δαφναιελαιο ποια ειναι η γνωμη σας?

poseidonas77

Well-Known Member
σημερα μου ηρθε και μενα αυτο
http://www.pharm16.gr/gr/el/products/dafnelaio-500ml#.VIrXTyusURu
και ναι γραφει οτι καταπολεμα την μονιμη τριχοπτωση...
500μλ μου κοστισαν με τα μεταφορικα 13ε παρα κατι ψιλα...

εχει διαφορες με το προηγουμενο δαφνελαιο που χρησιμοποιουσα της apivita...το συγκεκριμενο
ειναι ποιο παχυρευστο καταπρασινο και με ποιο βαρια μυρουδια...
προς το παρον εχω αλαξει στρατηγικη και το εφαρμοζω οπως και τη μινοξ μονο στις
περιοχες που εχω προβλημα και οχι σε ολλα τα μαλια...στο μελον βλεπουμε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού

George46

New Member
Ας μας πει κάποιος ποια είναι η σωστή δοσολογία πχ ένα καπάκι, μισό καπάκι. Το χω δοκιμάσει 5-6 φορές και σε κάθε εφαρμογή βλέπω πάρα πολλές τρίχες να μένουν στα χέρια μου. Σκέφτομαι ότι αν συνεχίσει έτσι μόνο κακό θα μου κάνει. Σήμερα κατά την εφαρμογή μπορεί να είδα και 30 τρίχες.
 
Δωστου λιγο χρονο ακομα. Γυρω στη μιαμιση κουταλια του γλυκου θα ελεγα. Δε χρειαζεται πολυ ποσοτητα γιατι ειναι λαδι και απλωνεται. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης. Ξεκινησα μεσα οκτωβρη και συνεχιζω. Πρωτα δαφνελαιο για 2 ωρες, μετα λουσιμο και μετα regaine. Βλεπω αρκετη κινηση μπροστα, λιγοτερο στους κροταφους. Δε περιμενω θαυματα ομως μεχρι στιγμης με κραταει.
 

aetos

Member
Καλησπερα και καλες γιορτες...προσπαθω να ανοιξω καινουργιο θεμα αλλα δεν τα καταφερα...χρησιμοποιω ταυτοχρονα δαφνελαιο και την λοσιον της frezyderm κατα της τριχοπτωδης..εχω δει μια βελτιωση στο μαλλι μου αισθητη...υπαρχει περιπτωση η βελτιωση συτη να οφειλεται στην λοσιον και οχι στο δαφνελαιο που πιστευα...την εχει χρησιμοποιησει καποιο αλλο μελος???παιδια αν γνωριζει καποιος κατι βοηθηστε με....ευχαριστω εκ των προτερον
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλησπερα και καλες γιορτες...προσπαθω να ανοιξω καινουργιο θεμα αλλα δεν τα καταφερα...χρησιμοποιω ταυτοχρονα δαφνελαιο και την λοσιον της frezyderm κατα της τριχοπτωδης..εχω δει μια βελτιωση στο μαλλι μου αισθητη...υπαρχει περιπτωση η βελτιωση συτη να οφειλεται στην λοσιον και οχι στο δαφνελαιο που πιστευα...την εχει χρησιμοποιησει καποιο αλλο μελος???παιδια αν γνωριζει καποιος κατι βοηθηστε με....ευχαριστω εκ των προτερον
για να κανεις καινουριο θεμα.πας στην ενοτητα που θες πχ μπλα μπλα...πατας εκει.
πανω δεξια θα δεις μια επιλογη ¨νεο θεμα¨.το πατας
θα σου βγαλει μια μπαρα κενη.εκει θα βαλεις τον τιτλο.
και κατω στο μεγαλο κενο γραφεις το μηνυμα σου.
αν θελεις να βαλεις και καποια φωτο πατας κατω που λεει ανεβασμα αρχειου,επιλεγεις το αρχειο απο το σημειο που το εχεις(φακελος,επιφανεια εργασιας)
 

cool11

Well-Known Member
Με τις πολικές θερμοκρασιες των τελευταιων ημερων, ειδα οτι το salkano σχεδον πετρώνει-παγωνει. Δεν 'χυνεται', δεν ρεει, το dropper δεν μπορει να το πιασει.
Ετσι, το βαζω για καμια ωριτσα διπλα απο το καλοριφερ, και μετά ειναι πλεον σε υγρη μορφη.
 

andrew1988

Member
καλησπέρα , εδώ και 5-6 μερες χρησιμοποιώ και εγώ δαφνέλαιο(salkano). το εχω χρησιμοποιήσει 3 φορές.

έχει τύχει σε καποιον μετά την χρήση δαφνέλαιου να βγάλει κόκκινα σπυράκια στο τριχωτό?
(έχω θηλακίτιδα και Σ.Δ)
 

mormer

New Member
Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί μόνο δαφνέλαιο και να έχει δει ενθαρρυντικά αποτελέσματα??
 

andrew1988

Member
να αναφερω κατι που παρατηρησα με το δαφνελαιο μηπως εχει συναντησει κανεις κατι αναλογο.

οταν το βαζω και για περιπου 1 ωρα μου φερνει μια ελαφρια προς μετρια ζαλαδα!!(ειναι δυνατον??)
μετα την 1 ωρα ηρεμω, και οταν λουστω ειμαι τελειως καλα....
 
Μπλουζα