Το σκέφτομαι

Alkit

Member
Μετά από άπειρα νήματα και λίγο χρόνο αξίζει κανένας Ελλάδα; Τα χρήματα είναι δευτερευούσης σημασίας σε σχέση με το αποτέλεσμα. Έχω αραίωση στο μπιφτέκι και υποχώρηση hairline μπροστά.
 

Συνημμένα

  • E3AA8E68-0B08-4177-B244-4A49B384D5F1.jpeg
    E3AA8E68-0B08-4177-B244-4A49B384D5F1.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 165

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Αφιέρωσε περισσότερο χρόνο και θα το απαντήσεις μόνος σου φιλε
Μετά από άπειρα νήματα και λίγο χρόνο αξίζει κανένας Ελλάδα; Τα χρήματα είναι δευτερευούσης σημασίας σε σχέση με το αποτέλεσμα. Έχω αραίωση στο μπιφτέκι και υποχώρηση hairline μπροστά.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πάντως θα παρακαλούσαν πολλοί στην ηλικία σου (40) να είχαν τέτοια χερλαιν. Εγώ δε θα την ακουμπόυσα ακόμη.
Πόση υποχώρηση στη χερλαιν έχεις; Στο μπιφτέκι πόσο μεγάλη είναι η αραίωση.
Γενικά η αλωπεκία πως εξελίσεται πάνω σου;
Σταθεροποιήθηκες ή συνεχίζει το ροκάνισμα ;
 

Alkit

Member
Πάντως θα παρακαλούσαν πολλοί στην ηλικία σου (40) να είχαν τέτοια χερλαιν. Εγώ δε θα την ακουμπόυσα ακόμη.
Πόση υποχώρηση στη χερλαιν έχεις; Στο μπιφτέκι πόσο μεγάλη είναι η αραίωση.
Γενικά η αλωπεκία πως εξελίσεται πάνω σου;
Σταθεροποιήθηκες ή συνεχίζει το ροκάνισμα ;
Θα στείλω αύριο είχα πούλβο πάνω. Τα έχω χαρεί ρε χέστηκα. Απλά δεν απολαμβάνω καλά την Θάλασσα - μην φύγει το προϊόν - κι έχω αρχίσει να σπάζομαι. Η καλή αραίωση είναι στο μπιφτέκι, έχω κενό γερό. Και λίγο μέτριος να είναι θέλω να πω πόσο να τα «σκατώσει» στο μπιφτέκι
 

Kostas97

Well-Known Member
Με τη σκονη πανω εμοιαζε μπομπα...
Για να δουμε χωρις, αμα θες βαλε και βρεγμενα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ναι κατάλαβα φίλε μου.
Καμία αγωγή/θεραπεία κάνεις ή προτίθεσαι να κάνεις;
Αν θες ρίξε και καμία φώτο με τα μαλλιά πάνω σηκωμένα να καταλάβουμε το frontal receding και το thinning γενικά εκεί πίσω από τη χερλαιν σου.
 

Gianney

Well-Known Member
Θα στείλω αύριο είχα πούλβο πάνω. Τα έχω χαρεί ρε χέστηκα. Απλά δεν απολαμβάνω καλά την Θάλασσα - μην φύγει το προϊόν - κι έχω αρχίσει να σπάζομαι. Η καλή αραίωση είναι στο μπιφτέκι, έχω κενό γερό. Και λίγο μέτριος να είναι θέλω να πω πόσο να τα «σκατώσει» στο μπιφτέκι
Τι πουλβο;σε χτύπησε κανένας;
 

Alkit

Member
Ναι κατάλαβα φίλε μου.
Καμία αγωγή/θεραπεία κάνεις ή προτίθεσαι να κάνεις;
Αν θες ρίξε και καμία φώτο με τα μαλλιά πάνω σηκωμένα να καταλάβουμε το frontal receding και το thinning γενικά εκεί πίσω από τη χερλαιν σου.
Μόνο Σαμπουάν καλά τπτ άλλο. Α έχω πάρει κι epicrin δύο φορές - τα οποία είναι καλά συμπληρώματα - αλλάζει ποιότητα η τρίχα αμέσως. Παίζει και να τα ξυρίσω είμαι οριακά, το έχω κάνει καλοκαίρια παλαιότερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Didier11

Active Member
Φίλε άσε τα «καλά» σαμπουάν ή τις «καλές» βιταμίνες. Πεταμένα λεφτά 100%. Καλό θα ήταν να μας έβαζες φωτογραφίες από όλο το κεφάλι να δούμε δότρια, λήπτρια. Έχεις τέλεια ηλικία, δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσεις κάποια αγωγή (φιναστερίδη) και σε τί δόση. Μπορεί ο γιατρός να κρίνει ότι λόγω ηλικίας μπορείς να προχωρήσεις σε μμ και χωρίς φιναστερίδη. Πάντως έχεις πάρα πολύ μαλλί, οπότε σε έναν καλό γιατρό κανονικά πρέπει να πάρεις ένα τέλειο αποτέλεσμα. Διάβασε όμως το φόρουμ γενικότερα να αποκτήσεις γνώση για να ξέρεις πώς θα κινηθείς.
 

Alkit

Member
Φίλε άσε τα «καλά» σαμπουάν ή τις «καλές» βιταμίνες. Πεταμένα λεφτά 100%. Καλό θα ήταν να μας έβαζες φωτογραφίες από όλο το κεφάλι να δούμε δότρια, λήπτρια. Έχεις τέλεια ηλικία, δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσεις κάποια αγωγή (φιναστερίδη) και σε τί δόση. Μπορεί ο γιατρός να κρίνει ότι λόγω ηλικίας μπορείς να προχωρήσεις σε μμ και χωρίς φιναστερίδη. Πάντως έχεις πάρα πολύ μαλλί, οπότε σε έναν καλό γιατρό κανονικά πρέπει να πάρεις ένα τέλειο αποτέλεσμα. Διάβασε όμως το φόρουμ γενικότερα να αποκτήσεις γνώση
Φίλε άσε τα «καλά» σαμπουάν ή τις «καλές» βιταμίνες. Πεταμένα λεφτά 100%. Καλό θα ήταν να μας έβαζες φωτογραφίες από όλο το κεφάλι να δούμε δότρια, λήπτρια. Έχεις τέλεια ηλικία, δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσεις κάποια αγωγή (φιναστερίδη) και σε τί δόση. Μπορεί ο γιατρός να κρίνει ότι λόγω ηλικίας μπορείς να προχωρήσεις σε μμ και χωρίς φιναστερίδη. Πάντως έχεις πάρα πολύ μαλλί, οπότε σε έναν καλό γιατρό κανονικά πρέπει να πάρεις ένα τέλειο αποτέλεσμα. Διάβασε όμως το φόρουμ γενικότερα να αποκτήσεις γνώση για να ξέρεις πώς θα κινηθείς.
Ήρεμα. Ούτε για το δεύτερο μεταπτυχιακό μου δεν έκανα έτσι. Μαλλιά είναι κουλ βάλε jason Statham να ανέβεις λίγο. Θα στείλω αύριο πρωί φώτο να μου πεις. Σε βλέπω ένθερμο και γνώστη
 

Didier11

Active Member
Ήρεμα. Ούτε για το δεύτερο μεταπτυχιακό μου δεν έκανα έτσι. Μαλλιά είναι κουλ βάλε jason Statham να ανέβεις λίγο. Θα στείλω αύριο πρωί φώτο να μου πεις. Σε βλέπω ένθερμο και γνώστη
Ήρεμα μιλάω, μάλλον εσύ το πήρες στραβά άνευ λόγου, προτροπή κάνω χωρίς πολλά-πολλά για να σου δώσω να καταλάβεις ότι αυτά είναι πραγματικά πεταμένα λεφτά για την τριχόπτωση. Jason Statham δεν βάζω για να ανέβω, μια χαρά ανεβασμένος είμαι. Σαν ηθοποιός έχει ωραία αύρα. Γνώστης σε βασικά πράγματα (όπως το παραπάνω που ανέφερα) ναι, σε πολύ πιο εξειδικευμένα όχι. Υπάρχουν μέλη με τρομερή γνώση που θα σε καθοδηγήσουν κατάλληλα αν θελήσεις. Όποτε μπορείς βάλε φωτογραφίες να σου πουν την γνώμη τους.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλά τα λέει ο @Didier11
Υπάρχουν μέλη με φοβερές γνώσεις που μπορούν να σε καθοδηγήσουν να βγάλεις καταρχήν ένα πλάνο και να φτάσεις στο στόχο σου.
Μια παρέα αλληλοκατανόησης και συμπόνοιας είμαστε εδώ.
Να σε βοηθήσουμε θέλουμε.
 

Alkit

Member
Καλά τα λέει ο @Didier11
Υπάρχουν μέλη με φοβερές γνώσεις που μπορούν να σε καθοδηγήσουν να βγάλεις καταρχήν ένα πλάνο και να φτάσεις στο στόχο σου.
Μια παρέα αλληλοκατανόησης και συμπόνοιας είμαστε εδώ.
Να σε
Καλά τα λέει ο @Didier11
Υπάρχουν μέλη με φοβερές γνώσεις που μπορούν να σε καθοδηγήσουν να βγάλεις καταρχήν ένα πλάνο και να φτάσεις στο στόχο σου.
Μια παρέα αλληλοκατανόησης και συμπόνοιας είμαστε εδώ.
Να σε βοηθήσουμε θέλουμε.
Χιούμορ έκανα. Βρεγμένα από μπάνιο ιδού. Πα πως τα κατάφερα μία φώτο ρε
 

Συνημμένα

  • 688C9016-75E1-410A-896A-2DDB952189EB.jpeg
    688C9016-75E1-410A-896A-2DDB952189EB.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 115

dlazaros

Well-Known Member
Χιούμορ έκανα. Βρεγμένα από μπάνιο ιδού. Πα πως τα κατάφερα μία φώτο ρε
Είσαι 40, οι επιλογές σου είναι 2. Αμα αρχίσεις φιναστερίδη τώρα έστω 3 φορές την εβδομάδα, σε 1 χρόνο θα έχεις σχεδόν όλα τα μαλλιά και δεν θα χρειαστείς καμία μεταμόσχευση. Δεύτερη επιλογή σου είναι μια μεταμόσχευση για πύκνωση αλλά πρέπει να βεβαιωθείς οτι η τριχοπτωση έχει σχεδόν τελειώσει ή είναι αναμενόμενη η εξέλιξη για να μην μείνεις με φυτεμένα μαλλιά πάνω και τα υπόλοιπα φύγουν νύχτα αφήνοντας σε με ανάποδη καράφλα (στα όρια όχι όλα).
 

Alkit

Member
Είσαι 40, οι επιλογές σου είναι 2. Αμα αρχίσεις φιναστερίδη τώρα έστω 3 φορές την εβδομάδα, σε 1 χρόνο θα έχεις σχεδόν όλα τα μαλλιά και δεν θα χρειαστείς καμία μεταμόσχευση. Δεύτερη επιλογή σου είναι μια μεταμόσχευση για πύκνωση αλλά πρέπει να βεβαιωθείς οτι η τριχοπτωση έχει σχεδόν τελειώσει ή είναι αναμενόμενη η εξέλιξη για να μην μείνεις με φυτεμένα μαλλιά πάνω και τα υπόλοιπα φύγουν νύχτα αφήνοντας σε με ανάποδη καράφλα (στα όρια όχι όλα).
Φίνα! Τιμή και παρενέργειες;
 

dlazaros

Well-Known Member
Φίνα! Τιμή και παρενέργειες;
Πάς φαρμακείο, δεν χρειάζεται συνταγή (είναι στα μη συνταγογραφούμενα φάρμακα σαν το ντεπόν) και αγοράζεις Proscar 6€ τα 14 και ενα κόφτη χαπιών 1€. Τα κόβεις στα 4 (δεν έχει σημασία η ακρίβεια) και παίρνεις ενα κομματάκι Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή. Παρενέργειες σε αυτή την δοσολογία απλά δεν υπάρχουν (και εγώ 3χ παίρνω στα 53 μου) και δεν έχεις συνέχεια το μυαλό σου να πάρεις χάπι. Χαλαρά και όμορφα σε 1 χρόνο περίπου ελα να δείς πως είναι το κεφάλι σου. Απλά μην απογοητευτείς, θα γίνει λίγο χειρότερα κοντά στους 3-4 μήνες και μετά βελτιώνεται (πέφτουν οι άρρωστες τρίχες για να βγούν νέες χοντρές και δυνατές, αυτό θα γίνει 3-4 φορές). Θα σου ανέβει λίγο η λίμπιντο στην αρχή λόγο ισορρόπησης ορμονών και μετά είναι σαν να μην παίρνεις τίποτα. Θα ευχαριστείς τον εαυτό σου στο μέλλον.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Στη θέση σου πάντως φίλε δε θα έμπαινα τώρα για ΜΜ, καθώς φαίνεται μια κατάσταση σε εξέλιξη.
Είναι μικρό και εξελίξιμο το πρόβημα.
Πόσο καιρό βρίσκεσαι σε αυτήν την κατάσταση; Τώρα ξεκίνησε ή εχει καιρό;
Η ηλικία (40) σου όμως είναι σύμμαχος, και με φίνα low dose (3mg/week), μπορείς να παγώσεις την εξέλιξη αυτή εύκολα πιστεύω.
Μετά από 1 χρόνο φίνας, ότι δε σου αρέσει μπαίνεις για ΜΜ και έκλεισες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα