αποτελεσματα μινοξιδιλης

σας εδωσε επανεκφυση η μινοξιδιλη?

  • καθολου

    Ψηφοφορίες: 7 9.1%
  • λιγο

    Ψηφοφορίες: 10 13.0%
  • μετρια

    Ψηφοφορίες: 16 20.8%
  • αρκετα καλη

    Ψηφοφορίες: 38 49.4%
  • εγινα bob marley,πλεον τα εχω ραστα

    Ψηφοφορίες: 6 7.8%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    77

lab_rat

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
keep walking ;)
τα τοπικα σκευασματα δουλευουν διαφορετικα στον καθενα,δωσε λινκ αν θες ποια μινοξ βαζεις 10%
Τωρα χρησιμοποιω αυτο:
http://www.ebay.com/itm/10-MINOXIDIL-5-Aze-2oz-DualGen-10-Minoxidilmax-/180489985670?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a060a9e86
Πριν χρησιμοποιουσα ενα αλλο που δε το βρισκω πια! Τοτε ειχα καλυτερα αποτελεσματα αλλα αυτο ισχυε κ γενικοτερα!
Μιας και το ανεφερα... Αν καποιος εχει υποψην του καποια minox μεγαλης περιεκτικοτιτας, αλλα χωρις azelaic acid ας ποσταρει εδω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Lab_hair είπε:
Τωρα χρησιμοποιω αυτο:
http://www.ebay.com/itm/10-MINOXIDIL-5-Aze-2oz-DualGen-10-Minoxidilmax-/180489985670?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a060a9e86
Πριν χρησιμοποιουσα ενα αλλο που δε το βρισκω πια! Τοτε ειχα καλυτερα αποτελεσματα αλλα αυτο ισχυε κ γενικοτερα!
Μιας και το ανεφερα... Αν καποιος εχει υποψην του καποια minox μεγαλης περιεκτικοτιτας, αλλα χωρις azelaic acid ας ποσταρει εδω!
δοκιμασε και αυτο :22m: καποια στιγμη,απλα κορυφη
http://www.hairlossgr.com/review/dualgen-15/
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Η kirkland minoxidil 5% λίγο ακόμα πριν κλείσω 3 μήνες χρήσης της, μου έχει δώσει πάρα πολύ καλό regrowth στο vertex και καθώς και στους κροτάφους όπου το χνούδι που είχα, άρχισε και φουντώνει.
Δεν περίμενα μέσα σε τοσο λίγο διάστημα να μου δώσει τέτοιο αποτέλεμα...
Φαίνετε πως έχω πολύ καλή ανταπόκριση στην μίνοξ.
Ψηφίζω "αρκετά καλή"!!! :)
 

lab_rat

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
δοκιμασε και αυτο :22m: καποια στιγμη,απλα κορυφη
http://www.hairlossgr.com/review/dualgen-15/
Το εχω υποψην για οταν/αν αποφασισω να παω στο 15%! Απλα εχω ενα ενδιασμο γιατι ηδη ο συνδιασμος tretinoin- azelaic κατα καιρους (κυριως το καλοκαιρι) μου δημουργει μεγαλο προβλημα! Να προσθεσω και retinol... :chinscratch
Επισης μια απορια την οποια εχω καιρο... Οπως σε αρκετους, η minox μου εχει δημιουργησει τριχοφυια και στο προσωπο (φριδια-γενια κλπ). Αλλα εκτος αυτου ομως, εγω εχω γεμισει τριχες και στα χερια! Πως γινεται αυτο? Μηπως τελικα η minox δε δρα ακριβως τοπικα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Lab_hair είπε:
Το εχω υποψην για οταν/αν αποφασισω να παω στο 15%! Απλα εχω ενα ενδιασμο γιατι ηδη ο συνδιασμος tretinoin- azelaic κατα καιρους (κυριως το καλοκαιρι) μου δημουργει μεγαλο προβλημα! Να προσθεσω και retinol... :chinscratch
Επισης μια απορια την οποια εχω καιρο... Οπως σε αρκετους, η minox μου εχει δημιουργησει τριχοφυια και στο προσωπο (φριδια-γενια κλπ). Αλλα εκτος αυτου ομως, εγω εχω γεμισει τριχες και στα χερια! Πως γινεται αυτο? Μηπως τελικα η minox δε δρα ακριβως τοπικα?
καποια ποσοτητα περναει και στο αιμα,γι αυτο αρκετοι εχουν ταχυπαλμιες αν το παρακανουν σε μια δοση.
οι τριχες που βλεπεις τωρα σε χερια ποδια γενια φρυδια ειναι λογο αποροφησης
 

icesensei

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

ναι μου έδωσε επανέκφυση αλλά ως μέρος του big-3,δεν είδα ξαφνική αλλαγή , στους 4 μήνες σταδιακή βελτίωση χωρίς υπερβολές . "Αρκετά καλή" από μένα
 

otherdude

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

H Μινοξ δουλευει καλυτερα απο ολα τα φαρμακα τριχοπτωσης :worshipper
και σκετη να την παιρνεις σου κραταει τα μαλλια, 8)
αρκει να μην την κοψεις γιατι οταν την κοψεις...αρχιζει η κατηφορα χανεις τα μαλλια που εβγαλες (εννοειται)αλλα και η τριχοπτωση γινετε πιο επιθετικη και ανεβαινεις Norwood Για πλακα σε 2-3 Μηνες....:down

με βαθμολογια της Βαζω 7 στα 10 γιατι μου την εσπασε απιστευτα που βγαζεις Μαυρους Κυκλους και το προσωπο σου στρογγυλευει σαν ντοματα :tease:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Αν καποιος εχει υποψην του καποια minox μεγαλης περιεκτικοτιτας, αλλα χωρις azelaic acid ας ποσταρει εδω!

εψαξα γι αυτο που λες αλλα δεν βρηκα κατι,ολες οι 15αρες εχουν azelaic acid το οποιο υποψιαζομαι οτι δεν τα παει καλα με την τρετινοινη.
για να ειμαι ακριβης την ριχνει οταν εφαρμοζονται μαζι ::)
 

Strider

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
εψαξα γι αυτο που λες αλλα δεν βρηκα κατι,ολες οι 15αρες εχουν azelaic acid το οποιο υποψιαζομαι οτι δεν τα παει καλα με την τρετινοινη.
για να ειμαι ακριβης την ριχνει οταν εφαρμοζονται μαζι ::)
Δηλαδή Κάπα δεν ενδείκνυται να χρησιμοποιεί κανείς αιρόλ πριν το dualgen που περιεχει azelaic acid?
 

thimios72

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

καλα ρε παιδια αυτοι που τα βγαζουν δηλαδη αυτα τα σκευασματα δεν τα γνωριζουν αυτα??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Strider είπε:
Δηλαδή Κάπα δεν ενδείκνυται να χρησιμοποιεί κανείς αιρόλ πριν το dualgen που περιεχει azelaic acid?
στην ακμη η μια ουσια ριχνει την αλλη,λογικα και στην αλωπεκια θα γινεται κατι τετοιο,εγω θα ελεγα οχι και τα δυο μαζι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

thimios72 είπε:
καλα ρε παιδια αυτοι που τα βγαζουν δηλαδη αυτα τα σκευασματα δεν τα γνωριζουν αυτα??
τα γνωριζουν,αυτα που ξεψιριζουμε εμεις αυτοι τα δοκιμαζαν δεκαετιες πριν.
στα ετοιμα σκευασματα του εμποριου δουλευουν ολα τελεια μεταξυ τους,παρολο που εχουν ουσιες που αλληλεπιδρουν.
το dual gen 15 συγκεκριμενα ειναι κορυφη και ψηνομαι και εγω να το δοκιμασω,οταν θα το κανω δεν θα βαζω airol ταυτοχρονα
 

thimios72

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

για μενα αλλα και για οσουσ χρησημοπειουν πολλα χρονια εγω συγκεκριμενα 17 xρονια minoxidil 2-5% σιγουρα θα βοηθησει εσυ τι λες καπα??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

thimios72 είπε:
για μενα αλλα και για οσουσ χρησημοπειουν πολλα χρονια εγω συγκεκριμενα 17 xρονια minoxidil 2-5% σιγουρα θα βοηθησει εσυ τι λες καπα??
θα δωσει ενα σπρωξιμο σιγουρα,οι 15αρες μινοξ εχουν και συστατικα που βοηθουν ακομα ποιο πολυ στην αποροφηση.
και λιγο να δωσει αξιζει εστω μια δοκιμη,το κοστος ειναι ανεκτο στα 25-30 ευρω που εχουν
 

thimios72

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

2 φορεσ τη μερα ειναι καλυτερα για αρχη 2-3 μηνες και μετα μια φορα για συντηρηση. τι λες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

thimios72 είπε:
2 φορεσ τη μερα ειναι καλυτερα για αρχη 2-3 μηνες και μετα μια φορα για συντηρηση. τι λες?
ναι,και αυτο γινετε.
για μενα εχω ενα πλανο να φτασω τα μεγιστα με μινοξ 5% airol,μολις φτασω σε στασιμοτητα dual gen 15% μονο.
και μετα ξαναγυριζω σε κικλαρντ airol
 
Μπλουζα