Φλεγμονές στο σώμα !προσοχη!

Sandy

Active Member
Ήθελα να κάνω αυτήν την ερώτηση εδω κ πολυ καιρό !
Πιστεύω ακράδαντα ότι ο οργανισμός μου εχει φλεγμονές σε διαφορά σημεία κ μέρη!
Οπως πρώτον στο έντερο σπαστική κολίτιδα με ταλαιπωρεί χρόνια ειναι ένα είδος κ φλεγμονής που την προκαλει
Δεύτερον φλεγμονές πολλές φορες στα ούλα !
Τρίτον φλεγμονές απο την θυροειδιτιδα χασιμοτο που την προκαλει η αυτοάνοση θυροειδιτιδα
Τέταρτον φλεγμονές στους τένοντες ειδικότερα στο μαστό!
Πεμπτον φλεγμονή στο δερμα εχω ροδοχρου κ ειναι ένα είδος φλεγμονής κ αυτο πολλές φορες τσούζει κτλ
Κ συνεχίζουμε ίσως φλεγμονή στα μαλλιά τριχοπτωση η κ λιγο σμηγματοροικη δερματίτιδα μπορει να προκαλέσουν φλεγμονή δεν ειμαι κ σίγουρη για αυτο!
Κ φλεγμονή σίγουρα απο καντιντα στο κόλπο !
Έλεος !
Τι μπορούμε να κάνουμε για ολα αυτα ;
Παιρνω αντιφλεγμονώδη βιταμίνες οπως ωμέγα 3,6
Κουρκουμινη,κ τρώω λιγο σκόρδο ! Τι αλλο να κάνω;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LostUser

Active Member
Κάπου είχα διαβάσει ένα πολύ ενδιαφέρον περιστατικό ενός παθολόγου,ο οποίος είχε έναν ασθενή με φαινομενικά άσχετα προβλήματα μεταξύ τους, 4 ή 5,για τα οποία φυσικά λάμβανε αντίστοιχη αγωγή.Μετά από ψάξιμο του γιατρού κ αρκετές δοκιμές βρήκε πως η αιτία όλων όσων τον ταλαιπωρούσαν ήταν αλλεργία στην γλουτένη...
Ίσως κάποιο μέρος της διατροφής σου,από τα βασικά,να είναι επιζήμιο
και για σένα χωρίς να το γνωρίζεις...
Γενικά η ολιστική αντιμετώπιση είναι πολύ σπουδαία σε τέτοιες καταστάσεις.
Εκτός κ αν τι να πω,έχεις πέσει στην τέρμα ακραία στατιστικά περίπτωση και να είναι όλα απλά τυχαία...!
 

Sandy

Active Member
Ευχαριστω για την απάντηση !
Να σε ρωτησω κ οποίος γνωρίζει να μου πει το είχα ξαναρωτησει αλλά δεν έλαβα καμία απάντηση , υπάρχει ειδική εξέταση που βλέπει εάν εχεις ευαισθησία η αλλεργία στην γλουτένη ; Κ στην λακτόζη ; Το εχει κανει κανεις;ειναι αξιόπιστο ;
 

cradle007

New Member
Υπάρχουν εξετάσεις για την ευαισθησία στη γλουτένη αλλά εμένα ο γιατρός μου μου πρότεινε να κάνω απλώς δίαιτα χωρίς γλουτενη για να δω πως θα αντιδράσει ο οργανισμός μου.

Το πρόβλημα μου εμένα ήταν πόνοι στο στομάχι και διάρροιες. Είχα πάει σε πολλούς γιατρούς και κανένας δεν μου είπε κάτι ουσιαστικό να με βοηθήσει. Οπότε μια μέρα πάω σε έναν από αυτούς που πήγαινα κατά καιρούς και το λέω ότι δεν αντέχω άλλο. Οπότε μου έδωσε μια αντιβίωση και σε δέκα μέρες έφυγε ένα πρόβλημα που με ταλαιπωρούσε 1,5 χρόνο.

Πόρισμα: Πήγαινε σε πολλούς γιατρούς πάρε γνώμες ή να επιμείνεις σε έναν που εμπιστεύεσαι ώστε να βρει έναν τρόπο να σε βοηθήσει. Ίσως και εσύ χρειάζεσαι ένα συγκεκριμένο τύπο φαρμάκου που μέχρι τώρα δεν στο έχει προτείνει κάποιος.
 
Μπλουζα