Χεννα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

destructor

New Member
Ποια ειναι τα θετικα και τα αρνητικα της χεννας;
Η βαφη μπορει να κανει κακο στις τριχες;
Διαβασα οτι πολλες φορες ξεραινει το κεφαλι.
Τι ξερετε;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

Μιας που ανοιξες αυτο το θεμα......θα ηθελα κι εω να πω σχετικα με τα τατουαζ...επειδη τον χειμωνα παιζει να κανω κι αλλο.....θα ηθελα αν καποιος εχει δει καπου κανα καλο σχεδιο να το ποσταρει εδω να το δουμε να παρω καμμια καλη ιδεα...... thanks!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

Panos1982 είπε:
Μιας που ανοιξες αυτο το θεμα......θα ηθελα κι εω να πω σχετικα με τα τατουαζ...επειδη τον χειμωνα παιζει να κανω κι αλλο.....θα ηθελα αν καποιος εχει δει καπου κανα καλο σχεδιο να το ποσταρει εδω να το δουμε να παρω καμμια καλη ιδεα...... thanks!!

τι αλλο εχεις κανει ρε εργαλειο????και που σκεφτεσαι να κανεις το αλλο?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

giannis13 είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=2008.msg37012#msg37012 date=1279048640]
Μιας που ανοιξες αυτο το θεμα......θα ηθελα κι εω να πω σχετικα με τα τατουαζ...επειδη τον χειμωνα παιζει να κανω κι αλλο.....θα ηθελα αν καποιος εχει δει καπου κανα καλο σχεδιο να το ποσταρει εδω να το δουμε να παρω καμμια καλη ιδεα...... thanks!!

τι αλλο εχεις κανει ρε εργαλειο????και που σκεφτεσαι να κανεις το αλλο?
[/quote]

γιαννη εχω κανει ενα πριν 4 χρονια στην αριστερη ομοπλατη......πηρα ιδεα απο δυο ταττοο και το εφτιαξα αυτο......εινια ενα σχεδιο τραιμπαλ...και στην πανω μερια....εχω βαλει τα νυχια ενος αετου....και ειναι λες και το εχουν γατζωσει και το πανε περα.........
Τωρα λεω να κανω ενα του στυλ (4 γρατζουνιες απο νυχια τιγρης....) χωρις ομως να φαινονται τα νυχια....να φαινονται μονο οι γρατοζυνιες.....και ελεγα να το κανω η στους κοιλιακους δεξια κατω απ το βυζι....στα παιδια δλδ.....η να το κανω στο δεξι μου μπρατσο........τι λες καλο θα ειναι??? η να βρω κανα αλλο???
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

τι να σου πω ρε μαγκα....παντως στην αριστερη ωμοπλατη θα ηθελα να κανω και εγω.....οσο για το καινουργιο φαινεται πρωτπτυπη ιδεα...καλυτερα να το κανεις στους κοιλιακους οπως λες κατω απο το στηθος.....θα δειχνει πιο ωραια....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

giannis13 είπε:
τι να σου πω ρε μαγκα....παντως στην αριστερη ωμοπλατη θα ηθελα να κανω και εγω.....οσο για το καινουργιο φαινεται πρωτπτυπη ιδεα...καλυτερα να το κανεις στους κοιλιακους οπως λες κατω απο το στηθος.....θα δειχνει πιο ωραια....

εται λεω κι εγω...πιο ωραια θα δειχνει....αλλα αν μετα απο 8-10 χρονια κανω καμμια κοιλια να πουμε.....θα ειμαι σαν καρναβαλι...αυτο σκεφτομαι..... ;D
και λεω να κανω κατι στο μπρατσο καλυτερα.....για κοιτα ενα απο κατω...ενος μαχητη....σάρεσει???
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

κοιτα καλο ειναι....εγω απλα ειμαι υπερ των πιο μικρων και εξυπνων τατου που να σημαινουν κατι....παντως εγω το μισο χερι δεν θα το εκανα....σκεψου οτι καποια στιγμη θα πας 50-60 κτλπ....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

ναι εχεις δικιο....ειναι πολυ μεγαλο....... :( κι εμενα αυτο με ενοχλει λιγο.....
γενικα ψανχω....πιστευω να βρω κανα καλο....
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χεννα!

παιδιά μην τσακώνεστε..., το καλύτερο μέρος για τατοο είναι το κεφάλι. κάνεις ένα ωραίο σχέδιο με μαλλιά στο scalp και τελείωσες!!! ούτε φάρμακα ούτε τίποτα ;D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

Fenimore είπε:
παιδιά μην τσακώνεστε..., το καλύτερο μέρος για τατοο είναι το κεφάλι. κάνεις ένα ωραίο σχέδιο με μαλλιά στο scalp και τελείωσες!!! ούτε φάρμακα ούτε τίποτα ;D

ναι και οταν παει να χαιδεψει η γκομενα θα της πεις φαντασου οτι μπλεκονται τα δαχτυλα σου στα μαλλια... ;) :D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

Panos1982 είπε:
ναι εχεις δικιο....ειναι πολυ μεγαλο....... :( κι εμενα αυτο με ενοχλει λιγο.....
γενικα ψανχω....πιστευω να βρω κανα καλο....

εμενα πανο μαρεσουν διαφορα οπως ο σταυρος του μπραβο, το never give up που εκανε ο μαντζιος στο χερι,το only god can judge me του αρτεστ και αλλα.....επισης μου αρεσουν και τα γραμματακια....τα αρχικα εννοω καποιου ονοματος.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

giannis13 είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=2008.msg37019#msg37019 date=1279053504]
ναι εχεις δικιο....ειναι πολυ μεγαλο....... :( κι εμενα αυτο με ενοχλει λιγο.....
γενικα ψανχω....πιστευω να βρω κανα καλο....

εμενα πανο μαρεσουν διαφορα οπως ο σταυρος του μπραβο, το never give up που εκανε ο μαντζιος στο χερι,το only god can judge me του αρτεστ και αλλα.....επισης μου αρεσουν και τα γραμματακια....τα αρχικα εννοω καποιου ονοματος.....
[/quote]

φωτογραφιες δειξε μου.....αν δε δω φοτο....δε γινεται δουλεια......
Οσο για τα ταττοου στο κεφαλι εχω καποιες ιδεες ..... ;D
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χεννα!

giannis13 είπε:
[quote author=Fenimore link=topic=2008.msg37020#msg37020 date=1279053667]
παιδιά μην τσακώνεστε..., το καλύτερο μέρος για τατοο είναι το κεφάλι. κάνεις ένα ωραίο σχέδιο με μαλλιά στο scalp και τελείωσες!!! ούτε φάρμακα ούτε τίποτα ;D

ναι και οταν παει να χαιδεψει η γκομενα θα της πεις φαντασου οτι μπλεκονται τα δαχτυλα σου στα μαλλια... ;) :D
[/quote]

το σχέδιο θα είναι "water look" σαν να έχεις βάλει gel, οπότε δεν θα επιχειρήση να τα πιάσει ;)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

Εγω που ειμαι μπρατσαρας εχω κανει 3 τατουαζ 2 στο αριστερο και ενα στο δεξι.Τωρα για το αν επιρεαζει εχω παρατηρήσει οτι δεν βγαινουν τριχες εκει που εχω κανει.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

Panos1982 είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=2008.msg37014#msg37014 date=1279048971]
[quote author=Panos1982 link=topic=2008.msg37012#msg37012 date=1279048640]
Μιας που ανοιξες αυτο το θεμα......θα ηθελα κι εω να πω σχετικα με τα τατουαζ...επειδη τον χειμωνα παιζει να κανω κι αλλο.....θα ηθελα αν καποιος εχει δει καπου κανα καλο σχεδιο να το ποσταρει εδω να το δουμε να παρω καμμια καλη ιδεα...... thanks!!

τι αλλο εχεις κανει ρε εργαλειο????και που σκεφτεσαι να κανεις το αλλο?
[/quote]

γιαννη εχω κανει ενα πριν 4 χρονια στην αριστερη ομοπλατη......πηρα ιδεα απο δυο ταττοο και το εφτιαξα αυτο......εινια ενα σχεδιο τραιμπαλ...και στην πανω μερια....εχω βαλει τα νυχια ενος αετου....και ειναι λες και το εχουν γατζωσει και το πανε περα.........
Τωρα λεω να κανω ενα του στυλ (4 γρατζουνιες απο νυχια τιγρης....) χωρις ομως να φαινονται τα νυχια....να φαινονται μονο οι γρατοζυνιες.....και ελεγα να το κανω η στους κοιλιακους δεξια κατω απ το βυζι....στα παιδια δλδ.....η να το κανω στο δεξι μου μπρατσο........τι λες καλο θα ειναι??? η να βρω κανα αλλο???
[/quote]

Αυτο με τις γρατζουνιες ειναι πολυ ευκολο και δεν χρειάζεται να πληρωσεις κιολας φιλε Πανο.Ακου τι θα κανεις λοιπον.

Θα κερατώσεις την γυναικα σου κατι πολυ ευκολο για εσενα με τις ορμες που εχεις και μετα θα τις το πεις πολυ χαλαρα μετα αστα ολα επάνω της θα σου κανει κατι γρατζουνιες στην πλατη στην κοιλια και οπου αλλου θελεις και το κυριοτερο θα ειναι και πολυ φυσικες ;D Το πολυ να σου κανει και το ματι μαυρο απο καμια κλοτσομπουνια εσυ ομως θα λες οτι ειναι τατουαζ και δεν θα τρεχει τιποτα :D

υ.γ Μην στεναχωριέσαι που θα φας ξυλο απο μια γυναικα οπως λες εχεις ξαναφαει οποτε μικρο το κακο ;)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

Εγώ πάντως είμαι γενικά κατά των tatoo με εξαίρεση τα tatoo που μας είχε δείξει ο Πάνος σε άλλο thread για την κάλυψη των scars από μεταμοσχεύσεις...

Τα tatoo είναι μια μη αντριστρεπτή μεταβολή που προκαλεί κάποιος στο σώμα του. Έχω δει πολλούς σε μεγαλύτερη ηλικία να προσπαθούν να βγάλουν tatoo με laser... Μιλάμε η απόλυτη αποτυχία καθώς πάντα αφήνουν έντονο σημάδι.

Χαρακτηριστικά έχω συγγενή (τώρα κοντά στα 55) ο οποίος μου είπε κάποια στιγμή για tatoo που είχε κάνει στο μπράτσο : "Το tatoo το έκανα μικρός σα μ@λ@κ@ς που ήμουνα, τώρα αισθάνομαι ότι με μειώνει ως προσωπικότητα και δεν μπορώ να το βγάλω. Για αυτό και δε φοράω κοντομάνικα ..."

Τη στιγμή που κάνεις το tatoo σε εκφράζει και το γουστάρεις... Στο μέλλον όμως;;; Είσαι σίγουρος για το τι θα αισθάνεσαι;;; :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

xk

Active Member
Απ: Χεννα!

εγω θελω να κανω ενα tattoο πανω αριστερα στον ωμο που εχω κατι ραγαδες(3 μικρες σειρες) αλλα σκεφτομαι αυτα που ειπε ο tropheus....στα 50+ μπορει να φαινομαι σα πορνογερος :D
 

3746741

Member
Απ: Χεννα!

tropheus είπε:
Εγώ πάντως είμαι γενικά κατά των tatoo με εξαίρεση τα tatoo που μας είχε δείξει ο Πάνος σε άλλο thread για την κάλυψη των scars από μεταμοσχεύσεις...

Τα tatoo είναι μια μη αντριστρεπτή μεταβολή που προκαλεί κάποιος στο σώμα του. Έχω δει πολλούς σε μεγαλύτερη ηλικία να προσπαθούν να βγάλουν tatoo με laser... Μιλάμε η απόλυτη αποτυχία καθώς πάντα αφήνουν έντονο σημάδι.

Χαρακτηριστικά έχω συγγενή (τώρα κοντά στα 55) ο οποίος μου είπε κάποια στιγμή για tatoo που είχε κάνει στο μπράτσο : "Το tatoo το έκανα μικρός σα μ@λ@κ@ς που ήμουνα, τώρα αισθάνομαι ότι με μειώνει ως προσωπικότητα και δεν μπορώ να το βγάλω. Για αυτό και δε φοράω κοντομάνικα ..."

Τη στιγμή που κάνεις το tatoo σε εκφράζει και το γουστάρεις... Στο μέλλον όμως;;; Είσαι σίγουρος για το τι θα αισθάνεσαι;;; :chinscratch :chinscratch :chinscratch

Θελει σιγουρα σκεψη πριν κανεις ενα tatoo για να μην το μετανιωσεις αργοτερα!

Παντως τοτε που ειχα δει τα tatoo που ειχε δειξει ο πανος για να καλυψεις το scar απο τις μεταμοσχευσεις ειχα πραγματικα παθει πλακα!

Πριν λιγες μερες ομως μου ηρθε στο ασχετο η φλασια κ ειχα κατα νου να το θεσω σαν ερωτηση οτι τι γινεται αν ασπρισουν τα μαλλια σου στην περιπτωση που εχεις κανει στην τομη ενα τετοιο tatoo???

Μηπως λοιπον κ αυτη η λυση απομυθοποιειται???
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Χεννα!

3746741 είπε:
Πριν λιγες μερες ομως μου ηρθε στο ασχετο η φλασια κ ειχα κατα νου να το θεσω σαν ερωτηση οτι τι γινεται αν ασπρισουν τα μαλλια σου στην περιπτωση που εχεις κανει στην τομη ενα τετοιο tatoo???

Μηπως λοιπον κ αυτη η λυση απομυθοποιειται???

To tatoo για την κάλυψη του scar δεν έχει να κάνει με το χρώμα των μαλλιών αλλά με το χρώμα του δέρματος. Οπότε δε βλέπω κάποιο πρόβλημα ...
Για εμένα το μεγαλύτερο θέμα με αυτού του είδους τα tatoo είναι να βρεις άνθρωπο να στο κάνει με σχετική εμπειρία (ειδικά στην Ελλάδα)...
 

3746741

Member
Απ: Χεννα!

tropheus είπε:
[quote author=3746741 link=topic=2008.msg37044#msg37044 date=1279104103]
Πριν λιγες μερες ομως μου ηρθε στο ασχετο η φλασια κ ειχα κατα νου να το θεσω σαν ερωτηση οτι τι γινεται αν ασπρισουν τα μαλλια σου στην περιπτωση που εχεις κανει στην τομη ενα τετοιο tatoo???

Μηπως λοιπον κ αυτη η λυση απομυθοποιειται???

To tatoo για την κάλυψη του scar δεν έχει να κάνει με το χρώμα των μαλλιών αλλά με το χρώμα του δέρματος. Οπότε δε βλέπω κάποιο πρόβλημα ...
Για εμένα το μεγαλύτερο θέμα με αυτού του είδους τα tatoo είναι να βρεις άνθρωπο να στο κάνει με σχετική εμπειρία (ειδικά στην Ελλάδα)...
[/quote]

Προφανως tropheus κατι δεν εχω καταλαβει καλα!

Εγω ειχα την εντυπωση πως επειδη η περιοχη στο scar δεν εχει μαλλι αυτος που κανει το τατουαζ δημιουργει την εικονα μαλλιου που ειναι σαν ξυρισμενο!

Οταν το μαλλι ,σκεφτομουν εγω ,ειναι σαν ξυρισμρνο κ ειναι μαυρο φαινευαι σαν μαυρες κουκιδες ενω οταν ειναι ξυρισμενο κ ειναι ασπρο φαινεται σαν ασπρες κουκιδες!

Η απορια μου ηταν μηπως οταν ασπρισουν τα μαλλια σου ολο το κεφαλι φαινεται σαν ασπρες κουκιδες κ σε αυτο το σημειο φαινεται σαν μαυρες!!

Εχω καταλαβει λαθος?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα