Τοπ 3 θεραπείες

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

παντως φιλε εγω προσωπικα θα χρησιμοποιουσα crinagen αντι για revivogen....γτ πανω κατω ειναι τα ιδια και σε αντιθεση με revivogen το crinagen δεν κανει τα μαλλια τοσο λιπαρα...δλδ δεν τα λαδωνει....
 
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

καλησπερα παιδια!αν μιλησουμε κατα καποιο τροπο με ποσοστα % για να το κατανοησουμε καλυτερα, αν ειναι βεβαια δυνατον,μια πληρη θεραπεια με τα επιστημονικα αποδεδειγμενα φαρμακα και σαμπουαν που βοηθουν στην καταπολεμηση της τριχοπτωσης τι θα απαντουσατε??για παραδειγμα σε ενα <BIG 3 > τι ποσοστο εχει η φιναστεριδη τι η μινοξιδιλη τι η κετοκοναζολη?ξερει κανεις??
 

Conan

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

haircloningnow είπε:
καλησπερα παιδια!αν μιλησουμε κατα καποιο τροπο με ποσοστα % για να το κατανοησουμε καλυτερα, αν ειναι βεβαια δυνατον,μια πληρη θεραπεια με τα επιστημονικα αποδεδειγμενα φαρμακα και σαμπουαν που βοηθουν στην καταπολεμηση της τριχοπτωσης τι θα απαντουσατε??για παραδειγμα σε ενα <BIG 3 > τι ποσοστο εχει η φιναστεριδη τι η μινοξιδιλη τι η κετοκοναζολη?ξερει κανεις??
και οχι μονο η φιναστεριδη αλλα γενικα τα αντι-DHT( topik/oral)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

είναι άραγε βλαπτικό να παίρνεις κανείς proscar 1/4 - 1/5 + regain 5% x2 + fungoral 2% shampoo + revivogen ταυτόχρονα? Μιλάμε για big 4 με τρομερά ωφέλη ή παρανέργειες και μεγάλη επιβάρυνση?
 

magic810

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

danceworld_2001 είπε:
είναι άραγε βλαπτικό να παίρνεις κανείς proscar 1/4 - 1/5 + regain 5% x2 + fungoral 2% shampoo + revivogen ταυτόχρονα? Μιλάμε για big 4 με τρομερά ωφέλη ή παρανέργειες και μεγάλη επιβάρυνση?

Φιλε μου δεν υπαρχει big4 και big5 ειναι το big3 προς το παρον......
Αν επιβαρυνεις τον οργανισμο σου με παρενεργεις αν τυχον εμφανιστουν θα ειναι μονο απο αυτα.....
Το revivogen ειναι μονο <<φυσικα>> συστατικα και δεν παρουσιαζεις παρενεργειες.....
 

3746741

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Καλως ηρθες!

Καλο θα ειναι να γραφεις στα ελληνικα!

Θα σου προτεινα να διβασεις τα θεματα των συζητησεων για θεραπειες κ μεταμοσχευσεις κ πιστευω οτι θα σου λυθουν οι περισσοτερες αποριες!

Κ αν σου μεινει κ καμια τοτε ρωτας πιο συγκεκριμενα!
 

panathas

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση και συγγνωμη για τα αγγλικα
 

panathas

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

γινεται ρε παιδια να βγουν μαλλια απο θεραπεια με χαπια ι καποι αλλο ειδος??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

PANATHA είπε:
γινεται ρε παιδια να βγουν μαλλια απο θεραπεια με χαπια ι καποι αλλο ειδος??
αν με ρωτουσες πριν δυο χρονια θα ελεγα οχι,τωρα λεω οπου υπαρχει χνουδι μπορει να γινει μαλι με μινοξιδιλη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

PANATHA είπε:
μπορεις να τα αναλυσεις αυτο γιατι δεν καταλαβα και πολλα

@PANATHA ο kapamarou εννοεί ότι αν υπάρχουν ακόμα πολύ πολύ μικρές τριχούλες (χνούδι) στη περιοχή της αραίωσης, τότε με την χρήση κάποιας λοσιόν μινοξιδίλης (πχ regaine) μπορούν να ξαναβγούν μαλλιά...
 

panathas

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

αυτο το καταλαβα ρε συ , αλλα το να βγουν καινουργιες τρυχες μου φαινεται λιγο περιεργο
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

PANATHA είπε:
αυτο το καταλαβα ρε συ , αλλα το να βγουν καινουργιες τρυχες μου φαινεται λιγο περιεργο

φίλε μου..., το περίεργο είναι ότι έπεσαν, όχι ότι θα βγούν καινούργιες!!! ;D θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα θέματα στο φόρουμ, θα ενημερωθείς και θα μάθεις πολλά, επίσης μπορείς να δεις και την κατηγορία που αναφέρεται στις επιτυχημένες θεραπείες εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/board,4.0.html
 

panathas

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

μηπως ξερεις κανεναν καλο δερματολογο για να με δει και να μου προτεινει κατι και αυτος??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Fenimore είπε:
[quote author=PANATHA link=topic=56.msg36442#msg36442 date=1278192232]
μπορεις να τα αναλυσεις αυτο γιατι δεν καταλαβα και πολλα

@PANATHA ο kapamarou εννοεί ότι αν υπάρχουν ακόμα πολύ πολύ μικρές τριχούλες (χνούδι) στη περιοχή της αραίωσης, τότε με την χρήση κάποιας λοσιόν μινοξιδίλης (πχ regaine) μπορούν να ξαναβγούν μαλλιά...
[/quote]
ακριβως!σε εμενα λειτουργησε πολυ αμεσα,μεσα σε εναν μηνα μαυρισε και μεγαλωσε τα χνουδια στους κροταφους,αλλα τους επομενους δυο μηνες ηταν στασιμα τα πραγματα,εβαζα ομως μονο μια φορα την μερα μινοξιδιλη :)
 

sakis9282

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Παίδες σήμερα πήγα σε δερματολόγο και μου είπε να πάρω propecia και regain.Του είπα αντί για propecia να πάρω revivogen για μείωση dht.Μου είπε ότι στην Ελλάδα φιναστερίδη σε τοπικό διάλυμα δεν υπάρχει.Μου είπε ότι το dnt και με τη μινοξιδύλη μειώνεται απλά με το Propecia σε μεγαλύτερο βαθμό.Είχα την εντύπωση ότι και το revivogen κάνει την ίδια χρήση με το χάπι αλλά σε μικρότερο βαθμό.Τι λέτε,μια βοήθεια.
 

KAGILERO

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Γεια σας παιδιά, είναι το πρώτο μου μήνυμα και πριν ξεκινήσω με την απορία μου , θα ήθελα να σας εκφράσω το θαυμασμό μου για την δουλεία που κάνετε. Δεν στέκομαι τόσο στις ανεκτίμητα χρήσιμες γνώσεις που προσφέρετε στο site , αλλά στο κουράγιο και την ψυχολογική δύναμη που αντλεί κάποιος διαβαίνοντας το χώρο του hairloss. Προσωπικά η δική μου αρχική παγωμάρα στο άκουσμα της ανδρογενούς αλωπεκίας , μετατράπηκε σε πείσμα για μια γερή προσπάθεια και επίσης σε μια 'χαλαρή' προσμονή για το τι έπεται και όλα αυτά χάρις σε σας. Σας ευχαριστώ.
Όσον αφορά την απορία μου τώρα. Πήρα πρόσφατα τα αποτελέσματα του τριχοριζογράμματος (παρεπιμπτώντος επειδή σίγουρα κάποιοι θα θέλουν να ξέρουν μου κόστισε 120 ε!! σε ιδιώτη) και τα αποτελέσματα έδειξαν πέρα απο ΑΑ συνύπαρξη δυσπλαστικών αλλοιώσεων ( δυπλαστικές τρίχες) σε ποσοστό γυρω στο 20%. πρώτον δε κατάλαβα τι ακριβώς είναι, και δεύτερον ο γιατρός μου χορήγησε botafex + βιταμίνες και σαμπουάν το alphactif.Τον ρώτησα γιατί δεν επεμβαίνουμε με DHT και μου πε πως δε το κρίνει σκόπιμο και να περιμένω 6 μήνες για να δούμε αποτελέσματα. Ξέρω πως διαφωνείτε με την αποτελεσματικότητα των βιταμινών, αλλά μήπως στην δική μου περίπτωση έχουν βάση;Γνωρίζουμε αν το DHT έχει αποτέλεσμα με τέτοιες 'βλάβες'..
 

panathas

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

χρειαζεται να κανω τριχοριζογραμμα ?? εμενα δεν μου εκανε ο δερματολογος μονο εξετασεις αιματος
 
Μπλουζα