απώλεια ιδροτοποων αδένων στο τριχωτό

Τελευταία έχω κανει την εξής παρατήρηση, στα σημεία που έχω αραιωση δεν βλέπω να ιδρώνει ούτε νιώθω βρεγμένα τα μαλλιά μόνο ζεστό το δέρμα ενώ γύρω γύρω ιδρώνει κανονικά το τριχωτό αλλά και το μέτωπο φουλ.στις σταγόνες, ειναι δυνατόν να χάνεις ιδροτοποιούς αδένες η να έχουν "βουλώσει κάπως", το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος, εινσι πάντως αστείο γύρω γύρω μούσκεμα αλλά πανω στο κεφαλή στεγνά ενώ ειμαι σίγουρος ότι παλιά δεν γινόταν αυτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είχα επιχειρήσει πριν κάποιο καιρό μια προσέγγιση του θέματος της Α.Α μέσω των αδένων αυτών. Σίγουρα έχουν επηρεαστεί όπως και αρκετά άλλα πράγματα στην περιοχή, αλλά για άλλη μια φορά, δεν κατέληξε κάπου το όλο θέμα...δυστυχώς, το όλο "μοντέλο" δεν κολλάει σε όλους μας

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8508.html
 

MANKAR

Active Member
καλημέρα , και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό το θέμα , απο τότε που αρχίσε η α/α πριν μια 3ετία νιόθω και εγώ στην περιοχή να μην ιδρώνει όπως παλαιότερα,,,,,,,πρέπει να είναι απο τα πολλά που δημιουργεί η α/α.....
 
Έχει δοκιμάσει κανείς να κανει κανένα βάθη καθαρισμό κανένα πιλινκ στο μέρος που χανει τριχες, το σκεφτόμουν σήμερα αν θα έκανε διαφορά.
 
Μπλουζα