Τριχωπτωση και ομοιοπαθητικη

giocap

Member
Καλησπερα σας.Αντιμετωπιζω κ εγω προβλημα τριχοπτωσης εδω και καποιο καιρο.Επισκεφτηκα τον δερματολογο μου,που μου ειπε πως εχω αλωπεκια και πως τα αιτια της τριχωπτωσης μου ειναι κληρονομικα,καθως η μητερα μου ειχε απο νεα προβλημα κ αυτη με τα μαλλια της και μετα την εμμηνοπαυση,μαζι με την αποτομη πτωση των οιστρογωνων,επεσαν αποτομα και τα μαλλια της.Μου αρχισε θεραπεια με μινοξηδιλη την οποια χρησιμοποιω 1 χρονο και 4 μηνες και την οποια μου ειπε πως θα πρεπει να χρησιμοποιω εφ ορου ζωης.Η αγωγη συμπεριλαμβανει και καποιες βιταμινες,ειδεικες για την τριχωπτωση,οπως και ειδικο φαρμακευτικο σαμπουνα της freezyderm.
Εχω δει βελτιωση σε ορισμενα σημεια του κεφαλιου μου,κυριως μπροστα στην χωριστρα που ηταν αρκετα ανοιχτη κ χει κλεισει σχεδον τελιως,ομως τα μαλλια μου εχουν χασει απιστευτα σε ογκο και σε πυκνοτητα και οσο περναει ο καιρος,εχω την εντυπωση πως χειροτερευει.Δεν φενονται φαλακρα η αραια σημεια στο κεφαλι μου η οτιδηποτε τετιο(ακομα)αλλα φοβαμαι γτ βλεπω τα μαλλια μου να χανουν το σωμα και την πυκνοτητα τους,οσο περναει ο καιρος.
Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω τις κοπελες,αλλα και τους αντρες του forum που εχουν παρομοιο προβλημα,ειναι αν καποια/ος εχει επισκεφτει ομοιοπαθητικο γιατρο και αν εχει δει αποτελεσματα.
Εχω διαβασει οτι η ομοιοπαθητικη μπορει να θεραπευσει την αλωπεκια ακομα και την κληρονομικη τριχωπτωση,μεχρι ενος σημειου,να την σταθεροποιησει και να πας ετσι για πολλα χρονια.Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να επισκεφτω ομοιοπαθητικο γιατρο για το προβλημα μου,καθοτι ξερω οτι η ομοιοπαθητικη,εκτος του οτι αντιμετωπιζει τον ασθενη ολιστικα,τα φαρμακα τα οποια χρησιμοποιει δεν εχουν παρενεργειες και δε χρειαζεται αγωγη εφ ορου ζωης,εφοσον η κατασταση σταθεροποιηθει και φτασει στο επιθυμητο αποτελεσμα.
Φοβαμαι οτι με τα χρονια μπορει να χειροτερεψω και θελω να το προλαβω οσο ακομα ειμαι νεα κ εχω περιθωρια για ενα ακομα καλυτερο αποτελεσμα,και φοβαμαι οτι η μινοξιδιλη δε θα δουλευει για παντα,οποτε θα εκτιμουσα πολυ οποιαδηποτε εμπειρια εχει ο καθενας για το συγκεκριμενο θεμα,εννοω για την ομοιοπαθητικη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
καλημερα...δεν το ηξερα οτι η ομοιοπαθητικη μπορει να σταθεροποιησει την αλωπεκια για πολλα χρονια διοτι κανω ομοιπαθητικη απο το καλοκαιρι και εαν το ηξερα θα τον ρωταγα....τον ιανουαριο που εχω ραντεβου θα τον ρωτησω!!!
παντως εμενα η ομοιοπαθητικη με βοηθησε (αγχωτικες διαταραχες-κρισεις πανικου-αγοραφοβια) σε απιστευτο βαθμο ..με γλιτωσε στην κυριολεξια απο τα ψυχοφαρμακα και τα αντικαταθλιπτικα που θα πρεπει να τα παιρνεις για πολλα χρονια στη δικη μου περιπτωση...η δικη μου αγωγη ειναι συμπληρωματα και πριν ενα μηνα μου εδωσε ενα ομοιπαθητικο το οποιο το παιρνω μονο κυριακη.
επισης να ξερεις οτι η ομοιοπαθητικη εχει και περιορισμους...απαγορευση καφεινης και συνηθως και μεντας...
επισης θεραπευσε χρονια ιχμοριτιδα σε μια γνωστη μου που ταλαιπωρουταν χρονια με τα φαρμακα...
και βοηθησε απιστευτα συγγενικο μου προσωπο απο ψωριακη αρθιτριδα η οποια ειχε αρχισει να του τρωει τις αρθρωσεις...
εαν μαθεις κανενα νεο για την αλωπεκια και την ομοιοπαθητικη ενημερωσε μας!!!
 

giocap

Member
poseidonas7 είπε:
καλημερα...δεν το ηξερα οτι η ομοιοπαθητικη μπορει να σταθεροποιησει την αλωπεκια για πολλα χρονια διοτι κανω ομοιπαθητικη απο το καλοκαιρι και εαν το ηξερα θα τον ρωταγα....τον ιανουαριο που εχω ραντεβου θα τον ρωτησω!!!
παντως εμενα η ομοιοπαθητικη με βοηθησε (αγχωτικες διαταραχες-κρισεις πανικου-αγοραφοβια) σε απιστευτο βαθμο ..με γλιτωσε στην κυριολεξια απο τα ψυχοφαρμακα και τα αντικαταθλιπτικα που θα πρεπει να τα παιρνεις για πολλα χρονια στη δικη μου περιπτωση...η δικη μου αγωγη ειναι συμπληρωματα και πριν ενα μηνα μου εδωσε ενα ομοιπαθητικο το οποιο το παιρνω μονο κυριακη.
επισης να ξερεις οτι η ομοιοπαθητικη εχει και περιορισμους...απαγορευση καφεινης και συνηθως και μεντας...
επισης θεραπευσε χρονια ιχμοριτιδα σε μια γνωστη μου που ταλαιπωρουταν χρονια με τα φαρμακα...
και βοηθησε απιστευτα συγγενικο μου προσωπο απο ψωριακη αρθιτριδα η οποια ειχε αρχισει να του τρωει τις αρθρωσεις...
εαν μαθεις κανενα νεο για την αλωπεκια και την ομοιοπαθητικη ενημερωσε μας!!!

Ετσι εχω διαβασει,δε ξερω κατα ποσο ισχυει,αν μαθεις απο τον ομοιοπαθητικο σου πες το και σε μενα,αλλα γενικως για την ομοιοπαθητικη εχω ακουσει πολλα καλα λογια απο πολλους,σε διαφορες παθησεις,οπως κ αυτα που μου λες εσυ τωρα κ εχω διαβασει οτι αναμεσα στις δερματικες παθησεις που μπορει να θεραπευσει ειναι και η αλωπεκια.Εσυ γιατι κανεις ομοιοπαθητικη?εχεις ανρδογενετικη αλωπεκεια,περα απο τα προβληματα που λες οτι εχεις?Εχω διαβασει πολλες θεραπειες που εχουν κανει πολλοι απο δω μεσα,με συμβατικα φαρμακα κτλ. και γι αυτο ηθελα να ρωτησω αν εχει σκεφτει ποτε κανεις να απευθηνθει σε ομοιοπαθητικο κ αν ναι τι αποτελεσματα ειδε,οποτε αν υπαρχουν κ αλλοι που μπορουν να βοηθησουν περιμενω απαντησεις.
Ποσειδωνα εισαι αντρας φανταζομαι?Να σε ρωτησω ο ομοιοπαθητικος που πηγαινεις ποσο χρεωνει την καθε επισκεψη και ποσο συχνα σε βλεπει?Για το καφε και τη μεντα ξερω οτι απαγορευονται,αλλα ετσι κ αλλιως δε πινω τπτ απο τα δυο.Τσιγαρο και αλκοολ δε ξερω κατα ποσο και αν επιτρεπονται,η αν μετα το τελος της θεραπειας σου λεει να κοψεις και το καπνισμα και γενικως τις καταχρησεις για να μην υποτροπιασεις,μιας και καπνιζω πολλα χρονια και απο τοτε που μ τυχε ολο αυτο απο το ανχος μου καπνιζω περισσοτερο.
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
εγω πηγαινω σε ομοιοπαθητικο για τη δερματιτιδα και κατα δευτερον για την τριχοπτωση. Να πω την αληθεια δε πιστευω οτι θα μου λυσει κανα προβλημα αλλα ειμαι σε φαση που δοκιμαζω ολες τις εναλακτικες. Αμα δω κατι καλο θα ενημερωσω.
 

poseidonas77

Well-Known Member
τον ιανουαριο που εχω ραντεβου θα τον ρωτησω σιγουρα..τον ειχα ρωτησει το σεπτεμβρη για την μινοξιδιλη και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα με την ομοιοπαθητικη αλλα δεν μου εκοψε να τον ρωτησω λεπτομερειες....
εχω αα απο τα 25 χωρις κληρονομικη προδιαθεση..το χειροτερο δηλαδη...
η πρωτη επισκεψη ειναι 120 γιατι και καλα παιρνει ιστορικο και μετα καθε 3 μηνες 80....μετα απο καιρο αναλογα την προοδο σε βλεπει καθε 6μηνο..
δεν ξερω μπορει να παιζουν και ποιο φθηνες τιμες αλλα εγω πηγα σε εναν απο τους καλυτερους και με εσωσε απο τα ψυχοφαρμακα....εχω επανερθει σε ενα ποσοστο 70%...οταν καταφερω να ξαναμπω σε αεροπλανο χεχεχε θα εχω επανερθει 100%
 

giocap

Member
poseidonas7 είπε:
τον ιανουαριο που εχω ραντεβου θα τον ρωτησω σιγουρα..τον ειχα ρωτησει το σεπτεμβρη για την μινοξιδιλη και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα με την ομοιοπαθητικη αλλα δεν μου εκοψε να τον ρωτησω λεπτομερειες....
εχω αα απο τα 25 χωρις κληρονομικη προδιαθεση..το χειροτερο δηλαδη...
η πρωτη επισκεψη ειναι 120 γιατι και καλα παιρνει ιστορικο και μετα καθε 3 μηνες 80....μετα απο καιρο αναλογα την προοδο σε βλεπει καθε 6μηνο..
δεν ξερω μπορει να παιζουν και ποιο φθηνες τιμες αλλα εγω πηγα σε εναν απο τους καλυτερους και με εσωσε απο τα ψυχοφαρμακα....εχω επανερθει σε ενα ποσοστο 70%...οταν καταφερω να ξαναμπω σε αεροπλανο χεχεχε θα εχω επανερθει 100%

Τι εννοεις οταν λες οτι σου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα με την μινοξιδιλη?Μπορεις δηλαδη να κανεις ομοιπαθητικη θεραπεια για την αλωπεκια και ταυτοχρονα να χρησιμοποιεις και μινοξιδιλη??γιατι κατι τετιο απ οτι ξερω δε γινεται. Εχεις ΑΑ χωρις κληρονιμικη προδιαθεση?και γιατι λες οτι αυτο ειναι το χειροτερο?Εγω νομιζω πως η κληρονομικοτητα ειναι το χειροτερο,μιας και το dna δε μπορει να στο κανει καλα κανενας γιατρος.Εγω ρωτησα εδω που μενω στο γραφειο μιας ομοιοπαθητικου και μου ειπε 50 ευρω η πρωτη επισκεψη,αλλα δε το περνω αποφαση ακομα,γτ φοβαμαι μηπως τον πρωτο καιρο χειροτερεψω.
Εχω ακουσει οτι στην αρχη μιας ομοιοπαθητικης θεραπειας,τα συμπτωματα μπορει να επιδινωθουν και επισης οσο αφορα την μινοξιδιλη ξερω πως αν την σταματησεις για παντα,μετα απο 3 μηνες επιστρεφεις στην κατασταση που ησουν πριν την αρχισεις η και πολυ χειροτερα,οποτε αυτο ειναι που με κραταει,καθως απ οσο γνωριζω η ομοιοπαθητικη θεραπεια μπορει να δινει πιο σταθερα και μακροχρονα αποτελεσματα μεν αλλα αργει πολυ να δωσει επανεκφηση κτλ. σε καποιες περιπτωσεις ισως να χρειαζονται και χρονια! Οποτε σκεφτομαι κ αν γυρισω στην κατασταση που ημουνα και αργησω να δω αποτελεσματα απο το ομοιοπαθητικο φαρμακο? αλλα απο την αλλη εχω ακουσει τα καλυτερα απ οσους εχω ρωτησει για την ομοιπαθητικη και ειμαι διχασμενη..
Επισης να σε ρωτησω πιο ειναι το κοστος των ομοιοπαθητικων φαρμακων που περνεις?Ξερω οτι τα ομοιοπαθητικα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ φτηνα,μεχρι 15 ευρω το μηνα,εσυ ποσα δινεις? Συγνωμη αν γινομαι κουραστικη αλλα οπως κ εσυ εχω αρχισει κ εγω να ψαχνω για εναλακτικες γτ δεν εμπιστευομαι την μινοξιδιλη για εφ ορου ζωης,δε νομιζω οτι δουλευει δλδ επ απειρον γτ ο οργανισμος απο καποια στιγμη κ υστερα την συνηθιζει,αρα παυει να δινει και αποτελεσματα,σωστα?θα περιμενω να μου πεις νεοτερα οταν τον ξαναεπισκεφτεις.
Α επισης να ρωτησω εσυ ποσο καιρο κανεις θεραπεια με μινοξιδιλη και ποσο χρωνων εισαι τωρα αν επιτρεπεται?Εχεις δει αποτελεσματα σταθερα,η παροδικα μονο?
 

poseidonas77

Well-Known Member
το πρωτο που ρωτας δεν το ξερω...θα τον ρωτησω τον ιανουαριο..
τον ρωτησα εαν πειραζει η μινοξιδιλη που βαζω στη θεραπεια για αγχωτικες διαταραχες και μου ειπε κανενα προβλημα
για μενα ειναι χειροτερο διοτι εαν ειχα κληρονομικη προδιαθεση ισως να το ειχα αποδεχτει ενω τωρα βρισκομαι σε συχυση γιατι
δε μπορω να βρω τι σκατα εφταιξε και εχασα μαλι....οτι εχω αα ειναι σιγουρο διοτι εχω ελαφρια αραιωση και στο βερτεξ και δυστηχως
τυχαια το πηρα πρεφα το καλοκαιρι και ετσι δεν ξερω ολλα αυτα τα χρονια πως εξεσιλεται...τα χω παρει στο κρανιο διοτι ο πατερας μου εχει μαλι μεχρι τα φρυδια το ιδιο και οι παπουδες μου θειοι μου κτλπ και εγω παροτι δεν εχω εμφανη καραφλα ακομα εχασα μαλι αρκετο....το μονο παρηγορο ειναι οτι το χασα στα 25 και τωρα στα 38 η κατασταση ειναι ιδια....η παει βασανιστικα αργα
για την μινοξιδιλη εχεις δικιο σε γενικες γραμμες..αμα μπορεσεις να την αποφυγεις ειναι η καλυτερη επιλογη..εγω δεν εχω αλλη επιλογη και επειδη εχω πατερα φαρμακοποιο φιναστεριδη προς το παρον δε παιρνω σε καμια περιπτωση..δεν μαφηνει αυτος να τη παρω...
για τα ομοιοπαθητικα εξαρταται τη θεραπεια....το πρωτο τριμηνο πηρα μονο συμπληρωματα(βιταμινες και αντιοξειδωτικα) με σκοπο να χτισουμε αμυνες στον οργανισμο και το σεπτεμβριο πηρα και το πρωτο καθαρα ομοιοπαθητικο
το ενα το συμπληρωμα μου στοιχιζει 27 ευρ το μηνα και μαλον ειναι εφορου ζωης διοτι ειναι για το στρες ..τα υπολοιπα 2 ειναι για 3 μηνες και μου στοιχισαν περιπου 80

ευρω....το ομοιοπαθητικο μου στοιχισε 12 ευρω και ειναι και αυτο για 3 μηνες
στο πρωτο τριμηνο μου εδωσε και συμπληρωμα ω3 το οποιο μου το κοψε σε αυτο το τριμηνο ....
αμα σου ειπαν οτι η ομοιοπαθητικη βοηθαει στην αα επρεπε ηδη να πας να ρωτησεις!!!!!!τον ιανουαριο αμα μου δωσει θεραπεια για αα θα την ακολουθησω πιστα!!!!!!
εαν και πιστευω οτι θα μιλαμε για θαυμα αν ισχυει αυτο...
 

giocap

Member
poseidonas7 είπε:
το πρωτο που ρωτας δεν το ξερω...θα τον ρωτησω τον ιανουαριο..
τον ρωτησα εαν πειραζει η μινοξιδιλη που βαζω στη θεραπεια για αγχωτικες διαταραχες και μου ειπε κανενα προβλημα
για μενα ειναι χειροτερο διοτι εαν ειχα κληρονομικη προδιαθεση ισως να το ειχα αποδεχτει ενω τωρα βρισκομαι σε συχυση γιατι
δε μπορω να βρω τι σκατα εφταιξε και εχασα μαλι....οτι εχω αα ειναι σιγουρο διοτι εχω ελαφρια αραιωση και στο βερτεξ και δυστηχως
τυχαια το πηρα πρεφα το καλοκαιρι και ετσι δεν ξερω ολλα αυτα τα χρονια πως εξεσιλεται...τα χω παρει στο κρανιο διοτι ο πατερας μου εχει μαλι μεχρι τα φρυδια το ιδιο και οι παπουδες μου θειοι μου κτλπ και εγω παροτι δεν εχω εμφανη καραφλα ακομα εχασα μαλι αρκετο....το μονο παρηγορο ειναι οτι το χασα στα 25 και τωρα στα 38 η κατασταση ειναι ιδια....η παει βασανιστικα αργα
για την μινοξιδιλη εχεις δικιο σε γενικες γραμμες..αμα μπορεσεις να την αποφυγεις ειναι η καλυτερη επιλογη..εγω δεν εχω αλλη επιλογη και επειδη εχω πατερα φαρμακοποιο φιναστεριδη προς το παρον δε παιρνω σε καμια περιπτωση..δεν μαφηνει αυτος να τη παρω...
για τα ομοιοπαθητικα εξαρταται τη θεραπεια....το πρωτο τριμηνο πηρα μονο συμπληρωματα(βιταμινες και αντιοξειδωτικα) με σκοπο να χτισουμε αμυνες στον οργανισμο και το σεπτεμβριο πηρα και το πρωτο καθαρα ομοιοπαθητικο
το ενα το συμπληρωμα μου στοιχιζει 27 ευρ το μηνα και μαλον ειναι εφορου ζωης διοτι ειναι για το στρες ..τα υπολοιπα 2 ειναι για 3 μηνες και μου στοιχισαν περιπου 80

ευρω....το ομοιοπαθητικο μου στοιχισε 12 ευρω και ειναι και αυτο για 3 μηνες
στο πρωτο τριμηνο μου εδωσε και συμπληρωμα ω3 το οποιο μου το κοψε σε αυτο το τριμηνο ....
αμα σου ειπαν οτι η ομοιοπαθητικη βοηθαει στην αα επρεπε ηδη να πας να ρωτησεις!!!!!!τον ιανουαριο αμα μου δωσει θεραπεια για αα θα την ακολουθησω πιστα!!!!!!
εαν και πιστευω οτι θα μιλαμε για θαυμα αν ισχυει αυτο...

Δε μου ειπε κανεις για ΑΑ,απλα απο αλλους που εχω ρωτησει που αντιμετωπιζαν αλλα προβληματα υγειας και πηγαν σε ομοιοπαθητικο μου ειπαν πολυ καλα λογια.Απλα εχω διαβασει οτι βοηθαει πολυ στην αλωπεκια γενικοτερα,δε ξερω κατα ποσο βοηθαει στην κληρονομικη αλωπεκια ομως.Εμενα το προβλημα μου ειναι αυτο ακριβως.Επειδη ειναι κληρονομικο και δε θεραπευεται,φοβαμαι πως θα αργησω παααρα πολυ να δω αποτελεσσματα απο μια ομοιοπαθητικη θεραπεια και φοβαμαι πως αν κοψω την μινοξιδιλη θα χειροτερεψω και θα γυρισω στην κατασταση που ημουνα πριν,εως οτου δω αποτελεσμα,που μπορει να αργησει παρα πολυ.Επειτα σκεφτομαι οτι και αποτελεσματα να δω στο τελος και καλα να ειναι,εφοσον δεν θεραπευεται μιας και ειναι κληρονομικο,αργα η γρηγορα θα υποτροπιασω και θα αναγκαστω να γυρισω παλι στην μινοξιδιλη,οποτε νιωθω κ εγω πως δεν εχω επιλογη και παω με την μινοξιδιλη.Αλλα το σκεφτομαι εντονα και για ομοιοπαθητικο,παρολες τις ανυσηχιες που εχω στο θεμα και για αυτο ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο δω ειχε εμπειρια στο συγκεκριμενο θεμα..
Οσο αφορα την φιναστερδινη εχω ρωτησει κ εγω τον γιατρο μου,που μου ειπε οτι στις γυναικες συνισταται ΜΟΝΟ μετα την εμμηνοπαυση και αυτο ΥΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΥΘΗΝΗ,αλλα δε μου εξηγησε γιατι.Εσυ ομως εισαι αντρας και για τους αντρες απο οσο γνωριζω δεν ειναι απαγορευτικη,οποτε γιατι ο πατερας σου λεει οχι?
Τωρα οσο αφορα τα φαρμακα που μου λες οτι περνεις..συγνωμη που σε ρωταω κιολας αλλα εισαι σιγουρος οτι ο γιατρος που πας ειναι ομοιοπαθητικος?Αν κοιταξεις στην επισημη σελιδα των ομοιοπαθητικων ελλαδος,θα δεις οτι τα ομοιοπαθητικα εχουν εξευτελιστικες τιμες και οτι δεν γραφουν συμπληρωματα διατροφης και βιταμινες(τα περνω κ εγω 1,5 χρονο τωρα κ εκτος του οτι ειναι ακριβα δε μου κανουν τιποτα) αλλα μονο ομοιοπαθητικα φαρμακα.Επισης ειχα κ εγω μια γνωστη που ειχε προβλημα με υπερμετρο ανχος,επισκεφτηκε ομοιοπαθητικο και μετα το τελος της θεραπειας,δεν της ειπε να συνεχισει κανενα φαρμακο.Κανενας ομοιοπαθητικος δε σου δινει φαρμακα εφ ορου ζωης.
 

poseidonas77

Well-Known Member
βεβαια ειναι ψυχιατρος ομοιοπαθητικος...
η δικη μου θεραπεια αποδιδει αρα δεν εχω λογους να μην την ακολουθησω
ενα συμπληρωμα θα το παιρνω κατα πασα πιθανοτητα εφορου ζωης ...τα υπολοιπα κρατανε ενα τριμηνο και στη
πορεια ισως μου τα αλαξει η σταματησει...προς το παρον μονο ενα ομοιοπαθητικο μου εδωσε
για την φιναστεριδη.. ο πατερας μου ειναι συνταξιουχος φαρμακοποιος..οταν τον ρωτησα για τη φινα μου ειπε....μονο μινοξιδιλη
τη φινα την ξεχνας...λεπτομερεις δε μου εδωσε..απλα τον ρωτησα εαν υπαρχει περιπτωση καποιος που παιρνει φινα εαν υπαρχει περιπτωση να μην επανερθει σεξουαλικα και μου απαντησε οτι οταν παιζεις με τις ορμονες ολλα ειναι πιθανα...
 

sadman73

Member
Εγω πηγα σε ομοιοπαθητικη κλινικη καπου στο Παγρατι,γιατι οταν ημουνα πιτσιρικας ειχα αλεργικη επιπεφικιτιδα,και την ανοιξη,καλοκαιρι,τα ματια μου γινοταν σαν βρυκολακας!!! Μου ειχε δημιουργησει και καποιο ψυχολογικο προβλημα γιατι ολοι στο σχολειο μου ελεγαν"τι πινεις ηπιες τιποτα,κ.τ.λ" Η "λυση" ηταν μονο κορτιζονουχες σταγονες
Πηγα λοιπον στο ομοιοπαθητικο,αφου μου εκανε..ανακριση σχεδον για κανα 2ωρο, μου δωσε μια συνταγη με ομοιοπαθητικα φαρμακα Δεν θυμαμαι ποσα του δωσα σε δραχμες αλλα ηταν πολλα,πολυ περισοτερα απο συμβατικο γιατρο.Τα δε φαρμακα και αυτα πανακριβα!.Τα πηρα και εγινα χειροτερα,πολυ χειροτερα!! Για να μην τα πολυλογω περιπου στα 17 πηγα σε ενα καθηγητη οφθαλμιατρο απο τους πολυ ακριβους γιατρους για να με εξετασει και να μου δωσει λυση.Μ ειπε "τα ξερεις τα φαρμακα,δε σου γραφω τιποτα,θα περασει στο τελος της εφηβειας" Πραγματι το προβλημα εκει γυρω στα 18 σταματησε και εκτοτε δεν ειχα προβλημα!
 

giocap

Member
Ποδεισωνα αν επισκεφτεις τον ιανουαριο τον ομοιοπαθητικο σου και μαθεις νεοτερα για το θεμα αλωπεκια,ενημερωσε με σε παρακαλω πολυ.Αν μπορεις κανε και μια νηξη για την κληρονομικη προδιαθεση,που μπορει να εχει καποιος και κατα ποσο μπορει να βοηθησει η ομοιοπαθητικη σ αυτο,αν μπορεις παντα.Καθε πληροφορια μου ειναι πολυτιμη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
Σημερα πηγα στον ομοιοπαθητικο στο τριμηνο ραντεβου..τον ρωτησα για τα μαλια εαν υπαρχει κατι και μου λεει βεβαιως..μου γραψε το ultrahair ενα συμπληρωμα που περιεχει 60 καψουλες και μου ειπε 1 καψουλα την ημερα..και μολις τελειωσει να τον παρω τηλ να του πω πως πηγα με τη θεραπεια.μολις το αγορασω θα ενημερωσω με το τι περιεχει...


ελλαδα εχει κανα 45αρη εμαθα
 
Τελευταία επεξεργασία:

giocap

Member
Σ ευχαριστω για την πληροφορια ποσειδωνα,αλλα δε σου δωσε καποιο ομοιοπαθητικο φαρμακο?ξερει οτι εχεις ΑΑ ετσι δεν ειναι?
 

poseidonas77

Well-Known Member
οχι δε μου εδωσε ομοιοπαθητικο...
του ειπα το ιστορικο οτι δεν εχω κληρονομικοτητα ουτε απο την πλευρα της μανας μου ουτε του
πατερα μου..μου ειπε ισως καποιος θειος..του λεω κανενας...του ειπα μονο για τον εναν παππου μου
οτι μετα τα 60-65 εχασε κροταφους(norwood 2) και εκανε μια αραιωση στη κορυφη...αλλα καραφλα δεν εκανε
και μου ειπε ενταξει σε τετοια ηληκια λογικο ειναι.....και μου εδωσε αυτες τις καψουλες και να τον παρω τηλ μολις τελειωσουν να του πω πως παω για να μου πει τι θα κανουμε στη συνεχεια
εαν μπεις στο amazon και διαβασεις τις κριτικες ειδικα απο γυναικες ειναι πολυ ενθαρυντικα...
βεβαια νεες τριχες δεν ειδε κανενας....
 

giocap

Member
45 ευρω και ποσες καψουλες εχει μεσα?.. Αθηνα μενεις?Μηπως μπορεις να μου πεις πιο ειναι το ονομα του ομοιοπαθητικου που επισκεπτεσαι?Ειναι κλασσικος ομοιοπαθητικος?..Το διπλωμα του το εχεις δει?
 

poseidonas77

Well-Known Member
απο αμαζον μαλον θα τις παρω..εδω ειναι πανακριβες ..σου στελνω π.μ
60καψουλες εχει
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα