γραμμες μετωπο

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω...υπαρχει καποιο προιον η κατι αλλο να βελτιωσει λιγο αυτο το θεμα? εχω τις γραμμες στο μετωπο και δεν μου αρεσουν :/ αν το εχει ψαξει κανεις ας βοηθησει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno είπε:
Botox. Μίλα με τον tropheus, είναι "ειδικός"

θα τον ρωτησω απλα δεν πιστευα τι βγαινουν σε ηλικια <25

ελπιζω να το δει αποεδω γιατι pm δεν με αφηνει να στειλω μαλλον ο server εχει προβλημα με την db ,πεταει σφαλμα η sql στα query που κανουμε
 

Bouklas

Well-Known Member
Πάρε μια κρεμούλα με βιταμίνη E (συν ότι καλούδια θα έχει μέσα) και κανε derma roller 0.5mm, 1-2 φορες την εβδομάδα.
Το roller κάνει πολύ καλή δουλειά στο δέρμα. Δοκιμασμένο αλλα δες και google για να καταλάβεις ότι αξίζει πολύ.
 
Bouklas είπε:
Πάρε μια κρεμούλα με βιταμίνη E (συν ότι καλούδια θα έχει μέσα) και κανε derma roller 0.5mm, 1-2 φορες την εβδομάδα.
Το roller κάνει πολύ καλή δουλειά στο δέρμα. Δοκιμασμένο αλλα δες και google για να καταλάβεις ότι αξίζει πολύ.

roller εχω.. σε κρεμα κατι τετοιο εννοεις boukla? http://www.mypharmacy.gr/?action=pmore&w=2960
 

tropheus

Well-Known Member
giannaras13 είπε:
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω...υπαρχει καποιο προιον η κατι αλλο να βελτιωσει λιγο αυτο το θεμα? εχω τις γραμμες στο μετωπο και δεν μου αρεσουν :/ αν το εχει ψαξει κανεις ας βοηθησει

Όπως πολύ σωστά είπε και ο Soralteno μακράν το καλύτερο είναι το Botox και για την ακρίβεια μια μικρή παραλλαγή του που λέγεται Dysport το οποίο είναι σαφέστατα καλύτερο (από πολλές απόψεις) από το Botox.

Εγώ εφαρμόζω μόνος μου ενέσεις αρχικά Botox και μετά Dysport εδώ και 3 χρόνια τόσο στον εαυτό μου όσο και στη γυναίκα μου και στον αδερφό μου και σε λίγο και στην κουνιάδα μου...
ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! Ότι άλλο και να δοκιμάσεις θα πάρεις από μέτρια μέχρι και ανύπαρκτα αποτελέσματα.
Η εφαρμογή γίνεται κάθε 4-5 μήνες αλλά μετά από λίγο καιρό μπορείς να φτάσεις άνετα και τους 7-8 μήνες καθώς ο εγκέφαλος "ξεχνάει" και οι συσπάσεις των μυών είναι πολύ μικρές.

Dysport βάζω στο μέτωπο, στο μεσόφρυο και στο "πόδι της χήνας". Αν πας σε πλαστικό να στα κάνει πακέτο θα πληρώσεις κοντά στα 600€ ενώ το Dysport κάνει γύρω στα 280€ και με την ποσότητα που περιέχει μπορούν άνετα να κάνουν και τις 3 περιοχές 3 άτομα δηλαδή το κόστος είναι περίπου 93€ το άτομο.
Ούτε κρέμες και πασαλίματα και γυαλάδες και μυρωδιές ούτε τίποτα. Κάνεις τις ενεσούλες και ξεχνάς το θέμα για ένα 7μηνο. Από παρενέργειες ΜΗΔΕΝ.
Όσο για την ηλικία δεν δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός...
 

zotrix

Active Member
Παιδιά ότι πληροφορία θέλετε για στεροειδή, botox, κρέμες, ντουταστεριδες κτλ, αν δεν το ξέρει o tropheus, δεν το ξέρει κανείς!

Φίλε tropheus, πολύ φιλικά, είναι βέβαιο ότι τη μάχη με το χρόνο δυστυχώς θα τη χάσουμε ότι και αν κάνουμε. Κρέμες, botox κτλ μας δίνουν μόνο μια καθυστέρηση του μοιραίου (και αξίζουν για αυτό), αλλά αν το παρακάνουμε η μελαγχολία και η κατάθλιψη θα είναι πολύ μεγαλύτερες όταν θα κοιτιόμαστε στον καθρέφτη και τα νιάτα θα έχουν χαθεί για πάντα και κανένα botox δε θα συμμαζεύει τα ασυμμαζευτα
 

Bouklas

Well-Known Member
giannaras13 είπε:
roller εχω.. σε κρεμα κατι τετοιο εννοεις boukla? http://www.mypharmacy.gr/?action=pmore&w=2960
Ναι αυτή φαίνεται καλή και σε ωραία τιμή. Το roller να φανταστείς μονο του μειώνει-εξαφανίζει σημάδια ακμής και εκείνα από τραυματισμό. Απλά με μια κρεμούλα σίγουρα θα βοηθήσει περισσότερο.
Βεβαια αν επιλέξεις να κανεις μπότοξ όπως λέει ο φίλος Τροφέας ok εκεί πας σε άλλο επίπεδο, εννοείτε ότι καλύτερο.
 

tropheus

Well-Known Member
zotrix είπε:
...
Φίλε tropheus, πολύ φιλικά, είναι βέβαιο ότι τη μάχη με το χρόνο δυστυχώς θα τη χάσουμε ότι και αν κάνουμε. Κρέμες, botox κτλ μας δίνουν μόνο μια καθυστέρηση του μοιραίου (και αξίζουν για αυτό), αλλά αν το παρακάνουμε η μελαγχολία και η κατάθλιψη θα είναι πολύ μεγαλύτερες όταν θα κοιτιόμαστε στον καθρέφτη και τα νιάτα θα έχουν χαθεί για πάντα και κανένα botox δε θα συμμαζεύει τα ασυμμαζευτα

Συμφωνώ απόλυτα zotrix. Έχω αποδεχτεί το μοιραίο.
Με το μόνο που έχω τρελό κόλλημα για την εμφάνιση είναι με τα μαλλάκια τα υπόλοιπα δε με πολυενδιαφέρουν.
 

giannis25

Member
Υπαρχουν καποιες ασκησεις παιρνεις ενα κουταλι και κανεις μασαζ στ προσωπο στα μαγουλα προς τα πανω και στο μετωπο δεξια στη δεξια πλευρα και αριστερα στην αριστερη πλευρα το κουταλι αναποδα οχι στο βαθουλωμα στο "βουναλακι". Επισης η μασκα με ασπραδι αυγου.κανει συσφιξη μαζευεται το δερμα. Παιρνεις ασπραδι ωμου αυγου απ το ψυγειο μολις το βγαλεις το ανακατευεις χωρις το κροκο το βαζεις μιση ωρα δεν κουνας προσωπο και σε μιση ωρα ξεβγαζεις. Ο συνδυασμος πιστευω μπορει να βοηθησει.
 

zotrix

Active Member
tropheus είπε:
zotrix είπε:
...
Φίλε tropheus, πολύ φιλικά, είναι βέβαιο ότι τη μάχη με το χρόνο δυστυχώς θα τη χάσουμε ότι και αν κάνουμε. Κρέμες, botox κτλ μας δίνουν μόνο μια καθυστέρηση του μοιραίου (και αξίζουν για αυτό), αλλά αν το παρακάνουμε η μελαγχολία και η κατάθλιψη θα είναι πολύ μεγαλύτερες όταν θα κοιτιόμαστε στον καθρέφτη και τα νιάτα θα έχουν χαθεί για πάντα και κανένα botox δε θα συμμαζεύει τα ασυμμαζευτα

Συμφωνώ απόλυτα zotrix. Έχω αποδεχτεί το μοιραίο.
Με το μόνο που έχω τρελό κόλλημα για την εμφάνιση είναι με τα μαλλάκια τα υπόλοιπα δε με πολυενδιαφέρουν.

Εγώ είμαι 30 και με έχει πιάσει μια ψιλοκρίση ηλικίας, γιατί τα βλέμματα με τις γυναίκες, τα φλερτ κτλ έχουν μειωθεί δεν είναι όπως παλιά... :( Σκέφτομαι να ξεκινησω τίποτα κρέμες ή botox αλλά ξέρω ότι θα είναι πρόσκαιρη η βελτίωση και ότι ότι και αν κάνω δεν θα είμαι νέος για πάντα. Εδώ ένα ακριβό ρούχο πάω και αγοράζω και με πιάνει μελαγχολία γιατί λέω ε και; Ενώ στα 20 μου γύριζα από το privilege μέχρι το club22 σε μία νύχτα και πλέον άντε να βγω για ένα ποτό και δεν με παίρνουν τα πόδια μου.

Αποψη μου είναι ότι όλα αυτά είναι πολύ χρήσιμα αλλά μετά από κάποιο σημείο προκαλούν ακόμη μεγαλύτερη κατάθλιψη. Δηλαδή ο οργανισμός δεν τα αντέχει πλέον και γυρνάει μπούμερανγκ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
zotrix είπε:
Εγώ είμαι 30 και με έχει πιάσει μια ψιλοκρίση ηλικίας, γιατί τα βλέμματα με τις γυναίκες, τα φλερτ κτλ έχουν μειωθεί δεν είναι όπως παλιά... :( Σκέφτομαι να ξεκινησω τίποτα κρέμες ή botox αλλά ξέρω ότι θα είναι πρόσκαιρη η βελτίωση και ότι ότι και αν κάνω δεν θα είμαι νέος για πάντα. Εδώ ένα ακριβό ρούχο πάω και αγοράζω και με πιάνει μελαγχολία γιατί λέω ε και; Ενώ στα 20 μου γύριζα από το privilege μέχρι το club22 σε μία νύχτα και πλέον άντε να βγω για ένα ποτό και δεν με παίρνουν τα πόδια μου.

Αποψη μου είναι ότι όλα αυτά είναι πολύ χρήσιμα αλλά μετά από κάποιο σημείο προκαλούν ακόμη μεγαλύτερη κατάθλιψη. Δηλαδή ο οργανισμός δεν τα αντέχει πλέον και γυρνάει μπούμερανγκ

Για μένα γνώμη μου κανε αερόβια άσκηση και γυμναστήριο με βάρη. Εκτος ότι θα αλλάξεις, θα νιώθεις πιο δυνατός, τα πόδια θα πετάνε δεν θα σέρνεσαι, το πρόσωπο σου θα αδυνατίσει, θα τσιτώσει. Και θα νιώθεις και θα φαίνεσαι καλύτερα.
 

Stripar

Established Member
zotrix είπε:
tropheus είπε:
zotrix είπε:
...
Φίλε tropheus, πολύ φιλικά, είναι βέβαιο ότι τη μάχη με το χρόνο δυστυχώς θα τη χάσουμε ότι και αν κάνουμε. Κρέμες, botox κτλ μας δίνουν μόνο μια καθυστέρηση του μοιραίου (και αξίζουν για αυτό), αλλά αν το παρακάνουμε η μελαγχολία και η κατάθλιψη θα είναι πολύ μεγαλύτερες όταν θα κοιτιόμαστε στον καθρέφτη και τα νιάτα θα έχουν χαθεί για πάντα και κανένα botox δε θα συμμαζεύει τα ασυμμαζευτα

Συμφωνώ απόλυτα zotrix. Έχω αποδεχτεί το μοιραίο.
Με το μόνο που έχω τρελό κόλλημα για την εμφάνιση είναι με τα μαλλάκια τα υπόλοιπα δε με πολυενδιαφέρουν.

Εγώ είμαι 30 και με έχει πιάσει μια ψιλοκρίση ηλικίας, γιατί τα βλέμματα με τις γυναίκες, τα φλερτ κτλ έχουν μειωθεί δεν είναι όπως παλιά... :( Σκέφτομαι να ξεκινησω τίποτα κρέμες ή botox αλλά ξέρω ότι θα είναι πρόσκαιρη η βελτίωση και ότι ότι και αν κάνω δεν θα είμαι νέος για πάντα. Εδώ ένα ακριβό ρούχο πάω και αγοράζω και με πιάνει μελαγχολία γιατί λέω ε και; Ενώ στα 20 μου γύριζα από το privilege μέχρι το club22 σε μία νύχτα και πλέον άντε να βγω για ένα ποτό και δεν με παίρνουν τα πόδια μου.

Αποψη μου είναι ότι όλα αυτά είναι πολύ χρήσιμα αλλά μετά από κάποιο σημείο προκαλούν ακόμη μεγαλύτερη κατάθλιψη. Δηλαδή ο οργανισμός δεν τα αντέχει πλέον και γυρνάει μπούμερανγκ

Είσαι πολύ μικρός (30) για να σε έχεις "ψιλοκρίση" ηλικίας!...

Κούμπωσε ένα 5-HTP να ανεβάσεις λίγο την διάθεσή σου , να μετριάσεις την μελαγχολία & ασχολήσου με τον ευατό σου!.

http://www.iherb.com/5-HTP

Είσαι στην καλύτερη ηλικία του άντρα!...
 

zotrix

Active Member
H καλύτερη ηλικια είναι απο τα 17 μέχρι τα 25. Μετά τα 25 ξεκινάει η (αχαλίνωτη) πτώση. Πάντως αν έχω κρίση στα 30, καλύτερα να μην σκέφτομαι πως θα είμαι στα 50.
 

Stripar

Established Member
Φιλε zotrix...

H καλύτερη ηλικία του άντρα είναι 30-40...ώριμος , δημιουργημένος , με εμπειρίες και άλλα πολλά!!!.
Η ηλικία των 17-25 είναι η ηλικία ενός εφήβου-προς άντρα , σχεδόν παιδί , ακόμα και το ανασολογικό δέν είναι πλήρη ανεπτυγμένο γι αυτό και λένε Fina μετά τα 25.
Η κάθε ηλικία έχει την μαγεία της , και στον άντρα οι όποιες ρυτίδες , άσπρες τριχούλες προσθέτουν γοητεία (Δές Κωστόπουλο)

Και για να σου φτιάξω την διάθεση εγώ είμαι 38+ το τίμημα του χρόνου φαίνεται πάνω σε όλους τους τομείς...όμως όσοι γνωστοί και φίλοι με βλέπουν μου λένε ότι δείχνω πολύ πιο γοητευτικός απο ότι πρίν 10 χρόνια πρίν....και τα τελευταία 5-8 χρόνια δέν θυμάμαι να τα έριξα σε γκόμενα και να έφαγα χυλόπιτα ή να μήν έχει καεί με την πάρτη μου!.

Προσωπικά πιστεύω άλλο είναι το πρόβλημά σου ή κάτι δέν κάνεις καλά....είσαι πολύ νεος για να ανησυχείς...
 
αν ημουν 30 δεν θα με ενοχλουσε...τωρα οπως και τα μαλλια θελω να ειναι καλυτερα :sleepy: απο σωμα δεν εχω θεμα κανω αθληματα (παλη,γυμναστηριο) απο τα 14...

boukla θα την δοκιμασω,γιατι και μια αλλη κρεμα που ειχα παρει απο την εταιρεια αυτη ηταν πολυ καλη

tropheus απ οτι ειδα εχει 228 ευρω και η συσκευασια εχει 3x1ml..εγω μονο στο σημειο αυτο θελω να κανω εφαρμογη..αρα ειναι για 9 δοσεις? η κανω λαθος? :dodgy:
 

tropheus

Well-Known Member
giannaras13 είπε:
...
tropheus απ οτι ειδα εχει 228 ευρω και η συσκευασια εχει 3x1ml..εγω μονο στο σημειο αυτο θελω να κανω εφαρμογη..αρα ειναι για 9 δοσεις? η κανω λαθος? :dodgy:

Τόσο το Botox όσο και το Dysport βγαίνουν σε φιαλίδια με σκόνη σε δοσολογίες που μετρούνται σε IU.
To Botox περιέχει φιαλίδιο των 100IU και κοστίζει περίπου 210€
To Dysport περιέχει φιαλίδιο των 500IU και κοστίζει περίπου 280€

Αλλά 1 IU του Βotox δίνει το ίδιο αποτέλεσμα με 2,5 IU περίπου του Dysport.

Τα φιαλίδια τόσο του Botox όσο και του Dysport θέλουν οπωσδήποτε ψυγείο 2-8 C. Το κακό είναι ότι μόλις βάλεις τον ορό (νεράκι ορού) μέσα στο φιαλίδιο θα πρέπει να το ξοδέψεις όσο πιο σύντομα γίνεται. Δηλαδή δεν μπορείς να το φυλάξεις πάνω από 2 μέρες!!! Χαλάει.
Για μέτωπο μόνο δε χρειάζεσαι πάνω από 30IU Botox. Οπότε θα πρέπει να βρεις "παρέα" για να κάνετε ταυτόχρονα Botox για να μοιράσεις το περιεχόμενο (και το κόστος) διαφορετικά το υπόλοιπο θα το πετάξεις...
Γι'αυτό είναι γνωστά και στην Αμερική τα λεγόμενα "Botox parties" όπου μαζεύονται πολλοί σε ένα σπίτι και "βαράνε" Botox.

Δες δοσολογίες Botox :
structure.gif


ΠΡΟΣΟΧΗ μην παρασυρθεί κανένας και κάνει ένεση Botox - Dysport κοντά στο στόμα όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Θέλει εμπειρία και γνώση μυϊκής ανατομίας το σημείο αυτό γιατί μπορεί να αδρανοποιήσεις κάποιους μύες και να στραβώσει το στόμα σου!!!

Υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube από γιατρούς που δείχνουν πως και που γίνονται οι ενέσεις.
 
tropheus είπε:
giannaras13 είπε:
...
tropheus απ οτι ειδα εχει 228 ευρω και η συσκευασια εχει 3x1ml..εγω μονο στο σημειο αυτο θελω να κανω εφαρμογη..αρα ειναι για 9 δοσεις? η κανω λαθος? :dodgy:

Τόσο το Botox όσο και το Dysport βγαίνουν σε φιαλίδια με σκόνη σε δοσολογίες που μετρούνται σε IU.
To Botox περιέχει φιαλίδιο των 100IU και κοστίζει περίπου 210€
To Dysport περιέχει φιαλίδιο των 500IU και κοστίζει περίπου 280€

Αλλά 1 IU του Βotox δίνει το ίδιο αποτέλεσμα με 2,5 IU περίπου του Dysport.

Τα φιαλίδια τόσο του Botox όσο και του Dysport θέλουν οπωσδήποτε ψυγείο 2-8 C. Το κακό είναι ότι μόλις βάλεις τον ορό (νεράκι ορού) μέσα στο φιαλίδιο θα πρέπει να το ξοδέψεις όσο πιο σύντομα γίνεται. Δηλαδή δεν μπορείς να το φυλάξεις πάνω από 2 μέρες!!! Χαλάει.
Για μέτωπο μόνο δε χρειάζεσαι πάνω από 30IU Botox. Οπότε θα πρέπει να βρεις "παρέα" για να κάνετε ταυτόχρονα Botox για να μοιράσεις το περιεχόμενο (και το κόστος) διαφορετικά το υπόλοιπο θα το πετάξεις...
Γι'αυτό είναι γνωστά και στην Αμερική τα λεγόμενα "Botox parties" όπου μαζεύονται πολλοί σε ένα σπίτι και "βαράνε" Botox.

Δες δοσολογίες Botox :
structure.gif


ΠΡΟΣΟΧΗ μην παρασυρθεί κανένας και κάνει ένεση Botox - Dysport κοντά στο στόμα όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Θέλει εμπειρία και γνώση μυϊκής ανατομίας το σημείο αυτό γιατί μπορεί να αδρανοποιήσεις κάποιους μύες και να στραβώσει το στόμα σου!!!

Υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube από γιατρούς που δείχνουν πως και που γίνονται οι ενέσεις.

καλα tropheus εισαι κορυφη!!! :) διαβασα οτι ειναι σε σκονη γι αυτο υπολογιζα,με την ζυγαρια ακριβειας που εχω να μετρας το 1/3 και να χρησιμοποιεις μονο αυτο... αλλα ακυρο τοτε...

πρεπει να βρω αλλους 2 τοτε..
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
tropheus είπε:
Τόσο το Botox όσο και το Dysport βγαίνουν σε φιαλίδια με σκόνη σε δοσολογίες που μετρούνται σε IU.
To Botox περιέχει φιαλίδιο των 100IU και κοστίζει περίπου 210€
To Dysport περιέχει φιαλίδιο των 500IU και κοστίζει περίπου 280€

Αλλά 1 IU του Βotox δίνει το ίδιο αποτέλεσμα με 2,5 IU περίπου του Dysport.

Τα φιαλίδια τόσο του Botox όσο και του Dysport θέλουν οπωσδήποτε ψυγείο 2-8 C. Το κακό είναι ότι μόλις βάλεις τον ορό (νεράκι ορού) μέσα στο φιαλίδιο θα πρέπει να το ξοδέψεις όσο πιο σύντομα γίνεται. Δηλαδή δεν μπορείς να το φυλάξεις πάνω από 2 μέρες!!! Χαλάει.
Για μέτωπο μόνο δε χρειάζεσαι πάνω από 30IU Botox. Οπότε θα πρέπει να βρεις "παρέα" για να κάνετε ταυτόχρονα Botox για να μοιράσεις το περιεχόμενο (και το κόστος) διαφορετικά το υπόλοιπο θα το πετάξεις...
Γι'αυτό είναι γνωστά και στην Αμερική τα λεγόμενα "Botox parties" όπου μαζεύονται πολλοί σε ένα σπίτι και "βαράνε" Botox.

ΠΡΟΣΟΧΗ μην παρασυρθεί κανένας και κάνει ένεση Botox - Dysport κοντά στο στόμα όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Θέλει εμπειρία και γνώση μυϊκής ανατομίας το σημείο αυτό γιατί μπορεί να αδρανοποιήσεις κάποιους μύες και να στραβώσει το στόμα σου!!!

Υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube από γιατρούς που δείχνουν πως και που γίνονται οι ενέσεις.

Άρε tropheus και οι γνώσεις σου, δεν παίζεσαι.

crazy_doctor_by_Dimazab.jpg
 
Μπλουζα