ανεπιθυμητη τριχοφυια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kakashi

Member
θα ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει καποιος τροπους για να απαλλαχτουμε απο την ανεπιθυμητη τριχοφυια.αυτο που εννοω ειναι το εξης...αν καποιος εχει μικρες τριχουλες γυρω απο τα ματια η πανω απο τα μαγουλα η λιγο πανω απο τα φρυδια(αυτες που κανουν τα φρυδια να φαινονται πιο μεγαλα απο οτι ειναι)πως μπορει να απαλλαγει απο αυτες?(οχι πχ με ξυρισμα που μετα γινονται πολυ αγριες)εχω ακουσει για λειζερ και για αποτριχωτικες ταινιες.γινεται δουλεια με αυτα?για τα λειζερ δεν εχω ιδεα αλλα για ταινιες εχω δοκιμασει...πονουσαν και εφευγαν δυσκολα οι τριχες.τοσο δυσκολα που μ εκαναν πληγες στο δερμα.εχω ακουσει επισης για κατι αποτριχωτικες κρεμες που τις βαζεις εκει που θες κ μετα απο καποια ωρα τις βγαζεις κ φευγουν οι τριχες...ξερει κανεις κατι γιαυτες?ειναι μηπως επικινδυνες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kakashi

Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

δεν ειναι παρενεργειες της μινοξιδιλης...ειναι το φυσικο μ :monster:(ενταξει μην φανταστεις τρελα πραγματα απο μακρια δε φαινονται αλλα απο κοντα δυστυχως ναι :'()
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

έχω ακούσει ότι τα αποτελέσματα των laser, δεν είναι πάντα μόνιμα, και νομίζω χρειάζονται περισσότερες από μια εφαρμογές... (περαν του κόστους...)
 

kakashi

Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

ειναι ακριβη η αποτριχωση με λειζερ?και αν πχ θελεις να κανεις λειζερ σε μεγαλυτερη επιφανεια πχ πλατη στηθος κοιλια ποδια χερια κ@λο :D τοτε γινετε?το κοστος μετα ανεβαινει πολυ?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

δεν έχω κάνει πουθενά laser και δεν ξέρω..., αλλά λογικά... όσο πιο μεγάλη είναι η επιφάνεια, μάλλον θα είναι και περισσότερα λεφτά. πάρε μια ξυριστική μηχανή σώματος αν θες..., που να μπλέκεις με laser τώρα... ;)
 

kakashi

Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

καλα δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα...απλα φοβαμαι μην γινω χυμπαντζης απο μινοξ.μονο στο προσωπο θελω να βρω κατι να κανω...ξυριστικη σωματος???τι ειναι αυτο?εχω ξυριστικη σαν αυτη που εχει ο κουρεας για τα μαλλια...τ σωματος ειναι διαφορετικη?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

αναλόγως την μηχανή ;) , όχι, αν δεν βάλεις σκάλα κάνει και για το σώμα, απλά οι άλλες είναι πιο εύκολες στη χρήση και με καλύτερα αποτελέσματα...
 

kakashi

Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

εσυ μιλας για ξυρισμα στις τριχες του σωματος η για πολυ κοντο κουρεμα?γιατι η δικια μ η μηχανη οταν δεν βαζω σκαλα κ επιχειρω να τη βαλω στο σωμα μ μετα τις κανει χαλια τις τριχες...σαν κοντα γενια..αγριες....
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

για την δικιά σου (κουρευτική) εννοούσα πολύ κοντό κούρεμα... για τις μηχανές σώματος ισχύουν και τα 2. αναλόγως την μηχανή...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

kakashi είπε:
καλα δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα...απλα φοβαμαι μην γινω χυμπαντζης απο μινοξ.μονο στο προσωπο θελω να βρω κατι να κανω...ξυριστικη σωματος???τι ειναι αυτο?εχω ξυριστικη σαν αυτη που εχει ο κουρεας για τα μαλλια...τ σωματος ειναι διαφορετικη?

ρε σεις την αυξημενη τριχοφυια σχεδον ουτε που θα την παρατηρησετε....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

badday

New Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

giannis13 είπε:
[quote author=kakashi link=topic=2074.msg38242#msg38242 date=1282217048]
καλα δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα...απλα φοβαμαι μην γινω χυμπαντζης απο μινοξ.μονο στο προσωπο θελω να βρω κατι να κανω...ξυριστικη σωματος???τι ειναι αυτο?εχω ξυριστικη σαν αυτη που εχει ο κουρεας για τα μαλλια...τ σωματος ειναι διαφορετικη?

ρε σεις την αυξημενη τριχοφυια σχεδον ουτε που θα την παρατηρησετε....
[/quote]

εγω μια χαρα την παρατηρω!!

Στο προσωπο αποτριχωση μονο με laser!! μπορει να μην ειναι γενικα μονιμο 100% αλλα θα μειωσει παρα πολυ το προβλημα εξαλου ως αντρας δεν θα εχεις θεμα αν απομείνουν - ξαναβγουν λιγες τριχες μετα το laser
 

kakashi

Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

γνωριζεις ομως ποσο κοστιζει μια αποτριχωση με laser???κ γιατι μονο με λειζερ?αν δοκιμασω με αποτριχωτικες ταινιες για τις τριχες γυρω απο τα ματια η για το χνουδι στα αυτια τοτε οι τριχες θα βγουν πιο αγριες?τονιζω οτι οι τριχες δεν πρεπει να οφειλονται στην μινοξιδιλη...
 

skarman

New Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

Γνωρίζει μήπως κανέις εάν η αποτρίχωση με λαζερ σε ορισμένα σημεία του σώματος(πχ ωμοι) επηρεάζει την τρίχόπτωση στα μαλλιά???
Το ρωτάω αυτό με την έννοια ότι αφού ελαττώνονται οι τρίχες του σώματος θα υπάρχει περισσότερη dht διαθέσιμη για τις υπόλοιπες εναπομείνασες τρίχες...
Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο???
 

takis7

New Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

ειχα και εγω θεμα με τριχοφιυα γυρο απο ματια,μασοφριο,αυτια και μυτη.μια δερματολογος μου ειπε να μην κανω λειζερ σε αυτια και μυτη διοτι μπορει να επιτεαστουν αρνητικα η ακοη και οσφρυση και την ακουσα και σε αυτες τις περιοχες τις κοβω με ψαλιδακι.εκανα λειζερ πανω απο μαγουλα(ζυγοματικα) πριν 1 χρονο περιπου 6 επαναληψεις ανα 1 μηνα και μεχρι τωρα εχω παρατησητει οτι απο μαυρες που ηταν, εγιναν χνουδι αορατο σχεδον.Δεν ειναι ομως σιγουρο πως θα εξελιχθουν
να πω επισης οτι νεοτερες ερευνες εδειξαν πως δεν ισχυει το οτι αν ξηριζεις μια περιοχη οι τριχες θα ισχυροποιουνται τοδιαβασα στο ελληνικο focus kalokairi 2009.
 

kakashi

Member
Απ: ανεπιθυμητη τριχοφυια

παιδια σκεφτομαι να χρησιμοποιησω αποτριχωτικες ταινιες προσωπου για τις τριχες γυρω απο τα ματια.....αρχιζουν κ φαινονται τωρα περισσοτερο....εχει βγει ενα χνουδι το οποιο αρχιζει κ μαυριζει...κ ειναι αρκετες για τσιμπιδακι λεφτα για λειζερ δεν εχω κ ξυραφι φοβαμαι να βαλω.....το εχει δοκιμασει κανεις με αυτες τις ταινιες??τοειχα δοκιμασει εγω πριν χρονια αλλα μαλλον ειχα κανει βλακειες κ εγδαρα το δερμα μ στο προσωπο....βεβαια δεν αφησε σημαδι....οποιος ξερει κατι η εχει δοκιμασει ας μ πει....
thanks
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα