρατηρώ σε κάθε λούσιμο. Δεν νομίζω ότι δουλεύει αυτό το salkano σε μένα. Μία ακόμη εφαρμογή θα κάνω και αν δω πάλι τα ίδια το σταματάω!
 

poseidonas77

Well-Known Member
παντως σημερα που εβαλα δαφνελαιο ηταν η πρωτη φορα που οι τριχες που μεινανε στα χερια ηταν ελαχιστες...ειμαι στους 4 μηνες βαζω 3 φορες την εβδομαδα...
 
Καλησπέρα σε όλους.Χρησιμοποιώ δαφνέλαιο εδώ και περίπου 3 μήνες (σε προγραμματισμένη βάση 2 με 3 φορές την εβδομάδα). Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει κάποιο αποτέλεσμα και έχω έντονη τριχόπτωση το τελευταίο μήνα. Η δερματολόγος κάποτε( πριν 1 χρόνο περίπου) μου είχε πει ότι εχω Σ.Δ και εξαιτίας αυτού πέφτουν τα μαλλιά μου...Το πρόβλημα μου είναι μήπως λόγω της σ.δ και της έντονης λιπαρότητας το δαφνέλαιο επιφέρει αντίθετα ή καθόλου αποτελέσματα σε τέτοιες περιπτώσεις.Αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει...
Ευχαριστώ πολύ παιδιά ..
 
Γενικά στη δερματολόγο που πήγαινα δεν θέλω να ξαναπάω...Παρ'ολα αυτά μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον αξιόπιστο δερματολόγο στην Αθήνα...Στείλτε μου προσωπικό μήνυμα όσοι θέλετε...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα σε όλους.Χρησιμοποιώ δαφνέλαιο εδώ και περίπου 3 μήνες (σε προγραμματισμένη βάση 2 με 3 φορές την εβδομάδα). Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει κάποιο αποτέλεσμα και έχω έντονη τριχόπτωση το τελευταίο μήνα. Η δερματολόγος κάποτε( πριν 1 χρόνο περίπου) μου είχε πει ότι εχω Σ.Δ και εξαιτίας αυτού πέφτουν τα μαλλιά μου...Το πρόβλημα μου είναι μήπως λόγω της σ.δ και της έντονης λιπαρότητας το δαφνέλαιο επιφέρει αντίθετα ή καθόλου αποτελέσματα σε τέτοιες περιπτώσεις.Αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει...
Ευχαριστώ πολύ παιδιά ..
Πρέπει να φύγει η ΣΔ για να συνεχίσεις δαφνέλαιο, τώρα σου "τσιγκλάει" το πρόβλημα. Μιλάμε για το πώς νιώθεις στο δέρμα και όχι για τριχόπτωση.
 
Γενικά το δέρμα μου είναι αρκετά λιπαρό, αυτό είναι κυρίως το πρόβλημα.Απλά είχα διαβάσει ότι το δαφναίλεο για καλύτερη απορρόφηση πρέπει να συνδυάζεται είτε με μια ζεστή πετσέτα είτε με ζεστούς ατμούς και όπως γράφουν στο φόρουμ γενικά ή ''ζέστη'' αυξάνει την αναπαραγωγή σμήγματος. Οπότε είναι μπερδεμένα τα πράγματα.Ευχαριστώ πάντως soralteno...
Αν κάποιος μπορεί να μου προτείνει κάποιον ιατρό ή θεραπεία για Σ.Δ θα το εκτιμούσα πολύ...
 

mike29

Active Member
Σε εμενα οταν ημουν 28 nw 1 μεχρι αυτη την ηλικια δεν ειχα κανενα θεμα με λιπαροτητα σμηγμα και σ.δ..Απ οταν αρχισε η πολυ λιπαροτητα αρχισαν και τα προβληματα σ.δ αραιωση που ακολουθουσε μεχρι τα 32 οταν ειχε εξαφανιστει τοτε η σ.δ με ειχε βοηθησει αρκετα το λουσιμο με σοδα και μυλοξηδο!! ειχα αρχισει και θεραπεια με ελαια αλλα με και με την σ.δ 100%off τα μαλλια μου εδειχναν καλητερα χωρις λιπαροτητα!!!πριν 3μιση μηνες ξανα αρχισε πολυ λιπαροτητα μαζι με αυτη και τριχοπτωση δεν υποχωρουσε ουτε μετα το λουσιμο ενω σινεχιζα κανονικα να βαζω τα ελαια!!δεν ξερω στην σιγκεκριμενη περιπτωση σε βαθος χρονου αν εφτεξαν τα ελαια το μηλοξηδο η σοδα που εβαζα στα μαλλια!!μετα απο 20 μερες απ την εμφανιση της λιπαροτητας αρχισε βαρια σ.δ.και ετρεχα και δεν εφτανα!!πηγα σε 2 δερματολογους ο ενας μου ειπε με αφτα που σου εγραψε ο πρωτος δερματολογος δεν συμφωνω!! αλλη συνταγη ο ενας αλλη ο αλλος!!αλλα πηρα βοηθεια απ τα μελη του forum που οντος παει καλητερα τωρα η σ.δ!!μονο η λιπαροτητα στα μαλλια συνεχιζει να επιμενει δεν φευγει δυστηχως ακομα και μετα το λουσιμο τα μαλλια ειναι λαδωμενα!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
o γιουλ τελικα ισως να εχει δικιο...με το οτι στην αρχη της εφαρμογης του δαφνελαιου βλεπεις
πολλες τριχες στα χερια και οσο θα περναει ο καιρος θα μειωνονται μεχρι να μηδενιστουν...δευτερη συνεχομενη φορα που παρατηρω ελαχιστες τριχες κατα την εφαρμογη..
 
Προσφατα ειχα πισωγυρισμα δυστυχως. ενιωσα ενοχληση στις ριζες και εμφανιστηκαν και καποια σπυρακια στον ενα κροταφο. Κοινως φλεγμονη. Επισης εχω και μια ψιλοαραιωση στα σημεια που πυκνωνα. Ειμαι με δαφνελαιο και μινοξιδιλη απο τον οκτωβρη. Συνεχιζω και βλεπουμε.
 

cool11

Well-Known Member
Προσπαθω να βαζω δυο με τρεις φορες τη βδομαδα δαφνελαιο, το salkano εχω παρει.
Αν κανει κατι, μαλλον ως γενικοτερη 'συντηρηση' θα το λεγαμε;
Αυτο τον καιρο βαζω και folligen. Κατι γινεται, τριχακια, σταθερη κατασταση, βεβαια, κι αυτο οφελος ειναι, μεγαλες προσδοκιες δεν εχω.
Εσεις πως τα βλεπετε τα πραγματα με το δαφνελαιο;
 
Ρε παιδες, βαζω δαφνελαιο κσθε φορά 2 ώρες πριν το λούσιμο και όταν κάνω μασάζ με το δαφνελαιο στα χέρια μου μενουν 40-50 τρίχες(τα μαλλιά τα λουζω κάθε 2-3 μέρες)
Τι να κάνωωωωω; είναι φυσιολογικό λέτε επειδή αυτές θα έπεφταν τις 2-3 μέρες που δεν τα ελουσα;
 

poseidonas77

Well-Known Member
ναι ειναι φυσιολογικο..κανε υπομονη και οσο θα περναει ο καιρος θα βλεπεις λιγοτερες κατα το μασαζ
εκτος εαν εχεις επιθετικη τριχοπτωση που σημαινει δεν υπαρχει γυρισμος και θα χρειαστεις φινα και μινοξ
 
Είμαι 17 χρονών αυτό θεωρείται επιθετική τριχόπτωση; (σαν λοτιον βαζω μινοξιδηλδη 2% μια φορά την ημέρα κσι τίποτα άλλο σαν θεραπεία)
 

Συνημμένα

  • IMG_20150212_185937.jpg
    IMG_20150212_185937.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 89

xk

Active Member
Είμαι 17 χρονών αυτό θεωρείται επιθετική τριχόπτωση; (σαν λοτιον βαζω μινοξιδηλδη 2% μια φορά την ημέρα κσι τίποτα άλλο σαν θεραπεία)

ναι...κανονικά θες φίνα αλλά απαγορεύεται να πάρεις στα 17.για μένα συνέχισε τη μινοξ για λίγα χρόνια και μετά βλέπεις,απλά έχε στο νου αυτό που κάναμε πολλοί(ξούρα)
 

cool11

Well-Known Member
Εχω προβλημα σε κροταφους, και πισω-πανω('μπιφτεκι' το λετε?)
Το δαφνελαιο που βοηθα περισσοτερο;
Αν και φυσικα το βαζω σε ολο το κεφαλι.
 
Ενδυνάμωση της τριχας και σταματαει οσο μπορεί την τριχόπτωση, καινούριες τρίχες δεν νομίζω να βγάζει...
 
Μπλουζα