Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ΠΑΝΟΣ26

New Member
κατα περιοδους το μαλλι μου πυκνωνει και μετα μπορει για 2 μηνες να ειναι σε σημειο που να φενομαι σχεδον καραφλος ...υπαρχει καποιος που να αντιμετωπιζει κατι παρομοιο? ή απλα να γνωριζει για ποιο λογο πιθανον να συμβαινει .Σαν θεραπεια χρησημοποιω regain 5% καθε βραδι και 3 φορες τη βδομαδα μια λοσιον ..που περιεχει το budesoderm μαζι με mayrin .To καλοκαιρι ειδικα ημουν μια χαρα ...και μεσα σε κανα μηνα ...καραφλιασα ...ειναι γνωριμο φαινομενο για μενα ..απλα αυτη τη φορα αδειασα υπερβολικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kakashi

Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

ποιες περιοδους εχεις σχεδον φαλακρα οπως λες κ ποιες πυκνα μαλλια??εισαι nw4-5 οπως λες??κ οταν λες οτι πυκνωνουν δλδ τι διαφορα εχουν???απο nw 4 πας σε 2 με 3???
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

ΣΥΝΗΘΩΣ, οταν τελιωνει το καλοκαιρι εχω μεγαλο προβλημα ..και πριν μπει κατα ανοιξη μερια .....βασικα ..ολη την περιοδο του χρονου δεν υπαρχει σταθεροτητα ...Σε κλιμακα ειμαι σαν 5α αλλα με πιο πολλα μαλλια ....αλλα το σημειο ...που προσβαλονται τα μαλλια μου ..ειναι 5α μην πω και λιγο πιο ανοιχτο.
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

κοιτα ολο το σημειο γινετε πυκνοτερο ...αλλα μην φανταστεις ....οτι γινομαι νορμαλ μαλλιας ...γιαυτο με μπερδευουν οι κλιμακες norwood ...γιατι ...εγω οταν πυκνωνω λιγο ειμαι 2 και οταν αραιωνω 6 .......????????.....απλα υπαρχουν περισσοτερες τριχες σε ολη αυτη τη επιφανια ...αντε να μην πυκνωνουν τοσο στο πισω μερος στην κορυφη
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

Συγνώμη Πάνο αλλά αυτό που λες δεν στέκει.

Είναι σαν να λες τον Απρίλη τον έχω 20 πόντους και τον Ιούνη 16. Μετά τον Αύγουστο 18, το Σεπτέμβρη 22 και μετά πάλι 17.

Ανέβασε αν μπορείς φωτογραφίες για να καταλάβουμε κι εμείς, αλλά οι βαθμίδες Norwood χρησιμποιούνται ευρέως γιατί διακρίνονται απο ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ.
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

 

Συνημμένα

  • P1010014.JPG
    P1010014.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 302

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΠΙΟ ΝΟΡΜΑΛ ΦΩΤΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ...ΣΤΟ HAIRLINE ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΠΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΗΓΕ ΣΧΕΤΙΚΑ .....ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ..
 

badday

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

Πανο αναλογα με την υγρασια το ποτε λουστηκες τι ψυχολογια εχεις ...κτλ , τα μαλλια σου, σου φενονται διαφορετικα. Αν τα μετρησεις ομως (ας το πουμε ετσι) θα τα βρεις ιδια....
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

ΣΙΓΟΥΡΑ , ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ ...ΚΑΙ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ... 6 ΚΛΙΜΑΚΑ ΕΙΝΑΙ .....ΣΑΝ ΕΜΒΑΔΟ ...ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΞΥΡΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΣΚΑΛΑ 5 ΠΡΙΝ 1ΜΙΣΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ...ΟΤΑΝ ΠΥΚΝΩΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΨΙΛΟΑΝΘΡΩΠΙΝΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ...1-2 ΚΛΙΜΑΚΑ ...ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΡΜΑΛ ΑΠΩΛΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 25+...ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΕΣΤΕ ΜΕ ΦΙΝΑ .
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

στη θεση μου θα τραβαγατε ξουρα ?????...η μαλακια ειναι οτι απο μπροστα φαινομαι κανονικος ..το σκεφτομαι πολυ για ξουρα
 

vayero

Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

οι φωτο κατι μου θυμιζουν... εμενα μονο που εσυ εισαι καλυτερα απο μενα θα τολμησω να πω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

3 χωρις επιτυχια ?....ωω ρε φιλε !! stript η fue ? ...βασικα δυσκολα γινετε αναμεσα στις μικρεσ αδυνατισμενες τριχες μεγαλη μεταμοσχευση ....γιατι το σκεφτομαι και αυτο ...αν με παρει η δοτρια ζωνη .....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

ΠΑΝΟΣ26 είπε:
στη θεση μου θα τραβαγατε ξουρα ?????

εγω αν ημουν στη θεση σου θα τραβουσα την σκανδαλη..... ;D

ελα πλακα κανω......
μεχρι το nw3 μπορεις να κρατηθεις καπως......μετα αν παει 4 και πανω καλυτερα ξουρα παρα καραφλοχετας.....
βεβαια υπαρχουν προσωπικες εκτιμησεις παντα.......αλλα το συνολο προτιμαει αυτο που σου λεω....οταν πανε nw4 να ξυριζουν το κεφαλι.....
 

vayero

Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

ΠΑΝΟΣ26 είπε:
3 χωρις επιτυχια ?....ωω ρε φιλε !! stript η fue ? ...βασικα δυσκολα γινετε αναμεσα στις μικρεσ αδυνατισμενες τριχες μεγαλη μεταμοσχευση ....γιατι το σκεφτομαι και αυτο ...αν με παρει η δοτρια ζωνη .....

2 fue και πρωτη η 1 strip. μακαρι να υπηρχε αυτο το φορουμ χρονια πριν και εγω επισης να μην ειχα αργησει να το μαθω, θα ειχα καταφερει κατι τουλαχιστον, αλλα τωρα το παλευω οπως αντεχω και, μπορω πλεον γιατι εχω καποια επιφυλαξη κατα ποσο θα μπορεσουν να ξαναβγουν και ποσες τριχες αφου οι θυλακες σχεδον ολοι εχουν μεταναστευσει στο πατωμα! ξουρα εκανα μια φορα οταν εκανα fue και δεν θα ελεγα οτι μου παει λογω καποιου θεματος καθως και οτι εχω σημαδι μεγαλο απο τομη strip, απο το ενα αυτι εως το αλλο!
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

O Πάνος1982 με κάλυψε πλήρως.

Ξούρα και tribal tattoo στο σημάδι :D
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

με τη fue δεν μενουν τιποτα κοκκινιλες ?ετσι ?....γιατι εχω κανει μια οπως ανεφερα πριν ...και απο τοτε δεν τα χω χαναπαρει ξουρα ......εμενα παντως στη d...i που εκανα ...δεν μου φανηκε τοσο μουφα ...αλλα ο χρονος ερχετε να μου αποδειξει ..οτι οσο δεν υπαρχει ....κλωνοποιηση παλεβεις για να βγεις προτελευταιος ....βεβαια με ενα stript σε hasson μπορει να την παλεβα ...αλλα μου φαινετε τεραστια αποφαση λογω πιθανης αποτυχιας οχι του γιατρου ..αλλα μετα μπορει να γινω 7 και να χασω στο σημειο της λωριδας ...απο οικονομικης πλευρας το αντεχω
 

mindtrapper

Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

Επε
ApofasismenosPsyxakias είπε:
O Πάνος1982 με κάλυψε πλήρως.

Ξούρα και tribal tattoo στο σημάδι :D

Επειδή έχω κάνει tattoo πάνω σε ουλή (αλλά όχι στο κεφάλι) πρέπει να ξέρεις ότι πάλι φαίνεται κάπως. Εδικά μια ουλή strip αν δεν είναι τελείως pencil thin.
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

εγω εχω κανει fue οποτε δεν νομιζω να φαινετε τιποτα ....αλλα αμα τα παρω ξουρα πρεπει να τα ξυριζω συνεχεια ..γιατι υπαρχει μια διαφορα αναλογιας τριχων στο πισω μερος του κεφαλιου ..επειδη οταν μου πηρε τριχες τις πηρε απο συγκεκριμενο μερος η μαλακω ..το αριστερο με το δεχι πισω μερος εχει διαφορα ..με πολλυ κοντη σκαλα
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

Το ίδιο ισχύει και για το micro-tattooing που σχεδιάζεται σαν κανονικές τρίχες ή αναφέρεσαι σε γενικότερο "πλατύ" σχέδιο;

Εδώ που τα λέμε, όλα ουσιαστικά φαίνονται αν κάτσεις να το εξετάσεις...
 

mindtrapper

Member
Απ: Τη μια καραφλας την αλλη νορμαλ

Για το tribal που είπες έκανα το σχόλιο. Το δικό μου δεν είναι tribal αλλά περίπλοκο σχέδιο πάνω σε κάτι ουλές στο μπράτσο και πάλι αν το δεις υπό γωνία φαίνονται λίγο.

Το micro-tattooing λογικά δε θα φαίνεται και θα καλύπτει καλά αν το κάνει έμπειρος artist και όχι κάποιος που δεν έχει ξανακάνει. Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι αν το κάνεις νέος και στο κάνουν σε χρώμα σκούρο καφέ-μαύρο τι θα γίνει όταν ασπρίσεις. Το άσπρο φαίνεται ακόμα και σε 2 ημερών ξυρισμένο μαλλί. Θα έχεις μαύρη λωρίδα πίσω; :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα