Ψάχνω που να κανω μεταμόσχευση...

Ibarumah

Active Member
Μα δε βιάζομαι φίλε μου.
Το οικογενειακό πρόβλημα είναι χρόνιο πρόβλημα υγείας παιδιού και δεν θα σταματήσει ποτέ οπότε δεν τίθεται θέμα να περιμένω γι'αυτό το λόγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Μα δε βιάζομαι φίλε μου.
Το οικογενειακό πρόβλημα είναι χρόνιο πρόβλημα υγείας παιδιού και δεν θα σταματήσει ποτέ οπότε δεν τίθεται θέμα να περιμένω γι'αυτό το λόγο.
Kατα αρχην περαστικα ευχομαι κ να μην ειναι κατι σοβαρο.
Οπως ειπα 2 επιλογες εχεις για Ελλαδα με τα καλα τους κ τα κακα τους.Ειναι πραγματα που εχουν χιλλιοαναλυθει στο φορουμ κ με λιγο ψαξιμο θα τα δεις κ εσυ.
Εν συντομια
-DHI
σεβετε την δοτρια περισσοτερο αφηνωντας σε καλυτερη κατασταση
εχουν καλυτερη φυσικοτητα τα αποτελεσματα της
υστερουν πολυ στην πυκνοτητα που επιδιωκουν να πετυχουν.Πρεπει να τους πιεσεις για αυτο.Συνηθως αρχιζουν τις δικαιολογειες(δεν γινετε,ειναι επικυνδηνο,θα πετυχουμε αυτη την πυκνοτητα σε επομενη μεταμοσχευση κλπ κλπ.)
επισης νομιζω οτι υστερουν και σε φυτρωση κατα κανονα σε σχεση με τον Βεκρη.Πολυ σημαντικο αυτο

-Βεκρη
δεν σεβετε την δοτρια.Υπαρχουν περιστατικα που εχουν θεμα με την δοτρια.Πρεπει να τους πιεσεις πολυ για αυτο
υστερει σε φυσικοτητα στη hairline
στην πυκνοτητα τα παει κατα κανονα πολυ καλυτερα απο την dhi
οπως και στην φυτρωση κατα κανονα τα παει καλυτερα
νομιζω πρεπει να ειναι και πιο φθηνος εστω και για λιγο
Τελος υστερει πολυ στο πλανο.Βασικα δεν υπαρχει πλανο.Αν πας θα σου πουν ''1 συνεδρεια 2300 μοσχευματα,2 συνεδρειες 4500 μοχευματα,αυτα εχει ο καταλογος''.Και ας χρειαζεσε εσυ πολυ λιγοτερα αυτη τοσα θα βγαλουν και θα βρουν μερος ννα τα χωσουν καπου
 

Ibarumah

Active Member
Να ρωτήσω κάτι ακόμα.
Πίσω στο crown που θα μου βάλουν μου είπαν ότι δε θα έχω τη πυκνότητα που είχα 20 χρόνων αλλά θα έχω μια μικρή αραίωση θα φαίνεται.
Αν αργότερα θελήσω να τη πυκνωσω κι άλλο εκεί τη περιοχή ... Μου είπαν ότι μπορώ να το κάνω εύκολα γιατί έχω άριστη δοτρια με πολύ πράμα και ρώτησα αν όταν πυκνώνουν δε θα τραυματιστούν οι τρίχες που προϋπάρχουν απτή πρώτη μεταμόσχευση;και μου είπαν όχι.
Ισχύει αυτό;
Η παίζει να πάω για πύκνωση μετά και να κάνω και ζημιά στο τέλος;
 

naruto

Well-Known Member
Να ρωτήσω κάτι ακόμα.
Πίσω στο crown που θα μου βάλουν μου είπαν ότι δε θα έχω τη πυκνότητα που είχα 20 χρόνων αλλά θα έχω μια μικρή αραίωση θα φαίνεται.
Αν αργότερα θελήσω να τη πυκνωσω κι άλλο εκεί τη περιοχή ... Μου είπαν ότι μπορώ να το κάνω εύκολα γιατί έχω άριστη δοτρια με πολύ πράμα και ρώτησα αν όταν πυκνώνουν δε θα τραυματιστούν οι τρίχες που προϋπάρχουν απτή πρώτη μεταμόσχευση;και μου είπαν όχι.
Ισχύει αυτό;
Η παίζει να πάω για πύκνωση μετά και να κάνω και ζημιά στο τέλος;
βαλε καμμια φωτο καταρχην να μην μιλαμε στον αερα.
Κατα τα αλλα κλασσικη dhi.Και δευτερη και τριτη μεταμοσχευση στο ιδιο σημειο.Με την πρωτη δεν ...
 

Ibarumah

Active Member
Θα βάλω φωτός αύριο.
Ναι αλλά.δε.μου απαντησες.
Αν σε φαλακρό crown κάνω μεταμόσχευση και είναι κάπως αραιές οι τροχες,αν μετά κάνω δεύτερη μεταμόσχευση στη dhi θα πυκνώσουν ή θα μου χαλάσουν τις τρίχες της πρώτης μμ;
 

naruto

Well-Known Member
Θα βάλω φωτός αύριο.
Ναι αλλά.δε.μου απαντησες.
Αν σε φαλακρό crown κάνω μεταμόσχευση και είναι κάπως αραιές οι τροχες,αν μετά κάνω δεύτερη μεταμόσχευση στη dhi θα πυκνώσουν ή θα μου χαλάσουν τις τρίχες της πρώτης μμ;
θεωρητικα οχι.
Οι τριχες απο την πρωτη μεταμοσχευση δεν κινδυνεουν .
Εκτος και αν ειναι τερμα ασχετος ο αλλος κ παει κ τρυπαει οπου βρει
 

Veron

Well-Known Member
Απο την αραιωση που λες οτι εχεις ,το προβλημα σου κατα 90% ΔΕΝ θα το λυσεις στην dhi...
 

Ibarumah

Active Member
Στο φόρουμ εδώ βλέπω πολύ χειρότερα προβλήματα από μένα στην ενότητα της dhi που το αποτέλεσμα με ικανοποιεί αρκετά πάντως.
Μου λες ότι στη dhi δε θα ικανοποιηθω αλλά δε μου προτείνεις και κάτι καλύτερο..
 

Veron

Well-Known Member
Να σου πω κατι ,οσα νεα μελη μπαινουν στο φορουμ περιμενετε να σας πουμε μια κλινικη για να πατε για μ.μ. Ε δεν λειτουργει ετσι το πραγμα φιλε μου.Να ψαξεις το φορουμ, να διαβασεις νηματα να φιλτραρεις πληροφοριες και να αποφασισεις.Εγω και ο καθε "εγω" που θα σου προτεινω μια κλινικη να πας να δωσεις ενα τετραψηφιο ευκαταφρονητο ποσο μπορει να μαι βαλτός απο την κλινικη.Δεν θα σου προτεινω κλινικη.Θα σου προτεινω να διαβασεις το φορουμ και την ενοτητα των μεταμοσχευσεων και θα λαβεις τις απαντησεις σου.Η μεταμοσχευση ειναι μια διαδικασια που θα συμβαλει στην αλλαγη της εμφανισης σου.Αν κατι δεν παει καλα θα χεις δωσει ενα ποσο και θα χεις λαβει μια μετριοτητα.Μην συμβιβαζεσαι με μετριοτητες ή με λυσεις του ποδαριου.Μην εμπιστευτεις το κεφαλι σου σε λαθος χερια.Διαβασε - Φιλτραρε - Αποφασισε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Παιδιά ρώτησα και στον Τζερμια μουπε 1700 ευρώ για τα ίδια που μου είπε η dhi 2.500.
Τι να προτιμήσω αυτόν ή dhi?
 

anargiros88

Well-Known Member
Παιδιά ρώτησα και στον Τζερμια μουπε 1700 ευρώ για τα ίδια που μου είπε η dhi 2.500.

Ξέχνα τον Τζερμια . Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα στον Παπανικολάου που το κατέχει το άθλημα και θα παζαρευα την τιμή με το επιχείρημα ότι θα έκανα παρουσίαση στο φόρουμ ! Σίγουρα κάτι θα σου έκοβε ειδικά αν η μ.μ γίνει σύντομα μια και η κλινική είναι καινούργια . Ανέβασε και καμιά φώτο για να ξέρουμε γιατί πρόβλημα συζητάμε
 

Veron

Well-Known Member
Πραγματικα,αν ψαχνετε οτι φθηνοτερα για να βαλατε στο κεφαλι σας ,ειστε αξιοι της μοιρας σας!Μην εμφανιζεστε εδω μετα και αρχιζετε την κλαψα...τα θελει ο πισινος σας!
 

nino24

Member
Ελλάδα μόνο βεκρη.Οι υπόλοιποι είναι πίσω σε θέματα φυτρωση και no φυτρωση no party.Βεβαιως με τα γνωστα προβλήματα στο θέμα εμφάνισης δοτριας σε αρκετές περιπτώσεις.
Αυτό που με προβληματίζει εμένα στον Βεκρή είναι ότι την δουλειά την κάνουν νοσηλεύτριες. Άντε μόνο να κατευθύνει ο Βεκρής.
 

Ibarumah

Active Member
Μιλησα και με παπανικολαου που δουλευε μεχρι προτεινος στη DHI, με επεισε πολυ περισσοτερο απο ολους τους αλλους και με κρατησε παρα πολυ ωρα εξηγοντας μου πολλα και φανηκε οτι του αρεσει αυτο που κανει. και συνμηθως οταν καποιος δε κανει τη δουλεια του με το ζορι αλλα την αγαπαει πραγματικα,τοτε συνηθως τα αποτελεσματα ειναι καλα.
οικονομικα μου ειπε περιπου οτι μου ειπαν και στη dhi
 

alexandros _athens

Active Member
Φίλε, διάβασε καλά τις σχετικές ενότητες του forum και θα μάθεις πολλά και χρήσιμα. Μπες δες αποτελέσματα, ζήτα να σου δείξουν αληθινά αποτελέσματα, βάλτα κάτω, κάνε τους υπολογισμούς και τις συγκρίσεις σου και δες ποια κλινική/ γιατρός σου ταιριάζει. Και βασικά, ανέβασε καμιά φωτογραφία να δούμε τι παίζει, να υπάρχει μια εικόνα.
 
Μπλουζα