Την βοηθεια σας!!

andtrds

New Member
καλησπερα στην παρεα
Εδω και αρκετο καιρο παρατηρω καποια κενα στο επανω μερος του κεφαλιου μου.45 χρονων και γενικα ειχα αρκετο μαλλι.
Προσπαθω να το προλαβω οσο μπορω..τι κανω? καποιες οδηγιες πως να το ψαξω?Γινονται καποιες αρχικες εξετασεις η κατι αλλο ?
Σας ευχαριστω πολυ
 

Συνημμένα

  • h01.jpg
    h01.jpg
    169.5 KB · Προβολές: 199
  • h02.jpg
    h02.jpg
    189.7 KB · Προβολές: 205
  • h03.jpg
    h03.jpg
    202.9 KB · Προβολές: 238

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια χαρά είσαι ούτε καν για μεταμόσχευση το μόνο που μπορείς να κάνεις για να τα συντηρήσεις είναι φιναστεριδη συν μινοξιδιλη. Είσαι 45 ετών τυχερός με τόσο μαλλί και σου πηγαίνει πολύ αργά η τριχόπτωση. Έχεις και ωραίο χρώμα μαλλιών που δεν δείχνει έντονο το πρόβλημα.
 

andtrds

New Member
ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες
Συνηθως καποιος θα πρεπει να κανει και καποιες εξετασεις? Η χρηση τη φιναστεριδης και μινοξιδιλης πρεπει να γινει μαζι ?
και παλι ευχαριστω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και μαζί μπορείς να παίρνεις. Αν έχεις κάποια παρενέργεια σε ένα από τα δύο και τα τα δύο πολύ απλά τα κόβεις. Όταν ξεκινήσεις την θεραπεία θυμήσου ότι είναι εφ όρου ζωής αν βαρεθεις και την κόψεις τα μαλλιά που ήταν να σου πέσουν θα πέσουν σε σύντομο χρονικό διάστημα.
 

andtrds

New Member
Η πιο ηπια ουσια απο τις 2 ποια ειναι ? θα ηθελα να το ξεκινησω σταδιακα να δω πως θα παει
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτό είναι μια μεγάλη αλήθεια,αλλά έχει πολλά ενδιάμεσα στάδια.
Τι ηλικία τα χάνεις,τι αραίωση έχεις,πόσο αλλάζει η εικόνα σου,και το σημαντικότερο τι άτομο σαν προσωπικότητα είσαι και πως το διαχειρίζεσαι.
Εκει είναι όλη η ουσία,τα υπόλοιπα όπως έχουμε πει σήμερα διορθώνονται σε όποια ηλικία και να είσαι.
Άρα κάτι που σε ενοχλεί στα 20 θα σε ενοχλεί και στα 40,δεν αλλάζει ποτέ αυτό,απλά τότε θα το φτιάξεις,ενώ αργότερα μπορείς να το αφήσεις.
 

andtrds

New Member
καλημερα παιδια και ευχαριστω για τον χρονο σας να με βοηθησετε.
Ειλικρινα ευχαριστω για τον κοπο που κανατε να μου απαντησετε.
Θεωρω οτι ισως θα πρεπει να κανω καποιες ενεργειες τωρα μπας και το σταθεροποιησω σε αυτην την κατασταση οσο ειναι δυνατον.
Το θεμα με τα μαλλια ειναι ενα κομπλεξ που εχω απο παιδι ..παντα ελεγα οταν πεσουν θα βαλω την επομενη ωρα οτι βρω !!!
Δεν ξερω το σκεφτομαι να κανω και μια επισκεψη σε καποιον ειδικο ..δερματολογο πιθανον να μου πει μια γνωμη,εαν μπορειτε να μου προτεινετε καποιον και επιτρεπεται απο το admin του site θα ηταν ευπροσδεκτο
Και παλι ευχαριστω
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε μου.
Όπως το είπες ακριβώς.
Ένα αιώνιο κομπλεξ τα μαλλιά, το θέμα όπως είπε και ο φίλος Vlafo, είναι πως διαχειριζόμαστε αυτην την εξελισσόμενη και κάποτε αργή και βασανιστική εξέλιξη.
Καλή η σκέψη σου να πας σε ένα σοβαρό, εξειδικευμένο και αμερόληπτο δερματολόγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Φίλε μου
Προσωπικά επειδή έχουμε σχεδόν την ίδια ηλικία,δεν θεωρώ ότι είχα ποτέ κόμπλεξ,απλά πάντα γούσταρα να εχω το μαλλί μου γιατί μου άρεσε.Τόσο απλό.Από 20 χρονών και εγώ λόγω κληρονομικότητας με ενδιέφερε να το έχω πάντα.
Και να το έχανα πάλι καλά θα ήμουν με τον εαυτό μου,τη στιγμή όμως που μπορώ με μια εύκολη αισθητική επέμβαση τη σήμερον ημέρα να το λύσω το θέμα μου,(όχι πρόβλημα δεν είναι έτσι τα προβλήματα) γιατί να μην το κάνω?
Σε σένα τώρα σε πάει πολύ αργά και πιθανότατα το crown σου να ανοίξει σε μία 5ετία,τη στιγμή που σε μικρότερη ηλικία θα σου άνοιγε σε 1χρόνο.
Μπροστά φαίνεσαι πολύ δυνατός,οπότε οι επιλογές σου είναι 2.
Η παίρνεις φίνα να κόψεις την τριχόπτωση και να δεις διαφορά οπότε ξεχνάς τη μμ,ή περιμένεις και βλέπεις που πας και μπαίνεις για μμ σε μια 5ετία.
Εύκολά πράγματα για την περίπτωση σου και προβλέψιμα.
 

andtrds

New Member
Σωστα δεν ειναι κομπλεξ.. απλα και εγω γουσταρω να εχω το μαλλι μου οσο γινεται!!!:)
Μπροστα οντως εχω καποια αραιωση σε σχεση με το πως ημουν 20 χρονων αλλα οχι κατι τραγικο
Οποτε πρεπει να δω ποια απο τις 2 επιλογες θα ακολουθησω..
Οι θεραπειες τριχοπτωσης που διαφημιζονται κατα καιρους φανταζομαι οτι δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο και δεν βοηθανε σε κατι..οποτε η λυση που οντως καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι ακολουθουν ειναι η μινοξιδιλη ..θα μπορουσα πχ να παω σε καποιο σαμπουαν δοκιμαστικα ?
δεν ξερω για τις παρενεργειες οποτε θα πρεπει να το ψαξω
Η μεταμοσχευση υπαρχει στο μυαλο μου σαν επιλογη σιγουρα αλλα φανταζομαι οτι δεν ειναι η καταλληλη στιγμη με βαση την εικονα μου
 

vlafo

Well-Known Member
Τίποτα δε βοηθάει μόνο φίνα.
Τα υπόλοιπα είναι για να πετάς τα λεφτά σου.
Γιατί δε βάζεις καλύτερες φώτο να δούμε?
 

andtrds

New Member
κατω απο το φως για να φαινεται οσο γινεται καλυτερα
και παλι ευχαριστω για την βοηθεια ειλικρινα
 

Συνημμένα

  • h01.jpg
    h01.jpg
    340 KB · Προβολές: 169
  • h02.jpg
    h02.jpg
    358.6 KB · Προβολές: 153
  • h3.jpg
    h3.jpg
    305.3 KB · Προβολές: 148

vag25

Well-Known Member
Δεν φαινεται να εχεις κατι, αλλα για να το λες κατι εχεις δει.
αν υπαρχει θα ειναι σε αρχικο σταδιο οποτε και μικρη δοση φιναστεριδης να παρεις παιζει να κρατησεις το μαλλι σου σε αυτη η και καλυτερη κατασταση για παντα. Αν λαβουμε υποψη μας την ηλικια.
 

andtrds

New Member
ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση
Υπαρχει καποιο σαμπουαν που γνωριζετε και περιεχει φιναστεριδη ?
Σεκφτομαι να ξεκινησω ηπια
 

Gianney

Well-Known Member
ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση
Υπαρχει καποιο σαμπουαν που γνωριζετε και περιεχει φιναστεριδη ?
Σεκφτομαι να ξεκινησω ηπια
Υπάρχει αφρός φιναστεριδης μαζί με μινοξιδιλη που χρησιμοποιούν πολλοί από την εταιρεία fagron και τζελ φιναστεριδης από την ahc που επίσης χρησιμοποιούν πολλοί.
 
Μπλουζα